Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 14:48
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#280
Törölt felhasználó 2009. 01. 05. 22:52
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#279
en meg direkt ataludtam a nyitast
feltem hog eseben eladtam volna emelkedesben meg szinten :)
igy mire felkeltem mar nem volt ertelme mit csinalni csak nezni
jah rv-re ertem :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 05. 12:26
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#278
Minden elképzelhető, még ha kicsi is az esélye. Sokan mentek már tönkre amiatt, hogy összetévesztették a valószínűtlent a lehetetlennel. Ha lehetőség van egy kockázat csökkentésére különösebb költség nélkül, azt érdemes megtenni.

Az év álmosan indul nekem, mert csak 10-kor kerültem gép elé, lemaradtam a nagy dollárerősödésről.
Törölt felhasználó 2009. 01. 05. 12:02
#277
Kinek hogy indult az ev a devizaban?
Törölt felhasználó 2008. 12. 30. 01:46
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
BUEK mindenkinek ugy latom itt mar iden nem lesz forgalom :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 29. 00:08
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#275
Miert lehet pl hogy a forexpro mondjuk nem fizet ha bent hagyom a nyereseget?
Elkepzelheto ilyen? Mert ez nagyjabol olyan mint az OTP csodjere szamitani mondjuk nem?
Törölt felhasználó 2008. 12. 27. 12:20
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
A brókercég nemfizetésének kockázata bizony hozzátartozik ehhez az üzlethez, azzal együtt, hogy ritkán fordul elő. Nyilván érdemes a sok éve működő, közismert cégek közül választani. Ha ezek közül valamelyikkel ilyen gond lenne, azt azonnal olvasni lehetne a neten. Mindenesetre érdemes csak a feltétlenül szükséges összeget a számlán tartani, a nyereséget rendszeresen kivenni.
Törölt felhasználó 2008. 12. 27. 08:35
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#273
Tradelőktől nem olvastam eddig arról a témáról, hogy a nyereséget állandóan ki tudta venni a br.cégből minden akadály nélkül / korántsem tartok még ott :)) . Számos bróker nem abban érdekelt , hogy cégétől tömött tárcával szálljanak ki, vagy éppen folyamatosan dagassza azt a trader . Ez is érdekelne olyantól, aki már ezen is túl van .. Vagyis arra vagyok kiváncsi, hogy amennyiben nyereséges valaki , az minden további nélkül hozzá tudott e jutni a pénzéhez. Azt is olvastam /Wiksz/, hogy a nyereséget termelőkkel szemben sok esetben számos okkal, különböző ürügyekkel mondják fel a számláját . Ha valóban a cégen belül a veszteséget termelőktől fizetik ki a nyereségeseket , akkor hihető ez a formula . de igaz lehet az is , hogy mindez legtöbbszőr kis cégeknél fordul elő a leggyakrabban . Csakhogy melyik a "kis" cég ? Mert ha szorgos munkával 1-ből 2 -öt vagy netán 3 -at vagy 10 -t stb csinál valaki x idő alatt , de végül kigolyozzák ? Mert ugyebár pld. egy ciprusi anyacég ellen mi esélyünk lehet fellépni ? Ehhez mit szóltok ?
Törölt felhasználó 2008. 12. 26. 21:52
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#272
igen , a helyzetfelismerés szerintem az egyik legföbb dolog ebben a cuccban , viszont vannak a segítségek a megerősítésükre. Én speciel nem szeretek sokat használni , mert mire végig értékelném addigra a sansz már el is úszott. , arról nem is beszélve hogy a sok ilyen olyan indikátor össze is zavar /-hat/ . Láttam sok helyen bemásolt chartokat rengeteg indikátorral , annyival, hogy a végén nem lehetett szinte látni a gyertyákat . Szeretek egyszerű támaszokkal és ellenállasokkal operálni és még egypár ugyanilyen egyszerűvel /pl.zig-zag/ , de nem mindig és minddel egyszerre .Van hogy az egyiket a másikkal , de max. 2 vagy hármat használok arról nem is beszélve hogy idővel "hozzámnőttek" . A lényeg az , hogy tényleg a "helyzetfelismerés"-t segítse, és ne az indikátorok összesége döntsön végül is helyettem . Ezt csak igen rövid gyakorlati múltam felismerésének az egyik eredménye /ezeddig /. Ha nem megy így, akkor akár 10 indikátorral sem fog menni . Aztán vannak indikátorok , amik arra sugallanak , ösztökélnek , hogy az ő íránymutatásuk alapján döntsek a poziról . Ezeket sem annyira szeretem , mert az ember ilyenkor a könyebb megoldás felé hajlik és a csi meg csu kereszteződése alapján dönt . Ekkor megint úgy érzem , hogy kiveszi a kezemből az írányítást . Ilyen például többek között a Waddah Attar meg a ichimoku indikátor , de akár a MA is .. Ha fent volt valamelyik , akkor ha akartam ha nem , ezeket a kereszteződéseket meg egyéb jajdehujelzéseket figyeltem . Pipa lettem egy két alkalomkor amikor a hit miatt buktam velük , és levettem a kedvencek listájáról őket .
Törölt felhasználó 2008. 12. 26. 15:02
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#271
Ez a helyzetfelismerősdi egy a lehetséges módszerek közül, és kétségkívül a legelterjedtebb. Két dolog miatt nehéz vele nyereségesnek lenni. Egyrészt nagy türelem szükséges a helyzetek kivárásához, másrészt nincsenek egyforma helyzetek, csak többé-kevésbé hasonlóak. Itt viszont elkerülhetetlenül szerepet játszik a szubjektivitás a helyzetek megítélésekor. Szerintem ez egy kegyetlenül nehéz út, én tudom magamról, hogy képtelen lennék így nyerni, ezért nem is próbálkozom vele. De tudom, hogy vannak, akiknek működik, minden elismerésem érte.
Törölt felhasználó 2008. 12. 26. 09:02
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#270
no meg elkezd valamicskét jobban menni az angol..:))
Törölt felhasználó 2008. 12. 26. 08:54
#269
én is másoktól olvastam , hogy a legbiztosabb kereskedési idő itt , a franfurti nyítástól a londoni zárásig történik, gondolom ez a megállapítás azért született a tapasztalt spekiktől, mert ebben az időben nagy a piac, és ilyenkor a brokik belenyúlásának az esélye kicsi / éjszaka állítólag nagyobb /. Ezekről a dolgokról mindent én is csak olvastam . Itt csak azokat közlöm, amelyeket számomra is fontosaknak véltem . Tudjuk jól, hogy "broki veszély" is létezik, mégha oly kevés szó is esik róla . Olvastam azt is , hogy utaznak az SL szintek kilövésére , stb,stb.. Én még nem tapasztaltam ugyan ilyesmit , de azt sem tudom ,hogy ez hogyan történik , illetve hogy hogyan lehet ezt észrevenni . Tapasztalat broki ügyekben ? (többek között Wiksz oldalán van vagy két oldal erröl is, eléggé hervasztó dolgokról írt ebben a témában )
----

Igen , valóban rengeteget kell tapasztalni, és ez nagyon sok időt , és energia befektetését is jelenti. Összefoglalóan a tőzsde, attól kezdve hogy az érdeklődésünket komolyan felkeltette , egy életmód változást hoz magával szerintem .. Sőt.. bátran ideírhatom azt is , hogy ez a foglalkozás egy más életszemléletet is megmutat, hiszen nagyon gyakran meg kell megváltoztatnunk az eddigi gondolkodásmódunkat bizonyos dolgokról , magunkról. És eljutunk oda , hogy az ezzel való folalatosság során , a mindennapi életünkben , környezetünkben - ha akarjuk ha nem -, alkalmazni is fogjuk őket / akár öntudatlan módon is / .
Törölt felhasználó 2008. 12. 25. 23:31
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#268
Valójában ez az alap. Valóban azokat a helyzeteket kell felismerni akár megfigyeléssel is hosszú időn keresztül, melyek nagy valószínűséggel kiszámítható véget érnek, vagy értékelhető időegység alatt a felismerést követően valószínűsíthető az irány. És azt meglépni. Ha nem jön be, könyörtelenül kivágni, nem őrizgetni.

Valóban ilyen egyszerű lenne az egész?
Valóban,. Ilyen egyszerű.
Törölt felhasználó 2008. 12. 25. 17:37
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
infexió egyetértek veled

mint ta -s kezdem belátni helyzetek vannak amik nagy valószinűséggel jók de garanciát semmire sem adnak

minnél rövidebb az időtáv annál veszélyesbb bármi is
Törölt felhasználó 2008. 12. 25. 16:21
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#266
Én soha nem tudom, mi lesz, ezen az alapon soha nem kereskednék. Gyakran hangoztatott nézet, hogy akkor kell csak kereskedni, ha jó a piac. De ezzel az erővel azt is lehet mondani, hogy akkor kell venni, ha emelkedik az ár. Elmosódik a határ a múlt és a jövő között. Ha eddig emelkedett, nem biztos, hogy ezután is emelkedni fog. Ha eddig jó volt a piac, nem biztos, hogy ezután is jó lesz. Szóval ez önbizalom erősítésnek jó, de valódi haszna nam nagyon van.
Törölt felhasználó 2008. 12. 24. 17:47
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#265
Nagy Peter car alkalmazta egyszer ezt a taktikat Karoly sved kiraly ellen. A Vasfeju c. konyvben tokeletesen le van irva. A vedek allandoan legyoztek az orosozokat es Peter car egyre kereste a valaszt hogyan lehetne legyozni a svedeket hiszen a csatakban legyozhetetlenek. Es ekkor bevillant neki hogy sehogy. Ha nem lehet legyozni oket nem kell csatazni veluk. Es elkezdte a felperzselt fold takikat felegetve mindent visszavonulas kozben. A tobbit a ho meg a hideg megtette... Kesobb is bevalt orosz taktika.
Tehat ha nem tudok nyerni a piacon nem kereskedem ezzel a legkonnyebb kivedeni hogy legyozzenek :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 24. 17:45
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#264
Nekem van ilyen modszerem.
Ha nem tudom mi lesz sot mondjuk ugy fogalmam sincs merre tart a piac nem kotelezo kereskedni... :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 20:26
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#263
Ha már keressük, legalább érdemes tudni, hogy pontosan mit is keresünk. :-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 18:42
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
A Szent Grált sokan keresik )))
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 18:12
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#261
Biztos, hogy a két ünnep között, másként fog viselkedni a piac, mint egy átlagos hétköznapon, ezért ebből a szempontból valóban nem tudsz jól "gyakorolni". A dolog azonban nem ilyen egyszerű. Úgy soha nem leszel hosszú távon sikeres, hogy elkezdesz gyakorolni, aztán szép lassan belejössz, mint kiskutya az ugatásba, és a végén konzekvensen nyereségessé válsz. Ezzel a módszerrel legfeljebb annyit érsz el, ha különlegesen jók az ezirányú képességeid, hogy az épp adott piaci körülmények között nyereségessé válsz. De a piac időnként ritmust vált. Hol hirtelen, hol fokozatosan, de az biztos, hogy mire észreveszed, hogy már nem működik a módszered, amely akár hónapokon keresztül sikeres volt, elbukod, amit addig nyertél vele. És ez nem kötődik hétköznapokhoz vagy ünnepi időszakhoz, nappalhoz, vagy éjjelhez. Időnként változik a ritmus ezektől függetlenül is.

Olyan módszerre van szükség, amely nyereséges az ünnepek alatt is, meg egy hírektől hemzsegő hétköznapon is, minden körülmények között. Természetesen nem minden nap, és nem minden nap egyfomán, de hosszú idő átlagában igen. Ilyen módszert egyszerű gyakorlással nem találsz.

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek