Topiknyitó: Portfolio 2009. 12. 22. 09:57

A Fidesz 30 százalékkal növelné az oktatás támogatását  

Ugrás a cikkhez
Csaknem 30 százalékkal növelné az oktatásra fordított összeget a Fidesz. Ha tavasszal az ellenzéki párt kerül kormányra, akkor a pedagógusok létszáma alapján finanszírozza majd az iskolákat, és előnyben részesíti a kistelepüléseket - mondta az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=126278
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 09:54
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#60
Részlet pénznyelő írásaiból:

2009. november 5. - 12:45 :

„Ne foglalkozz a lúzerekkel, hagy őrjöngjék szét a kispapír topicokat, innen úgyis hamar elkopnak, ha nem foglalkoznak velük. Ők annyira hülyék, hogy...”

2009. november 24. - 17:05:
„Én nem betegeztem, nem hülyéztem, nem ..., stb. le senkit, téged se. … Elvárom ezt visszafelé is.”

hát ez szép és azt terjeszti magáról pénznyelő hogy ő egy mérsékelt és nyugodt erő:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 09:41
#59
Nagyon ráférne az oktatásra, ha az eddiginél jóval több forrással redelkezne, minden bizonnyal a minőségen is meglátszana,de....Olvasom a 29, jórészt Fideszes, vagy Fidesz-közeli közgazdász véleményét, amely szerint a 2010-es büdzsé számai rosszak, a hiány 3.8% helyett 7-8%.Fogadjuk el, hiszen Ők valamennyien képzett és hiteles emberek/ a feltételezésre viszont hideg futkároz a hátamon, ha belegondolok, hogy amennyiben Fidesz kormányunk van két éves költségvetéssel 2008-2009-re ? .....Brrrrr!/ No már most egy 7.5%-os költségvetési hiányhoz emelnének +30%-ot az oktatáson,több pénzt kapna az egészségügy, visszaállitanák a közalkalmazotti 13.havi juttatást, a 13.havi nyugdijat, eltörölnék az ingatlanadót, nagyarányú adócsökkentést hajtanának végre, teremtenének igéret szerint egymillió új munkahelyet/de jó is lenne!/-hogy csak a nagyobb volumenű igéreteket emlitsem, kérdem mindenkitől:mennyi lesz akkor egy Fidesz kormány alatt a költségvetési hiány, és ki fogja ezt finanszirozni? A munkahelyteremtéshez még csupán annyit: a főcsapás iránya lehet a halódó állami vállalatok erőforráshoz juttatása, új állami cégek alapitása, állami beruházások, a külföldi tőkének nagymértékű kedvezmények...s mindehhez pénz,pénz, pénz!
tokos. 2009. 12. 23. 09:13
Előzmény: #57  tokos.
#58
Nyilvánvaló, hogy szelektálni kell, de ha javítani szeretnénk a minőséget, akkor képességek, és nem pénztárca alapján.
tokos. 2009. 12. 23. 09:07
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#57
Hát ezt a tandíj dolgot baromi rosszul látod. A cucilizmusban sem volt tandij, mégis egész más volt a szinvonal. A tandij bevezetésével annyit érünk el, hogy mig most az összes hülye bekerül az egyetemre, úgy csak a gazdagok maradnak.
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 09:04
Törölt hozzászólás
#56
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 09:02
Törölt hozzászólás
#55
tokos. 2009. 12. 23. 08:53
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#54
Lehet, de furcsa módon a hazugozást mindig csak az egyik oldalon kéred számon. Ezek szerint a másik oldal nem hazudik.
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 08:35
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#53
Részlet pénznyelő írásaiból:

2009. november 5. - 12:45 :

„Ne foglalkozz a lúzerekkel, hagy őrjöngjék szét a kispapír topicokat, innen úgyis hamar elkopnak, ha nem foglalkoznak velük. Ők annyira hülyék, hogy...”

2009. november 24. - 17:05:
„Én nem betegeztem, nem hülyéztem, nem ..., stb. le senkit, téged se. … Elvárom ezt visszafelé is.”
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 08:30
Törölt hozzászólás
#52
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 06:11
#51
SZERETEM Viktort...

és ti is SZERETNI fogjátok nemsokára.
Törölt felhasználó 2009. 12. 23. 00:00
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
teljesen igazad van, a jelenlegi helyzet (mint minden foglalkozás terén az országban) a szellemi igénytelenség átörökítésére vezethető vissza. Mivel az oktatók színvonala is csökken, csökken az általuk oktatottakké is.Ez egy lefelő növekvő és gyorsuló spirál, amelyet nem lehet a pedagógustámogatással elintézni. Magyarországon minden teljesen fűnyíróelven működik, semmi sem ösztönöz sem a minőségi tanulásra, sem a minőségi tanításra.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 23:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#49
nocsak-nocsak! Visszasírjuk a tandíjat, amely érdekeltté tette volna deákokat, hogy el is végezzék a felsőoktatási tanulmányaikat? Hiába öntjük mindannyiunk pénzét az oktatásba, ha az nem hasznosul. Ha ehhez nem teremtjük meg sema diákok, sem az intézmények érdeklődését, feneketlen marad a zsák.

Pokorni az ilyen szövegekkel csak azt vallja be, hogy a pedagógus választópolgár, kedvébe kell járni, kapjon életfogytig állami ellátást, a diák meg nem midig (többnyire nem) szavaz, fel is út, le is út.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 23:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#48
Mi a kérdésed zsihaha? Mert nem láttam, hogy elhangzott a hozzászólásodban.

De nézzük röciden:

1. 30% nyilvánvalóan tarthatatlan - kipipáltuk. A mondandóm lényege eredetileg ennyi volt. Tehát már most tudja mindenki, hogy olyat ígérnek, ami tarthatatlan, de neki szemethunynak azok, akik 3 éve hazugoznak itt a topicokban. Én erről beszéltem. De lépjünk tovább, kár ragozni, nyilvánvaló.

2. Egyszer bemásoltam ide statisztikákat, én már csak ilyen vagyok, miközben az elmúlt 20 évben jelentősen csökkent a gyerekszám, az általános iskolák száma alig csökkent, a középiskolák száma nemhogy csökkent volna, hanem nőtt is, a felsőoktatás meg egyenesen robbanásszerűen nő mind intézményben mind létszámban. E mögött két ok van:
- Nő az emberek iskolázottsága. Ez nyilván jó és támogatandó. Persze ez sem ész nélkül. Az állami pénzen ellébecoló kamu főiskolák burjánzását nyilván meg kell fogni.
- A másik ok, hogy a rendszer pazarló, fenntarthatatlan. Én amikor középiskolába jártam ('90-es évek első fele), harminc x-en voltunk minden osztályban és 8 osztály volt abban az évfolyamban. Most ugyanabban az iskolában az átlagos osztálylétszám kb. 20-25 és 3-4 osztályok működnek az egyes évfolyamokon. És ez egy budapesti, azon belül is előkelő helyen és státuszban lévő iskola, nem egy elnéptelenedő és öregedő szabolcsi település sulija.

Egyszerűen elkerülhetetlenek az összevonások, racionalizálások.

3. Pokorni (pedig egyébként bírom az embert) javaslatában éppen az a durva, hogy sem a racionalitás irányába nem tesz semmit, sem a minőség szempontjából nem akar lépni, hanem egyszerűen csak oda akar szórni mégtöbb pénzt az egyébként sem jól működő rendszerbe, fel akarja duzzasztani pedagógusokkal, akkor, amikor a rendszernek messze nem a tanárhiány a problémája.

Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 23:33
Előzmény: #39  tokos.
#47
"Nem emlékszem, hogy valaha is lehazugoztad volna a szocikat."

Egyiket se. Pont ez a lényeg: én mindkettőre azt mondom, hogy ilyen a politika. Lehet ezt hazugságnak hívni, vagy politikéának, én mindkettőre ugyanazt mondom.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 21:31
Törölt hozzászólás
#46
tokos. 2009. 12. 22. 20:32
Előzmény: #43  togyozo
#45
Miután a szlovákok is átléptek rajtunk egy főre jutó gdp tekintetében, ez azért nem jelent túl sokat.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 20:11
Törölt hozzászólás
#44
togyozo 2009. 12. 22. 20:04
Előzmény: #40  tokos.
#43
Függetlenül attól, hogy beváltják-e az ígéretet, hallottál-e róla, hogy Mo GDP arányosan nemzetközi összehasonlításban nem költ keveset az oktatásra?
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 19:59
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Finnország, Honkong
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 19:50
Előzmény: #40  tokos.
#41
Igen, nem is egy ilyen országról tudok. Dánia, Svédország, Svájc, Japán.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek