Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2015. 03. 14. 17:38
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#280
"Ha a Quaestor Hruriához az ún. "fiktív kötvény" pénz is akkor nincs mit tenni. "
ez az a pont,ahol nálunk okosabbak is tanácstalanok...
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 17:38
Előzmény: #274  gyula1971
#279
Világos láttam is ilyen Kötvény Kibocsátást CSAK NÉZTEM??

MAGASABB JEGYZÉSI KÖRÖK
AZZAL NEM HASONLÍTANÁM ÖSSZE-
Még a Kelernél se? azonnal váltották
rv-re- Meg a beruházásra-
Mondjam azt mért nem tettek ez alá tulajdont-
Kezdek bele fáradni- HÁT MÉG AZ AKINEK HIÁNYZIK-
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 17:36
Előzmény: #276  csendben
#278
"17:32
Na ez már a csúcs: kibocsájtó és a forgalmazó is ludas...
csendben"

Érdekes, hogy saját magaddal szemben nem alkalmazod azt, amit másokkal szemben:

"17:34
ADDÍG,AMÍG NEM ZÁRULNAK LE A VIZSGÁLATOK és MINDEN CSAK FELTEVÉS,LEHETŐSÉG...
csendben"
csendben 2015. 03. 14. 17:34
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#277
ADDÍG,AMÍG NEM ZÁRULNAK LE A VIZSGÁLATOK és MINDEN CSAK FELTEVÉS,LEHETŐSÉG,ADDIG SEMMIT SEM LEHET TENNI...
csendben 2015. 03. 14. 17:32
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#276
Idézet Bindertől:

"A Questor-csoport a befektetők bizalmának erősítése érdekében a Quaestor Financial Hruria Kft. kötvények másodpiaci forgalmát is megteremtette, így derült ki az értékpapírcég mellett a kötvénykibocsátó szabálytalansága is"

Na ez már a csúcs: kibocsájtó és a forgalmazó is ludas...
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 17:23
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#275
Érdekes abból a szempontból bizonyítási kör kinél áll meg, ptk.
na lesz erre aki kibányássza- gondolom én-
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 14. 17:22
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
A kötvény attól fiktív, hogy kibocsátják, de nincs mögötte fedezet? De ezt a kibocsátó vállalatnak kell garantálni? Ezek nem a KELER-nél voltak letétben?

Ez az összegyűjtött pénz be lett fektetve. Se 1-hónappal ezelőtt aki bement tudott visszaváltani belőle saját részre bármennyit?
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 17:14
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#273
Hát igen lenyomnak itt mindent a torkunkon-
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 17:12
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#272
Felügyelet mit mond ugyan egyék meg,ha kifőzték-
Én oda viszem a PÉNZEM IGAZ AZT SE TUDOM KIHEZ, ATTÓL VÁLOK FÜGGŐVÉ-
Kötvények Jegyzésében van olyan ami nem
Felügyelethez kötött- Kiemelt Kockázattal járó- jó,ne várja senki így rágják a szájukba- Egyébként ügyfélre nézve igazad van-

Bolond lenne ilyet bevállalni az MNB*
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 17:11
Előzmény: #269  csendben
#271
Szerintem az bizonyítható, hogy hova ment a pénz. Ha a Quaestor Hruriához az ún. "fiktív kötvény" pénz is akkor nincs mit tenni.
Nem lesz kártérítés.
"Ha házon belül" a Quaestor intézte a többlet kötvényt és "használta" az ügyfélpénzt - csalt és sikkasztott. Lesz kártérítés. Ám ilyen hülye céget akkor még nem látott a világ !
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 17:03
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#270
"1. A kiadványban a cég az éven belüli kötvényeket jobbnak sorolta mint az államkötvényt!!!!"

1. Almát almával, körtét körtével hasonlítunk össze. Az éven belüli Q kötvényeket az éven belüli állampapírokkal (amit DKJ-nak hívnak) hasonlították össze és NAGYOBB kockázatúnak mutatja az ábra. Nézd csak meg jobban.
2. Az egy általános tájékoztató prospektus (megjegyzem, ami szintén tartalmazza a végén, hogy a BEVA a forgalmazói kockázatot biztosítja, a kibocsátóit NEM).
3. A kötvénykibocsátások tájékoztatója így fogalmaz: "A Kibocsátó felhívja a befektetők figyelmét, hogy a kötvény forgalomba hozatala a szokásostól eltérő kockázatú."

"Az nem várható el az egyszerű embertől, hogy közgazdasági diplomát szerezzen, s átvilágítson minden céget"

1. Így van. Akkor viszont NEM kell olyan pénzpiaci terméket vásárolni, amihez NEM ÉRTESZ. Én se veszek hegesztőgépet. Ha pedig leég a házam, mert hülye vagyok hozzá, akkor nem tartom a markom az államnál...
2. Megjegyzem, MiFiD tesztet töltöttek ki azok, akik Quaestor kötvényt jegyeztek. Ebben azt állították magukról, hogy van valamennyi pénzügyi tapasztalatuk, volt már kötvényük, stb.

"S még egyszer kérdezem hol volt a felügyelet??? Nem mulasztotta el a kötelességét szerinted???"

Csalás ellen az állam/felügyelet sem tud védekezni. Csak megelőzni tud minél szigorúbb szabályokkal, ellenőrzéssel. (meg büntetni utána). Attól, mert ellopják az autódat nem tarthatod a markod az államnál, hogy csókolom, kérem a kártérítést.

"Talán te is MNB-s vagy?"

Nem vagyok MNB-s. Egy gondolkodó, döntéseit felelősen meghozó és azokért a következményeket vállaló ember vagyok. Aki azt szeretné, hogy ebben az országban ne a demagógia, populizmus, pénzügyi analfabetizmus, felelősségelhárító mentalitás uralkodna. Hogy a kormány ne a jóságos állam majd megment hazug mítoszt tömje az embere fejébe, hanem megtanítsa őket a felelősségteljes döntésre, kialakítsa ennek a környezetét (mindkét oldalról).
csendben 2015. 03. 14. 17:01
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
ebben a kérdésben csak az a szép,hogy én még nem olvastam olyan határozatot,ami megállapította volna,hogy a kibocsájtó,vagy a forgalmazó svindlizett a dologban!
Binder is beszél össze-vissza: keveri a kibocsájtót,a forgalmazót,sőt,van ahol -nemes egyszerűséggel- csak "Quaestor"-t emleget(ekkora volumenű ügyben,legalább egy "fontos ember"-től elvárható (lenne!),hogy pontosan fogalmazzon...

Ha Ő keveri a dolgokat,akkor mit lehet elvárni egy kis büfitől?
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 16:52
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#268
és még egy naiv kérdés. Ha én vásároltam, mint Quaestor ügyfél ebből a vállalati kötvényből az a pénz kinek a számlájára ment? Nem a Quaestor Hruria számlájára ? A Quaestor Zrt. tette el a pénzem ?
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 16:50
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#267
Drága pénznyelő!

Talán te is MNB-s vagy?
1. A kiadványban a cég az éven belüli kötvényeket jobbnak sorolta mint az államkötvényt!!!! Ezt a prospektust a cég adta ki!!! Az nem várható el az egyszerű embertől, hogy közgazdasági diplomát szerezzen, s átvilágítson minden céget, azért mert van egy kis befektetnivalója! S még egyszer kérdezem hol volt a felügyelet??? Nem mulasztotta el a kötelességét szerinted???
Például, ha egy tanár a szünetben nem ügyel a folyosón, s valami baj történik akkor azért felelnie kell!!!
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 16:48
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#266
Fiktív mi az? pénzvilágra vetítve egy szleng- nevezhetem takarásnak is hiszen elvették a pénzét- *csak van róla bizonyíték-
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 16:44
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#265
SZ BETŰ LETT VOLNA
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 16:44
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
van egy kupac zs... nesze edd meg-
Már a BEVA alapból olyan- nem veszi az ki a rv- de,hogy veszi- Valamirevaló pénzügyi trv. mentheti a menthetőt!!
nem megy a Kötvény nem látja kimenetelét
sehol nincs ad vissza selejtesen-
NEM TESZED MEG BÜNTI-
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 16:38
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#263
Semmi nem vigasztal ma..
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 16:37
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#262
Nem ellenkezésnek írtam. :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 16:37
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#261
"Pont ezt írtam eddig is."

Akkor viszont nem értelek, mivel is vitázol velem?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek