Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 12:43

Romániának nem kell IMF segítség  

Ugrás a cikkhez
A román gazdaság nehéz helyzetben van ugyan, de nem szorul pénzügyi segítségre - nyilatkozta ma a Nemzetközi Valutaalap, cáfolva azokat az elemzői véleményeket amelyek szerint Ukrajnához és Magyarországhoz hasonlóan Romániának is külső segítségre lesz szüksége.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=105028
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 19:19
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Tomo67.
A felsoroltakkal jobbara egyetertek.
Mik voltak a csalodottsag fo okai, ha kerdezhetem ezt ?

Amugy errol most egy nemet ficko jut eszembe ,akivel szekelyfoldon talalkoztam, budapestrol erkezett; " a romanokban nem csalodtam semmit, de a magyarokban nagyot csalodtam" ... ez volt '99-ben.
Ezt csak azert irom peldakepp, mert , ha azt mondja egy roman, egy magyar, hogy jo letben el ....es ezt megnezi mondjuk egy harmadik nemeztisegu, akkor , ha az elso ketto semmiert sem cserelne egymassal, s a masikat pocskondiazna, es ertetlenkedne a masikon, meglehet ez a harmadik azt tartana ertekelhetobbnek ez esetben, amelyik az o, (a harmadik szemely ) normaihoz lenne kozelebb az elso ket norma kozul !
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 14:57
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#9
JP, korrekt. Arra céloztam volna, hogy a bérek rohamosan emelkednek elsősorban a középvezetői rétegnél (megjegyzem nagyon gyenge teljesítmény mellett); a szociális védőháló gyenge, oktatás szintén, divatból települ a tőke elsősorban alacsony feldolgozási szintű tevékenységgel stb. stb.. És egyébként ez igaz a Szlovákokra is. Mindez nem azt jelenti, hogy nem igaz a fejlődésbeli különbség DE nem kell túlértékelni (és persze alul sem).
Szigorúan privát vélemény: jópár külföldivel beszéltem, akik baromira csalódottak a kinti viszonyokkal.
stock33
stock33 2008. 10. 28. 14:17
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Meg dunán földutakat összekötő hídunk a királytól.
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 14:15
Előzmény: #6  stock33
#7
Bezzeg nekünk, micsoda f@sza hídjaink meg alagútjaink vannak a dombok között.
stock33
stock33 2008. 10. 28. 14:10
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Amikor legutóbb egy román autópályán 130-cal téptem... Ja, nekik nincs autópályájuk. Hirtelen kedvem támadt odaköltözni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 14:01
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Tomo67 !

1. pont kerdeset nem ertem, hogy mire akarsz kilyukadni vele. De legyen; romaniat eleg jol ismerem. ellenben szlovakiaval !

2.Hogy folvesznek-e a romanok IMF hitelt azt meg nem tudni. Politikusi nyelven , a mult hetig meg csak cafolat szinten ment minden , hogy lesz-e IMF hitele magyarorszagnak ! Igy lehet, hogy a romanok is csak beeresztik azt a hitelt az udvarra, es ugy bizony, azokert a " balfasz osztogatasokert " ... mi masert? Ekkora jo leti fejlodes utan egy kis visszaeses, nelkulozes mndenkit megremiszt, hogy akkor vege mindennek !

MOndjuk, a romanok voltak mar igazan nagy szarban a '90-es evek vegeig, es ugyanebben idoszakban tortent olyan is, hogy nem mentek bele IMF ajanlatba ! ... ezt csak mint kuriozum irtam le ide.
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 13:44
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Bocsika, 2 apró megjegyzés:
1. Voltál-e már Romániában? Szlovákiában?
2. Talán nem azért nem kell nekik az IMF pénz, mert akkor cserébe ők nem csinálhatnak Megyó féle balfasz osztogatásokat?
Ja, egyébként szarban hugyban élünk. Az igaz. De nem kell mindent elborult politikus aggyal nézni. Gondolom.
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 13:01
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Nyugi Romai, nalatok sem lenne szukseg IMF hitelre, csakhat igy jobban lesz mibol lenyulni ! Ennyi.
Törölt felhasználó 2008. 10. 28. 12:55
Előzmény: #1  portfolio
#2
Elertuk, hogy Romania jobb helyzetben van mint mi.

Ki fog meg minket lehagyni?

ALBANIA????

Topik gazda

spqr
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek