Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 09. 02. 12:24

Jön a Gyurcsány-korszak vége, Orbán a láthatáron (Der Standard)  

Ugrás a cikkhez
Gyurcsány Ferencnek miniszterelnökként meg vannak számlálva a napjai, miközben bizonyosnak tűnik, hogy a következő választásokat az Orbán Viktor volt kormányfő vezette jobboldali-nemzeti Fidesz fogja megnyerni - olvasható az osztrák Der Standard napilap két külön cikkében.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=101787
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2008. 09. 10. 19:54
#340
...........nem is hibás,at oszlatáshoz ért, az oszlatáshoz ne tessék a teve utzában hagyni a vízágyúkat a gumi lövedékeket és a viperákat.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 19:45
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#339
persze még a Pócsi szüzanya is ereszt egy két könnyet magábol,hát hogyne .
Tévedés,Mária nem jön el,ö Ov vel önti a harangot a buxnak

fáj ez a topic,menekülök is
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 18:19
Előzmény: #332  Törölt felhasználó
#338
Torgyánék a láthatáron... Jön vissza Szabó Jóska is az 1 magyar katona felér 5 ami desszantossal ... Templom és ,közben egy pár szt.István szobor parkerdő minden faluba ! Focit és a beléptető rendszereket se felejtsük el .. Szép új világ jön , merthogy a gazdasághoz Torgyán-Orbán annyit, mint a harangöntéshez .. buxnak így is... de úgy aztán mégannyi . Jönnek Szélesék a melegjegyükkel .. Jézus Máriám ...
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 17:33
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#337
Én is.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 17:30
Előzmény: #335  opposition2002
#336
ezt a leköpdösést én is bebuktam. :))
opposition2002 2008. 09. 10. 17:04
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#335
Portfolio hír 16:26-kor:

Lelökdösték Gyurcsányt a kötött pályáról.

Amikor először láttam, akkor félreolvastam, és a lelökdösték helyett LEKÖPDÖSTÉK-et véltem látni. Van ez így.

Egyébként az MDF akaratán kívül nagy szolgálatot tesz a Fidesznek, hiszen így, ha nagy valószínűség szerint elbukik a feloszlatási kísérlet, akkor a bukás a kezdeményezőhöz kötődik majd, a Fidesz meg mondhatja, hogy mi támogattuk, de nem jött össze.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 16:51
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
Egyáltalan van az mögött tartalmi informacio, hogy egy esetleges elörehozott választás eseten,a fidesz OV-t állitana ki kormányföjelöltnek.Mi van ha mégsem?Semmi.Debrecenben is vannak ciganyok,lehet Kósa is az?Nem?Végül is ,hamár a jobboldal etnikailag szegregal,szegregaljon a bal is.Nade akkor ki is az antiszemita?Hátaz'z Orbán...
Ez olyan izé,szánalmas már,mint az a kisnyugdijas aki meg mindig Megyesit szidja a söntéspultnak támaszkodva..

Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 16:41
Előzmény: #330  csa-csi
#333
"A döntések egyelőre még nem azon múlnak, hogy ki tud nagyobbat mondani. :) "

ezt ugy modositanam:A döntések.......ki tud nagyobbat hazudni

Igy javitanam, ha nem zavar ,ez megiscsakk sokkal magyarosabb
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 16:38
Előzmény: #328  csa-csi
#332
"Nem fantáziálás viszont, amit nap mint nap tesz az ellenzék vezére és csahosai. Őt semmi más nem vonzza, csak a hatalom részegítő mámora. Ezért hajlandó akár a dögvészt is ránkküldeni mindaddig, amíg az őt legyőző és porig alázó Gyurcsányt el nem tapossa.
A legújabb agyréme is erre bizonyíték. A parlament önfeloszlatása. "

Dögvész, Agyrém ,önfeloszlatás,ezzel igen nagy riadalmat okoznál egy ovodában,de nem itt:Ö)
Viszont,ha helyesen értelmezzük akkor Dávid Ibolyára gondolhattál,ebben a kiforott hozzászolásban
pampa 2008. 09. 10. 16:31
Előzmény: #330  csa-csi
#331
Igen.
Lásd Karsai és társai esetét,vagy a Fidesz-nél történteket.
Aki nem úgy "nyom" ahogyan a frakció dönt büntit kap.
csa-csi
csa-csi 2008. 09. 10. 16:24
Előzmény: #329  pampa
#330
Ha nem vetted volna észre, szóba sem hoztam a kormányzás tartalmi részét.

"Többsége van?
Szerintem a 188 nem 194. "
A döntések egyelőre még nem azon múlnak, hogy ki tud nagyobbat mondani. :)
Vagy szerinted is fölösleges cécó minden szavazás? :)
pampa 2008. 09. 10. 16:14
Előzmény: #328  csa-csi
#329
Nagyon érdekes összefoglalás.Nem is tudtam,hogy egy ellenzéki frakciónak ekkora hatalma van.
Mindíg okosodik az ember.

természetesen Gyurcsány semmi kárt nem okozott kormányzásával az Országnak...
Csak az a csúnya Orbán....
Ha ő nem lenne akkor....
De hát mit lehet tenni mindent megakadályoz,kereszbe tesz a kormánynak így bizony nem lehet kormányozni...

Komolyan gondoltad?

Többsége van?
Szerintem a 188 nem 194.
De lehet,hogy ennél a résznél hiányoztam a suliból és mégis a 188 a több...
csa-csi
csa-csi 2008. 09. 10. 15:58
Előzmény: #326  csuloktata
#328
Ki az aki azt állítja, hogy a jelenlegi kormánypártnak nincs egyszerű többsége a parlamentben?
Amíg fontos dolgokban ez nem derül ki, addig minden ilyen állítás csak az ábrándozás kategóriájába tartozik.
Nem fantáziálás viszont, amit nap mint nap tesz az ellenzék vezére és csahosai. Őt semmi más nem vonzza, csak a hatalom részegítő mámora. Ezért hajlandó akár a dögvészt is ránkküldeni mindaddig, amíg az őt legyőző és porig alázó Gyurcsányt el nem tapossa.
A legújabb agyréme is erre bizonyíték. A parlament önfeloszlatása.
Tudja, hogy ennek nulla az esélye, hiszen az SZDSZ úgy fél az előrehozott választásoktól, mint ördög a tömjénfüsttől. Lám, ők még a beigért "ellenzéki" találkozó elől is kitértek..
Viktorunk bedobta a gumicsontot oszt újra háttérbe vonul, most van min rágódni egy darabig. Jót röhög otthon a fürdőszobában a tükör előtt..
Sajnos ilyen két év után, teljesen szétverve a parlament működőképességét, lenullázva a politikusok tekintélyét, kibékíthetetlen ellenséggé silányítva különféle ideológiák mentén a nép nagy részét, gyászos jövő előtt állunk.
Jó lenne, de nincs, harmadik út.... :(

Kurva jó.
pampa 2008. 09. 10. 15:55
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#327
Miért kellene ismernem?
Szerintem,ha elkezdődik a kampány időszak akkor meg fogjuk ismerni.

Vagy szerinted Orbánnak át kellene küldeni Gyurcsánynak a Fidesz elképzelését ,terveit ötleteit,megoldási javaslatait?

Azért ennyire ők sem hülyék.
Emlékezz amikor Orbán zárt körben felvázolt egy elképzelést a kívánatos nyugdíjszámításról, (nem ezt tervezi csak beszéltek róla) Az MSZP a média támogatásával mekkora támadást indított...

Remélem a Fidesz részéről ebben a zavaros szakaszban egy gondolat sem szivárog ki.
Mindennek eljön az ideje,ezt mondta Lendvai Ildikó amikor Orbán az előrehozott választásról beszélt.
A választásoknak 2010 májusa,a program ismertetésnek pedig a választás idejének kihirdetése után....

Ha annyira kiváncsi Gyurcsány mondjon le és máris megismerheti,vagy várjon türelemmel 2010-ig.
csuloktata 2008. 09. 10. 15:54
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#326
OV fóbiát el lehetne felejteni.
Zsebre megy a képviselőknek, bolondok lennének magukat feloszlatni. Megélhetési mind, ideológia nincs mögöttük. Jár a szájuk, azt ha nyomni kell, akkor éppen megremeg a kezük, meg "rosszat" nyomnak. Nem kel izgulni kell a cirkusz a népnek.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 15:32
Előzmény: #323  pampa
#325
Pampa!
Fussunk neki mégegyszer!
A lenti kis pártok mennyit is nyomnak ma a Parlamentben?
Akik számítanak:
-a KDMP (tudjuk mi az álláspontja, Fidesz oldalvizén bejut)
-MDF (hogy Ibolyka mit akar az egy dolog, aztán majd kiderül, hogy be akar-e ülni a Parlamenti székbe)
- Szdsz (na ez itt egy érdekes kérdés!)
Ha tudnánk O.V. ténylegesen mit akar -ezt még Ő sem tudja!-, akkor lehetne kalkulálni velük)

Mert Te mi alapján döntesz?
Csak azt ne mond, hogy ismered O.V. terveit?
Te Gy.F.-t utálod! Ehhez nem kell ideológiát gyártani.
Nevetséges dolgokat írsz néha.
hill 2008. 09. 10. 15:31
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#324
Uraim , vegyétek már észre konszenzus van a pártok között az időhúzásra. Ebben érdekelt minden párt. Újabb és újabb határidőket tűznek ki , mindig valamelyik majd hónap végére. Gyurcsány egy egyezség eredményeként került ide , megvolt a szerepe, és nem véletlenül húzza az időt. Ha akarná valaki is, már régen új kormánya, min elnöke lehetne az országnak. BENNETEKET HÜLYITENEK
pampa 2008. 09. 10. 15:26
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#323
csendes

Nem érdeklődik a:
-JOBBIK
-MIÉP
-Centum
-Munkáspárt
stb.

programja felől.
Ő ragaszkodik a 2010 májusa időponthoz szerintem kellő időben megismerheti a Fidesz programját is.

Végül a citromhoz:
Látod ezért nem lehet ránézéssel jól dönteni.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 15:18
Előzmény: #315  pampa
#322
Pampa!
Az hogy mit akar O.V. nem biztos, hogy izgatja Gy.F.-et. Az, hogy nem tudni,mit akar, az abból a szempontból fontos, hogy a kis pártok lépését ki lehessen számolni.
A tárgyalni valamiről, az csak annyi, hogy emberek beszélnek az elképzelésekről. Semmi féle végkövetkeztetés nem vonható le belőle.
Ha egy kicsit félre tennéd a személyes érzelmeidet és megpróbálnál logikusan gondolkodni, kevesebb bakklövésed lenne.
A citrom-narancs ügyben csak annyit, hogy felvágás után úgy vágtam ki a narancsot, hogy csak repült: savanyúbb volt, mint hivatalból a citrom!
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 15:17
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#321
Szóval az oktatási reformnak nevezett folyamat, úgy érzem nem szolgálja/szolgálta kellően Magyarország érdekeit. Mert az még egy dolog, hogy csatlakoztunk a Bolognai-rendszerhez a felsőoktatásban, annak még igen sok előnye is van, a maga hátrányaival együtt, de hogy az általános iskolai oktatást, miért kell ennyire szétverni, azt semmiképpen sem értem. Illetve értem, de elszomorít, hogy a háttérben általában nem az a motiváció, hogy az emberek többségének könnyebb legyen az élete.

Topik gazda

Conqui
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek