poreci
4
4
5
2017. augusztus 29. | 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
16 10 válasz erre
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
május 01. | 20:06
előzmény: #31573  Tapasz

szia, sem a saját topik nyitása, sem a kitiltás nem az én műfajom
a 4ig-ről holnapra:
csak a megérzésemre hagyatkozom, és az eddigi tapasztalatomra, mi szerint most a legjobb papír a bét-en , a bluek-kal nyugodtan tud versenyezni :
szóval azt gondolom, megint indul majd felfelé , pénteken elég meglepő volt a lekötés az egész napi 4350-4400-as mozgása után
azt nem tudom, hogy lesz-e lecsapás benne, de rákészülök
már értem, miért írta rice, hogy kellenek az ilyenféle kereskedők is benne, mint én
mert ezzel is támogatjuk a forgalmat
május 01. | 19:48
előzmény: #31612  bendeguz_sly

Persze, ezek a szamok lehetsegesek. Szerintem is. Csak nem valoszinu.
De nem vitasan, sokkal kozelebb lehet a valos-vilag legjobb lehetseges esethez, mint viragelvtars almai.
.
A baj mindig a profital van, es ez igaz OPUS, Konzum, App, es tarsaira. Valahogy M vegei nem hoznak profitot, az istennek se nyeresegesek, pedig azok  mar 2 eve  M tulajdonaban vannak.
.
Vigyazat: a sehol semmi profit nincs, az  az operativ tevekenysegbol ertendo. 
Mert a penzugyi soron felmutattak profitot, de az mind valaminek az eladasabol szarmazik, egyszeri tetel. Nem ismetelheto, az sima vagyoncsokkenesbol szarmazo, es atlatszo manipulcio a penzugyekkel.
Haaat, majd meglatjuk, hogy Q1-ben lesz-e 4IG jelentes?  es abban lesz-e nagyjabol 750m net profit ? az a tavaly egesz evinek 7x szerese volna,  es akkor (akkor 4*750m=3Mrd ) nos,  akkor a varakozasod eves szinten  kijonne. 
Amugy meg OPI tokeje a 4IG-nek tobbszorosose, aztan  a net profit (mukodesbol) megis zero. 
De ott legalabb el lehetett adni valamit, es kihozni egyszeri profitot.   
Es 4IG-ben mit lehet eladni?
De nem akarlak semi jorol lebeszelni. Legyen szerencsed.
május 01. | 19:47
előzmény: #31617  BarackVirág
nem az zavar, hogy leírja, hogy szerinte névértéknél többet nem ér és ez egy kamu neres lufi, mert ez egy vélemény, teljesen elfogadható. de amikor a tényeket figyelmen kívül hagyják, a számokat nem értik, meg amit találnak, azok is mind hibásak, akkor kicsit csalódok ezekben az emberekben. aztán rájuk áldozom a szabadidőmet, segítek nekik, kis másodikos matekot is bevetek, hátha, arra meg általában nem is reagálnak, vagy le van pontozva :D
olyan ez a fórum, mint bármelyik homeopátias, ezoterikus, laposföldes, oltásellenes csoport. ott se számít se a tény, se az adat, se az észérv
május 01. | 19:38
előzmény: #31616  bendeguz_sly
Én pl azt nem értem, hogy egyesek miért gondolják, hogy rajtuk kívül mindenki hülye és csak úgy habókra belerakja a pénzét valahová lesz ami lesz alapon anélkül, hogy tájékozódna. 
Persze bizonyára a napizókat és swingeseket nem érdeklik ezek a kérdések, a shortosokról már nem is beszélve. 
Fenti logika mentén könnyen eldönthető ki melyik kategóriába tartozik és ennek megfelelően miért irkál ide pillanatnyi érdekei szerint 15 perces meg órás chartok alapján.  
május 01. | 19:26
előzmény: #31601  festina88
Szerintem ezt is megtárgyaltuk, illetve ha figyeltél, olvashattad, hogy az MNB ősszel cégenként 20mrd-ért fog kötvényt venni. Vagyis 20mrd jön Tolcsytól, lehet ezen felül is kötvényt kibocsátani, valamint vannak haveri bankok, akik akár 1-2%-ra is adhatnak hitelt. Lehet részvény kibocsátás is, de nem gondolom, hogy le akarják csökkenteni a részüket a cégben. Ha lesz is spo, azt valami haver egyben kicsengeti. Ja és az állami alányúlásról még nem is beszéltünk, mint kamatmentes hitel 100 évre, vagy bármi :) 
május 01. | 19:25
előzmény: #31600  BarackVirág
Mészárost az Opiból csak úgy ismerik, hogy a Kárpátok Iceberg-je :D
május 01. | 19:23
előzmény: #31599  bendeguz_sly
:D Itt a tavasz, sokan virágba borulnak. :)
május 01. | 19:23
előzmény: #31612  bendeguz_sly
Egyet értek, a 40 mrd szerintem alulbecsült. Meglátjuk.
május 01. | 19:21
előzmény: #31610  pomperj
Lőrinc valamikor nyáron tette bele a magántőkealapos pénzét, ami nem opus pénz, nem opus részvény. Utána kezdődtek a fejcserék, racionalizálás, vagyis Q4-ben látszódott, hogy 8% hatékonysággal működött! Mindezt úgy, hogy a racionalizálás folyamatban van. Amire a végére ér, ez biztosan 8% felett lesz, 10-15% se lehetetlen. Ezzel számoltál a jövőre nézve? Milliószor kibeszéltük, hogy a mostani árfolyam nem reális a tavalyi eredmény alapján, szóval feltaláltad a spanyol viaszt. A részvényszámnál se sikerült megtalálnod a helyes választ, amivel rontod a saját számításaidat. Ha tehát lesz idén egy szolid 30 mrd árbevétel, abból 3 mrd nettó eredmény (10%), az részvényenként 160 Ft-ot jelent. 5% osztalék úgy gondolom már elég jó a mai viszonyok között, azaz 20x160=3200 Ft is reális lehetne a mai napra. Itt nyilván a bizalom miatt áll feljebb 30%-kal, illetve simán lehet akár 40 mrd árbevétel is, meg akár 12-15% eredmény, vagyis a mai árfolyam is simán elfogadható. Nyilván ez egyelőre nem derült még ki, 50-50% hogy igazad van. Erre egy vak majom is képes ;) 
május 01. | 19:18
előzmény: #31610  pomperj
Mészáros év közben vásárolta a céget, így az ebből a szempontból tört évnek minősül. Veszteségből nyereségbe fordult. Ha idén 80 mrd árbevételt feltételezünk, akkor 15% nyereséggel számolva az 12 mrd eredmény. 18.8 millió részvényre az 600 Ft-ot meghaladó nyereség papíronként, ami 6000 Ft körüli árfolyamot is indokolhat akár. Ismerve a hátszelet, ezek a számok nem eltúlzottak, ha valamivel kevesebb lesz, akkor sincs olyan mértékben túlárazva a papír, ahogyan azt te itt beállítod.
Javaslom gúnyolódás helyett számolni és tájékozódni. 
május 01. | 19:10
előzmény: #31608  BarackVirág

Hat persze. A vilag osszes ceget folyamatosan split-eljuk, minden heten. 
Igy minden heten felmegy +10%-ot. 
Ez csinalhato egeszen addig, amig minden ceg reszvenye  vagy 1 cent vagy 1 Ft-ert megveheto. 
Es mindannyian gazdagok leszunk ;-)
.
Amugy meg nezd meg 4IG 2018 eves jelenteset. Hatha benne van az egesz ev ;-)
május 01. | 19:07
előzmény: #31607  pomperj
A részvényszám 18.8 millió.
Közkéz kb 6.8 millió.
Ha erről többet szeretnél tudni és van részvényed akkor ajánlom a betekintést a részvénykönyvbe. 
Én megtettem, de te csak a levegőbe beszélsz, nem veszed a fáradtságot, hogy alaposabban megismerd a céget. A fundamentális elemzésed pedig totál tévedés. Feltehetően ez is ismerethiány miatt lehet. Az interneten fellelhető számokat puffogtatod, ami ugye nem nagy művészet. Warren Buffet szerinted a tavalyi törtév nyereségét nézné, vagy a jövőbeli potenciált?
Szóval ezért nehéz komolyan venni amit itt "szakértesz", a 800 és 2600 évekkel való érvelés meg már inkább szánalmas, mint vicces.  
május 01. | 18:58
előzmény: #31607  pomperj
Rosszul számolsz. Az első hiba, hogy a tavalyi tört év eredményéből indulsz ki. Innen pedig fals az egész.
május 01. | 18:54
előzmény: #31591  poreci

Az erved jogos, ha a likviditas problema lenne
 "  management tudja, hogy az árfolyam nagyon gyorsan fel fog menni - ha bejönnek a hírek- ami olyan magasságba tolná fel a részvény árát, hogy az már a likviditásra káros lenne "
.
De most az atlagos adas-veteli tranzakcio 4 mFt koruli, annak 1/1000 pontossaggal valo vegrehajtasahoz a 4000Ft koruli ar eppen megfelelo. Semmi szukseg most splitre.
.
Az mas kerdes, hogy milyen esely van arra, hogy 4IG innen 10x mertekben emelkedjen?
Nos ,most 4IG a kibocsatott 19.5M db reszvennyel, es 4400Ft aron 80Mrd folott van a ceg kapitalizacioja. Ez a 102mft  utolso eves profit 800-szorosan. Szoval kb. 800 evig kell a profitot felhalmozni, hogy meg egyszer bejojjon a ceg ara. Az a 10x tehat kisse odebb van, ugy nagyjabol 2600 ev van addig a mostani tempoval.
Hol lesz akkor 4IG?
Az a gyanum, nem surgos a split ;-)
.
május 01. | 18:50
előzmény: #31604  poreci
Jó rendben,azért pompi beirásat,elemezgetéseit is biráld el a jövőben.Köszi.
május 01. | 18:47
Figyelj, nem hiába vették meg a 4iget,nem tehetnek mindent az opiba,már túlságosan tele van, nagyon ismerős mindenhol, már Szijjártó meg sem merte mondani hogy opus érdekeltségbe került a vasút,sőt a béten sem volt fenn!!! Én megvagyok győződve róla,hogy ha Mobil cég lesz ,ide fog kerülni!!!
május 01. | 18:38
előzmény: #31593  nanus
kicsit személyeskedőnek és bántó stílusúnak ítéltem meg emlékeim szerint
május 01. | 18:35
Opibol kilopott pénzzel szokás szerint,mint eddig is .Opi a pénztár!!! A 4iget is abból fizették.
május 01. | 18:32
Szerinted? A DT elfogad részvényt? Ha igen, miért? Ha nem, akkor mivel? 
május 01. | 18:28
előzmény: #31598  bendeguz_sly
Az apportot varja itt mindenki ha jol olvasom azert mivel fognak fizetni szerinted?

Topik gazda

poreci
4 4 5

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE