Topiknyitó: Portfolio 2009. 12. 22. 09:57

A Fidesz 30 százalékkal növelné az oktatás támogatását  

Ugrás a cikkhez
Csaknem 30 százalékkal növelné az oktatásra fordított összeget a Fidesz. Ha tavasszal az ellenzéki párt kerül kormányra, akkor a pedagógusok létszáma alapján finanszírozza majd az iskolákat, és előnyben részesíti a kistelepüléseket - mondta az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=126278
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 17:52
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
ja arra akartam kilyukadni, hogy a ház összesen így is 1000-et fizet csak ezután a szerencsések 6-7-et akik szívnak azok ugyanazért a melegérzetért 13-14-et.
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 18:28
#122
JozsiBarat itt megjelentetett tirádáira valójában nem vesztegetnék egy szót sem, ha nem tolná fel magát Svachta Szókratész névvel "igaz magyarnak", aki vérgőzös fejjel" igazi rendszerváltásról,véres forradalomról" ábrándozik, aki "máglyára, aki ellenszegül" hitvallással ügyészt, birót és hóhért játszik a kormány tagjai,mszp-sek és szadeszesek felett. Nagytudású embernek állitja be magát, hát akkor elárulom, hogy volt már a magyar melléknév ragozva a történelemben, voltak magyarok,"igaz magyarok" , aztán kevésbé magyarok-nos,ez utóbbiak pusztultak el segitségükkel a haláltáborokban, Mauthausenben, Bergen-Belsenben, Majdanekben, végezték munkaszolgálatosként, vagy éppen a Dunába lőve.Csak emlékeztetőül néhány nem "igaz magyarra", mint a kétszeres kardcsapat olimpiai bajnok Petschauer Attila,akit egy ország éljenzett, amikor győztesként állt a dobogó, hogy aztán jutalmul munkaszolgálatos zsidóként az ukrajnai Davidovka mellett végezze,az "igaz magyar" Cseh Kálmán táborparancsnok jóvoltából/aki mellesleg szintén olimpikon volt 1928-ban lovaglásban/ Parancsára az őrök P.A-t felkergették egy fára, ahol vizzel locsolták addig, mig megfagyott és meghalt. Vagy ott van Radnóti Miklós "aki oly hittel vallotta,hogy "nekem szülőhazám itt, e lángoktól ölelt kis ország". Aztán "igaz magyar" keretlegények végighajtották a szerbiai Bor melletti táborból Abdáig /1944.szept.17-től november 9-ig/, ahol végeztek vele. Milyen sors jutott Richter Gedeonnak, az első magyar gyógyszergyár alapitójának, s akinek csak az első világháború idején 24 gyógyszerszabadalma volt? Az "igaz magyarok" magyaritották, majd tönkretették gyógyszergyárát, őt magát 1942-ben egyenesen kitiltották onnan,majd 1944 decemberében őt is a Dunába lőtték annyi mással együtt az "igaz magyarok". Úgyhogy drága JozsiBarát! Kimélj meg bennünket a fenenagy magyarkodásodtól, mert bár öltsön ornátust az ördög és harangozzon a farkával, azért csak az ördög marad!
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 18:32
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
én nem álmodozom semmiről csak tanultam és meg is értettem (ez fontos) a történelmet.
:-)
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 18:45
#124
Gondolod, hogy én nem tanultam és nem értem meg a történelmet? Csak éppen nem Hitler Mein Kampfja volt a történelemkönyvem!
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 18:51
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
mit akarsz tulképp mondani kóla?
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 18:55
#126
Egy értelmes ember a leirtak alapján megértené!
exmnbs1 2009. 12. 23. 18:55
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#127
kola, én sem értem, miért gazdinak írod ezeket, a chanukás topikban sokkal inkább illene egyesekre
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 19:03
#128
Azokat a témákat, kifejezéseket idéztem, amit JózsiBarát az utóbbi órákban összehordott. Az általad emlitett topicot nem ismerem, de nem is érdekel.
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 19:03
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#129
Akkor ez most nem a távhő áfájáról szólt?
:))
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 19:06
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#130
aha.
szóval a távhőről neked lejött hogy én a történelmet a mein kampfból tanultam...
nem rokonod neked véletlenül a lendvai ildi?
:-)

egyébiránt VELED ELLENTÉTBEN én tényleg olvastam az említett könyvet...
meg sok minden mást is , bár bevallom a lenin összest azt nem mert igen hosszú és veszettül unalmas.

éppenezért nem maradtam olyan egyszerű min te:-)
exmnbs1 2009. 12. 23. 19:11
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#131
addig örülj
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 19:37
#132
Kedves nuclear! Nyertél, ez a kis purparlé tényleg nem a távhő áfájáról szólt. Arról meg az a véleményem, ha már igy rákérdeztél, hogy a dolog sehogy sincs rendben, akár emelik az áfát, akár meghagyják a régit.A távfűtéses lakások anno nagy vivmánynak számitottak, általában kényelmesek voltak, bár gyakran előfordult a panelokban, hogy mig egyes lakások ablakait a legnagyobb hidegben is nyitva kellett tartani a meleg miatt, ugyanazon az épülettömbön belül mások meg dideregtek. Azok, akik a távhődij emelések miatt egyre többet fizettek az elmúlt 20-30 évben, mostanra azon kaphatták magukat,hogy a távfűtéses lakásokból nem egyszerű szabadulni, a költség ugyanis nagyon magas, akár a jövedelem 30-405_át is felemészti, ha viszont alacsony a jövedelem, ettől az aránytól lényegesen magasabb is lehet. Úgyhogy ez mára kényszerpálya, az a faramuci helyzet állt elő, hogy a drága, valójában szabályozhatatlan,kevéssé energiatakarékos fűtésmódot preferálja az állam az áfacsökkentéssel. A távfűtéses lakások esetén nincs pl. kémény, hogy más fűtési móddal kisérletezzenek, mig máshol azért erre mód van. Azért a történetiség kedvéért megemlitem, hogy mig a távfűtéses lakásokba költözők fűtése változatlan maradt, addig mások számtalan korszerűsitésen mehettek át. Ugyanott lakunk 35 éve, új lakásunk fűtőolaj tüzelésre lett beállitva, A fűtőolaj ára akkor 1.5Ft volt literenként, de nyáron akciózták, akkor 1ft, ill.1.2ft volt a literenkénti ár. Aztán jöttek az olajválságok, de jött a gázfűtési lehetőség is, ekkor saját költségen átálltunk gázfűtésre. Majd dinamikisan nőni kezdett a gáz ára is, vegyes fűtésre álltunk át, mert mint erőműves dolgozó, kedvezményesen kaptunk áramot. Miután az áramkedvezmény gyakorlatilag megszűnt, ismét saját költségen fatüzeléses kandallót is vettünk, sőt most tervezzük, hogy napelemeket szerelünk fel a környezetbarátabb energiahasznositás és a költségek csökkentése érdekében, ismét csak saját zsebre. Úgyhogy távhő-áfa ügyben bevallom, igazságos döntésre nem tudnék jutni.
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 19:37
#133
Kedves nuclear! Nyertél, ez a kis purparlé tényleg nem a távhő áfájáról szólt. Arról meg az a véleményem, ha már igy rákérdeztél, hogy a dolog sehogy sincs rendben, akár emelik az áfát, akár meghagyják a régit.A távfűtéses lakások anno nagy vivmánynak számitottak, általában kényelmesek voltak, bár gyakran előfordult a panelokban, hogy mig egyes lakások ablakait a legnagyobb hidegben is nyitva kellett tartani a meleg miatt, ugyanazon az épülettömbön belül mások meg dideregtek. Azok, akik a távhődij emelések miatt egyre többet fizettek az elmúlt 20-30 évben, mostanra azon kaphatták magukat,hogy a távfűtéses lakásokból nem egyszerű szabadulni, a költség ugyanis nagyon magas, akár a jövedelem 30-405_át is felemészti, ha viszont alacsony a jövedelem, ettől az aránytól lényegesen magasabb is lehet. Úgyhogy ez mára kényszerpálya, az a faramuci helyzet állt elő, hogy a drága, valójában szabályozhatatlan,kevéssé energiatakarékos fűtésmódot preferálja az állam az áfacsökkentéssel. A távfűtéses lakások esetén nincs pl. kémény, hogy más fűtési móddal kisérletezzenek, mig máshol azért erre mód van. Azért a történetiség kedvéért megemlitem, hogy mig a távfűtéses lakásokba költözők fűtése változatlan maradt, addig mások számtalan korszerűsitésen mehettek át. Ugyanott lakunk 35 éve, új lakásunk fűtőolaj tüzelésre lett beállitva, A fűtőolaj ára akkor 1.5Ft volt literenként, de nyáron akciózták, akkor 1ft, ill.1.2ft volt a literenkénti ár. Aztán jöttek az olajválságok, de jött a gázfűtési lehetőség is, ekkor saját költségen átálltunk gázfűtésre. Majd dinamikisan nőni kezdett a gáz ára is, vegyes fűtésre álltunk át, mert mint erőműves dolgozó, kedvezményesen kaptunk áramot. Miután az áramkedvezmény gyakorlatilag megszűnt, ismét saját költségen fatüzeléses kandallót is vettünk, sőt most tervezzük, hogy napelemeket szerelünk fel a környezetbarátabb energiahasznositás és a költségek csökkentése érdekében, ismét csak saját zsebre. Úgyhogy távhő-áfa ügyben bevallom, igazságos döntésre nem tudnék jutni.
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 19:55
#134
Őszintén sajnálom, ha JózsiBarát lusta visszanézni, mit is irt néhány órával ezelőtt, de mint irtam, értelmes ember rájöhetett arra, hogy az általam kifogásolt hangnem és stilus nem a távhő áfájára vonatkozott. Azt pedig végképp nem értem, hogy keveri ide barátunk Lendvai Ildikót, de megerősitem, hogy sem rokona,sem párttársa nem vagyok. A saját maga által feltett kérdésekre válaszolva pedig nem igazolható felsőbbrendűségi érzése, mert fogalma sincs arról, hogy más mit is olvashatott, mennyire"egyszerű" .
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 19:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#135
nem értelek zsihaha! Elmondtad az álláspontodat, elmondták mások is. Kérdést valóban nem tettél fel, márpedig akkor ne várd, hogy válaszoljanak rá. Nem hiszem, hogy elbeszélnénk egymás mellett, csakte maradsz a tüneteknél, a felszínen, mi meg próbálunk megoldást keresni. Te nem tudsz valmit erről?
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 20:00
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#136
Na ezt a nyerőt nem kell leadóznom. :))
De ha visszaolvasunk (mein kampftól távhőig), mintha a topic címe egy kicsit mellékessé vált volna...
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 20:01
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#137
hagyjuk...

amúgy a távhőt nem "preferálja" az állam, csak éppen tisztban van azzal hogy a legátverőbb, legggagyibb és legszívatósabb fűtési rendszer, és vagy megszünteti egy az egyben (ez ugye érdekek miatt sem megy, meg technikailag sem) vagy kénytelen széttámogatni mert különben tönkremegy az összes érintett ember.

na most akkor melyik?
inkább támogatják a rászorulókat és marad a rendszer, még így is jó haszonnal a haveroknak..
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 20:03
#138
Kedves exmnbs1! Szeretném Tőled megkérdezni:JozsiBarat tényleg=gazdi? Mert akkor sok mindent értek!
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 20:04
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#139
hehe.LOL.
már én sem emlékszem hogy kanyarodtunk ide, talán a fidesz ígéretei meg a támogatási rendszer (gázár, távhő) összefüggésein át:-)

de amúgy a fidesz is kénytelen lesz támogatni a távhőt, erre fogadni merek.
:-)
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 20:05
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#140
mért, mert te ki vagy kóla?
porti?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók