Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 07. 15:45

A Fidesz kétharmadának örülne leginkább a piac (JP Morgan)  

Ugrás a cikkhez
A lehetséges magyarországi választási eredmények közül nem a Fidesz kétharmados többsége a legvalószínűbb, de a piac leginkább ennek örülne - áll londoni elemzők szerdán megjelent legújabb esélylatolgatásában. 2010.04.06 08:34 A Fidesznek kedvez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=131214
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 09:27
Előzmény: #286  exley
#287
Az alábbi linken meg tudjátok nézni a Kelet-Európai országok helyzetét eladósodottság szempontjából:

link

A bal felső sarokban a számokra kattintva láthatjuk az ábrákat.

Mivel New York Times cikkről van szó, gondolom kisebb az esélye az elfogultságnak, mintha egy magyar forrásból olvasnánk uyganerről a helyzetről.
exley 2010. 04. 13. 09:17
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
Hajrá Magyarország!
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 09:15
Előzmény: #283  tokos.
#285
nem vonulok utcára kétségbeesésemben, de német állampapírban ülve várom az első intézkedéseket.
exley 2010. 04. 13. 09:10
Előzmény: #283  tokos.
#284
Valszeg shortolni fogja a buxot a JP.
tokos. 2010. 04. 13. 08:50
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#283
Akkor értem.

Mielőtt felkötjük a bűnöst, várjuk már meg, hogy elkövese a tettét.

Az, hogy én azt mondom, hogy kinyírnám XY-t, még nem ok a kötélre.

Türelem, türelem.
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 07:05
Előzmény: #277  tokos.
#282
azért címeztem neked, mert rólad biztonsággal tudom, hogy utálod a bolsevikokat. most, hogy 4 ilyen párt van a parlamentben, gondoltam felvidítalak, hogy mégsincs minden veszve. érted már?
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 02:41
Előzmény: #279  opposition2002
#281
tény, hogy elment
így igaz

kár találgatni , oly mindegy

a tettek döntenek
ha volt valaha értelme nézni parlamenti felszólalásokat és nézni, hogy mely párt az ígéreteihez képest mit is tesz, mit terjeszt elő, mit szavaz meg és mit nem, akkor az most van

szerintem érdemes figyelni, ha valakinek van affinitása az ilyen dolgok iránt

részemről minden bejutott párt kvázi nulláról indul, ha hazám érdekében cselekszik, mindegy kinek vagy minek hívják ,balliknak, mszpnek, jobbiknak, középiknek...mindegy, ha a hazámért cselekszik, a népünkért

lássuk mit tesznek
szavakból kaptunk eleget
most a tettek ideje jött el

és lehet, hogy maguk alatt vágták a fát, mert a sok szó miatt sokkal jobban kontrollálhatóak a tetteik

itt vannak a programok, ezekre szavaztunk olyan arányban, ahogy az látszódik most, hát tessék őket betartani

ilyen egyszerű ez szerintem
user24 2010. 04. 12. 22:53
Előzmény: #271  treff
#280
értem én. tiszta véletlen keveredtél a 25. allinkjükre.
és ott tiszta véletlen rátaláltál a korrekt(?) összefoglalóra attól a médiától ami amúgy szélsőséges és túlzásba viszik a dolgokat.
hát ez nem ász inkább alsó, de mindegy.
opposition2002 2010. 04. 12. 11:23
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#279
Azért az valóban érdekes volt, hogy az amerikai nagykövet asszony element az LMP székházába (ha jól tudom egyedüliként a négy Parlamentbe jutott párt közül), és hosszú ideig tárgyaltak. Alig, hogy megszűnt az SZDSZ, máris újratermelődött?

Hiába, olyanok ezek, amint a tarack a konyhakertben, kipusztíthatatlanok...
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 11:15
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#278
plt már írt annyi hülyeséget, más példaképet kellene választanod.....már megint a "liberáliskígyóddal" gondolkozol:))
tokos. 2010. 04. 12. 10:59
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#277
Nem teljesen értem, hogy ezt miért nekem címezted, kerestél egy ismerős arcot, vagy volt valami a beírásomban, ami ehhez kapcsolódott?

Ugyanakkor egy-két apróságot ehhez hozzátennék. Az antifrontos bokros, vagy mi, az a Fidesz alighanem.

Nem emlékszem, hogy az elmúlt pár évben élesen kritizálták volna Bokros dolgait.

Az 1998-as választások előtt igen, én is, aminek sok oka volt. A jelenlegi Bokros-féle dolgoknak, és az akkori Bokros féle megvalósításnak nem sok köze van egymáshoz. Vagyis attól hogy akkoriban valaki kritizálta, nem jelenti azt, hogy ma is kritizálni kellene.

Mint már másfelé leírtam, a szoros értelemben vett Bokros csomagból a Fidesz idejére gyakorlatilag nem marad semmi, egyik felét az AB nyírta ki, a családi pótlék jövedelemhez kapcsolását, a Gyes jövedelemhez kapcsolását a Fidesz eltörölte, a Gyed-et visszahozta. A csúszó leértékelést megszüntették, a vámpótlékot az EU-s csatlakozás miatt el kellette törölni. A Ft árfolyama piaci alapra került.

Gyakorlatilag az un. Bokros csomagból semmi sem maradt, a szocik a kicsi pluszt, amit hozott, 2008-ra elverték. Ennek ellenére a Fidesz alatt nem rogyott meg a költségvetés. Igazából az is kérdés, hogy mi tette rendbe az ÁHT-t, a Bokros csomag, vagy a Suchmann-féle privatizáció, ez utóbbinak lehet, hogy legalább akkora hatása volt.

Úgy mondom ezt, hogy a jelenlegi Bokros-féle program többségével egyetértek, de továbbra is úgy látom, hogy az akkori csomag jelentős része a felesleges népnyúzás esete volt. És már akkor is pont azokat szopatták jó szoci szokás szerint, aki előrébb akart kerülni, aki becsületesen dolgozott, és aki nem akarta, vagy tudta eltitkolni a jövedelmét. Buta szoci gondolkodásmód.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 10:38
Előzmény: #266  tokos.
#276
"Mindenesetre annyit megkockáztatok: Bokros ugyan eltűnt a politikai színtérről, de a csomagja ott lapul a kulisszák takarásában. E sorok írójának (és a kapitalizmus többi hívének) a legnagyobb elégtétel az volna, ha végül az Anti-Bokros Népfront hajtaná végre az általuk kiátkozott eretnek programját. A kapitalizmus ugyanis bármikor dacosan leszavazható, ámde törvényszerűségei attól még léteznek. "

treff
treff 2010. 04. 12. 10:31
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#275
Igen, röviden-tömören valóban így lehet összefoglalni!
:)))
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 10:29
Előzmény: #271  treff
#274
talán ha nem mondanád ki ilyen durván, hogy zsidó, finoman csak célozz a dologra....érzékenyek ám a fiúk!.....ott tartunk, hogy már a száraztésztát sem hívhatod metéltnek, mert kikérik maguknak:)))
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 10:25
Előzmény: #267  user24
#273
miért is kellene vitatkozniuk?.....meg egyáltalán miről?....senki nem kíváncsi a bukottak véleményére, az elmúlt 8 évhez nem kell már hozzátenni semmit, az magáért beszél.....új a zászló barátom!:)))
treff
treff 2010. 04. 12. 10:23
Előzmény: #266  tokos.
#272
BP mindig kétséges, ott van a legtöbb balos és liberális. Többségük import vidékről, akik már ott dolgoznak-tanulnak-élnek.
Ennyi.
treff
treff 2010. 04. 12. 10:20
Előzmény: #263  user24
#271
ülőgumó fej vagy öreg!
Mikor zsidóztam, te nagyon egyszerű!

Szerinted hogyan kell hívni azokat az embereket, akik kupakot horadanak a fejükön, he? Zsidónak. Vagy van más elnevezés erre? Ez ugyanolyan, mint a keresztények, katolikusok, muzulmánok, stb.

Nem pejoratív értelemben írtam, túlképzett barátom!
Ezek után meg tudom érteni, hogy nem tetszik neked. :)

És ami a kuruczinfot illetti: egyedül ott volt összefoglalva info az LMP-ről. Sose olvasom, mert szélsőséges, túlzásba viszik a dolgokat.
tokos. 2010. 04. 12. 09:40
Előzmény: #261  treff
#270
Nem tudom, ez a Schiffer András kit mire emlékeztet.

Amikor megláttam a szórólapjukon, akkor az jutott eszembe, hogy egy horrorfilmben biztos ő változna át Drakulává.
tokos. 2010. 04. 12. 09:35
Előzmény: #267  user24
#269
Én pont akkora esélyt adok neki, minthogy az elefánt benéz a toronyház ablakán:

(50%, vagy benéz, vagy nem néz be...)
pf2 2010. 04. 12. 09:31
Előzmény: #267  user24
#268
Dávid Ibolyával és Bokrossal is kellett volna vitatkozni az első forduló előtt

ugyanugy kiderül hogy Mesterházyval miért kellene vitatkozni , 12 éven keresztül:,

tették , merték , belehuzunk ,.......igen és ez az eredménye
user24 2010. 04. 12. 09:17
Előzmény: #266  tokos.
#267
persze, hogy nincs. nem véletlen nem akar továbbra se kommunikálni a fidesz ;)
reggel a kossuthon ment velük a riport.
riporter kb. 5x kérdezte, hogy bevállalják-e a mesterházyval a vitát, igen vagy nem?
jött rá a fideszes mismásolás, merthogy annyi vér sincs a pucájukban, hogy ki merje mondani amit gondol. vissza lehet hallgatni.
tokos. 2010. 04. 12. 09:07
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#266
Kicsit belenéztem az eredményekbe.

Azért Budapest eléggé gyenge a Fidesz szempontjából, ott volt legerősebb az LMP, az MDF, meg a szocik is, szerintem messze nincs lefutva még a 2/3, még akkor sem, ha a számok alapból ezt mutatnák.
exmnbs1 2010. 04. 12. 08:54
Előzmény: #264  pf2
#265
pf2 2010. 04. 12. 08:49
#264
na most megmutathatják , hogy örülnek a 2 / 3 Fidesz győzelemnek !!!!!!!
user24 2010. 04. 12. 08:24
Előzmény: #261  treff
#263
treff te olyan sötét vagy mint a gárdaegyenruha.
talán olvass mást is a kurucinfón kívül.
amúgy te mi vagy? katolikus? ja, nem. biztos muszlim. azok szoktak ennyit zsidózni mint te.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 02:51
Előzmény: #261  treff
#262
Persze hogy az.De hagyjuk ezt a zsidózást
Köztük is van rendes és gazember mint minden más nép között. Gondolom te sem szívesen vennéd, ha az uralkodó elit alapján ítélnének meg mondjuk a máltaiak.
Egy a lényeg, itt poltikai rálátás, beleszólás és hatalomra rátenyerelés permanens lehetőségének kiépítése zajlott. A hazai jóhiszemű még annyit sem képes megérteni, hogy nem egy párt számít, hanem az, akik a mögött állnak. Ennyire együgyű a többség és naiv.A választási végeredmények szinte teljes tudtával visszatartották a választási eredményeket.A végén kiderült, a jobbik alul, az lmp felülteljesített. Ezek tények. Ennyi Gondolom ezt te is látod.
treff
treff 2010. 04. 12. 02:41
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#261
NA MOST DÖBBENTEM LE!

Az LMP az SZDSZ utópártja, azaz a 2.0, dugig zsidókkal:
link

Ott a kiskupak a fejükön, látható a képeken.
Szerintem ezt a rájuk szavazók legalább 80%-a nem tudja...

:(((
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 01:37
Előzmény: #259  treff
#260
Richard Field

link
itt a kampányszámlájuk

(ha nem baj, nem hiszem ezt el, mert nem teljes)

link

itt meg kis érdekesség, mert túllépték, és mismásoltak
treff
treff 2010. 04. 12. 01:25
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#259
szuperkirályság, már csak ez hiányzott.
erről az amerikai vonalról hol lehet(ett) olvasni pletyit vagy valamit?
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 01:23
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#258
"Az Index becslése szerint csak 14 egyéni választókörzet van, ahol nem biztos hogy fideszes győz, és ha ebből ötöt hoz a párt, akkor a területi listás helyekkel együtt már elérhetővé válik a kétharmados többség."

Hát nem fogja, sőt...még a biztosak közül is veszít néhányat...

ha tippelnem kell, erre megy ki a játék az LMP vel
kérdés, hogy a Jobbik visszalép-e bárhol a fidesz javára
kérdés, hogy a Jobbik érdeke vagy sem, hogy semmi beleszólása ne lehessen semmibe....szerintem nem nagyon fognak visszalépni, vagy sehol sem
ellenben lmp sek simán megteszik mszp-sek javára

ne legyen igazam, és ne már a nulladik másodpercben egy huszadik kis senki centrumpárt legyen az lmp

de tartok tőle ez lesz, előre csak így logikus az eddigi mai napi történet mindösszesen, ha egy jövőbeli forgatókönyvbe helyezem és úgy próbálok értelmet adni a jelen érthetetlen történéseinek
tokos. 2010. 04. 12. 01:22
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
"Mindet nyeri, nem kétséges "

Nekem ez rémlett, ezt mapf írta, csak hirtelen sokan rohantatok rám, már nem emlékeztem, kitől jött.

De amúgy tényleg nincs különösebb vita köztünk.

A második forduló kampánya meg elkezdődött, Lendvai Ildikó bemutatta, mire számíthatunk.

Nekem sajna két hét múlva is kell mennem szavazni, jobban örültem volna, ha megúszom.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 01:16
Előzmény: #254  tokos.
#256
Én írtam számokkal, de mindegy. Ahogy előbb treffnek írtam, kíméljük meg magunkat a felesleges vitától. Mert most nincs közöttünk vita, akkor meg minek:)

Jó éjt.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 01:14
Előzmény: #251  treff
#255
Mondom : egy amerikai pénzügyi vonalon (névlegesen) támogatott pártocska.
Zómmel ismeretlenekkel, de már többet felismertem szdsz alsótagozatoséktól
tokos. 2010. 04. 12. 01:13
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#254
Utánanéztem, nem te írtad, hanem mapf.

Akiről még azóta se tudom, hogy kicsoda, mióta lekeverte azt a két fülest.

Na mindegy, ha számokat nézzük csak, akkor nem kérdéses, de azért van a két forduló, hogy a számokon túl tudjanak lépni a pártok.

Majd elválik.

Amúgy nem boldogít, hogyha 2/3-uk lesz. Már írtam egy párszor, a szocik eltűnnek, az boldogít. Abban nem vagyok biztos, hogy a 2/3 jó lesz, lehet az is, meg lehet nem is.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 01:12
Előzmény: #250  treff
#253
Akkor zárjuk ma ezzel. Megyek.

És az értelmetlen vitáktól meg kíméljük meg magunkat a jövőben is:)

Ezt kívánom mindenkinek.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 01:12
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#252
Jaj ne kezd már megint a butaságaidat pénznyelő...

"- ha már most 206 helyük van, azaz még 52 kell? " ott újraszavaznak nulláról, és visszalépések pártmutyik következnek

"- 57 egyéni hely maradt nyitva, ebből 55 helyen a Fidesz vezet (40 helyen 5%-al jobban)" - tökmindegy, nulláról megy a szavazás ismét

"- nem osztották ki a 64 fős országos (más néven kompenzációs listát), ahol még lehet Fideszese befutó a véletlenül nem bejutott egyéniből. " - ahogy ellenük is mehet ez

"Szoci + Jobbik megegyzés kizárt. Ráadásul ha még nem is zárjuk ki, akkor is, a szavazók szerinted milyen arányban szavaznának a Jobbikos szavazók közül a szocira a Fideszes ellenében? Szóval gondolkodni... "

- bakker ha te érted mit írtál, elismerésem, fogalmam sincs hogy jön ez ide

"A Fidesz 2/3 90% feletti valószínűségű. " - jelenleg nem, de ezt szerencsére nem csak én állítom, más ehhez sokkal jobban értő politológusok is...

"(egyébként, ahhoz képesz, hogy eddig elég Jobbik védő voltál itt, fura feltételezés és/vagy félelem a részedről, hogy a Jobbik összeáll a szocikkal) " -

te most ugye nem betűbérbe vagy foglalkoztatva...
Jobbik védő- ne aggass már rám címkéket összekevered a focimeccset egy egész más dologgal, mindegy mivel

ne minősíts ne személyeskedj....ha meg megteszed, akkor ne hőzöngj, ha veled szemben követik el

na és a lényeg : hol írtam azt az emeletes marhaságot, mintha ettől tartanék?

még ilyen irányba félreérthetőt se írtam...

rejtély miket írsz és minek
treff
treff 2010. 04. 12. 01:11
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#251
Apropó LMP:
épp ezen elmélkedtem én is, hogy szép csendben, a surranópályán, a leállósávban előzve hogy feljött ez a brigád a semmiből 7%-ig. Jópofák, mondanak álmokat (tiszta politika, stb), de nem tartottam és nem tartom őket mérvadónak, erre tessék, bejutnak.
Nem is lehetett róluk hallani a néhány multiplakátokon kívül. Állítólag van programjuk is.

Kiféle-miféle bagázs ez? Mit lehet tudni róluk. Meglepve látom itt a fórumon, hogy exszdszesek vannak mögötte?
treff
treff 2010. 04. 12. 01:08
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#250
Ritka pillanat, amikor egy hsz-eddel 100%-ig egyet tudok érteni.
Ez olyan volt.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 01:05
Előzmény: #247  tokos.
#249
"Valószínű", ill. "majdnem biztos" kifejezéseket használtam egészen pontosan (azért fura, hogy az én szövegeimben ilyen szintű pontosságot vársz el, miközben te azzal sem voltál tisztában, hogy ilyenkor még nem tudják kiosztani az országos listás helyeket).

Egyébként meg ha a biztosat használtam volna, akkor meg ott az egyes pont a szövegemnek: az egyik egy helyzetértékelés, a másik egy vágy. Tehát lehet különböző. Biztos 2/3-adra is mondhatnám, hogy szerintem mi lenne a jó, nem?

Szóval örülj inkább az eredménynek és ne engem piszkálj feleslegesen, aki téged pontosított és nyugtatott meg.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 01:02
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#248
Te Dlph, eddig azért azt feltételezem rólad, hogy számolni tudsz.

Szerinted milyen esély van a Fidesz 2/3-adhoz?
- ha már most 206 helyük van, azaz még 52 kell?
- 57 egyéni hely maradt nyitva, ebből 55 helyen a Fidesz vezet (40 helyen 5%-al jobban)
- nem osztották ki a 64 fős országos (más néven kompenzációs listát), ahol még lehet Fideszese befutó a véletlenül nem bejutott egyéniből.

Szoci + Jobbik megegyzés kizárt. Ráadásul ha még nem is zárjuk ki, akkor is, a szavazók szerinted milyen arányban szavaznának a Jobbikos szavazók közül a szocira a Fideszes ellenében?

Szóval gondolkodni...

A Fidesz 2/3 90% feletti valószínűségű.

(egyébként, ahhoz képesz, hogy eddig elég Jobbik védő voltál itt, fura feltételezés és/vagy félelem a részedről, hogy a Jobbik összeáll a szocikkal)
tokos. 2010. 04. 12. 01:00
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#247
Emlékeim szerint nem valószínűnek mondtad, hanem biztosra vetted a 2/3-ot, de mindegy. A másik topicban volt, lehet, hogy előkeresem, de lehet, hogy elmegyek inkább csicsizni.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 00:56
Előzmény: #243  tokos.
#246
ez igaz
de minden zsigeri reakciója szdsz hivatalos álláspont volt
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 00:55
Előzmény: #235  tokos.
#245
Nem értem, mi a problémád. A "valószínű, hogy meglesz a 2/3-aduk" és az "szerintem az lenne az ideális, ha 2/3 minusz 1-2 mandétumuk lenne" te hol látsz bármilyen ellentmondást?

Segítek:

- Az egyik egy helyzetértékelés, a másik egy vágy kifejezése. Tehát ha a kettő számszakilag ég és föld távolságban lenne, akkor se mondana egymásnak ellent.
- De a kettő ráadásul számszakilag is igen közel áll egymáshoz (a valószínű, hogy 2/3 és a 2/3 minusz 1-2 az igencsak közel áll egymáshoz), szerintem további magyarázatra nem szorul.

A két szöveg között tehát semmilyen ellentmondás nincs.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 00:55
Előzmény: #240  jumbo2
#244
nem olvastam, azt se tudom hol keressem
de mit számít ki milyen messze áll kitől

hihetetlen, hogy egy amerikai pénzügyi vonalról a semmiből ideteremtett párt messze felülteljesítve meglepetésszerűen a várakozásokat, jelöltet állít mindenhol, onnantól kezdve hirtelen az lmp folyik mindenhonnan, és ez szerintetek egy jóhiszemű dolog, és lám több mint 7 % -on állnak a semmiből...

nagyon nagy veszélynek ítélem ezt a nemtudommiféle nevenincs akármit
tokos. 2010. 04. 12. 00:53
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#243
Hát lélekben lehet, meg ő ezt állította magáról, de én akárhogy is nézem, az elmúlt időszakban folyamatosan a szoci kormányok mellett kampányolt, hol Gyurcsányé mellett, hol Bajnaié mellett.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 00:50
Előzmény: #234  jumbo2
#242
Drop, az ellenzék nem csak gomnyomkodásban van jelen. Van egy nagyhangú Jobbik, meg van egy az állam csecsén lógók szavazatait gyűjtögető szoci párt. Ha nincs beleszólásuk, akkor is ott vannak: mindkettő nagy dumás és szavazathajhász (és mindkettő tud népszavazást kezdeményezni). Ez már eleve akadály.

Neked meg tanulnod kell a politikát, ami nem egyenlő azzal, hogy ha 2/3-adom van, akkor bármit megtehetek...

Pont az ilyen mentalitás miatt lenne ideális a 2/3 minusz 1-2 mandátum. Mert akkor mindent azért mégsem lehet. Mert Fideszéknél is van néhány olyan ember, mint amilyen te is vagy.
Törölt felhasználó 2010. 04. 12. 00:49
Előzmény: #239  tokos.
#241
sose volt a szociknál
te nem ezt a fórumot olvasod?
szdsz-es (volt eddig)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek