Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 23:16
Előzmény: #28373  Törölt felhasználó
#28380
>>> "szerinted őket mennyire
érdekli totem bácsi pozciója snp-ben? "

Gondolom elég intelligensek ahhoz, hogy ki tudják szűrni a számukra fontos információ(ka)t, és ami őket nerm érdeklik, azt egyszerűen figyelmen kívül hagyják, átlapozzák.. neked ez nem megy?!
Mindamellett, számold már meg légyszi az utóbbi időben hányszor írtam be ide snp pozit.. van egy másik topic, sajátom, pont erre, max oda szoktam.. most erre élvezel, hogy találtál ma egyet itt?! Ilyen erővel felsorolhatod a fél topicot milegyentől lostig mindenkit, hogy miért írja be, épp honnan van shortban vagy épp longban hatiban vagy otp-ben vagy mittudomén.. ha ez zavar, komolyan csak szánni tudlak.. mindamellett az otp topic stílusa nem attól szar, mert pozikat írnak be vagy épp nem.. nem is nagyon írnak már olyasmit sem ott, csak az értelmetlen baromságokat oldalakon keresztül vagy/és személyeskedős szórakozással megy ott az egész napjuk, na az tényleg nem hiányozna itt...

>>> "miben változtat ez azon hogy senkit nem érdekel
hogy neked milyen poziciód van; neked könnyebb
lessz ettől? "

ha megkérdezik !!! vagy máshogy témába kerül miért ne lehetne.. nem érzékelem, hogy égetni való bűn lenne az...
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 23:03
Előzmény: #28374  szarvasvadasz
#28379
úgy látszik a számból vetted ki a szót

folytassátok a diskurzust, ez visz előre minket

totemnek igaza van abban hogy nem vagyok
annyira szociális lény mint a forum és topic
többi irója (ez van barátom, le van szarva)
én matematikában gondolkodom, de elismerem
amit mondasz

üdv, mindenkinek
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 23:01
Előzmény: #28376  Törölt felhasználó
#28378
Akik látják (brokerfiuk), milyen irányba mekkora pozijai vannak a kisbüfiknek/tdt-seknek nem nehéz kirázni belőle őket. Nem kell hozzá nagy lóvé, még computer se talán. A tdt meg csak hal a tortán.

Aki esetleg beállna a csordába felfelé annak meg ott lebeg feje fölött 2008 árnyéka, Viktor király megalomániája, a félelem (nem az van, mint régen, hogy "beteszem a pénzem és 5 éven belül BIZTOSAN min. megduplázom"). Tehát amig ezek meg nem szűnnek marad a pötschölés. SZVSZ!!!
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:56
Előzmény: #28376  Törölt felhasználó
#28377
tömegnek nincs ereje csak pénznek
egyenlőre
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:54
Előzmény: #28372  Törölt felhasználó
#28376
számomra még mindíg az a kérdés, hogy akik valóban
irányítják ezeket a piacokat (tőkeerőnél fogva) azok
hülyék, vagy tudnak valamit

együtt cselekszenek, vagy egymás ellen mennek
egymást is ledarálva, többen veszítenek-e rajta, vagy
többen nyernek rajta

tényleg van-e trendkövetés, és ha megindul a csorda
akkor egy irányba mennek addig amig valami nem történik
vagy vannak még macro adatok amelyek befolyásolnak
egy egy döntéshozót, brokerházat, alapkezelőt

ha ők is olyan 'meghunyászkodók', akkor nem mennek
trend és a tömegakarattal szemben ilyen értelemben
valószínű hogy a népszerű elméletek egyfajta önbeteljesítésként
(elliott, vagy akár túlvett, túladott szintek, trendvonalak,
fibo) hatnak;

Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:49
Előzmény: #28373  Törölt felhasználó
#28375
:))

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 07. 26. 22:46
Előzmény: #28371  Törölt felhasználó
#28374
Szervusz soda, a bizonyosság keresése a bizonytalanban, avagy a csordaszellem egy lehetséges válasz erre:

link
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:45
Előzmény: #28370  Törölt felhasználó
#28373
zárjuk le ezt a vitát, mondom lehet hogy igazad van
bár nem akarom magamra erőltetni a gondolatodat

vannak ennek a fórumnak olvasói, (ha hiszed, ha nem
többen mint amennyien írnak) szerinted őket mennyire
érdekli totem bácsi pozciója snp-ben?

mert szerintem semennyire, de még annyira sem

// természetesen igazad lehet antiszociális vagyok

miben változtat ez azon hogy senkit nem érdekel
hogy neked milyen poziciód van; neked könnyebb
lessz ettől? jobban megy a trade? mert akkor irogass

// talán jobb lenene, ha közreadnád a tradelistádat
abból talán te is tanulnál valamit, (kötöszködöm?
talán) (baj? talán)

neked jobb ettől? talán, nekem igen

na megyek lehet leanyázni

Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:43
Előzmény: #28369  Törölt felhasználó
#28372
Egyetértek azzal hogy ne menjen már el EZ a topik a felll, leeee irányba.
Ez mindig az értelmes alátámasztós véleménynyivlvánítás terepe volt hála soda, szarvas, milegyen, totem, kwi stb. Mégha poziban is vagyok, akkor se basszuk már szét (bocs). Az értelmes "okoskodás" mégha másnak "butaság" is, na, az más kategória.

Go ahead.

On: Én azt látom, ma sokan befostak (short) kint ez - is - oka lehetett az emelkedésnek, Housing adat valóban szebb lett, meglátjuk lesz-e folytatás, holnap nincs klasszik fontos adat max. oldalazást nézek ki ezekből, az meg hogy bux-ban mi lesz, egy-két brokerfiu majd eldönti. Nem fontos senkinek, max. nekünk. Nem sok vizet zavar, a 15 perc hírnevet megkaptuk múlt héten.
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:39
Előzmény: #28370  Törölt felhasználó
#28371
talán igazad, van
akkor mi értelme van beirogatni egy pozit?
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:35
Előzmény: #28369  Törölt felhasználó
#28370
hmm... az egyszerű (próbálok finoman fogalmazni) stílusod akkor is elcsodálkoztat... az, meg hogy mindenáron széllel szemben vizelsz, az talán legyen a te bajod.... nem lehet, hogy neked kéne egy saját izlésednek megfelelő topciot nyítni vélhetőleg saját magadnak?! ha vennéd a fáradtságot és visszalapoznál a kezdetekhez, láthatnád, hogy már a topic alakulását követően is írogattak be ide a jelenlevők pozikat a topicnyitóval együtt... senkinek nem volt ezzel baja... tudod ez az az időszak, amikor te még itt jelen sem voltál.... (ergo egy olyan próbálja itt előírni a "rendet", aki voltkaépp később jött ide....) na most a mostaniak közül is rengetegen írnak be ide pozit.. és érdekes mindenki együtt tud velük élni... nem lehet, hogy neked vannak szocializálódási problémáid?!
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:19
Előzmény: #28364  Törölt felhasználó
#28369
totem drága!

amióta a rába topicban írtál egy értekezést, azóta tudom
hogy értelmes ember vagy! nézd meg a Cashier utolsó hozzászólását
és hasonlítsd össze a tiéddel, én csak ezt mondom;
természetesen a tiétek is a topic, ugyhogy nem is szóltam;

hidd el én minden egyes alkalommal drukkolok neked
amikor beirod, hogy snp.-ben milyen poziciód van
de (1) ez nem segít rajtad, (2) nem értem mi értelme

- peace

(higgyétek , köszönöm)
(nincs keménykedés, csak gondoltam tartsuk
meg ezt a topicot valamiféle közös kollektív tudatnak
és ne az egyedi tradeknek, meg a nekem ilyen pozicióm
van, ennek drukkoljunk, stb,stb)
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 22:04
Előzmény: #28363  szarvasvadasz
#28368
Hali.

Fogalmam sincs. Egyszerűen nem értem én sem. Tavaly februárban simán és pontosan benyögték a gigabullbearrallyt.
Azóta viszont= tragédia.. Tavaly augusztusban már 97xx dowra volt bejelentve a zarmgeddon... azóta meg még párszor...
Egyszer persze majd biztosan eljön a zarmageddon, de addigra úgy járnak mint a fiú a farkassal. Senki sem fogja elhinni nekik.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 07. 26. 22:02
Előzmény: #28366  Törölt felhasználó
#28367
Salut milegyen! Kicsi fel, többet le. Bővebben esetleg holnap, jelenleg 4 MHz-en ketyegek.
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 21:58
Előzmény: #28362  Törölt felhasználó
#28366
Az tényleg nem a hosszútávú shortot támogatja globális piacokon, ha sokan várják a nagy zuhit...

Amúgy elég érdekes jelenség, hogy a korábban longos dax nem bírt a 8 nappal ezelőtti lokális csúcsa fölé lépni, míg az usa indexek túlmentek. Ezt még nem tudom hogyan értelmezni.
Mindentől függetlenül a bux meg mehet pincébe, mert nem fogják mindig isteni kis hazánkat a Times-ban.

Szarvasvadász!
Az szentimentes kontraindikátorod mit jelez 1 hetes időtávban?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 07. 26. 21:57
Előzmény: #28364  Törölt felhasználó
#28365
Nekem hiányozna. Unique karakter, színekkel. Emlékezni fogok rá évek múlva is.
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 21:46
Előzmény: #28341  Törölt felhasználó
#28364
minden bántás nélkül mondom, néha lehet az lenne jó, ha te nem írnál ide be....
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 07. 26. 21:45
Előzmény: #28307  Törölt felhasználó
#28363
Szervusz Kwisatz! Azon gondolkodtam, mi lehet az oka, hogy ennyit téved az EWI. Mert hogy szakmailag rendben van a cég, Prechter biztosan.

Azok számára, akik esetleg nem tudják, Prechter az Elliott hullámelméletre épülő stratégiájával 1984-ben megnyerte az U.S Trading Champinship bajnokságot, ahol négy hónap alatt ellenőrzött körülmények között 444%-os (!) eredményt ért el (a második helyezett „csak” 84%-ot produkált).

Számomra ez az eredmény önmagában elegendő ahhoz, hogy ne kételkedjek az elmélet használhatóságában és fejet hajtok ez előtt a teljesítmény előtt (ezért kezdtem el beleásni magam). Ennek ellenére elfogadom, ha valaki azt mondja, hogy az Elliott hullámelmélet olyan problémára ad lehetséges válaszokat, amelyek nélküle nem is léteztek volna (=baromság). A kedvemért a fentiek miatt mégis tételezzük fel e hozzászólás erejéig, hogy az elmélet a gyakorlatban 80%-os biztonsággal helyes előrejelzéseket ad kellőképpen likvid piacok esetén.

De akkor mivel lehet a baj? Az biztos, hogy nagy lehet a nyomás az EWI-n a presztízs- és előfizető-vesztés miatt a múlt évi korai short felhívásból eredően. De miért nem váltottak azóta bull modellre? Kényszeresen próbálnak megfelelni a bear modellnek, mert már blamás lenne? Vagy van az a pénz, amiért az ő hajuk is korpásodik (ezt kétlem, bár láttam már karón varjút)?

Nyilván nem tudom a választ. Az eléggé valószínű, hogy a nyomás miatt erős érzelmi hatás alatt vannak ezért esetleg - egyszerűen csak hibáznak. De el kell jöjjön az ő idejük is a nem túl távoli jövőben. Különben bezárhatják a boltot. Az viszont biztos, hogy a hullámelmélet iránti elkötelezettségem az EWI tevékenységétől teljesen függetlenül folyamatosan nő.
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 21:30
Előzmény: #28357  Törölt felhasználó
#28362
link
minden egybe vág, a gond csak az, túl sokan várják
Törölt felhasználó 2010. 07. 26. 21:16
Előzmény: #28357  Törölt felhasználó
#28361
Milegyen---megszavazzuk Neked..én viszont üdülés messze .....nem tudnátok megvárni az armagedonnal???????

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek