Topiknyitó: Portfolio 2009. 12. 22. 09:57

A Fidesz 30 százalékkal növelné az oktatás támogatását  

Ugrás a cikkhez
Csaknem 30 százalékkal növelné az oktatásra fordított összeget a Fidesz. Ha tavasszal az ellenzéki párt kerül kormányra, akkor a pedagógusok létszáma alapján finanszírozza majd az iskolákat, és előnyben részesíti a kistelepüléseket - mondta az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=126278
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#201
Remélem jól költötted karácsonyi ebédedet.

Mindnekelőtt megtisztelsz, hogy kiérzed szavaimból a jobbító számdékot, mint ahogyan én is a tieidből.

Ezzel együtt én úgy érzem naivitás a szigorú elszámolás melleti pénzosztás ideája. Egyrészt, ez szigorú ellenőrzést, szigorú szabályozást igényel, amely csupán az ezzel kapcsolatos adminisztrációt - no meg persze a kiskapuk keresését - indukálja, amely tovább drágítja és bonyolítja a rendszert. Azt értsd meg, hogy itt a rendszerben van a probléma, a jelenlegi szükségképpen drága és pazarló, más oldalról igen kevéssé hatékony. Szerintem azért, mert a rendszer szereplői nem érzik sajátjuknak a rendszert, más - jelen esetben az állam - pénzét használják, ezért nem takarékoskodnak vele. Lehet itt beszélni akár 30-40%-okról is, ezek a jelen rendszerben nem hasznosulnak hatékonyan, ezért feneketlen zsák ez. Ebben nem tekinthetők ludasnak a miniszterek sem, nem tudnak sokkal többet mást tenni, mint amit tesznek (még ha tudják is, mi a dolguk).

A gyorsuló lefelé tartó spirál pedig nem beletörődés, csupán ténymegállapítás volt, természetesen én is reménykedem a javulásban, csak ez az idő múlásával irgalmatlanul nehéz és egyre nehezebb lesz. A probléma szerintem jóval súlyosabb, mintsem egyszerű szigorral megoldható lenne, itt egy-egy jelentős és igen fontos társadalmi csoport (a pedagógusok és az orvosok) ellenkezése ellenére is sürgős szerkezeti és mentális átalakításra van szükség. Ezért érzem igen károsnak Pokorni Ígérgetését, mivel azt sugallja: egy kis pénzzel minden azonnal megoldható.
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#202
A képzés mindig és szükségképpen a reális igények után jár, csak követi azokat. Állami szinten is nagyon nehéz lett volna előre megjósolni, hogy jön és most jön a Mercedes. Te látod, mi fog történni 2010-ben? Lehet, hogy elmegy a Mercedes. Mit csinálnál a hirtelen felduzzasztott szakembergárdával? Az iskoláknak (persze itt elsősorbana felsőoktatásra gondolok) sokkal inkább piaci módon kellene gondolkozmi, mint korábban. Figyelni: jön a Mercedes? Akkor több helyet hirdetek, növelem a létsámot, speciális képzéseket indítok, akár a Mercedes speciális igényeinek megfelelően és az ő támogatásával. Ne Állam Bácsitól várjuk csupán, hogy mire van szükség! Nagy, de szükségképpen butább, mint mi!
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:31
Törölt hozzászólás
#203
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:31
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#204
szavaidból nem tom kiolvasni a programot, egyébként nem én mondtam a programnélküliséget, de egyetértek vele.
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#205
minden szavaddal maradéktalanul egyetértek!!!
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:35
Törölt hozzászólás
#206
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#207
De miért nem az egyetem, főiskola mondja: érzem, erre van igény, önköltséges helyeket nyitok, bővítek, stb.??? Miért gondolod, hogy állam bácsi jobban tudja?
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:46
Törölt hozzászólás
#208
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:50
Törölt hozzászólás
#209
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 21:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#210
"De egy jobb, hatékonyabb állam megteremthető."

De egy kisebb, hatékonyabb és olcsóbb állam megteremthető, ha számos feladatot, amelyhez nem ért, lead. Már érted? Az agyonszabályozás mindent megöl!
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 22:09
Törölt hozzászólás
#211
Törölt felhasználó 2009. 12. 26. 22:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#212
Örülök, hogy alapkérdésekben egyetértünk, én is jobbat szeretnék, ge ehhez szerintem szerkezeti reformok kellenek, miként a korrupció kiszűréséhez. Hiszek benne, hogy lehetséges. Jó éjt Neked is!
tokos. 2009. 12. 27. 09:41
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#213

Hat abbol semmi jo nem fog kisulni. Eddig is azert kepeztek annyi hasznalhatatlan szakost, mert igeny volt ra.

Az emberek jelentos resze nem tudja eldonteni, hogy egy adott vegzettseget mire tud haznalni, de boldog, ha kitanittatja a gyereket akar valamilyen kamu szakon is.

Törölt felhasználó 2009. 12. 27. 09:51
Előzmény: #213  tokos.
#214
sokan csak azért végeztek - végeznek kamu szakokat, mert az állami önkormányzati intézményeknél ezért plussz fizetés jár

amúgy szerintem a műszaki szakokra (pl gépész - villamos - informatikus mérnök) érdemes jelentkezni, mert azzal el is lehet helyezkedni
Törölt felhasználó 2009. 12. 27. 18:02
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
Ja, csak az említett műszaki szakokra agy is kell.
Azaz a büfé szakokon tengődők 10 év alatt nem végeznének el pl. egy BME villanymérnök kart...
Törölt felhasználó 2009. 12. 27. 23:45
Előzmény: #213  tokos.
#216
Szerintem meg fogják tanulni, hogy drága pénzen használhatatlan felsőfokú végzettséget nem érdemes szerezni, az csak pénzkidobás, de semmivel sem lesz előrébb a gyerek a kamu végzettséggel.
Törölt felhasználó 2009. 12. 27. 23:49
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#217
Ha a tengődők nem tudnak versenyképes végzettséget szerezni, majd belátják, nem érdemes drágán tengődni.
tokos. 2009. 12. 28. 09:32
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#218
Hát ezt alapvetően rosszul látod.

A jelenlegi felsőoktatás sincs ingyen, fizetni kell az albérletet, a tankönyvet, az utazást, a kaját idegenben, ezt szembeállíthatod azzal, hogy ha a kölök elmenne dolgozni, akkor pénzt hozna, beláthatod, a felsőoktatás jelenleg is súlyos tízezrekbe kerül havonta. Vagyis annak, aki reálisan végiggondolja, hogymibe kerül, és mit hoz, az jelenleg sem hagyná a gyereket kamuszakon végezni. Mégis tele van az ország velük.

A tandíj ezen annyit segít, hogy a legszegényebb réteget zárod ki (kivéve persze a cigókat, mert nekik alanyi jogon jár minden szocikáimnál).
tokos. 2009. 12. 28. 09:38
Előzmény: #92  exmnbs1
#219
"tokos, 3.5 alatt volt tandíj, párszáz ft"

Ez elmaradt, mert Budapest forgatagában kocsiban nem volt kedvem mobilról bepötyögni.

Nálunk nem volt. Talán ezért is történt meg, hogy aki nem tudta az anyagot, azt kirúgták, mint a sz.rt. Mi megharmadolódtunk 5. év végére, de volt olyan szak, amelyik eltűnt.

tokos. 2009. 12. 28. 09:42
Előzmény: #218  tokos.
#220
Bocs, ez még kimaradt.

Szerintem a felsőoktatás mélyrepülése a Fidesz liberalizációjával kezdődött. Mikor lehetővé tették, a fizetős képzést, amivel a hülyébbek, de pénzesebbek is elvégezhették az egyetemet. Aztán mivel ezek fizettek, nehezebben rúgták ki őket, és mivel őket nem rúghatták ki, a többi gyengébbet is átengedték. Ehhez aztán jött a 8 év liberális oktatáspolitika, amivel a szinvonal oda jutott, ahol most vagyunk.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek