Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
neomodel 2009. 03. 05. 01:40
Előzmény: #2099  Törölt felhasználó
#2100
Drop üzenetét továbbítom :

"Kitiltottak úgy, hogy az okát sem látom. Pénznyelő és a tmonk nevű idióta talán többet tud róla, miért jelentettek fel. A portfolio pedig közölhetné, miért járt a kitiltás, de úgysem fogják.
Úgyhogy ha a drop_ nickemet nem kapom vissza, akkor sajnos többet nem fogok írni.

Sziasztok
drop_"

-------------------------------------------------------------------------
Könnyen lehet, hogy ezért , mivel én idézem Dropot, és ráadásul Neo kölcsönadta nickjével, így a neomodel nick is végleg el fog tűnni.

Sebaj. Legalább a krém megmarad, és háborítatlanul hülyíthetik az újakat új névvel régi bértopikolók, buyandhold fanatikusok meg portikolók.
Megújult a pf mi? Na jahh,

Na nyomjatok egyet erre is. Aggyneki

dlph
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 21:50
Előzmény: #2098  Törölt felhasználó
#2099
Mellesleg vettem egy kevés residential construkcion company-t is (DHI), az is menetel a csőd felé.:)
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 21:43
Előzmény: #2095  Törölt felhasználó
#2098
Ezekből én most vásároltam.
Egy kis Ford, egy kis Citi, egy kis Alcoa.:)

Nyugi gyerekek, nyugi. A világ sokkal szebb mint Ti látjátok és ki is fog mászni a sz@rból, persze közben átalakul.

Ez a dolga a ciklusoknak.

Drop

Keynes-el kapcsolatban nincs igazad, se a mostani eseményekkel kapcsolatban, de most lusta vagyok, majd reagálok.
1 megjegyzést azonban azonnal:
Ha a háborús készülődés, illetve a háború húzta ki USA-t a válságból. akkor az Keynest igazolja. Mert a hadiipar egy hatalmas államilag generált keresleti sokk. Most is csak annyi a feladat, hogy háború nélkül meg lehessen találni ezt a keresleti sokkot.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 18:57
Előzmény: #2095  Törölt felhasználó
#2097
Ott az igazi válság, nem Európában. Obama inkább azzal foglalkozna, hogy az ottani válságot csillapítja, minthogy tovább tetézi a bajt, és a magyar válságról szónokolna - tovább gyengítve ezzel a forint árfolyamát...

Talán egyszer rájönnek, hogy a cégösszeolvadások miatt túl nagyra nőtt vállalatok jelentik a legnagyobb veszélyt egy gazdaság stabilitására... Szerény véleményem szerint ez a válság a globalizáció csődje.

Óriási kockázatot rejt a túl nagyra nőtt - akár egyetlen vállalat - csődje is, de az állami megmentése is, mivel fölborítja a tényleges versenypiacot. A verseny ugyanis csak akkor "egészséges", ha a szereplők azért kénytelenek versenyezni, mert fenyegeti őket a csőd veszélye. Jelen esetben azonban ez a veszély eltűnni látszik, lassan úgy működnek ezek a mammutcégek, mint anno a szocilizmusban a nagy állami vállalatok: Nem baj, ha veszteséges, akkor pumpáljuk bele a sok állami pénzt...!

Így aztán lassan minden nagyvállalat arra spekulál, hogy nem is kell neki ésszerűen gazdálkodni, sokkal fontosabb számára, hogy az államnak bebizonyíthassa, ő nem mehet csődbe, mert többszázezer ember veszítheti el állását, irdatlan nagy pénzügyi kötelezettség szakad az állam (a versenypiacon még jól működő vállalatok, mint adófizetők) vállára.

...és amúgy is, a nemzeti autógyártás az szent tehén, ha éhenhalunk, akkor sem lehet kivéreztetni. Mint annak idején a vas- és acélgyártás nálunk... :)

Lassú és fájdalmas kórt terjeszt a világra az amerikai bankvilág, a politika és a nagyvállalatok.... :(

A kór első áldozatai már kivéreztek az USA-ban, ott mégis a nagy kelet-európai és magyar haldoklókról beszélnek...
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 18:40
Előzmény: #2095  Törölt felhasználó
#2096
GE vezér bent Obama tanácsadó testületében
sok állami megrendelést fog kapni
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 16:38
#2095
Emelkedő tőzsde mellett a GE -16%-on áll.

GE, GM, Ford, Bank of America, Citigroup, Alcoa menetelnek a csőd felé. Amerika legnagyobb cégei ezek.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 16:11
Előzmény: #2092  exley
#2094
Európa nem csak hogy szarik a posztkommunista rezsimekre, hanem náluk is sok vezető kommunista vagy kommunista szervezetekhez köthető személy volt/van a hatalomban. A legjobb példa Prodi, aki KGB besúgó volt.
A nyugati baloldalnak/zöldeknek (egy részüknek) kommunista gyökerei vannak. Ezért nem szóltak bele pl. a mi ügyeinkbe, hogy ilyen posztkommunista csürhe az ország vezetése.

De hagyjuk a politikát, ennyi elég volt mára.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 14:56
#2093
link

"Beperelte az American International Groupot (AIG) a vállalat egykori vezérigazgatója, Maurice Greenberg, mivel szerinte volt munkaadója okolható azért, hogy juttatási programjának keretében - halasztott fizetéssel - megvásárolt AIG-részvényei elvesztették értéküket."

....

"A pereskedés híre azon a napon jelent meg, amikor Edward Liddy, az AIG vezérigazgatója elmondta a Bloombergnek, hogy a 2000-es évek elején Greenberg vezette a biztosító pénzügyi termékeket kidolgozó részlegét. Ez a divízió kínálta azután azokat a származékos termékeket, amelyek értékéből több mint 30 milliárd dollárt kellett leírni."

Ehhez mit szóltok?
exley 2009. 03. 04. 14:54
Előzmény: #2087  Törölt felhasználó
#2092
Miért ne? Egy másik topicban kifejtettem. A világ és Európa meg akar szabadulni a post kommunista rezsimektől.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 14:50
Előzmény: #2081  Törölt felhasználó
#2091
"Chinese Premier Wen Jiabao is considering new stimulus measures, adding to a 4 trillion yuan ($585 billion) spending plan as the government tries to revive growth in the world’s third-biggest economy."

Kína is élénkít. Csak azt nem tudom, milyen beruházásokat eszközölnek, ugyanis semmire sincsen szükségük, így is már túlpörgött a gazdaságuk az elmúlt években. Nem kellenek nekik sem új gyárak, sem új utak, sem új irodák, plázák, sportlétesítmények, lakások.
Legjobb lenne, ha szétosztanák a lóvét, bár akkor nem sok jutna egy főre.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:56
Előzmény: #2086  exmnbs1
#2090
persze, hogy nem, mert még a multicégek is feketén dolgoztatnak (közvetve)
exmnbs1 2009. 03. 04. 12:52
Előzmény: #2088  Törölt felhasználó
#2089
Argentina, Chile magasabb prioritás mint Magyarország
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 12:47
Előzmény: #2087  Törölt felhasználó
#2088
ha ez megtörténe akkor
lehetne tárgyalni a hitel elengedése kapcsán.
mint argentina

de osztrákok nagyon rosszul járnának meg az eu is.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 11:28
Előzmény: #2085  exley
#2087
Ha ezt megteszed, akkor csődbe mennek a deviza hiteles magánszemélyek és cégek is, mert a forint 50%-kal értékelődne le azonnal. A bankrendszer is becsődölne.
Teljes összeomlást javasolsz.
exmnbs1 2009. 03. 04. 11:18
Előzmény: #2081  Törölt felhasználó
#2086
Mai pf-es hír szerint indul az útépítés USA-ban, az elsőben foglalkoztatnak 60 főt.

Mo-n évek óta folyik az infrastruktúra fejlesztés. Foglalkoztatást nem növeli mégsem
exley 2009. 03. 04. 11:12
Előzmény: #2080  Törölt felhasználó
#2085
Sztem, bármi lehet az ára, más választásunk nincs. Több hitelt nem ad sem az IMF sem EKB. Senki. A gyufénak át kellene vágni a "gordiuszi" csomót, azt azonban csak egy féle képpe lehet/ be kell jelenteni, talpig feketében a krachot, mit veszíthatünk? Semmit/ Úgy le züllüttünk, hofgy ennél alább ,már nem süjjedhetünk. Ez a valódi PRoPLETÁR DIKTATÚRA.
. Amit meg főztünk meg is kell enni.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 11:06
Előzmény: #2083  Törölt felhasználó
#2084
A szemléletet és az érdekeket kell obamának átállítani
történelmi dolgok ezek
usának el kell szakadnia a mostani folyamatoktól
a bush -féle örökölt folyamatoktól.

Új irányt kell kijelölni

most még bankmegmentő fázis van
de ezután jönnek a gazdasági tervek
na azok lesznek érdekesek.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 11:04
Előzmény: #2082  Törölt felhasználó
#2083
Mer azért lássuk be még mindig jobb napelemeket
gyártani mint bombákat.
Az egyik pusztít a másik életet ad.

Ebben obama a legmegfelelőbb ember.
De tele van korrupt emberekkel
ezeken kell magát átverekednie.
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 11:02
Előzmény: #2079  Törölt felhasználó
#2082
Igen így igaz
a világháború húzta ki
én is ezt mondom már régen.

egy professzor írását olvastam
még régen ő ecsetelte hosszasan

egy irányba kell állítani az akaratot.
Szét van esve a cél.

de obama háború ellenes.
bár a kényszer nagy úr.

szerintem obama megújuló energiás terve lesz olyan mint egy háború.
tehát gerjeszthet akkora keresletet hogy meginduljon a gazdaság emelkedése.
de ehhez is kell egy kényszer
mondjuk egy természeti csapás.
"globális felmelegedés"
Törölt felhasználó 2009. 03. 04. 11:01
Előzmény: #2079  Törölt felhasználó
#2081
A legfontosabb kérdés, hogy mi van akkor, amikor vége van a kormányzati gazdaságélénkítésnek? Nyilvánvalóan pangás, újból eső gazdaság. Így lesz egy válságból elhúzódó, évtizedekig tartó pangás, defláció.

Persze a mai válság olyan méretű, hogy a kormányzati gazdaságélénkítés sem hozhat emelkedést, legfeljebb 2010 közepére-végére stabilizálhatja a gazdaságot. Aztán jöhet a folytatódó esés, amikor vége az állami mesterséges beavatkozásnak.
Csak a szabad piac találhatja meg az igazi kivezető utat a válságból, az állam továbbra is rossz irányba tereli majd a befektetéseket és így az egész gazdaságot. Komolyan gondolja most valaki, hogy utak, hidak építésében van a kivezető út a válságból? Nyilván nem. Nem is az egészségügybe történő pénzszórásnak.

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek