Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 07:55

Tényleg gáz van: máris itt a korlátozás  

Ugrás a cikkhez
Bekövetkezett, amitől sokan tartottak, az FGSZ tegnap késő este elrendelte a gázfogyasztók korlátozását. A lakosság ellátásában fennakadásokra egyelőre nem kell számítani.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=108155
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
higins79 2009. 01. 07. 11:22
Előzmény: #19  higins79
#20
most tudnánk keresni rajta:)...
higins79 2009. 01. 07. 11:22
Előzmény: #18  higins79
#19
erről beszéltem:)
link
higins79 2009. 01. 07. 11:18
Előzmény: #14  pampa
#18
sajnos bármilyen szállitás vasút stb..nem gazdaságos...hosszútávon..de nem kell agódni mert ha más nincs Norvégia felől vaghy Fehéroroszország felől tud még jőnni igaz az egy kicsit bonyolult..
de agódni nem kell az oroszok a gázból és az olajból éllnek így nem sokáig huhatják a cécot..a héten megegyeznek...:)
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 11:10
Előzmény: #14  pampa
#17
pampa,

Tudtommal évek óta tervezgeti a MOL és az állam, hogy felesben építenek egy óriási gáztárolót, amely ha nem is az egész téli, de talán annak a felére elegendő gázt képes raktározni, hogy nyáron lehessen tölteni occóért, télen meg fűteni.

Nem tudom, hogy áll a dolog, de úgy tűnik csak a tökölődés megy, mint nálam, hogy mikor építem már meg a télen (napsütésben) is üzemelő napkollektoros rendszeremet...

Igazából elő van készítve, csak nem vagyok meggyőződve arról, hogy melyik a legmegfelelőbb technológia, milyen részletmegoldások a legcélravezetőbbek, mivel minden "szakember" ellentétes véleményen van. Kísérleti beruházáshoz pedig túl drága lenne...
hill 2009. 01. 07. 10:31
Előzmény: #14  pampa
#16
1702 - teljesen igazad van. elkezdődőtt valami a panelprogramban, de megint rossz az út. Ez magyar szervezés szagú. A hő nagyrésze az ablakokon megy el. ezért mondom nem lenne létérdek a támogatott ÁFa-tlanított 3 rétegű ablaküveg??? DEE IGENIS.
De végülis a lakossági felhasználás nem olyan nagy százalék. Gázerőművek korszerűtlen intézmények viszik el a gáz nagyrészét.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 10:26
Előzmény: #14  pampa
#15
vasúton jön gáz, ez biztos
pampa 2009. 01. 07. 10:11
Előzmény: #9  higins79
#14
Ha cseppfolyósítják a földgázt akkor mennyi a térfogat különbség?
Gondolom ugyanakkora tárólóban sokkal több fér el.
És mennyi lehet ennek a költsége m3-re vetítve?
Nem lenne érdemesebb akkor bevásárolni amikor olcsó,gondolom nyáron és letárolni majd télen visszaalakítani .
Vagy esetleg az Adriától építeni egy olyan vezetéket amely cseppfolyós gázt szállít Magyarországra.
Bizonyára drágább,de lenne alternatíva ilyen esetetkre.
Tartálykocsiban vasúton?
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 10:03
#13
Írtam már, most megismétlem magam, hátha eljut valamelyik olvasni is tudó döntéshozóhoz.
Az ország ingatlanállományának túlnyomó része lényegében hőszigeteletlen. Ahelyett, hogy súlyos gázszámlát, és lakáshitel támogatást fizetünk a lakosságon keresztül orosz és bankár barátainknak minden évben, kampányszerűen 4-5 év alatt le kellene hőszigetelni (meglevő adottságoktól függően +8-15 cm-es szigeteléssel) az egész országot.
Ez részben kisegítené az építőipart a gödörből, új munkahelyeket teremtene, és jelentősen csökkenne a hőfelhasználás (sőt a nyári klimatizálás elektromos áram igénye is). A meglevő gáztározóink is kb 1-5-2x annyi időre tudnák ellátni a legkritikusabb fogyasztókat a fűtéshez szükséges gázzal anélkül, hogy hozzájuk kellene nyúlni...
Magyarul mindenki jobban járna, csak kevesebb orosz gázt használnánk..
matgab 2009. 01. 07. 09:30
Előzmény: #11  higins79
#12
le kellene zárni a Plazak kifűtését. TÖk felesleges 25 fokot tartani a folyosóikon...
higins79 2009. 01. 07. 09:00
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
sokkal nagyobb az arány ....szerintem ezzen ne vitatkozunk...nyugaton kb a felét ki tudják váltani..de a déli országok fügnek a gáztól nagyon is jobban mint mi.......
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 08:54
Előzmény: #9  higins79
#10
gondolod te, csak egyrészt azt is vizsgálni kell hogy milyen az orosz gáz aránya, meg azt hogy mivel fűt a jónép, mert pl. a románoknál korántsincs ilyen arányú gázos meg távhős lakás.de a szerbeknél, horvátoknál sem.
higins79 2009. 01. 07. 08:52
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
nem KORMÁNYNAK HISZEK..EZZEN A TERÜLETEN FOGLALKOZOK:)
ÍGY NEM KELL FÉLMNI..MONDOM A SZERBEK A SZLOVÁKOK ROMÁNOK ÉS A HORVÁTOK SOKKAL NAGYON KAKIBAN VANNAK..
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 08:51
Előzmény: #7  higins79
#8
drága öregem, te hiszel ennek a kormánynak?
egyszer azt mondja 70 nap, aztán 60 nap aztán 6 hét...a most előre látható dolgok szerint.
közben meg máris másodfokú a készültség.

bár én elhiszem hogy utolsó vérükig a lakosságot védik majd ezügyben, mert ha itt emberek milliói fűtetlen lakásban maradnak akkor lesz ám csak forradalom, és azt nem lehet kimagyarázni majd a gazprommal.
higins79 2009. 01. 07. 08:48
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
az nem fog:) egész télre elegendő a lakoságnak..
az zavarhat bele h szerbia és a horvátoknak nincsen tartalékuk..így tölünk kaphatnak..amig a válság elmúlik..valószinüleg azért hozták már a második fokozatott ilyen hamar...
hill 2009. 01. 07. 08:43
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
A kormányzás sorozatos hibái jönnek megint elő. Laikusként mondom már itt a fórumokban 5 éve , hogy nem gázerőmű fejlesztéseket kell eröltetni. erre a sok barom mit épít ---gázerőművet. Egy éve mondom , hogy csökkenteni kell az orosz függőséget, leírtam azt is milyen módokon. A lakótelepeken megújulő energiát kell felhasználni. Passzívházas építést adózásilag is megkönnyíteni. Csak 3 rétegű üvegek gyártását engedélyezni . Intézményeket összevonni, falvakban nem kell eröltetni a gázra való átállást, Paks +1,+2 , Bősnagymaros,
Ausztriában csak a hulladék erőművekkel kiváltják a gázigény felét.
Kormányunk, nem hoz intézkedéseket, belevezeti a lakosságot egy tévútba.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 08:22
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
látod, új hír: máris másodfokú,
pedig tegnap még az elsőfokú is feltételes volt mára.

mondom, mutyisztán ez, nagyobb a baj mint mondják.

reménykedek hogy a hét végére leáll a fűtés is a házakban.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 08:21
Előzmény: #3  zotya32
#4
a hivatalos közlés az, hogyha a vésztervet betartják, akkor az összes tartalék felhasználásával max 2 hónapig tudják a lakosságit kielégíteni.

de van egy két gyanús momentum, nevezetesen túl gyorsan elindították a riadót és a korlátozást, ráadásul jancsi is azt hangsúlyozta hogy a mai fogyasztás alapján tervezve, tehát semmi sem biztos.
nameg ilyen még sosem volt és kérdés hogy tudják kihozni a tartalékot a tározóból, mert állítólag nem is lehet hirtelen annyit amennyi kellene....

de nyilvánvaló hogy nem mondhatják hogy nagy a baj,
meg az is lehet hogy holnap ujraindul a szállítás.
bár én remélem nem fog.

aztán azt se felejtsük hogy olajjal sem vagyunk bőven, tehát az is elfogy egyszer.
zotya32 2009. 01. 07. 08:16
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Ahhoz már október elején el kéne zárni a csapot, mert sok a tartalék. És hónapok kellenek a pórnép kikapcsolására is.:-)
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 08:06
Előzmény: #1  portfolio
#2
jancsi korlátoz..

én nem bánnám ha a lakosságit is korlátozni kellene, lenne itt balhé, fázna a pórnép a panelben.

Topik gazda

aktív fórumozók