Topiknyitó: bpmcwap 2008. 11. 19. 10:26

Szerintem vége a medvepiacnak  

Egyrészt a jelenlegi és a most látható fundamentumok alapján nincs hova lejjebb, másrészt tech alapon hónapok óta nem láttam olyan esélyt a maci levágására mint most... lefele rések nincsennek, felfele a legközelebbit ha leszurjuk akkor elvileg teknikailag a metszések kinyirták a macipiacot....

Ebből nem az következik hogy tombolni fog ujra a bika, ellenben szerény véleményem szerint erőssebb mélypontokat már nem nagyon üthetünk.... oldalazásra számitok rossz esetben 10-15k között, jó esetben 10-17k között... Vélemnényeket várok tech és funda alapon,

-

ui:tomboló pizsamát megkérném a topik elkerülésére, tomboljon máshol.

Köszönöm
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 11. 19. 12:52
Törölt hozzászólás
#100
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 12:52
Előzmény: #1  bpmcwap
#99
Én úgy fogalmaznék, hogy ez a medeve most két évig itt fog oldalazni, akinek még van zsetonja jót kereshet rajta, hajrá-hajrá!
Akinek meg nincs, (kb. 9M pógár) cserélhet alsót naponta háromszor.
tokos. 2008. 11. 19. 12:51
Előzmény: #91  bpmcwap
#98
"nem hitelt kaptunk volna hanem elengedték volna a hiteleink egy részét ahogy a lengyeleknek csak mi azt mondtuk hogy nem kell... "

És akik azt mondták, hogy nem kell, utána zsíros pozíciókat kaptak ilyen-olyan bankoknál. Jól emlékszem? Valami Németh Miklós neve ugrik be, meg volt valami Medgyessy is mintha...
tokos. 2008. 11. 19. 12:48
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#97
Valszeg télleg nagy kaki lesz. Még nem veri ki a szemünket, de érezhető.

És nem csak a lakosság fogyasztásának visszaesése lesz a fő gond, ennél sokkal több bajság lehet. Van egy csomó vállalat, ami éppen haldokolni kezdett. Mondjuk itt van a GM. Ha túl is éli, az első lépései közé fog tartozni a kiadáscsökkentés. Ami azonnal piacvesztést okoz a beszállítóinál. Fele tönkremegy. Vagy ha nem, éppen vegetálni fog.

De hasonló a helyzet az olajjal is, mig közel 150 USD volt, az olajipari cégek költekeztek alaposan. Lassan leharmadolódik az ár, nemsokára hallgathatjuk, melyik cég milyen módon kezd neki a takarékoskodásnak.

És ha egyik faragja a költségeit, a másik is kénytelen lesz, az egész szépen végigbukdácsol a láncon. Az egész folyamatnak még az elején vagyunk, lehet, itt még akár 2-3 sivár évünk is.

Persze a tőzsdei árfolyamok ezzel nem biztos, hogy lépést fognak tartani, lehet egy kisebb lufi most is, de akár túl is liheghetnek mindent, és irány a szakadék. A tőzsde rég elszakadt a valós folyamatoktól.

Én mindenesetre megmaradok a TDT-nél azzal gyorsan el lehet szegényedni.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 12:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#96
jók vagyunk
bpdc 2008. 11. 19. 12:46
Előzmény: #93  bpdc
#95
...ja és közben meg a vezető gárda ugyanakkora marad, semmi konkrét és kökemény intézkedés, csak az újabb hitelek felvétele ugye. Nem hiszek abban, hogy változás lesz. ebben az országban. nagyobb terheink lesznek, kisebb lesz a pálya és jobban le leszünk maradva rajta, mint eddig. És kész.
kissherceg 2008. 11. 19. 12:43
Törölt hozzászólás
#94
bpdc 2008. 11. 19. 12:43
Előzmény: #90  bpmcwap
#93
Egy szecesszió mindig tanít valamire, hisz kb. azért következik be, mert valakik valamit nem ésszerűen csináltak. Naná, hogy tanulni fogunk belőle, az triviális. De kétlem, hogy eleget. Drága politikusaink legfőbb feladata úgy fest, a nyugtatók és a nép osztása még mindig....
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 12:38
Előzmény: #1  bpmcwap
#92
Végre valaki úgy látja a mostani válságot ahogy én.
Bpmcwap, köszönet érte.
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 12:36
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#91
nem hitelt kaptunk volna hanem elengedték volna a hiteleink egy részét ahogy a lengyeleknek csak mi azt mondtuk hogy nem kell...
---
de gyerekek ezek a hszek nagyon matgab topikjába lennének valók... nem azt mondom hogy hagyjátok abba mert jó dolog ha ti erről beszélgettek legalábbis szerény véleményem szerint biztató csak az még biztatóbb lenne ha nem off ként hanem on ként beszélgetnétek erről....
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 12:33
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#90
az egy dotkom lufi volt... a 30kás mol meg omv lufi, most egy ingatlan lufi durrant ami nLUNK NEM IS VOLT!!!!! uj lakást tudtak venni a fiatalok 30milláért mert kamattámogatást kaptak meg szocpolt, meg ilyen olyan támogatást első lakáshoz de a 30 millás ijlakésra 3év alatt 20%ot kellett költeni állagmegóvás cimsz alatt ugy kisporolták belőle az anyagot és a támogatásokkal nem a fiatalok voltak támogatva hanem az épitők, közben a használt lakás piac döglödött végig.... gyakorlatilag az elmult 6-8évben stagnáltak az árak... user kiirta 80nmes lakását 20millára te meg megvetted 8-9hónappal később 16-17ért ha tényleg el akarta adni, mert használtat más nem vett... közben meg az ujépitésekkel lufitfujtak.... ott rohadjon meg minden uj lakás ahol van az épitőjével együtt... minek ennyi uj lakás??? Közben a régit senki nem becsüli,pangnak a belvárosi nivos épületeink mert kisnyugdijasok tengődnek benne akiknek nincs pénzük felújitani... tudod miért közlekedem pesten kocsival és nem bkvval??? mert mig a villamosmegálloból átsétálok a buszmegállóba nem tudom mikor esik a fejemre a vakolat... eszetlenül csinálunk mindent... az a váslág ha nem épitenek a kiürülő budapestre további ujlakásokat??? akkor jöjjön a szecesszió ezerrel! Ha az a szecesszi hogy nem jár füfavirág még két sarokkal odébb is kocsival akkor ide nekem szecessziot, ha az a szecesszo, hogy az emberek elgondokmoznak végre hogy mi mennyit ér, hogy az értékek nem a plazmatv, nem az uj kocsi akkor ide nekem szecesszio!
bpdc 2008. 11. 19. 12:32
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#89
Ha az IMF hitel annyira olcsó, hogy megéri felvenni a régi (drága) hitelek kiváltására, akkor azt mondom, OK, vegyük. Ha azonban a régieket fizetjük belőle, magyarul a működés fenntartására vettük fel, plusz elmegy egy kis lé kézenközön ideoda (úgyis két év múlva majd a másik bagázsnak kell emiatt magyarázkodnia), na akkor megástuk vele a sírunkat bazz....

Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 12:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#88
Bocs, nem olvastam.:)
kissherceg 2008. 11. 19. 12:29
Törölt hozzászólás
#87
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 12:27
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
Ez megerősít benne, hogy iszonyú nagy kaki lesz. Mikor az emberek egy kezdődő világgazdasági válság elején már azt hiszik, hogy megfékezték a válságot a szószátyárok.
Ezért sajnos a média nagyban felelős.
És itt olyanok mondják, akik gondolom tőzsdéznek, ezáltal nyomon követik a gazdasági folyamatokat.
Akkor mit gondolhatnak a teljesen laikusok.
Sok pénz el fog még olvadni a tőzsdén az elkövetkező évben, években, olyanoké, akik feltétlen hittek a válság nem létében.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 12:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#85
én úgy gondolom,hogy a jövőre nézve,van köze hozzá...
bpmcwap
bpmcwap 2008. 11. 19. 12:23
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#84
nem ezt mondom pont hogy nem ezt. Válság van vagy nincs az nézőpont kérdése... szerintem nincs szoktam volt irni szecesszio van... csökkent a fogyasztás, nem vesz mindenki 3évente uj kocsit 5évente uj tvt... 3 havonta uj telefont... nekem a 9500am ma is üzembiztos és meg is van és semmi baja, sőt megtehetném hogy minden szobában plazmatvt nézek mégis egy 5éves TVm van... nem mintha sokat nézném... 5évesen adtuk el az elöző kocsit és ez se lesz hamarabb lecserélve noha ezt is megtehetném... emberek eszetlenül fogyasztottak... mindenki vette azuj autot még az is akinek abszolut nem indokolt.... munkanélküliek is uj szuzukival jártak idénymunkában krumplitszedni.... az nem válság ha ezt felszámoljuk.... másrészről minden gazdasági növekedésből való lefordulást receszionak hivunk rgo válság van... majd két éve... az OTP nagyjából 2,5év alatt termeli ki önmagát ezen az árfolyamon... muhaha.... a baj az hogy nem lehet beleltni hogy hány munkanélküli hajléktalannak adtak hitelt hogy lakást tudjon venni és hányan nem fizetik.... 733milliárdos értéken forog az OTP... banyek lenne annyi pénzem megvenném kilora... bemennék csányihoz kidobnám a zsét az asztalra és elküldeném nyugdijba....
kissherceg 2008. 11. 19. 12:22
Törölt hozzászólás
#83
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 12:21
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#82
Sztem a jónép nagy része nem tudja,hogy mekkora a baj..ügyes Feri PR apparátusa...ha minden kiderül akkor lesz itt hadd el hadd..
kissherceg 2008. 11. 19. 12:19
Törölt hozzászólás
#81

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók