Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 14:02

Gyurcsány a nemzeti csúcs szenzációjáról  

Ugrás a cikkhez
Szerdán kerülhet a kormány elé az a devizahitelekkel kapcsolatos javaslat, amely költségvetési források bevonása helyett a hitelszerződések átalakításával segítené, hogy a törlesztő részletek ne növekedjenek drasztikusan - nyilatkozta Gyurcsány Ferenc a nemzeti csúcs szünetében az MTI-nek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=104510
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 10:09
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Azért az elgondolkodtató volt Orbán szövegében,hogy ma a kis- és középvállalkozások az uniós pénzekből 3,5%-ot kapnak..Akkor a többit kik kapják??És hol vannak a mikrovállalkozások??Mert én megdöbbentem 2 hónapja amikor azt olvastam egy cikkben,hogy a kisvállalkozás az ahol 500-600 milliós árbevétel van évente,ezek szerint az ország vállalkozásainak nagy része porszem..
A végén úgyis a szocik nyernek,nem tudom sajnos,hogy mért!De egy biztos,hogy ha mindent öszegzünk akkor majd arra jutunk,hogy egy adókulcs lesz az a 40%-os dupla akkora tb és még sorolhatnám,a munkás ember meg majd hazaviszi a keresetének 10-20%-át,a többit meg megkeresi feketén...
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 10:04
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Azért én nem szeretnék annyira szegény lenni,hogy csak kenyérre fussa!Aki ilyen könnyen kilyelenti,hogy szegény szegény marad,gazdag kevésbé lesz gazdagabb,a középréteg meg szegény lesz,az vagy röhög az egészen,vagy rohadt gazdag,és majd csak gazdag lesz belőle,vagy nem gondolja komolyan amit mond...
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 09:23
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#33
Murzuk
a fidesz nem erősködik, csupán vázolja azt az igen valószínű lehetőséget, hogy adó-járulékcsökkentés nélkül az elkövetkező egy-két évben további rengeteg vállalkozás jelent csődöt, költözik külföldre és/vagy menekül a feketegazdaságba, adott esetben többszázezer újabb munkanélkülit "termelve".
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 09:20
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#32
a rákos daganatot ki kell vágni. Utána lehet sebgyógyulás, rehabilitáció, roboráció. És persze folyamatos ellenőrzés, nehogy a rák újra támadjon. (veres, lendvai börtönben, maszop feloszlatás-betiltás stb.)
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 09:18
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#31
"MIND megbukott. "

így van, gepida. 100 lépés, "adócsökkentés" stb. De amíg ez nem tűnik fel a komoly orvosgenetikailag kitenyésztett zombiseregnek (mert ilyen ember nincs), addig csapdahelyzet. (akik szerint már kész a 4-es metro, sőt, egy részük már utazoott is rajta, (c) copyright gump.
exley 2008. 10. 19. 07:59
#30
"A kesckék a káposztát ezután is megfogják enni, ha rájuk lesz bízva". A hitel felvevőket is megmenti a korm. A további felvehető hitelek finanszirozzák a luxus lakásból luxus lakába költözőket. Sőt aki a harmadik lakását építette hitelből, annak jutalomból a törlesztő részletét vállalja át az állam.
Törölt felhasználó 2008. 10. 19. 00:43
Előzmény: #8  datoja
#29
Szenzációs. Húsz év után rájöttek arra a szakemberek, amit az átlagos utca népe már legalább 15 éve ugat. A "tolták az ország szekerét" helyett helyesebb lenne azt mondani, hogy összevissza rángatták egymás ellen. Örülhetnek, mert bármit is tettek, az ország tőlük függetlenül és esetleg akaratuk ellenében működőképes maradt. Ha ez volt az országos csúcs, k.va nagy bajban vagyunk.
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 21:24
Előzmény: #22  stock33
#28
mert van honnan kiindulnom
te szolga vagy?
datoja 2008. 10. 18. 20:58
#27
A királyok által felvett hitelt mindig a nép fizeti vissza.
A válságtól meg ne féljen senki se! A szegény szegény marad,a gazdag kevésbé lesz gazdag,aki meg a kettő között van, esetleg szegény lesz.Na bumm!
A szegénység is elviselhető,csak nehezebben.
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 20:54
Előzmény: #21  stock33
#26
"otp kapitulációja jelenleg 882 milliárd Ft........."

és ha végképp megadja magát, akkor ezt kinek fizeti ?
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 20:52
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Ez sajna teljesn igaz!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 20:17
Előzmény: #22  stock33
#24
Ilyen erővel elmehetnénk Ádámig és Éváig!!
Tény az,hogy a nyugati országokhoz képest a nettó átlagkeresetünk a harmada!Tény az,hogy Magyarországon majdnem minden drágább mint nyugaton.Tény az,hogy itt a nagyon gazdagok és a multik jól járnak,mindenki más szív már időtlen idők óta.Tény az is,hogy ezt az állapotot valakik előidézték,nem csak az elmult 4-8-12 évben,hanem egészen 1952-től,a többiek csak ráfejeltek és gyűlt a trutyi.
Végül tény az,hogyha itt elvágjuk egymás torkát és a másik vérző nyakába köpünk,akkor sem fognak országunk élpolitikusai távozni!!
Mindezt mondom fidesz szimpatizánsként.Felesleges egymást ölnünk a politika kedvéért,mert 2010-ig úgysem változik semmi nem vettétek még észre??Nekik jó fizetésük van,nem megy tönkre a cégük,minek idegeskednének...
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 20:13
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
1. Varázsolni sem Gy. F. sem O.V. nem tud!!!

2.Rég változtani kellett vona "ki a főnök" címen !!

3.Míg ez nem történik meg addig semmi nem változik!!!

4.Nem is akarnak!!! ( nem engedik ,
) míg az utólsót is kinem huzzák belőlünk ,

6.Mindenkinek van véleménye..........csak kevesen tudják érvényesíteni !!!

7. Csak Mi kÖZösen tehetünk ellene!!
stock33
stock33 2008. 10. 18. 20:07
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
Ejnye, bejnye, miért magadból indulsz ki? :)
stock33
stock33 2008. 10. 18. 20:07
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#21
A portfólió cikkeit nem minősítettem, csak azt mondom, hog olvasom és értelemzem őket. Elolvasom egy cikket, és azt is, ami 30 perccel később a szöges ellentétéről szól. Nem kell mindent tényként kezelni.

Itt egy MNB-s ábráról van szó, ami szerint 1998-2003 időszak alatt a magyar háztartások, GDP-ben 11%-os megtakarítása 0-ra redukálódott. Na nem azért, mert mindenki elköltötte az összes pénzét... Azért, mert baromi sokan hitelt vettek fel.
Ez irtó sok pénz ám. 2000 milliárd Ft.... Csak úgy összehasonlítás végett, az otp kapitulációja jelenleg 882 milliárd Ft.........
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 20:02
Előzmény: #16  stock33
#20
a portfolio cikkein szocializálódni
az nem sokkal jobb mint az agit propon
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 20:01
Előzmény: #13  stock33
#19
hát igen orbán monnyon le

a bolsik 72-óta veszik fel a hiteleket és mi fizetjük vissza
az utolsó 8 évben ferkó volt a gáton főtanácsadó, majd miniszterelnök
és már másodikok vagyunk izland után
megcsinálta
de igen orbán monnyon le mert ő kezdte
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 19:57
Előzmény: #16  stock33
#18
Ha beleszólhatok akkor csak annyit szeretnék mondani,hogy legalább 3-4 forrásból tájékozódjatok mielőtt véleményt formáltok,mert én most este néhány cikket végigolvastam,és vicces volt látni,hogy az MSZP közelo médiák alázták Orbánt,a FIDESZ-hez közeliek pedig azt említik,hogy Orbán kész programmal és tervekkel állt elő,de Fletóék legyintettek rá.
Ettől kezdve csak az tudhatja biztosan,hogy valójában mi volt ott,aki jelen volt.A portfolio cikkekről meg annyit,hogy általában az aktuális fírkász akit kiküldenek egy eseményre szelektíven dolgozik és ha van kedve végig ott marad a rendezvényen,ha nincs,akkor lelép.Ilyet láthattunk nemrég a Phylaxia részvényesi találkozón néhány hónapja.Alig írt pár sort a csóka,és a találkozó felénél lelépett és utánna hangzottak el az érdekes dolgok...
datoja 2008. 10. 18. 19:55
#17
Teljesen mindegy,melyik tudatlan vezető melyik tudatlan sleppel van hatalmon,pláne,ha még meg is mondják nekik,hogy mit kell csinálni.
stock33
stock33 2008. 10. 18. 19:44
Előzmény: #15  karesz011982
#16
Bocs, hogy nemcsak olvasom a portfólió cikkeit, hanem értelmezem is azokat, sőt a cikkekben található ábrákat is. Ugyanis az ábra egy portfóliós cikkből van, biztos sokan látták, még ha nem is értették meg, hogy mit mutat (a cikkben nem ezt a TÉNYT emelték ki)

Az a szép kék vonal meg azt mutatja, hogy 1998-2003 között a magyar háztartások dúrván 2000 milliárd Ft-nyi nettó hitelfelvevői pozícióba kerültek. Manapság meg az a probléma, hogy túl sok hitelünk van...
karesz011982 2008. 10. 18. 19:38
Előzmény: #13  stock33
#15
Stock33!
Egyik tanult kollégád kb két napja ugyan ezt a grafikont linkelte be egyik hsz-emre. Nektek más nincsen a sifonérban? Komolyan, ez már uncsi? Fogadjunk neked is onnan van.
karesz011982 2008. 10. 18. 19:35
Előzmény: #12  datoja
#14
Az a probléma, hogy 1526 óta válságban vagyunk, az elmúlt 500 évben hol nagyobb, hol kisebb volt a szar körülöttünk. Szerintem a magyar ember lételeme a válság. Az a helyzet, hogy akinek '90 óta köze volt a gazdaságpolitikához akármilyen szinten is, azt oda kellene állítani az elé a bizonyos fal elé, és megsimogatni a kis buksiját. Persze a legjobb az lenne, ha a Feri tényleg leköszönne már végre és hagyná, hogy a válságot nélküle oldják meg.
stock33
stock33 2008. 10. 18. 19:30
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
"A fidesz ellenzékben van, nem ők hozzák a döntéseket. Lassan eljuthatna a tudatodig. Úgyhogy ne velük foglalkozz"

Mikor is volt fidesz kormányunk? 1998-2002 között? Mármint az időszak alatt, amikor a magyar háztartások megtakarításainak eredője nagyjából zéróra mant le? link
Mi is az egyik oka az ország problémáinak? Az, hogy esztelenül veszik fel a népek a hitelt?
Á, nehogy már valaki meglássa, hogy meddig vezethető vissza a mostani probléma.... Nem 6 éve kezdődött, hanem 10-zel ezelőtt.
datoja 2008. 10. 18. 19:20
#12
A "neves gazdasági szakemberek"-ről meg csak annyit,hogy ők hozták össze ezt az egész válságot,tehát elmondható róluk,hogy a válság csinálás szakemberei.Ha csak erre elég egy amerikai közgazdasági egyetemen szerzett tudás?
Pilótajátékot én is tudnék szervezni,csak engem hamar börtönbe zárnának miatta.
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 19:12
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
A fidesz ellenzékben van, nem ők hozzák a döntéseket. Lassan eljuthatna a tudatodig. Úgyhogy ne velük foglalkozz.
Majd ha ők lesznek hatalmon, akkor bíráld őket. Most a jelenlegi kormányt.

datoja 2008. 10. 18. 19:07
#10
Mit kellett volna csinálni a Fidesznek?
Olyan politikát,amitől nem undorodtak volna meg annyira a választók,hogy még a Medgyessy vezette MSZP-t is többre tartották.
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 19:07
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#9
drop
Leszögezem, hogy pártatlan voltam, vagyok és leszek !!! Mindegyik oldal jelenleg távol áll tölem pont a társadalom megosztása miatt.
DE !!!
Csupán annyit kellett volna a fideszeseknek tenni a nemzeti érdek miatt, hogy legalább most vették volna elő a józan eszüket .
Ha már a munkavállalók és munkaadó szervezetek is lemondanak a bérfejleszésekröl és adócsökkentés elhalsztása mellett foglalnak állást, és hasonlóan gondolkodnak a neves gazdasági szakemberek, söt mdf is és abban látják jelenleg a megoldást, akkor a fidesz miért erösködik . Most nem a múlttal kellene foglalkozi , meg személyeskedni, hanem a válság minnél hatékonyabb kezelésére öszpontosítani.
Igen most a fideszben látom a hibát, mert mi a francnak akarnak széllel szemben ...... Most nem ennek van az ideje. Ez nem választási kampány, de ezzel nem is fogják a népszerűségüket növelni az tuti.
datoja 2008. 10. 18. 18:58
#8
Erre a nemzeti csúcsra azokat a hozzá nemértő embereket hívták össze,akik idáig tolták az ország szekerét.Akiknek nincs közülük közgazdasági diplomája,azok elhitték azokról,akiknek van,hogy értenek hozzá.De ha a diplomások tudása is nulla,amit az áldatlan tevékenységük eredménye bizonyít,akkor most mit akarnak megoldani?
Ja,én is szívesen adóznék,ha én lennék az ország leggazdagabb embere!
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 18:44
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
2 évvel ezelőtt válságban volt az ország, Gyurcsány megoldotta a válságot, most megint válságban van az ország, ezt is megoldja vagy nem....ő nem lehet felelős a válságért , mert ő csak Magyarország miniszterelnöke volt ezidő alatt....
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 18:26
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Murzuk
Mondd már el, mit kellett volna csinálni a Fidesznek.

Gyurcsány és az MSZP pénteken adta be a költségvetés módosítását.

Azt is mondd el, hogyan lehet ezzel a faszkalap kormánnyal összefogni.

Elképesztő, hogy egyesek még mindig a FIDESZ-ben látják a hibát. Meg is érdemeljük a sorsunkat, ilyenek a választóink.
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 18:09
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
elemi 1x1
a problémamegoldás ilyen trivi esetben úgy kezdődik, hogy megszüntetjük az okát
eltávolítjuk az okozókat
enélkül nem ér semmit
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 17:12
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Ebben az országban mindegy, hogy balos, vagy jobbos a kormány nemzeti összefogás még ilyen nagy sz@rban sincs. Államfő sehol, mert minek is jönne, a Fidesz részéröl megint a személyeskedésen és a múlton volt a fő hangsúly és nem a probléma megoldására koncentráltak. Sztem fel sem fogják a helyzet súlyát. Sokan meg panasznapot tartottak. Hát ja ez a nemzeti csúcsunk... szép kilátás.
Hétfőn ez is segíti a shortosokat, kedden meg a Lehman
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 15:37
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Így van! Ez az igazság!
Már rengetegen észrevették, hogy el kellene tűnnie, szerintem ő is tudja ezt.
Érthetetlen, hogy miért nem megy el a ...ba.
Végsőkig "feszíti a húrt", nem értem, miért.
Remélem megszívja, de nagyon!
Most már méltósággal nem húzhat el, csak aljas, nemzetromboló, országtönkretevő, hazug gazemberként. Így járt!
Törölt felhasználó 2008. 10. 18. 14:44
Előzmény: #1  portfolio
#2
"Emellett az A terv mellett kellene B és C tervek is, mondta a gazdasági miniszter. "
Valaki szóljon már nekik: ELÉG VOLT!
Gy.F. 256ezredik: kormányterve, megállapodása, egyezménye, programja mit tudom én hogy hívja ezeket.
MIND megbukott.
Ilyen gyenge kormánya az országnak még nem volt! Ráadásul nagyon nehéz időket élünk/ élni fogunk.
Nem véletlen, hogy a világon Izland után mi következünk. Célkeretsztben vagyunk, a csordából mindig a leggyengébbet támadják.
Miért mi vagyunk azok? 6 éve hatalmon vannak, ide jutatták az országot.
Valaki szóljon már nekik!

Topik gazda

gepida
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek