Topikgazda: allergia 2008. 10. 21. 17:44

Orbán: Gyurcsány miatt esik a forint, miniszterelnök-csere oldaná meg a válságot  

Ugrás a cikkhez
Több mint egy órán át tárgyalt ma a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) vezetőivel ma Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, amelyet követően azt nyilatkozta, hogy a jelenlegi kormányfővel, illetve a kisebbségi kormánnyal szembeni bizalmatlanság a forint esésének oka, és meglátása szerint a miniszterelnök-csere oldhatná meg a forintválságot.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=104704
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:27
Törölt hozzászólás
#160
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:18
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
bocs nem ide akartam:-)
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:17
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
ehy kis off:-

link
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:12
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
1/10 > 0
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 12:08
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#156
Tetszik, nem tetszik, Magyarország tőkehiányos ország. Rendesen leraboltak minket, mert gazdagok voltunk. Ez van. Lehet keseregni rajta, de a múlt nem fog változni.
Lehet most is lázadozni, szidni a külföldi karvalytőkét, mert a megtermelt profit 9/10-ét kiviszi külföldre, de egyszerű matematikai tudással is belátható, hogy 9/10 > 0. Ugyanis ha a külföldi tőke nem jön ide, saját tőkénk meg 0, akkor ugyan miből lenne itt gazdasági növekedés?
Szóval lehet lázadozni, meg "Gyurcsány Viktor takarodj!" jelszavakat üvöltözni, de akkor tessék petróleumot és jeget vásárolni, meg a kocsit lezsírozni, mert pár év alatt rendszeressé fognak válni az áramszünetek és nem lehet majd benzint kapni.
(Jut eszembe, nincs valakinek eladó lova?)
Nézzen körül mindenki, hogy rosszabbul élünk-e mint 20 éve. Számolja meg az utcán lévő szabad parkolóhelyeket, a Trabantokat és "menő" Zsigulikat, majd hasonlítsa össze az így kapott számot a 20 évvel ezelőttivel.
Sajnos mi is sokkal jobban élünk, mint megengedhetnénk magunknak, ezt viszont kevesen hajlandóak beismerni. (Ezért persze főként nem az egyén a hibás, hanem a média, aki a nyugati életszínvonalat sugallja, "Mert megérdemlem.") Én épp abban látom a mi legfőbb problémánkat, hogy mindenki hitelből javított az életszínvonalán, magyarán tovább nyújtózkodott, mint a takarója.
Lehet azt is mondani, hogy persze nyugaton mennyivel többet visznek haza ugyanazért a munkáért, meg mennyivel nagyobb a gazdaság. Igaz, viszont ott dolgoztak és termeltek az elmúlt 50 évben, amikor nálunk az emberek kapun belül teáztak meg cigiztek munkaidőben.
Le vagyunk maradva és ezt csak lassan lehet behozni.
De tessék szidni nyugodtan bárkit emiatt, tessék bűnbakot keresni, de egy dolgot nem elfelejteni közben: ez hazugság, önámítás és ettől csak rosszabb lesz. Nem a kormány (vagy az ellenzék az), akik miatt nem alapít fél Magyarország céget, vállalkozást.
Az a felfogás, hogy a kormány dolga a gazdaság felvirágoztatása, az tömegek problémáinak megoldása gyermeteg, vagy legalábbis múlt rendszerbeli gondolkodásmódot tükröz.
Én azt mondom, ne tessék a politikai elittől várni, hogy majd jobb lesz, a sült galamb nem repül.
Éppen ezért hibáztatni sem kéne őket.
Mindenki nézzen magába és ahelyett, hogy másoktól várná a problémáinak megoldását, inkább ideje lenne a saját kezébe venni az élete irányítását.
Tanulás, idegen nyelvek, új szakma, új munkahely, vállalkozás: ismerős, mindennapi fogalmak kellenének, hogy legyenek.
Wind of change. Ez van most és aki nem bont vitorlát, hanem szalmaházikót épít és begubózik, hogy kibekkelje a viharos időket, az...
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 11:49
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#155
Murzuk!
Honnan vetted, hogy én a "hatalomra éhezőkről" beszéltem. Valamit félreértettél nagyon.
Én az egyszerű magyar emberekről, valamint a hatalomra egyáltalán nem vágyakozó szervezetekre gondoltam. Te miért gondolsz egyből másra.
Tehát azt akartam mondani, hogy világos legyen, ha valakit évekig csak "szivatnak", ellehetetlenítenek, tönkretesznek, folyamatosan csak nehezítik az életét, azoktól teljesen logikus ellenreakció, ha "betart" annak (azoknak), akik őt ilyen helyzetbe hozták. Te nem ezt tennéd?!
A hatalmat gyakorlóknak ezt mindíg figyelembe kellene venni, mert egyébként elbuknak, vagy csak kemény diktatórikus eszközökkel tudják megtartani hatalmukat.
Ez meg nem hiszem, hogy jó politikai magatartás így a 21. század elején.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 11:17
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
nem hajtottuk igába a fejünket, csak az összeomlás előtt már nem érdemes megveretnei-lelövetni magunkat. Egyébként mindig mondtam, egy pénzügyi diktatúrát pénzügyileg lehet kicsinálni, nem utcai hőbörgéssel. Ez zajlik most. 44 áprilisában sem volt már érdemes magadat adofért felköttetned a kelet fronton. (persze még sokan meghaltak utána, plusz hadifogságban is)
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 11:13
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
tegnap háborus helyzet volt az utcákon.

rendőr, nyomozó, sziréna, helikopterek és otthon ülő emberek akik már igába hajtották a fejüket..
Barmok vagyunk!

bár ilyen helyzetben jobb ha csak nézünk ki a fejünkből,
és kúrcsány elmondta újra: " hogy jobbá tegyük Mo.-t"

akkor húzz anyádba!
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:53
Előzmény: #146  pampa
#152
Ki írt, vagy mondott olyant, hogy a kormányzást akadályozza a fidesz ?

belinkelem mégegyszer hátha megérted mire válaszoltam:)

"Többen megfogalmazták már, hogy amíg "ezek" vannak, addig "ott tartanak be, ahol csak tudnak". Igazuk is van! "

Persze igazuk van...............
Ha nem lehetek hatalmon pusztuljon az ország.. Ja azért tartunk itt mert ilyen a mentalitás. Pfujjjjj...

Amúgy meg nem szállok bele egy parttalan politikai szimpatizánsi vitába, mert nincs kit és miért védjek, csak az ilyen mentalitásról nekem ez a véleményem. Függetlenül attól melyik oldal nyilatozik eképp.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#151
ezt érdemeljük...

románoknak ceausescu, nekünk kúrcsány
tokos. 2008. 10. 24. 09:48
Előzmény: #144  Rowan
#150
Na igen, Bokrosra bár mikor le lehetne cserélni Pinokkiót veszteség nélkül.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:39
#149
280 felett a jegybank szerintem veszi a forintot euroérlink
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:39
#148
280 felett a jegybank szerintem veszi a forintot euroért
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 09:16
Törölt hozzászólás
#147
pampa 2008. 10. 24. 08:52
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#146
Csak egyet írj meg amiben az ellenzék akadályozni tudja a kormányt a kormányzásban.
Mer akkor lehet arról vitatkozni,hogy felelőteln volt e a Fidesz azzal a magatartásával.

Mert tények nélkül ez csak blabla....
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 08:37
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#145
"Többen megfogalmazták már, hogy amíg "ezek" vannak, addig "ott tartanak be, ahol csak tudnak". Igazuk is van! "

Persze igazuk van...............
Ha nem lehetek hatalmon pusztuljon az ország.. Ja azért tartunk itt mert ilyen a mentalitás. Pfujjjjj...
Rowan 2008. 10. 24. 07:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#144
Nem gondoltam volna '90 körül, hogy Bokrost még egyszer vissza fogjuk sírni! :)
De most már kezdem én is így gondolni a dolgokat...
Azóta sem mert senki ebben az országban népszerűtlen lenni. Pedig amilyen dolgokat itt meg kellene tenni azok egyáltalán nem lesznek népszerűek. Ezt meg nem meri senki felvállalni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 07:48
Törölt hozzászólás
#143
tokos. 2008. 10. 24. 07:39
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Történetesen Orbánnak is ott tartottak be, ahol tudtak a jelenleg hatalmon lévők. Akkoriban viszont biztosan nem azt mondtad, hogy a betartókat kellene a kukába vágni.

Na mindgy, te is biztosan a se jobbos, se balosokközül vagy.

A jelenlegieknél gyakorlatilag bárki jobb lenne. Csak valószínáleg nem ebben az időpontban. Bár lehet, hogy még most is, csak lehet, hogy drága mulatság lenne kipróbálni.
Törölt felhasználó 2008. 10. 24. 00:56
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Ha "ott tartanak be, ahol tudnak" és emiatt nem haladunk, akkor az most kinek is a hibája? :/
Én személy szerint nem azt a felet vágnám a kukába, aki próbálkozik, hanem a kerékkötőket.
Így is lehetne előre haladni.

Topik gazda

allergia
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek