Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 10. 27. 15:29

Gazdasági folyamatok  

A blogon sokan olvastátok, amiket írtam, ezért gondoltam ebben a topikban folytatom.

Akinek nincsen ÉRTELMES mondanivalója, az ne írjon ide.

Köszi.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 22:35
Előzmény: #979  Törölt felhasználó
#980
Nem tudok erre mit mondani, mert elfelejtetted közölni, hogy miért "egyáltalán nem logikus". De sebaj. Azért kösz.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 22:31
Előzmény: #977  Törölt felhasználó
#979
Egy hitelre épülő pénzrendszer esetén egyáltalán nem logikus, amit írtál. A defláció félig-meddig a rendszer összeomlása.
De hagyjuk a döntést az elkövetkező évekre, csak ki kell várni az eredményt.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 22:27
#978
Gondolhatnánk, esik az olajár, a 140 dolláros árnál olajválsággal riogatóknak nem lett igazuk.

De ez nem egészen így van.

"A further decline in global oil prices may delay or halt investment in exploration and production projects, according to Fatih Birol, chief economist of the International Energy Agency.

“If prices were to go lower, investments could be delayed or canceled and we would pay the cost in the future,” Birol said today at a conference in Paris. “We could get a supply crunch.” "

Szóval az olajárnak nagyon sürgősen emelkedni kellene, különben a leálló, jelenleg finanszírozhatatlan fejlesztéseknek óriási ára lesz pár év múlva. Ellátási problémák lesznek.
Az EIA és IEA még egy éve is az örök optimista szerepében tetszelgett, de a problémák annyira kézzel fogható közelségbe kerültek, hogy felhagytak a hazugságaikkal.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 15:10
Előzmény: #958  Törölt felhasználó
#977
De hát Drop...az alapfogalmakat tisztáznunk kell, mielőtt használjuk nem? Még ha számomra sem logikus.

De nem ez a lényeg, hogy fogyasztói kosár vagy zöldésgeskosár....hanem az, hogy a defláció nem a pénzmennyiség csökkenése vagy növekedése a gázosok szerint. Hanem amit írtam. És még mást is. Süket fülekre lelt. Kár. Mert sztem meg nagyon logikus.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 14:58
Előzmény: #975  Törölt felhasználó
#976
Fasza ez a software, nem lehet bemásolni egy számot ... Negyven egész 09 mrd akar lenni.
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 14:57
Előzmény: #974  Törölt felhasználó
#975
$40,09 billion
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 14:56
Előzmény: #960  Törölt felhasználó
#974
Kína is szabadesésben:

"Exports declined 2.2 percent in November from a year earlier, the customs bureau said in a statement on its Web site today. Imports plunged 17.9 percent, pushing the trade surplus to a record $40.09 billion. "

link

exmnbs1 2008. 12. 10. 14:53
Előzmény: #972  Törölt felhasználó
#973
"A kormányfő arra is kitért, hogy a néhány héttel ezelőtti Gazdasági Csúcson jelzett, mintegy 2000 milliárd forintos beruházási keresletélénkítő programban a konkrét fejlesztésekről a következő 1-1.5 évben születhet döntés, így 3-4 év alatt teremt majd komoly, az építőipart szintén hangsúlyosan érintő keresletet a kormány. Évente mintegy 600-800 milliárd forintos lehet ennek nyomán a többlet építőipari kereslet, ami a 2007-es éves teljesítmény mintegy 25-30%-át teszi ki. Ez lenne tehát az a csatorna, amely alapján a kormányfő a közelmúltban jelzett, komoly építőipari keresletélénkítésről már említést tett."

Ez az építőiparon keresztüli keresletélénkítés nem egy mítosz?
Eddig is voltak építkezések és a konjunktúra mégis elmaradt
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 12:04
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#972
3000 dow tuti garantált de attol is lesz lejjebb...
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 12:02
Előzmény: #970  Törölt felhasználó
#971
egyharmadánál
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 12:02
Előzmény: #969  Törölt felhasználó
#970
mind ha érdekel a szemed előtt eltakart igazság.....

a romai birodalom és a görög birodalom kb a könyv 13 van.... nem tudom pontosan akit érdekel ugyis elolvassa akit meg nem az éli tovább az egyszerü" zárt " világát és kesereg hogy ez az élet "rendje"

link

szegény nyilasi is ne m érti a helyzetet....

16-24 orát kéne dolgozni.... hogy jo legyen ... kinek? miért? vicc...

20-30 évig fogjuk a hiteleket törleszteni.... beb@aszna... ez hamarabb fog összeomlani....

Tudom tudom "eretnek" vagyok...

Na lépek is...
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:56
Előzmény: #968  Törölt felhasználó
#969
Melyiket, mindet ?
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:54
Előzmény: #967  Törölt felhasználó
#968
tudom hosszu olvasmány de "megéri"
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:50
Előzmény: #966  Törölt felhasználó
#967
link

Dropnak és másoknak

csak egy megjegyzés...

Ez a kamatuzsorás civilizácio ugyanugy fog össze omlani ahogy a nagy romai birodalom és a görög birodalom..... feszül a hur nagyon....

Ugyanezért omlottak össze az ösi birodalmak mint ami miatt ma is össze fognak... csak idő kérdése...
akit érdekel a fentebbi linken olvassa el... "megdöbbentő"
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 11:01
Előzmény: #965  exmnbs1
#966
nem az eszetlen tőkeáttétel mellett érveltem, szerintem
exmnbs1 2008. 12. 10. 10:55
Előzmény: #964  Törölt felhasználó
#965
Japan annyiból jó példa, hogy már régebben kiderült ott, hogy a Liability/Equity=50 nem tartható
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 10:50
Előzmény: #963  exmnbs1
#964
ha tudod, hogy az új autók eladhatatlanok, akkor nem kapkodod el a vásárlást, mert vélhetően olcsóbban megkapod. ha mások is rájönnek erre az egyszerű igazságra, akkor egyre olcsóbban (nem) veszel autót. az autó helyében bármilyen tartós fogyasztási cikk helyettesíthető természetesen. ez ugye azt jelenti, hogy a tartós fogyasztási cikkeket gyártó ségek sora rosszra fordul. ugye ez kihat a dolgozóikra. elküldik őket. ők sem vesznek autót. szóval: nagy butaság a deflációt hasznos dolognak beállítani. Japánt pozitív példának hozni nemcsak butaság, hanem csúsztatás is, mivel nem zárt gazdaságként működik, azaz a világ Japánon kívüli része erős keresleti támaszt jelentett a japán autókra. mégegyszer: az autó csak egy példa.
exmnbs1 2008. 12. 10. 10:00
Előzmény: #962  Törölt felhasználó
#963
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 08:19
Előzmény: #956  Törölt felhasználó
#962
DLPH,

Egyetértek, szerintem sem kell az ördögöt a falra festeni a deflációra hivatkozva...

Egyetértek a megfelelő mennyiségű pénz kibocsájtásának gondolatmenetével, és azzal is, hogy a pénzkibocsájtás mögöttes értékének nem az aranynak, hanem a valós gazdasági teljesítménynek, azaz a tényleges értéknek kell lennie.

Ezt a tényleges értéket viszont a ker-bankok határozzák meg akkor, amikor egy vállakozásnak vagy egy ingatlanra hitelt adnak, azaz új pénzt bocsájtanak ki. Ha minden vállalkozás és minden adós folymatosan visszafizeti a hitelt, akkor nincs gond, a bankok tényleg annyi pénzt pocsájtottak ki, amennyi érték termelődött ezáltal. (persze ez egy kicsit leegyszerűsített modell...) De ha a hitelek sorra bedőlnek, mert egyes pl. az ingatlanpiac indokolatlan túlárazása és alacsonyabb minősítésű adósok is bekerülnek a rendszerbe, akkor - utóbb kiderül - hogy a bankok olyan pénzt teremtettek, amelyeknek nem volt meg a fedezete (pontosabban nem volt reális az ÉRTÉKFEDEZETE), ezért a pilótajáték összedőlt.

Egyébként nem csak a hitelpiacon lehetséges rosszul árazni valaminek az értékét, hanem pl. a tőzsdén is - ld. dotcom lufi.

Szerintem minden az árazáson múlik. Ha óvatos, kevesebb lesz az elszállt piac, ha felelőtlen, akkor egyre gyakrabban kell hasonló pénzügyi válságokkal szembenéznünk.... :(

A tőzsdei eufóriák már régóta elszakadtak a valóságos értékektől, a 21. századra a hitelezési eufória is elszakította a bankokat az értékek valóságos (óvatos, konzervatív) árazástól...
Törölt felhasználó 2008. 12. 10. 00:44
#961
Nekem úgy tűnik, az egész világgazdaság olyan példa nélküli szabadesésben van, hogy még egy sokak által várt igazi medve rallyra sem futja a rosszabbnál rosszabb hírek és adatok sűrűjében.

Topik gazda

drop_
1 1 1

aktív fórumozók