Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:13

Két éves csúcson a lakosság bizalma  

Ugrás a cikkhez
Az ECOSTAT Lakossági Konjunktúra-indexe 2008. harmadik negyedévében 93,7 százalék, mintegy 7,4 százalékponttal magasabb a második negyedévi értéknél, és 2006 második negyedéve óta nem látott szinten tartózkodik.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=103322
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 21:56
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Tényleg beérett és még érik tovább is sajnos.

link
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 21:47
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#39
Szerintem ebböl a történetböl látható,hogy mekkore egy jellemtelen genyláda ember semmmi nem számit neki csak hatalomban maradjon.

link
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 19:52
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Beérik a kormány kemény munkája.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 17:01
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
nem akartam beleszólni eme vitátokba csendes, de hamár a nevemen neveztél :)
akkor leírom a véleményemet. bár én még a régi nyuszi vagyok

ha rendes idejében lesz a választás, akkor addig előkerülhet a kalapból egy új nyuszi, de a kalap az se nem fidesz, se nem mszp-s nem lesz!

én úgy látom, hogy 2010-ig egyre nagyobb az esélye annak, hogy bekerül a parlamentbe egy eddig azon kívül lévő párt. egyesek szélsőjobbnak titulálják, mások szerint egyszerűen csak nemzetiek.
na az lesz/lenne ám a meglepetés!

ha ebből a szempontból nézzük hogy legyenek-e előre hozott választások, vagy ne, akkor sokan másként állnának ehhez a kérdéshez.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 15:44
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Szia Racional!
Éppen ezekért mondtam -régen is, ée akkor se vette komolyan senki-, hogy a következő választást az fogja nyerni -nem kicsit, de nagyon-, aki új nyuszit tud elővenni a kalapból.
Ha a Fidesz, akkor a Fidesz, ha az Mszp, akkor az Mszp.
A nem párttagok oda fognak szavazni, ahol az új ember áll.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 15:35
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
A kurcsány-zorbán témát sajnos nem lehet ennyire leegyszerűsíteni, mármint hülye mind a kettő, legfeljebb az egyik kevesebbet fog ártani.
1./ A kurcsány esszenciálisan nem fog változni sohasem, ez axioma! Kár is ezt többet elemezni.
2./ A zorbán már többször is változott, sajnos ezzel több gondom is van,
egyrészt a nekem is tettsző programját úgy egészben képes elfelejteni,
másrészt a holdudvara félrészben dilettáns és ezért sem működik jól a programjuk,
harmadrészt megörökli az elb@-ott hazai és nemzetközi helyzetet, amiből csak egy varázsló lenne képes kilábalni,
negyedrészt azé a hatalom akié a média és ez nem az övé, és hatalom nélkül sz@rt sem lehet csinálni, és
végül fordulat csak akkor lehet, ha kétharmaddal új igaziságos alkotmányt, jogrendszert, és erre felépített államot alkotna valaki, akár a zorbán is, amire pedig semmi esélye.
Ezek után akárkit lehet előre lehülyézni, mert az lesz belőle.
(Csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy 1988-89-ben Bíró Zoltánék akarták ezt megcsinálni, de még csak hozzákezdeni sem tudtak, köszönet az szdsz-nek, Antallnak, mszp-nek, USA-SZER-CIA-Mark Palmeréknek, ellenzéki kerekasztalnak, stb. alkotmányozó nemzetgyűlés helyett.)
Szóval ott tartunk, hogy reméljük a rendszerváltást.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 15:24
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
A bika színvak.
Juliska sétál a mezőn, virágot szed.
Hátra néz a válla felett és meglátja, hogy rohan felé a falu bikája. Staladni kezd miközben hangosan kiabál:
" Bikaaa! Bikaaa!"
Megtorpan megfordul, majd halkan odaszól a bikának:
"bikucííí".....
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 15:18
#33
Megnyugodtam nincs rajtad pirosmez,Buxer azt mondta jön a bika és allergiás a színre.-:))
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 15:14
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Szia Koldus!
A "Sehol"-nál biztos van jobb! :-)
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 15:08
#31
Csendes Te hol focizol?Nincs jobb csapat?-:))
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 15:04
#30
Egy hideg téli estén a kisveréb berepült a jászolba, ahol a tehén csendesen kérődzött.
Oda repül a füléheez és azt mondja:
-Tehénke, nagyon fázom, melegíts fel engem.
A tehén azt felelte:
- Mindjárt segítek rajtad, repülj a hátsó lábamhoz a földre.
A kis veréb odaszállt.Erre a tehén poty, ráejtett egy nagy lepényt.
A kis veréb felhábotordva kiabállt:
- nem szégyenled magad? Mit csináltál velem? Azt ígérted, fogy segítesz!
A nagy kiabálást meghallja a róka.Odamegy kihúzza a verebet a lepény alól, majd felfalja.
Ennek a történetnek 3 tanulsága van:
1 nem feltétlenül ellenség, aki lesz.r
2 aki benne van, az ne ugráljon
3 nem biztos, hogy jó barát, aki kihúz a slamasztikából!

Üdv Matgab!
matgab 2008. 09. 30. 14:51
Előzmény: #27  tokos.
#29
csendes, légyszi egy fél mondatot idézz, ahol én Orbánt dícsőítettem!

Ja és az legyen a következő hozzászólásod!
Kár, hogy nem írsz többet...! Bár eddig sem volt sok teteje annak amit írtál, igazi szoci szavazó vagy, gratulálok a rendszernek, hogy egy ilyen tökéletes egyedet ki tudtak fejleszteni, mint te...Mármint egy ilyen tökéletes mszp-s mintapolgárt, bocsánat mondjuk inkább úgy, hogy mintaelvtársat, mert itt mindjárt hozzámvágod, hogy én csak ne polgárkodjak, mert azt csak a fideszesek használják...!

Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 14:47
Előzmény: #27  tokos.
#28
Kedvest Tokos!

Értem.

Üdv!
tokos. 2008. 09. 30. 14:34
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
Kedves csendes,

Asszem elolvastad a hozzászólásomat, kár, hogy nem értetted meg. Nekem nem GyF-fel van a legfőbb bajom, hanem a szoci párttal. Ez az egyetlen párt, amire valószínűleg soha az életben nem adnám a voksomat. Mindegy, hogy ki ül a trónján.

Történetesen, ha Orbán Viktor ülne az élén, akkor sem. Bár ez nem volt egy egetrengető kijelentés, mert ahol volt lehetőség, ott nem a Fideszre szavaztam legutóbb sem.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 14:29
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Szia Anarch!
Lehet.
Te bonyorult vagy komplikált vagy?
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 14:26
Előzmény: #23  tokos.
#25
Finoman szólva inkább csak olvastál néhány hszmt. mintsem hogy a sokból néhányat nem.
Nem kötelező elolvasni senkiét sem, csak akkor számolni kell a tévedéssel!
De hátha most elolvasod: egyiket sem szeretem látni a Parlamentbe!
A másik: az hogy valaki leteszi az O.V. szemüveget és megpróbál józanul gondolkodni, miközben az elkövetkezendő eseményeket latolgatja, szintén nem jelenti azt, hogy örül annak, ha azok be is következnek.
Az viszont finoman szólva is elvakultság, ahogy itt sokan O.V.-t ajnározzák,pedig csak Gy.F.-t utálják!
Azt is mondtam -tudom nem olvastad-, ha a fidesz megszabadulna ettől az agyatlan, vesztes vezetéstől és egy normális programmal előállna, még rájuk is szavaznék.
Kérdésem: ha az mszp megszabadul Gy.F.-től Te szavaznál rájuk?
No akkor most ki, kinek a milyével foglalkozik?
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 14:25
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#24
Csendes!
Nem vagy Te egy kicsit túl egyszerű?
tokos. 2008. 09. 30. 14:15
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
"Az senkinek sem fordult meg a fejébe, hogy attól, hogy nem szeretem Viktort, nem feltétlen szeretem Ferit! "

Hát ez a te esetedben télleg nem, mert nálad jobban ezeket a tetveket itt senki sem dicsőíti. Na talán buxi próbálkozik.

Ha jön valami pozitív hír, itt vagy aztán hurrázol önfeledten. Az itteni ténykedésed szinte tökéletesen kimerül azzal, hogy folyamatosan ezeket a tetveket dicsőíted, vagy ha nem dicsőíted, véded de azt aztán körmöd szakadtáig. Ez a te szemszögedből bizonyára elfogulatlan hozzáállás. Másnak kevésbé tűnik annak.

Lehet, hogy írtál valamit valami topoicban GyF-ről, ez egy dolog. Amúgy nem olvastam, remélem nem kell minden hozzászólásod elolvasnom, vagy kötelező olvasmány lenne?

Mindenesetre elég sok írásodat olvastam ahhoz, hogy sikerüljön a véleményemet megalkotnom.

Matgab más eset, mert ő szídja ezeket, de Orbánt nemigen dicsőítette még. Vagyis rá erős az Orbánista jelző, hiszen az, hogy valaki ellen van, nem jelenti, hogy a másik mellett lenne. A te esetedben egyértelmű a jelenlegi tetvek melletti szimpátia (esetleg az az egy beírás, amit nem olvastam kivétel lehet, de az, mint tudjuk, csak a szabályt erősíti).

A kavintonról annyit, hogy talán mindenkinek jobb, ha nem szedem, mert amúgy egy rendkívül jámbor jószág vagyok de az rettenetesen agresszívvé tesz...
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 14:03
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Szia Nagasaki!
Én igyekszem csendes maradni, mert hiszem, hogy az értelmes vita előbbre viszi a dolgokat.
De ebbe a személyes sértegetés nem tartozik bele!
Igyekszem tiszteletben tartani a mások véleményét, még akkor is,ha ez nem egyezik az enyémmel.
Ezt azthiszem kölcsönösen kellene csinálni!
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 13:58
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Csendes,te nem is vagy olyan csendes:))
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 13:52
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Drpsimon!
Látom, nem igazán tudsz válaszolni a kérdésekre...
Mi lesz a fizuddal így?
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 13:49
Előzmény: #17  tokos.
#19
"Ha ezeket lecserélnék, szinte biztos vagyok benne, hogy hosszabb-rövidebb idő alatt az ország profitálna a váltásból. Szinte mindegy, melyik jönne, a szoci a legrosszabb. A szoci felfogás megvolt a történelmünkben 45+10 évig, soha semmi jó nem származott belőle. Látszik, hogy életképtelen. "

met egyvalamit tudnak, jól-rosszul (inkább rosszul) elosztani azt, amit MÁS megtermelt. Vegyük el a MÁSÉT és osszuk szét, az összes rühes-tetves kommunisztikus, az emberi irigységre és lustaságra épülő ideológia ezen alapul.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 13:46
Előzmény: #17  tokos.
#18
Nagyon rövid az emlékezeted!
Mintha a nyalakodással kapcsolatban Te magad soroltál volna engem be!
És ez sajna az itt jelenlévő ellenzékiek túlnyomó többségére igaz: ha nem nyalod Viktort, akkor a csak a Feriét nyalhatod!
Az senkinek sem fordult meg a fejébe, hogy attól, hogy nem szeretem Viktort, nem feltétlen szeretem Ferit!
Az országsirató topikban olvashatod a véleményem Gy.F.-ről és O.V.-ról is!
Kavintont kicsit gyakrabban szedd!
tokos. 2008. 09. 30. 13:39
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
Nem vagyok matgab, de röviden írnék valamti a beírásodra.

Az a bajod neked, hogy egy kicsit leszűkíted a dolgot. Vagyis ha valaki nem nyalja folyamatosan a jelenlegi tetvek seggét, akkor az Orbánista. Pedig hidd el, nem az. Még akkor sem, ha történetesen Orbánék alatt amúgy jobban mentek a dolgok, és nem a Bokros csomagnak köszönhetően, azt más Hornék elverték a negyedik évükre.

És szinte biztos, hogy nem lenne egymillió munkahely egyik pillanatról a másikra, és nem javulna a korrupció egyik pillanatról a másikra, mint ahogy az emberek többsége nem válna jó adózóvá egyik pillanatról a másikra.

De.

Ha ezeket lecserélnék, szinte biztos vagyok benne, hogy hosszabb-rövidebb idő alatt az ország profitálna a váltásból. Szinte mindegy, melyik jönne, a szoci a legrosszabb. A szoci felfogás megvolt a történelmünkben 45+10 évig, soha semmi jó nem származott belőle. Látszik, hogy életképtelen.

Én ezért is úgy látom, hogy nem alapvetően Gyurcsány a hibás. A legnagyobb galibát az országban a szoci párt okozza.

Az SzDSz ellen sem lennék, ha valamit is megvalósítottak volna a programjukból. De mi is lett? Csak a legfontosabbak:

Egy kulcsos adó - Eggyel több kulcs lett (kettőből három).

Többiztosítós egészségügy - Na ez is jó, erről szó sem volt végül, csak valami többpénztárasról, aztán abból is mi lett?

Mit is ígértek még? Adócsökkentést? Hú, az volt, ráment a gatyám is.

Szóval a szadeszben az a jó, hogy pofáznak, pofáznak, de semmit sem valósítanak meg. De azt se értem, ha ennyire nem tudnak semmi értelmeset csinálni a szocikkal együtt, akkor mit akarják még visszanyalni magukat a koalícióba? Illetve értem. A lé azért hiányzik nekik rettenetesen.

Amúgy az utolsó kérdésed ellentéte, rád százszor jobban vonatkozik, mint matgabra az eredeti:

Neked jobban esik a korbács, ha a végét GyF fogja? Mert bizony nagyon úgy tűnik.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 13:36
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Drpsimon!
Hogy Te is megdolgozhass a pénzedért, a lenti lista kérdéseire Te is válaszolhatsz.
Hadd lássa a gazdád, hogy nem fizet hiába! :-)
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 13:32
Előzmény: #13  matgab
#15
"hogy hosszú évek óta folyamatosan napról napra töretlen intenzitással irogatjátok a kormánypropagandát"

mit csináljanak, ha ezért kapják a (nem kevés) fizetésüket?

Mint az iráni külögyminiszter anno, aki addig hadovált az amerikaiak tengerbe szorításáról, amíg a háta mögött meg nem jelentek az abramsok.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 13:01
Előzmény: #13  matgab
#14
Matgab!
A magyarország sirató topikban már leírtam a véleményem Gy.F-ről is és O.V.-ról is . Olvasd el ott.
De ha már ennyire kihegyezzük a kérdést: ugyan áruld már el nekem, hogy ha most -ne adja Isten- rendkívüli választások lennének és O.V. hatalomra kerülne:
- száguldozna a gazdaság?
- teremne 1milla munkahely?
- korrupció=0?
- ez a rendőrség, titkosszolgálat, APEH ,VPOP szolgálná az új hatalmat?
- Te jó adófizető lennél?
Mégis, azonkívűl, hogy "gyurcsány takarodj" van valami elképzelésed arról,mi lesz?

Vagy csak jobban esik a korbács, ha a végét O.V. fogja?

matgab 2008. 09. 30. 12:40
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#13
conqui és csendes, nyilvánvalóan az zavar titeket, hogy nem a Rákosi vagy a sztálini rendszerben éltek...
Ott aztán olyan statisztikák voltak, hogy ha megláttátok volna őket, akkor véresre...

Szép lassan ugyanott tartunk, ld. rendőri brutalitások, titkosszolgálat a kormányérdekében, padlássöprés adókkal, és APEH-ÁVO...
A módszerek hasonlóak , a technikák finomodnak..
Én csak azon csodálkozom, hogy hosszú évek óta folyamatosan napról napra töretlen intenzitással irogatjátok a kormánypropagandát, miközben már lassan a kormány sem meri elhinni, hogy hisz nekik még valaki... Isteni munkahelyetek lehet...
Dolgoztatok a civil szférában is már?
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 12:33
Előzmény: #11  kassziopeia
#12
Megtudtam, hogy nekünk valójában nem is adósságunk van, hanem fennálló finanszírozási igényünk.
link
Mégsem javul annyira magyar gazdaság helyzete
kassziopeia 2008. 09. 30. 12:30
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Üdvözlet!

Lesz itt bizalom, decemberi gázszámla után.
- 2008 március 109,-Ft/m3
- 2008 szeptember 149,-Ft/m3
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 12:14
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
értem én, kár is ezzel foglalkozni
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 12:12
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Racional!
Engem nem zavar!
Én tudom, hogy abban a statisztikában én csak egy kis pont vagyok.
És azt is tudomásul veszem, hogy a statisztikák a nady számok alpján adják az eredményt, de ez nem jeéenti azt, hogy ettől le ill fel nem lehet eltérés.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 12:06
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
csendes
ogy ezt az épületes észrevételt beírtad, nyílvánvaló, hogy téged viszont zavarlak
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 12:00
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Mennyi féleképpen lehet hazudni?
3.
-Igennel
-Nemmel
-és statisztikával
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:55
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Szia Racional!
A statisztikába Te is beleférsz: kicsit rontod, de mint látjuk ez nem sokat zavar.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:48
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Mondtam én...
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:45
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
A statisztika nem hazudik, hanem az ECOSTAT.
A cikk alján a megtakarítások diagram ezt egyértelműen mutatja is. A megtakarítani képesek 1%-al, a nem képesek 8%-al növekedtek. Szenzációsak a következtetések, miközben a lakosság kb.10%-a triplázza évente a jövedelmét, ezt átlagolják a többiével.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:35
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
A Portfolió amúgy is kormány és Gy.F. barát!
Ez kimaradt.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:31
Előzmény: #1  portfolio
#2
Pedig az itteni hozzászólásokból eddig szentül hittem, hogy egyre lejjebb vagyunk a nyomorban és már teljesen szétesett a gazdaság meg minden...
...és nemzethalál
Ja persze tudom; a statisztika megint hazudik, az ehhez hasonló tanulmányokat meg a kormány finanszírozza...

Topik gazda

Conqui
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek