Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rockmaster 2019. 08. 23. 12:15
Előzmény: #31910  Peterbond
#31940
Hova tűnt Soros? :))))
Peterbond 2019. 08. 23. 12:14
Előzmény: #31935  novotrade
#31939
"Amennyiben Horn Gyulát lehet rehabilitálni mert csinált jót is, akkor minden más magyar politikus esetében is el kellene ezt fogadni."
.
Egyenlore itt csak TE nem bocsatod meg az apak/ nagyapak buneit az utodoknak. A Fideszes peldakat is csak akkor kapjatok meg amikor nekialltok kommunistazni. Onmagaban senkit se erdekelt a csaladi mult amig el nem kezditek ti felhanytorgatni.
.
Horn eseteben en pl sose nezem el neki hogy mit tett 56 ban. Mondjuk en Kadarnak se, az orszag jo resze meg egyenesen imadja. Ezzel most mit kezdjek? Horn meg olyasmit tett amiert egesz nemetorszag halas neki. O szemszogukbol hos. Szerintem meg csak tette ami logikus volt mar akkor. Azert vagod hogy itthon mar lassan a hatarnyitast is a Fidesz javara irjuk. Akik reszt vettek akkor benne es meg elnek hanyan is voltak ott a Merkel talalkozon? 
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 12:14
Előzmény: #31935  novotrade
#31938
Nehéz kérdés, teljes egészében kell nézni az életutat és azt vizsgálni, hogy a korábbi hibákat élete későbbi szakaszában jóvá tette-e valaki. Nem ölt embert és a rendszerváltásban is aktív szerepe volt, de én szobrot így sem állítanék neki. Mondjuk, ha szigorúan vesszük, akkor a hazai szobraink nagy részét ki kellene dobni, kezdve Szent Istvánnal és folytatva Rákóczival, Kossuthtal, stb.
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 12:09
Előzmény: #31933  salve
#31937
Nagy tévedés, nem volt mindenki kormányon, csak az ún. rendszerváltó pártok és pont nekik az érdekük a titkosítás, mivel ők már a rendszerváltás előtt is aktívak voltak. Úgyhogy nyíljanak csak meg azok az akták.
Peterbond 2019. 08. 23. 12:08
Előzmény: #31932  novotrade
#31936
Gyurcsanynal 2006 ban is ismerted a csaladott megse zavart akkor sot szavaztal is ra. Akkor Feketenel ez a vonal mer zavar ennyire kerdem? De erre evek ota nem tudsz valaszolni. Miert csak most zavar ennyire a kommunista mult a nagyszuloknel a kozvetlen kommunista mult meg Fideszeseknel sose?
.
Kover maga volt a kozponti bizottsag munkatarsa. Megse emlegeted egyszer se. De hogy egy mai politikus nagyapja megyei ( nem orszagos ahogy irod ) tsz elnok volt de meghalt meg az unoka 10. Szuletesnapja elott az mar kommunista mult es hatalomstmentes? Hogyan is mentett at nagyapa hatalmat a 9 eves unokajanak kerlek?
novotrade 2019. 08. 23. 12:08
Előzmény: #31926  salve
#31935
Amennyiben Horn Gyulát lehet rehabilitálni mert csinált jót is, akkor minden más magyar politikus esetében is el kellene ezt fogadni.
Mert így megint kettős mérce.
Tudjuk lehet szobra Brüsszelben egy olyan személynek aki fegyverrel a kézben verte le a magyarok harcát és erről utólag büszkén beszélt.
Akkor bárkinek lehessen szobra hazájában aki valaha tett jót a hazája érdekében.
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 12:04
Előzmény: #31926  salve
#31934
Ne mismásoljunk, ha kommunista volt valaki, akkor az még többé-kevésbé elhihető, ha most egy demokratikus baloldali pártban van, az viszont már rohadtul nem, ha egy "keresztény-jobboldaliban". Az ilyen ember csak egy  elvtelen, hatalomvágyó szaralak.
salve 2019. 08. 23. 12:02
Előzmény: #31925  Törölt felhasználó
#31933

aki épp kormányon van, annak ez nem érdeke (főleg ha belenézet vkikkel és azok azt jelentik, igen főnök, ránk is van benne terhelő)
az aktuális ellenzék követelheti, hiszen abban bízik, a kormányonlévő párt egyes tagjairól kiderühet vmi szaftos terhelő tény.
aztán ah az adott elllenzék kormányrakerül, ezek a szerepek felcserélődtek mindig az eltelt 30 év alatt.. én nem hinném, hogy komolyan új és releváns infók derülhetnének még ki.. és azért mert a 30 év alatt volt már kormányon mindenki, a jobb és a baloldal egyaránt - és ők hidd el, midnig végiggondolták ennek a lehetőségét, hogy érdemes-e ebbe beleállni és ha igen,a kkor milyen mélységben!
nos ezért írtam azt: ez egy gumicsontnak jó, de semmi érdemi jelentősége nincs már, 30 év elteltével. és hát végül gondolj bele: a fidesznek pl. a népszerűségét mennyi miden van már, ami nem tudta kikezdeni: hát a mai ellenzék épp azért van szarban, mert lassan nem tud már mit kitalálni, hogy mivel tudna fogást találni orbánékon! emlékezz vissza az elmúlt 10 hónap kudarcaira: hát mtva székházfoglalástól az O1G-zésen át volt itt minden, ÉS?! hol van az eredmény?!
novotrade 2019. 08. 23. 12:01
Előzmény: #31909  signal2
#31932
Nem töltött be országos szintű politikai státuszt.
Látom továbbra sem érted.
Országos szintű politikus és az unokája szintén.
Nem azt írtam, hogy nem lehet az hanem arról írtam, hogy kimard a gyermek és unoka szinten újból beleállnak a mókuskerékbe.
Peterbond 2019. 08. 23. 11:59
Előzmény: #31917  mityu2
#31931
Arrol az emberrol beszelunk aki politikus egy percet sem volt. Kozgazdaszkent pedig "1993-tól az Országos Betétbiztosítási Alap ügyvezetőigazgató-helyetteseként, majd 2010 júniusától az Alap megbízott ügyvezető igazgatójaként tevékenykedett. 2010 augusztusában kinevezték ügyvezető igazgatóvá, mely posztról 2018. január 1-jével leváltották."
.
Magyaran 93 es 2018 kozott gond nelkul vegezte a munkajat minden kormany alatt kozte 11 evet Orban kormany alatt minden kritika nelkul. Amig a Fia politizalni nem kezdett pont hogy Fideszesnek tartottak es erdekes utana kellett tavoznia a posztjarol. Most igy milyen jo hatalomba van o is meg a Fia is.
signal2
signal2 2019. 08. 23. 11:55
Előzmény: #31924  SeldonKuper
#31930
Mivel nem tettél fel kérdést, nem is lehet felelni. Viszont mivel leírtál egy szerintem téves megállapítást, felkiáltó-jelekkel, rákérdeztem.
Peterbond 2019. 08. 23. 11:54
Előzmény: #31922  SeldonKuper
#31929
Melyik klonom mond kerlek. En itt vagyok vagy 8 eve es semmi szuksegem uj nickre. Csak erdeklodtem pampanal miert valtott nicket. Mert 2 hete nem ir de novotrade azota el. A szovege meg ugyanaz. Mar varom a "most csak kotekedsz" ez szintiszta kotekedes" szoveget.
.
Te se tudod letagadni a szoveged alapjan a korabbi 3-4 nickedet. De lathatoan nem is akarod.
.
Nekem amugy tok mindegy ha nicket valtotok ez sose zavart. Csak igy tudjam kivel milyen temakban mit beszeltunk mar.
signal2
signal2 2019. 08. 23. 11:54
Előzmény: #31926  salve
#31928
"most akkor őt hogy kell megítélni?"
Jók a példáid. Én például senkit nem ítélek el a nagyapja miatt, de még a szülei miatt sem.
Ellentétben itt másokkal.
SeldonKuper 2019. 08. 23. 11:53
Előzmény: #31923  Törölt felhasználó
#31927
Nahát! Ezek az unokák úgy tesznek mintha semmiről nem tudnának!
salve 2019. 08. 23. 11:52
Előzmény: #31905  signal2
#31926

ami pl. a fideszesekre terhelő volt, azt más régen megtudtuk
pl. azt, hogy Pokorninak az apját pl. (ha jól emlékszem) szintén beszervezték egykor (ez kb. 0 éve derült ki azt hiszem)..
aki tud még hasonlót megírhatja, ezek a kiderült tények már akkor sem szóltak nagyot..
nem neked hanem annak üzenem aki felsorolja a fideszesek kisztitkári és egyéb lsitáját:
nekem az a véleményem, hogy aki 1990 előtt itt élt és nem emigrált nyugatra, az mind elfogadta vmilyen szinten azt a rendszert.
az pedig hogy ki mikor mely pártszervezetben miylen tisztséget vállalt, egy dolog.
de a másik dolog az, hogy minden emebre változik, a véleménye is változhat, ez éppúgy igaz volt miden politikai oldal képviselőire
Horn Gyula pl. tevékenyen rsztvett 1956 eltiprásában tehát mint a diktatúra ksizolgálóját, akár el is ítélhették volna 1990 után - ám később, a demokratikus viszonyok közt mégis letett annyit az ország asztalára, hogy elismerést vívott ki magának - innentől kezdve van jelentősége annak, hogy ő honna indult és miylen bűnöket követett el 1990 előtt? van, de lehet rá gy tekinteni hogy azokat úgymond jóvátette.
ezek oylan kérdések mint pl. az, hogy GW Bush elnök, még jóval azelőtt hogy elnök lett, éveken át alkoholista volt és elvonókra dugta be a családja - majd, évekkel később megváltozott, és elnök lett belőle.. most akkor őt hogy kell megítélni?
akik pedig kisztitkárok voltak: nos abban is jelentős különbségek voltak, nem mindegy hogy vki csak úgy elvolt abban a tisztségben, vagy nagyon aktív volt, ugye? ahogy a bsúgók is: sokan közülük ezt úgy oldották meg, hogy jelentettek uygan, de szándéksoan csak jelentéktelen dolgokat mert a lelkiismeretük nem engedett többet, azaz ellébecolták a besúgást.. és így tovább
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 11:52
Előzmény: #31901  salve
#31925
Nekem az is jó, ha azokat megismerjük, akiknek az iratai fennmaradtak.
SeldonKuper 2019. 08. 23. 11:52
Előzmény: #31920  signal2
#31924
Kérdezni már tudsz, de felelni azt nem!
Törölt felhasználó 2019. 08. 23. 11:51
Előzmény: #31884  novotrade
#31923
Engem nem az unokák érdekelnek, mivel úgy gondolom, hogy mindenki azért vállalja a felelősséget, amit ő maga csinált.
SeldonKuper 2019. 08. 23. 11:51
Előzmény: #31915  Peterbond
#31922
Na és a te klónodról is legyen már szó, ha lehet személyeskedned!
Az lehetetlen, hogy pont téged ne olvassanak, amikor megsérted a házirendet?
mityu2 2019. 08. 23. 11:50
Előzmény: #31917  mityu2
#31921
mint ahogy az MSZP-s Donáth László, a Momentumos Donáth Annát

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek