Topiknyitó: Portfolio 2009. 12. 22. 09:57

A Fidesz 30 százalékkal növelné az oktatás támogatását  

Ugrás a cikkhez
Csaknem 30 százalékkal növelné az oktatásra fordított összeget a Fidesz. Ha tavasszal az ellenzéki párt kerül kormányra, akkor a pedagógusok létszáma alapján finanszírozza majd az iskolákat, és előnyben részesíti a kistelepüléseket - mondta az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=126278
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:14
Előzmény: #1  portfolio
#2
Esetleg ha Pokorni arra is kitérne, hogy miért csökken évközben a finanszírozás mértéke / a bérköltségek csökkennek /, akkor elolvasásra érdemes a cikke. Ha pénz lenne, akkor ma is többet kaphatna az állami finanszírozásból minden terület, Pokorni úr enye-enye!

A finanszírozás alapja a pedagógus létszám legyen. Szépen vissza köszön a Kádár renszer. Minél nagyobb legyen a foglalkoztatottság, a teljesítmény és a hatékonyság nem számít. M. o. lesz az édenkert a rossz pedagógus számára, így tovább fidesz fiúk az ígéretekkel.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:37
Előzmény: #1  Portfolio
#3

"Pokorni Zoltán kiemelte: amennyiben a Fidesz nyeri a választásokat, az oktatás területén új finanszírozási rendszert vezet be, amely nem a gyereklétszám, hanem a pedagógusszám alapján finanszírozná az intézményeket"

Micsoda ötlet. Tehát ezek után egy iskolának az lesz a célja, hogy minél nagyobb legyen a tanári kar. Ha sok tanár csak heti 3 órát ad, akkor is. Ez aztán bölcs dolog.
jumbo2 2009. 12. 22. 10:46
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Pokorni inkább azon gondolkozhatna, hogy a közigazgatási rendszert kellene megreformálni, beleértve az oktatási intézményeket is.
Az sem világos, hogyha a családokat szeretnék támogatni, akkor miért nem az óvodai ill. bölcsődei helyek számát szeretnék elfogadható szintre hozni a racionálisan fenntarthatatlan iskolák támogatása helyett.
sanka 2009. 12. 22. 10:52
#5
Ez is egy blöff a sok közül, nagyon kell nekik az a 2/3, gyerünk tanárok szavazzatok, röhej aki ezt beveszi!
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:56
Előzmény: #1  Portfolio
#6
"1988-ban előbb a Fiatal Pedagógusok Egyesületének, majd a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének alapítója, 1993-ig utóbbinak szóvívője, illetve ügyvivője volt"

ezek után talán nem meglepő... még szerencse, hogy a fidesz nem szokott a holdudvarának pénzt csepegtetni :P nembaj, gyurcsánytakarodj :D:D
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 10:57
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Ha ez most végül nem fog megvalósulni (figyelem: +30%), akkor vajon hazudott a Fidesz?
sanka 2009. 12. 22. 11:01
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Azt teszik folyamatosan!
jumbo2 2009. 12. 22. 11:36
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Ez legyen az ország szempontjából a legfájóbb hazugság!
mondoka 2009. 12. 22. 11:41
Előzmény: #8  sanka
#10
Nincsennek egyedül.
rockmaster 2009. 12. 22. 11:56
Előzmény: #1  Portfolio
#11
az ilyeneket már nem szabadna komolyan venni...meghallani se érdemes.... ötletelések.. inkább beszélnének a politikusi korrupció minél hatékonyabb felszámolásáról, a pártfinanszírozás önkéntessé tételéről (nem állami pénzből), parlament létszámának csökkentéséről, ezzel együtt a választási rendszer átalakításáról, h csak egyéniben juthassanak be képviselők a parlamentbe, önkormányzatok közgyűléseibe (területi, országos listák azonnali eltörlése, mivel ez a mutyi melegágya), stb..
rockmaster 2009. 12. 22. 11:57
Előzmény: #11  rockmaster
#12
ha ezek teljesülnek, akkor mondom azt h valami elkezdődött... de addig nem érdemes semmi jóra se számítani...
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 11:59
Előzmény: #12  rockmaster
#13
4 évente fél évre kinyílik a hazugságláda...
teljesen mindegy,hogy jobb vagy bal... egy hajszállal sem jobb egyik a másiktól...

mondoka 2009. 12. 22. 12:09
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
A kampányokat nem szabad meg sem hallani már egyik oldalról sem.
Csak a multjuk alapján lehet itt különbséget tenni. És annak felmérése alapján hogy mennyire egyeznek meg még multbeli indentitásukkal.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:21
Előzmény: #14  mondoka
#15
a múlt???

mit számít a múlt... az ember normális esetben változik az idő előrehaladtával...
jumbo2 2009. 12. 22. 12:22
Előzmény: #14  mondoka
#16
Ez így van.

Obama kampányára emlékeztek? A bűvös Change szó állt a középpontban.
Ami legfeljebb úgy valósult meg, hogy Bush hülyeségeit még jobban megfejeli ostobaságaival. Na ez lett a híres change.
jumbo2 2009. 12. 22. 12:23
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
"mit számít a múlt"
Ennyit rólad.
Szavazz a kommunistákra vagy a nácikra. Elvégre mit számít a múlt :)
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:32
Előzmény: #9  jumbo2
#18

"Ez legyen az ország szempontjából a legfájóbb hazugság!"

Na ezért mondom, hogy te elfogult vagy. Nálad, ha a szocik hazudnak, akkor szemét, hazudós, tolvaj banda. Ha a FIDESZ, akkor "választási szinezet" (ezt írtad a múltkor), vagy ennyiben elintézed, mint a fenti.

Amúgy egyetértek a fentivel. Csakhogy én ezt mindkettő esetében így gondolom. Te viszont csak az egyikére. Na ezért vagy te elfogult, én pedig nem.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:33
Előzmény: #10  mondoka
#19

"Nincsennek egyedül."

Ez így igaz. Csakhogy te is másképpen ítéled ezt meg egyik és másik oldalon. Lásd dropnak írtak. Rád is vonatkozik.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:36
Előzmény: #14  mondoka
#20
"A kampányokat nem szabad meg sem hallani már egyik oldalról sem."

Érdekes. FIDESZ esetében már előre megengedjük nekik a hazugságot, ha a másik oldal teszi, akkor évekig hazugozunk. Most te is milyen megengedő vagy? Fura, hogy a fenti mondatod EGYSZER SEM HANGZOTT EL 2006. ÓTA, csak most, hogy a FIDESZ-nek áll a zászló és jönnek a választások.

Pedig nekik egyébként most még hazudniuk se nagyon kell, simán nyernénekk enélkül is...
togyozo 2009. 12. 22. 12:40
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
És mi van ha komolyan gondolják??
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:43
Előzmény: #21  togyozo
#22
+30% az oktatásra? Az nagyon sok, ezt nem lehet betartani. Ha mégis, az mégnagyobb baj, szerintem legalábbis. Akkor viszont drop félék kapnak pofont a FIDESZ-től, mert betartják a baloldali, kádárista ígéreteiket. Valamelyik fele a szavazóbázisnak tuti csalódni fog. Két nagyon különböző szavazóbázisa van a FIDESZ-nek:
- az egyik benyalja a baloldali ígéreteket;
- a másik egyenesen reméli, hogy hazudik a FIDESZ ezekkel, mert azt szeretné, ha ezeket nem tartanák be.

A kettő együtt nem tud teljesülni, valaki pofára esik, valakinek hazudik a FIDESZ.
mondoka 2009. 12. 22. 12:46
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
Én most nem akarok védelmére kelni egyik pártnak sem.
DE.
Arra én nem emlékszem hogy az Mszp hazugságának mikor nyílt egy egész topik.

(Én még most is az Orbán-Gyurcsány vitában bevetett Gyurcsán geg (filmbe illő tréfás ötlet)
mentén vagyok leragadva. És még mindig jót mulatok ha visszagondolok!
VASÚTFEJLESZTÉS.... )
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:48
Előzmény: #23  mondoka
#24
"Arra én nem emlékszem hogy az Mszp hazugságának mikor nyílt egy egész topik. "

Ez csúcs! Akkor nézd végig az összes (!!) politikai topicot itt 2006 óta. Másról sincs szó, csak erről. Nem egy egész topic, az egész PF fórum erről szólt, szól 3 éve...
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 12:50
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Ne akard már letagadni, ami a szemünk előtt van.
mondoka 2009. 12. 22. 12:51
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#26
Engem már teljesen hidegen hagynak mindkét oldal igéretei.
Elegendő referencia áll rendelkezésre. Az egész államháztartást meg senki laikus nem fogja átlátni.
A mindenkori kormánypártból sem mindenki.
mondoka 2009. 12. 22. 12:53
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
A fórum lehet hogy erről szól jó ideje. Sajnos ez van.
De a topikok címe nem ez hogy "az Mszp...."
sanka 2009. 12. 22. 12:57
Előzmény: #9  jumbo2
#28
"Ez legyen az ország szempontjából a legfájóbb hazugság! "

De nem ez az egy, hanem folyamatos, te meg benyeled, ez van.
mondoka 2009. 12. 22. 13:00
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#29
De nyugodtan szidja mindenki a fideszt aki akarja.
Én bevallom nem a zsánereim, de még mindig érdemes megnézni a referenciáit az mszp-vel szemben. Én ezzel állást foglaltam.
De te Pénznyelő miért mondod hogy nem foglalsz állást, pártatlan vagy , -amikor legelább kb. 3/4 részben a másik oldalt véled jobbnak. Illetve nekik adsz igazat.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 13:03
Előzmény: #29  mondoka
#30
Az hol állásfoglalás és valamelyik oldal szerinti elkötelezettség, ha leírom, hogy a választások során mindegyik hazudik?

Az csak a te egyoldalú szemüvegeden keresztül elfogult duma, mert ezzel le mertem írni, hogy a te kedvenced is.
mondoka 2009. 12. 22. 13:08
Előzmény: #28  sanka
#31
Nem tudjuk ki fog nagyobbat hazudni.
És a végeredmény, hogy majd ki fog többet és nagyobbat hazudni még mindig lényegtelen. Ez egy vásári rikácsolás ahol a kofák a maguk árúját dicsérik minden korlát nélkül.
A lényeg ezen túl van.
A két "árú" közül melyik a jobb egymáshoz képest. És nem a reklámhoz képest.
Egyet választhatunk.
És lényegtelen a halandzsa mértéke. A használhatóság a lényeg.
Lényegében már mindegy hogy ki mit hazudik és zagyvál itt össze. Ezerszer megmondta és bevallotta mindenki hogy más a kampány és más a kormányzás. Ez van. Nézzük inkább a referenciákat.
mondoka 2009. 12. 22. 13:11
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Csak jelzem, hogy azzal hogy a kedvencemnek nevezed őket, annak ellenére hogy nem azok, és főleg már nem azok, -ez nem zavar.
Hisz lényegtelen hogy nekem ki a kedvencem. És az is hogy ki mit hisz erről.
sanka 2009. 12. 22. 13:17
Előzmény: #31  mondoka
#33
"És a végeredmény, hogy majd ki fog többet és nagyobbat hazudni még mindig lényegtelen."

Nem lényegtelen, mert az "egyszerű" ember az igéretek alapján dönt, és belőlük van több, ezt a fidesz is tudja, ezért is pofátlan amit csinálnak, undorítóak.
Törölt felhasználó 2009. 12. 22. 13:23
Előzmény: #31  mondoka
#34
Mondoka, ilyen gyors átváltozást még nem láttam. 3 éve hazugoznak a poltopicok a jelenlegi kormányra, benne te is.

"És a végeredmény, hogy majd ki fog többet és nagyobbat hazudni még mindig lényegtelen."
"Ezerszer megmondta és bevallotta mindenki hogy más a kampány és más a kormányzás."

Most meg ilyen megengedő lettél. Elképesztő.
mondoka 2009. 12. 22. 13:23
Előzmény: #33  sanka
#35
Megértem hogy undorodsz a hazugságtól.Abba sem kötnék bele hogy kiétől, vagy kiétől jobban.
Ezért mondam, ajánlottam mindenkinek , egyszerű és bonyolult embernek is, hogy szavazzon, döntsön majd a referenciák szerint.
Jobban teszi bárkit is választ ha azt nem a kampány alapján teszi. Nem elég kampány az eltöltött évek, évtizedek bárkinek? Itt élünk. A kampány rózsaszín ködösítésére kár figyelni.
mondoka 2009. 12. 22. 13:28
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
" "Ezerszer megmondta és bevallotta mindenki hogy más a kampány és más a kormányzás."

Most meg ilyen megengedő lettél. Elképesztő. "

Én nem lettem ilyen megengedő, de mivel nem képzelem Napóleonnak magam , ezért csak abból indulok ki ami van. Ráhatásom ezekre a dolgokra szinte semmi.
mondoka 2009. 12. 22. 13:34
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
"3 éve hazugoznak a poltopicok a jelenlegi kormányra, benne te is. "

Nem túlzottan stimmel ez a megállapítás !
Mert szerintem értékelni való és érdemben kritizálni valót inkább a valóban megtörténő kormányzásban is lehet találni. És ez az ami igazán tragikus. A valóság ha azt elqrják !
A hazugság? Csak hab a tortán.
tokos. 2009. 12. 22. 19:06
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#38
Szerintem varjuk meg, hogy mi lesz a vege, a jelenlegi rendszer is ugy szar, ahogy van, Pl. az az erdek a felsooktatasban, hogy minden hulye oda jarjon, A minosege is olyan, mint a legszarabb kinai tomegcikkeke.
tokos. 2009. 12. 22. 19:36
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#39
Nem emlékszem, hogy valaha is lehazugoztad volna a szocikat.
tokos. 2009. 12. 22. 19:49
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#40
Függetlenül attól, hogy beváltják-e az ígéretet, hallottál-e olyan országról, amelyik az oktatás fejlesztésének köszönhetően kimagasló gazdasági fejlődést ért el?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek