Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 09. 02. 12:24

Jön a Gyurcsány-korszak vége, Orbán a láthatáron (Der Standard)  

Ugrás a cikkhez
Gyurcsány Ferencnek miniszterelnökként meg vannak számlálva a napjai, miközben bizonyosnak tűnik, hogy a következő választásokat az Orbán Viktor volt kormányfő vezette jobboldali-nemzeti Fidesz fogja megnyerni - olvasható az osztrák Der Standard napilap két külön cikkében.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=101787
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2008. 09. 10. 08:49
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#300
Lehet.

Vedd pl. a F1-et az veszteséges szokott lenni.
De,ha az egész országra gyakorolt pénzügyi hatását nézed akkor nyereséges.

Valahogy így érzem én ezzel a vitatott kamattámogatási rendszerrel kapcsolatban is.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 08:36
Előzmény: #298  pampa
#299
pampa!

A lakástámogatást egyféleképp lehet számolni, ezt azóta a deviza hitelek is bizonyították. Hatalmas költségvetési kiadással előrébb hoztak vele piaci folyamatokat.

A többi amit írtál pusztán ideológia.

Ha jól megnézzük ebből a szempontból mindkét nagy párt jól vizsgázott. A polgári a felső rétegeknek kedvezett, a szocdem az alsóknak. Ez a dolguk.

Csakhogy ezt mindkettő úgy csinálta, hogy növelte a kiadásokat és csökkentette a bevételeket (méghozzá egyforma mértékben, ebben nincs különbség a két tömörülés között) Vigyázat csak 2006-ig írok!!!

Holott Mo-nak arra lenne szüksége, hogy csökkentsék a kiadásokat és párhuzamosan, de kissebb mértékben a bevételeket.
Épp ez a baja a 2006 óta tartó kurzusnak, fordítva léptek. Növelték a bevételeket és max. stabilizálták a kiadásokat (de lehet hogy azt is növelték, még nem láttam adatokat.)
pampa 2008. 09. 10. 08:04
Előzmény: #297  exley
#298
Végül is ezt is lehet osztogatásnak nevezni.
Vissza adta a középosztálynak az elvett családi pótlékot,eltörölte a szintén őket súlytó tandíjat és bevezetett egy olyan lakás hitel kölcsönt ami tipikus esete a félig üres vagy félig tele pohárnak. ( Mert lehet pozitívnakis,és negatívnak is értékelni.)
És végül csak elinflálta a családi pótlékot,de a dolgozóknak gyermekek utáni adókedvezményt vezetett be.

Erre mit tett Medgyessy? Elvette az adókedvezményt,és duplájára emelte a családi pótlékot!
Kiknek kedvezett?
A dolgozóknak? Hát igen, mindíg azt a lovat ütik amelyik húz...
exley 2008. 09. 10. 07:55
#297
Elfelejtette, hogy honnan jött. Elődje Kádár János soha sem tagadta származását. A legnagyobb hatalom birtokában is az egyszerű munkás emberek oldalán állt élete végéig. Szegény a "szláv" elitben olyan szerencsétlennek tűnik, ott ő egy igazi árva. felkarolhatta volna a legszegényebb réteget, nem tette. Az Orbán sorsára jutott.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 07:35
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#296
"Egyébként pontosan milyen jóléti osztogatás folyt 98-02 között?"
Jóléti osztogatással kezdték: visszaállították a családi pótlék alanyi jogúságát, megszüntették a tandíjat.
Jóléti osztogatással fejezték be: létrehozták az azóta kb. 1000 MrdFt-ba kerülő lakástámogatási rendszert.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 07:10
Előzmény: #294  exley
#295
Örülnék ha kiderülne, hogy ezen a fórumon olyanok is vannak, akik érvelve és cáfolva vitáznak, megmondják konkrétan mi nem tetszik vagy mivel értenek egyet.
Ez a személyeskedő, részrehajló magatartás, pusztán szegénységi bizonyitványa néhányaknak. Aki nem tud vitázni, csak sértegetni, az ne oktasson ki engem. Ez vonatkozik mindenkire, aki a téma helyett továbbra is velem foglalkozik. Azt hittem mikor először ide írtam, hogy a téma Orbán meg Gyurcsány, nem pedig én. Jó lenne ha hűek maradnátok a fórumcímhez.
exley 2008. 09. 10. 06:45
#294
Persze a valóságban nem így történt, a rendszerváltás óta egyetlen párt sem marad végig konzekvensen azok mellett az értékek mellett, amelyeket elvileg képviselni hivatott." Köszönjük, elvileg, teljes alázattal vesszük tudomásul, hogy a fórum felelőség teljes munkájába "pártunk és kormányunk " első embere beavatkozott, akinek a legfontosabb feladata, hogy akinek még nincs nyitva a szeme ne is nyíljon ki.
Törölt felhasználó 2008. 09. 10. 06:43
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#293
conqui azaz somalaci, ha hülyeségeket irogatsz, két eset van, vagy fizetett bolsi-libsi provokátor, vagy valóban hülye vagy, tegyél ellene, műveld magad ; ja és végül a te anyádat!!!
Hidra effektus: a hidra a görög mitológiában és a bolsevik történelemben fordul elő, amikor levágod a fejét, nyomban kettő nő a helyére, elég undorítóak is, de végül azért csak elbuknak.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 23:19
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#292
Két erős félreértés él benned velem kapcsolatban, az egyik az, hogy elvtárs vagyok, a másik az, hogy valahol azt írtam, hogy 1998-2002között jóléti osztogatás folyt. Idézd fel hol állítottam ezt, mert én nem tudom. Azt viszont bizton állítom továbbra is, hogy rossz szerkezetben és többet költöttek a kelleténél a Meggyesi és az első Gyurcsány kormány idején, a 2.Gyurcsány kormány idején pedig egy olyan rossz szerkezetű kiigazítást eröltettek ránk, ami erősen fékezte a magyar gazdaság fejlődéi ütemét. Ezeket állítottam az előző hozzászólásaimban is, kiegészítve azzal, hogy fontos reformokat is elmúlasztottak meglépni. Nos ezeket az állításaim cáfold ha tudod vagy akarod, de ne állítsd ezek alapján azt, hogy én a jelenlegi vagy az előző baloldali-liberális kormányokkal szimpatizáltam volna. Nem mintha az önmagában bűn lenne, ha valaki szociáldemokrata érzelmű. Mert mikor valaki a baloldalra szavaz vagy akár a jobbra, akkor egy ideológia alapján szavaz rá és jóhiszeműen feltételezi, hogy az a párt azt az ideológiát képviseli. Persze a valóságban nem így történt, a rendszerváltás óta egyetlen párt sem marad végig konzekvensen azok mellett az értékek mellett, melyeket elvileg képviselni hivatott.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 23:09
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#291
Jött Megyó ,és a nagy gazdasági szakértöi kormánya

6 honap utan az egész orszag rajta röhögött.Legalabbis akinek felnyilt a szeme
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 23:04
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
Ezt közöld a vezéreddel is,ne csak akkor kozmetikázza az adatokat ha választásokat akar nyerni,illetve ha hüjének kell bennünket nézni.

Egyébként pontosan milyen jóléti osztogatás folyt 98-02 között?Tul sokra nem emlékszem.Arra viszont tökéletesen hogy az igéretek a padlást verték,mikor kellettek a szavazatok.Akkor hol voltak a grafikonjaid?

Nem kell ide ez a parasztvakitás ,kedves Som elvtárs
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:44
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Jó lenne, ha konkrét állításokat, konkrét tényekkel cáfolnátok vagy erősítenétek meg és nem érzelmi politizálást folytatnátok. Akinek nem inge ne vegye magára.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:32
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Neked nem az elnökségi ülésen kellene lenned?
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 22:26
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
A költségvetési túlköltekezés 2000-ben kezdődött. Ha még pontosabb akarok lenni, akkor 98 és 2002 között, ugyanolyan hullámok vannak a költségvetés elsődleges kiadási és bevételi oldalán, mint 2002 és 2006 között.
A két korszak között pusztán annyi a különbség, hogy 2001 végére már megzabálták az aranytojást tojó tyúkot.

Hogy egyszerűbben megmagyarázzam, vegyél egy egyenest a koordináta rendszerben mely pluszból megy a minusz felé 98 és 2006 között az egyenes meredeksége állandó csak közben valahol 2001 vége tájékán metszi a nullát és negatívba vált. Kb. ennyi az időszakot jellemző görbe, annyi eltéréssel, hogy 99-ben egy kicsit a trend felett teljesítettek, 2001-2002 jóval a trend alatt, majd 2003-ban ismét trend felett és 2005-2006-ban ismét alatta (e trendtől való eltérés miatt szoktak választási költségvetésekről beszélni)

Mindaz amit leírtam adatokkal bizonyított, itt a fórumon is többszörösen megtalálhatod a nevem alatt, én most nem keresem ki.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:57
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#286
Kedves racional!
Csalódva látom, hogy személyeskedésbe kezdtél egy olyan fórumon, melynek témája bár nem az illemtan, hanem egy aktuálpolitikai kérdéskör, de azért ez nem azt jelenti, hogy az illemről ilyen mértékben meg kéne feledkezned.
Visszaolvasva annyit módosítanék az egyik hozzászólásom elírásán, hogy a költségvetési túlköltekezés az Öszödi beszédet megelőző 2-4évben indult be magasabb szinten, nem pedig az azt megelőző 4-6évben(ez egy sajnálatos félreírásom volt). Ennek elhatárolása azonban nehéz, mert nem látunk bele a valós adatokba. Amiket mi látunk azok általában kozmetikázott adatsorok. Egyébként bármilyen meglepő számodra, nem olvasok népszavát, sem más politikai kötődésű napilapot.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 20:38
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#285
Nocsak mik derülnek itt ki: ezek szerint conqui írt be somalaci néven.

kedves anyukád!
pampa 2008. 09. 09. 20:20
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#284
Linkeld be nem tudom melyikre gondolsz.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 19:32
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#283
Nocsak mik derülnek itt ki: ezek szerint conqui írt be somalaci néven.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 16:03
#282
Pampa!
Légyszí, olvasd el figyelmesen a 14:41-es hírt!
Aztán gondolkodj rajta.
Törölt felhasználó 2008. 09. 09. 15:55
Előzmény: #278  pampa
#281
Hát erre nem fogadnék azok után, hogy mindenféle nyelvelés után O.V beintett Neki!
Az első lépés a bukás irányába. A második az lesz, hoga az Mszo és az Mdf sem áll vele szóba.
Na akkor helyére kerül a srác!

Topik gazda

Conqui
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek