Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lancaster
lancaster 2019. 07. 20. 09:43
Előzmény: #29579  goapsy1
#29580
Semmi tartása nincs annak a faszinak. Kíváncsi leszek ezután, ha beindul a "nagyüzem", mit fog csinálni az EPP-ben, hogyan fog viszonyulni a fideszhez. Mert most már abszolút nyilvánvaló, hogy nem számíthat rájuk! Gyakorlatilag minden téren elárulták! Bár én nem sajnálom megérdemli puhapöcs!! :))
goapsy1
goapsy1 2019. 07. 20. 09:35
Előzmény: #29578  lancaster
#29579
Weber tényleg alkalmatlan volt.
Mint mindenki, aki egy olyan köztörvényes maffiabandával, mint a fidesz, bármilyen formában is szóba áll.
Weber meg azért mentegette őket elég vastagon.
lancaster
lancaster 2019. 07. 20. 09:30
Előzmény: #29577  signal2
#29578
Igen, mert közben voltak a Junckeres plakátok, amire reagált Weber, védve a mundér becsületét - teljes joggal.
és persze sokan nehezteltek Weberre, hogy miért tűri meg a pártjában a fideszt "biztos csak azért, mert számít a szavazataira" erre Weber reagált úgy-ahogy. Ha valaki felrúgott valamit az pontosan a fidesz volt az aljas plakátjaival!!
signal2
signal2 2019. 07. 20. 09:15
Előzmény: #29569  pampa
#29577
Nem tudom, milyen megállapodást rúgott fel Weber, felvilágosítanál? 
Egy biztos: 2018 végén a fidesz azt nyilatkozta, hogy Weber alkalmas jelölt, majd 2019 májusában meg azt, hogy nem alkalmas. A kérdés már csak az, higy 8 vagy 2 hónapja hazudtak.
lancaster
lancaster 2019. 07. 20. 08:54
Előzmény: #29573  badsector1
#29576
Volt ilyen is!!!
"Orbán elzárná az uniós pénzeket... 
Ezermilliárdos uniós támogatási forrásoktól fosztaná meg Magyarországot Orbán Viktor, legalábbis ezt szorgalmazta Strasbourgban néppárti képviselők előtt. Arról megfeledkezett, hogy a támogatásokat nem az általa hazugnak titulált kormány, hanem térségi fejlesztések, vállalkozások, önkormányzatok, civilszervezetek kapják utólagos kifizetés, és igen szigorú ellenőrzés mellett. Az MSZP szerint Orbán egy nap alatt tönkretette a magyar EP-képviselők kétéves munkáját...
Még soha nem ártott az országnak annyit magyar politikus, mint Orbán Viktor...."
L: Úgy látszik ez mind a mai napig így maradt!
euler 2019. 07. 20. 08:45
Előzmény: #29569  pampa
#29575

Már megint a "magyarok"!
Orbán épp Salvinivel és Strachevel ölelkezett, amikor a német közszolgálati tv kérdésére, hogy:
Mit tenne, ha csak a populista Fidesz szavazataival szerezhetné meg az Európai Bizottság elnöki posztját?
Weber azt válaszolja, hogy akkor inkább nem vállalja a tisztséget, mert nem akarja, hogy jobbról válasszák meg, a középet akarja képviselni.
Engem ugyan nem sértett meg ezzel és a magyarok többségét se szerintem.
De ha Ursulától megkérdezték (megkérdezhették!) volna akkortájt, vajon mit válaszolt volna?
Abban a közhangulatban ugyanezt kellett volna válaszolnia.
(A fidesz jobbra sorolása pedig attól még nem változott, hogy Orbán hanyagolja fenti barátait).
badsector1
badsector1 2019. 07. 20. 08:39
#29574
"Egyéves a világ egyik legnevetségesebb adója, amelyből még egyetlen forintot sem látott az Orbán-kormány
  
Egy év alatt egyetlen forint sem folyt be a költségvetésbe bevándorlási különadóból. Igaz, egyelőre azt sem lehet tudni, hogy pontosan kire vonatkozik a rendelkezés, és mi után kell fizetni. A hvg.hu emlékeztet, hogy a parlament egy évvel ezelőtt, 2018. július 20-án fogadta el a bevándorlási különadóról (BEVKA) szóló törvényjavaslatot, a jogszabály augusztus 25-én lépett hatályba. A Stop Soros törvénycsomag részeként alkotott különadó bevezetését az Orbán-kormány a bevándorlás okozta államháztartási többletkiadásokhoz való hozzájárulással indokolta, amelyet a bevándorlást segítő magyarországi tevékenység vagy Magyarországon székhellyel rendelkező szervezet bevándorlást segítő tevékenységének anyagi támogatása után kellene fizetni. Eszerint bevándorlást segítő tevékenységnek számít
  • a bevándorlás előmozdításával összefüggő médiakampány,
  • a médiaszemináriumok folytatása és az abban való részvétel,
  • a hálózatépítés és működtetés, oktatásszervezés
  • valamint a bevándorlást pozitív színben feltüntető propagandatevékenység,
ha ezeket a bevándorlás ösztönzése érdekében végzik. A törvény szövege olyan tágan értelmezi a bevándorlás előmozdítását, hogy az alapján gyakorlatilag egy szemináriumi részvétel is annak számít.A rendelkezés alapján a szervezeteknek a kapott adományok összege után 25 százalékos adót kell fizetniük. Ez nem csak a pénzbeli adományokra vonatkozik, hanem a tárgyi adományokra is.Bár az adónemnek van nyomtatványa és bevallási határideje, még mindig nem tudni, hogy pontosan kire vonatkozik. Ennek eredményeképpen a Magyar Államkincstár havonta közzétett államháztartásimérleg-táblázatában minden hónapban üresen marad ez a sor.Ez azt jelenti, hogy a hangzatos cél ellenére az Orbán-kormány még egyetlen forintot sem látott viszont a bevándorlás okozta államháztartási többletkiadásokból.Azt már a bevezetésekor lehetett tudni, hogy a bevándorlási különadó politikai célokat szolgál, nem pedig a költségvetés bevételeit növelő közteherről van szó. Az Orbán-kormány migráns-ellenes kampányának a része volt, amelyet az ezzel kapcsolatos kommunikáció, illetve a civilek megbüntetésére találtak ki, eredetileg a Stop Soros részeként."
  
Idióta törvény.
badsector1
badsector1 2019. 07. 20. 08:31
#29573
"A külügyminisztérium sem cáfolta, hogy Orbán tényleg bepróbálkozott a Norvég Alap pénzeivel Trumpnál    Az amerikai elnök azonnal nemet mondott a felvetésre."
  
Talán inkább autógrammot kellett volna kérni trumptól, az összejött volna.
badsector1
badsector1 2019. 07. 20. 08:26
#29572
"Nincs szükség a háziorvosi ügyletekre, de nagyon úgy tűnik ez a kérdés magától is megoldódik, hiszen ez a része az egészségügynek összeomlott. Hogyan lehetne mégis tisztességes szolgáltatás? Biztosan nem a jelenlegi Mentőszolgálatnál, ahol akkora az igénytelenség, hogy az orvosigazgató sem rendelkezik érvényes működési engedéllyel."
   
Jó ez az egészségügy az igénytelen fityeszszavazónak.
badsector1
badsector1 2019. 07. 20. 08:23
Előzmény: #29566  pampa
#29571
"és nem a múltja miatt szavaztam rájuk,"
  
A ballibsi eszmeiség miatt szavaztál rájuk?
badsector1
badsector1 2019. 07. 20. 08:21
Előzmény: #29569  pampa
#29570
Mi volt abban a megállapodásban, amit szerinted weber rúgott fel?
pampa 2019. 07. 20. 08:15
Előzmény: #29567  signal2
#29569
 amikor Webert csúcsjelöltnek állították, akkor a fidesznek még tökéletesen megfelelt. Az lett volna normális, ha ő lesz a Bizottság elnöke. "
.
 amikor a FIDESZ támogatta a jelölést született egy megállapodás.
azt Weber felrúgta, majd kijelentette, hogy nem kér a magyarok szavazatából.....
teljesen normális reagálás volt a FIDESZ részéről, hogy nem támogatta tovább a megválasztását.
sanka 2019. 07. 20. 08:09
Előzmény: #29566  pampa
#29568
Lári-fári mondaná erre fecó:))
signal2
signal2 2019. 07. 20. 08:04
Előzmény: #29562  libasbukta
#29567
Nos, nem tudom, Weber miért lett volna rosszabb, ezt innen nem tudom megállapítani. Azt tudom, hogy amikor Webert csúcsjelöltnek állították, akkor a fidesznek még tökéletesen megfelelt. Az lett volna normális, ha ő lesz a Bizottság elnöke. 
pampa 2019. 07. 20. 07:17
Előzmény: #29550  Peterbond
#29566
Magyar tuzvoros partra tudtommal te szavaztal 2006 ban. Ma is emlitetted. Valamint arra a Gyurcsanyra akit azota is Apro klanozol es hogy a privatizaciokor gazdagodott meg. De ezt mind TUDTAD amikor ra szavaztal ahogy az MSZP multjat es balos iranyat is."
.
MSZP tűzvörös?????    :))))
és nem a múltja miatt szavaztam rájuk, de látom csak ennyire telik, hogy ebbe belekössél....   :)
elmagyaráztam ezerszer és volt aki megértette!   :)
természetesen lehet olyan is aki nem érti meg.
de erről megint nem én tehetek!  :)
sanka 2019. 07. 20. 05:22
Előzmény: #29550  Peterbond
#29565
El is kullogott a rossz trollja:))
lancaster
lancaster 2019. 07. 20. 04:29
Előzmény: #29563  lancaster
#29564
Na ezért korai még véleményt nyilvánítani, mert még át sem vette a hivatalát Ursula "kisasszony", ráadásul semmilyen előélete nincs az unión belül. Azt majd kb. 1év múlva lehet látni, mennyire hajlékony a gerince!
lancaster
lancaster 2019. 07. 20. 04:23
Előzmény: #29562  libasbukta
#29563
Látom nem figyeltél oda kellőképpen, mert ha jól emlékszem, 5-6 jelölt volt, csak ezek közül, Weber és Timmermans volt a "legerősebb", nyilván az EPP-nek és az S&D-nek köszönhetően! De mert ezt Macronék megbuktatták, így maradt csak egy jelölt "oszt kuss". Akit ráadásul szinte senki nem ismert.
libasbukta
libasbukta 2019. 07. 20. 01:22
Előzmény: #29561  signal2
#29562
milyen kár, hogy európa nem tudott két ember közül választani ahol egyik rosszabb lett volna mint a másik
signal2
signal2 2019. 07. 20. 00:03
Előzmény: #29560  libasbukta
#29561
Való igaz, csak nyilatkozta, hogy nem szavazta meg, mert nem tartja demokratikusnak a csúcsjelölti rendszer felrúgását.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek