Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2019. 02. 17. 11:18
Előzmény: #20855  Donqatto
#20861
Ezt alvállalkozók bevonásával szokták megoldani az IT piacon. A nagy elnyeri a tendert és kiadja vállalkozónak a fejlesztést, ha nincs rá kapacitása. A további fejlesztést, karbantartás, garanciát pedig  a nagy vállalja.
Istvan78 2019. 02. 17. 11:22
Előzmény: #20859  rice2
#20862
Azt se felejtsük ki a képből, hogy a 4IG jobb árakat fog elérni ugyanolyan nagyságú megrendelésnél, mint bárki.
Istvan78 2019. 02. 17. 11:24
Előzmény: #20860  thomasss
#20863
Te is beírtál valamit, de nem tájékozódtál. Az alapfelállással se voltál tisztában, hogy ML tette nyereségessé az évet, előtte veszteséges volt a 4IG. Az ilyen hozzászólásokra nincs szükség.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 12:14
Előzmény: #20859  rice2
#20864

" Én jövőre már 50milliárd feletti bevételt és 8milliárd feletti eredményben bízom [..]"
1. Ezt mire alapozod?
2. Szerinted ennek a bevételnek, ha megvalósul milyen lesz az összetétele? Kereskedelem (hardver/egyéb szoftver), tanácsadás, egyedi fejlesztés, saját szoftverek licenszértékesítése? Melyik ágon mekkora profitrátával számolsz?
rice2 2019. 02. 17. 19:00
Előzmény: #20864  Törölt felhasználó
#20865

Várható bevételekre és 1 normális nyereség rátára.
A többihez nekem kéne lenni a cég vezérének,hogy pontosan tudjam :D
verto 2019. 02. 17. 19:33
#20866

Ha egy topikban ennyire megnő a hozzászólások száma, akkor az vagy nagyon jót, vagy nagyon rosszat jelent a következő napokra.
Egy biztos, én a holnapi napra nem stagnálást várok.
poreci 2019. 02. 17. 19:36
Előzmény: #20864  Törölt felhasználó
#20867
A kormányzati kommunikáció, + a globális fejlődési trendek+ ML+ gazdasági szükségszerűség.
IT fejlesztésekről fog szólni az elkövetkező évtizedek. A munkaerőhiány, a digitalizáció, Paks 2, honvédség, MÁV, közoktatás, közegészségügy, államigazgatás. Ezekre kb ezer milliárdos nagysagrendeket kellene költeni és a kormány tudja ezt. És pont ezért vették meg a 4IG-t- egy működő informatikai tőzsdei magyar céget, h legyen egy nemzetbiztonsági szempontból megbízható cég, akiknek ezeket a munkákat oda tudják adni. Erről szól a decemberi rendelet is mert nincs idő a nulláról felépíteni egy ilyen céget. Az idő pénz.
Én 30 milliárd bevétellel mar elégedett leszek idén.
DocJericho76
DocJericho76 2019. 02. 17. 19:40
Előzmény: #20866  verto
#20868
Ott a pénz ahol a feszültség.
DocJericho76
DocJericho76 2019. 02. 17. 19:48
Előzmény: #20868  DocJericho76
#20869
Amúgy legalább 3 közbeszerzési eredményt várok március végéig.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 19:49
Előzmény: #20865  rice2
#20870

:) Köszönöm a választ!
Magam is azt gondolom, hogy cégközelinek, de minimum szakmabelinek kellene lenni ilyen számok reális megtippeléséhez (akár kumuláltan is). Régóta nagyon magabiztosan tartod ezt a papírt, azt gondoltam több közöd is van annál, mint a válaszod sejteti. De amire kíváncsi voltam az kiderült, köszönöm.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 20:00
Előzmény: #20867  poreci
#20871

Szerintem a következő évtizedek informatikai fejlesztéseitől olyan messze van az összes közig. beszállító, közbesz. okosító IT (projektmenedzser?) cég (4IG-t is erősen ide értve), mint makó vitéz jeruzsálemtől. Szóval a globális trendeknek itt maximum indoklásként lehet jelentősége, de mint valós igény (neadj isten megtérülő beruházás..) az töredéke.
Az átlag közig szervek még az iratkezelést sem tudják normálisan megugrani. Komolyabb IT rendszerek befogadására meg nettó alkalmatlanok szakmai oldalról, fizetésképtelenek felkészült szakemberek elégséges létszámban tartós foglalkoztatása szempontjából, stb.. Ez lehet előny átmenetileg, ha át kel tolni egyetlen projektet,  de ha itt tartósan akar üzletet a 4IG, vagy bárki, akkor ez rájuk is visszaüt, mert nincs partner a túloldalon.
A decemberi rendeleteket meg rendesen félreértik itt elég sokan (veled együtt), de ennek nyilván az az oka, hogy bonyolult, és önmagában nem is megítélhető, mert a piaci erőcentrumokkal összeolvasva derül ki az igazi értelme. Az egyébként nem segíti a gyors projektgründolást senkinek. A 4IG-nak sem..
Szerintem egyébként már 20 MRD bevétellel is bőven legyetek elégedettek, ha meglesz, és normális profitot fog belőle meghagyni a cégvezetés.
Istvan78 2019. 02. 17. 20:10
Előzmény: #20871  Törölt felhasználó
#20872
Az első állításod erősen megkérdőjelezném. Persze, ha kifejted, miért gondolod így, honnan van ilyen általánosítható tapasztalatod, örülnék.
A második állításoddal kapcsolatban meg szimplán kérdezném: mi az amit erősen félreértünk azzal a rendelettel kapcsolatban és miért lassítja ez a projektek lefutását.
Egyébként még annyit: nemcsak az államigazgatásból várhat nagy megrendeléseket a 4IG, hanem az ML birodalomból is, többek között az MKB-tól is (lásd MKB vez.ig.h beült a 4IG IT-be).
Ha korábban ML nélkül 17 milliárd árbevételt tudott elérni a 4IG, miért gondolod, hogy idén csak 3 milliárddal többet?
Istvan78 2019. 02. 17. 20:16
Előzmény: #20872  Istvan78
#20873
A közigazgatás színvonalához: azért itt van már most is nagyon sok minden: ügyfélkapu, E útdíj rendszer, EKÁER rendszer, online kassza rendszer, központi vénykezelés és mögötte betegség nyilvántartó rendszer, hogy csak az utóbbi évek komoly rendszereit említsem. Minden önkormányzatnak van honlapja, stb. Ne tüntessük már fel magunkat, mintha elmaradott ország lennénk IT-ileg. Fejleszteni nyilván mindig lehet és kell is.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 20:30
Előzmény: #20872  Istvan78
#20874

Kérdőjelezd nyugodtan, nincs harag részemről. De ettől még nem kívánok személyes információkat megosztani magamról, elnézést!
A decemberi rendeletek kapcsán is csak annyit tudok hozzátenni, hogy számold össze, hogy szerinted hány fideszes(!!) érdekcsoport próbálja fogni az állami informatikai pénzeket, és melyiknek hol volt korábban erős embere, és mit változtat ezen a helyzeten.
A nem államigazgatási lehetőségeket is ketté osztanám a helyedben. A tiszta piaci versenyben szerintem nem érdemes reménykedni többszörös szinten. Ha ment volna sokkal jobban a meglevő gárdának, akkor korábban is megcsinálták volna. Biztos van valami TAO pénz effekt ebben is a fideszhez törleszkedni akarók részéről, de többszörös pénzt nem fognak kifizetni. Az ML cégek informatikai kiszolgálása meg erősen tippverseny, hogy ugyanannak a tulajdonosi körnek mikor melyik oldalon van kedve otthagyni a profitot.
Az árbevétel megtippelésére egyébként nem vállalkoztam én se, csak annyit mondtam, hogy normális profittal már a 20MRD is szép eredmény lenne a meglevő létszámmal. Vagy elkezdtek már embereket felvenni (százszámra)?
Istvan78 2019. 02. 17. 20:44
Előzmény: #20874  Törölt felhasználó
#20875
1. Nem személyes információkra gondoltam, csak arra, hogy miért gondolod, hogy olyan elmaradott a költségvetési szféra. Én hoztam érveket, hogy milyen komoly rendszereket sikerült az utóbbi években is bevezetni, te nem hoztál semmi konkrétumot.
2. Gondolom, hogy eddig is voltak Fidesz erős emberek ilyen-olyan IT cégeket támogatandó, de most jött a láthatóan legerősebb ember, s változnak az erőviszonyok.
3. A meglévő gárda is dolgozott a magánszférának is, de a lényeg, hogy most változik a helyzet, tudnak felvenni új, szakmailag erősebb embereket is ha szükséges, mert meg tudja majd fizetni ML, olyan árakat tud elérni. A kapacitásról pedig:  tudnak alvállalkozókat bevonni. Adott esetben csak koordinálják a projekteket, de a fejlesztési munkát kiadják.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 21:07
Előzmény: #20875  Istvan78
#20876

Ahha..
1. Nem feltétlenül az elmaradottságot akartam hangsúlyozni, hanem az irányt. A világ IT sztorijai olyan történetek, mint a kripto, MI, robotika, stb. Ez meg elektronikus ügyintézés. Kb. mint az eper és a krumpli.
2. :) Majd meglátjuk.
3. Véleményedből kiindulva nem láttál még IT projektet elég közelről. Vagy túl régen. A synergon is abba a megközelítésbe bukott bele, amit írsz. Egyébként nem hülyék a 4IG-s fiúk, nem  szakmailag erősebb ember a kérdés. Sokkal inkább a létszám.
beluga
beluga 2019. 02. 17. 21:17
Előzmény: #20876  Törölt felhasználó
#20877
A synergon nem ebbe a megközelítésbe bukott bele, az több összetevőből állt...
 
Az első pontban igazad van, ettől függetlenül vannak olyan IT projektek, ahol még nagyot kaszálhat a 4iG, alvállalkozókkal, konzorciumban, stb.
 
Majd meglátjuk :)
Istvan78 2019. 02. 17. 21:31
Előzmény: #20876  Törölt felhasználó
#20878
1. Lehet, hogy rice olyan magas szintű informatikára gondol elsősorban, amiket írsz, de én nem. A közigazgatásnak, az államnak inkább ilyen hétköznapibb dolgok kellenek egyelőre.
3. Láttam közelről IT-s projekteket, nem keveset és sokkal közelebbről, mint gondolnád.:)
treff
treff 2019. 02. 17. 21:49
#20879

Már linkelték ezt a hírt lentebb, de azok kedvéért, akik nem akarnak sokat visszalapozni a káoszban és csak a lényeg érdekli őket hétfőre:
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/talpra_allt_meszaros_lorinc_informatikai_cege.678803.html
Tócsni
Tócsni 2019. 02. 17. 21:50
#20880
Jó estét mindenkinek!
Örülök, ha vannak a fórumon negatív hangok, mert az se egészséges, ha egymásnak nyalizunk és ki se látunk a rózsaszín ködből :) Nos, mennyit is ér a jelentés alapján a papír? Kicsit szórakoztam, fogadjátok szeretettel.
FY17 - 17mrd árbevétel - 452mio veszteség - EPS -24,04 Ft
FY18 - 14mrd árbevétel - 103mio nettó eredmény - EPS 5,47 Ft - P/E 289​
18Q1-Q3 - 9,3mrd árbevétel - 292mio veszteség
17Q1-Q3 - 11,7mrd árbevétel - 586mio veszteség
Játsszunk el a gondolattal, "mi lett volna ha", vagyis mi lett volna, ha Lörke Gazda már a pénzügyi év elején megjött volna, mint a csősz, aki mindenkit kizavar az erdőből?
Ahogy Matgab írta, még a 18Q4 sem mutatja meg a teljes hatékonyságnövekedést, hiszen sok szerződés kifutása még folyamatban, illetve a racionalizálások eredményei még nem látszanak teljes fényükben.
Szóval ha a sikeresnek tekinthető utolsó negyedévből indulunk ki:
18Q4 - 4,8mrd árbevétel - 395mio nettó eredmény, ami 8%-os tiszta eredmény a bevétel alapján.
Ha ezt az arányt tartja egész évben, akkor most lenne:1,12mrd nettó eredmény, EPS 59,61Ft, P/E 27 (1580 Ft Q4 záró árfolyam mellett).A sokak által emlegetett és elfogadható 10-es P/E mellett ebben az ideális esetben is 596 Ft-os árfolyam lehetne indokolt.
Drága-e most 2000 felett a 4iG?
Az én véleményem az, hogy "attól függ"...
- ha növekszik a hatékonyság
- ha a nettó eredmény legalább 10-15% közé tud emelkedni
- ha nem trükközik ki a nyereséget alvállalkozókon keresztül
- ha jönnek a nagyobb megrendelések
akkor a 2019-es évben kéne (ez egy példa csak) 25mrd árbevétel, 15% nettó eredmény (3,75mrd) és akkor érne 2000 Ft-ot.
Vagyis MA drága, de nem a "mát" vesszük meg a tőzsdén, hanem a jövőt.
Amit én várok FY19-re:
árbevétel 50mrd, nettó eredmény 4,5mrd, EPS 240Ft és ezek alapján 10-es P/E mellett 2400 Ft-os év végi zárót.
Ha "csak" ez valósul meg, az is 20% hozam egy év alatt, szerintem bőven vidámak lehetünk vele. 

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek