Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 18:32
#26400
Szerintetek már közeledik végjáték, vagy most "új" erőre kapva tavasszal megnézzük a 20k-t a BUXxal?
Én 2 verziót látok;
1, Rángatják még egy "kicsit" feljebb a piacot aztán amikor hirtelen rángásban elfáradunk, akkor lesz egy brutális zuhanó nap, mondjuk valami komolyabb rossz hírre, és akkor gyorsan nagy forgalom mellett huppannánk 2000-3000 pontot. Ebben az esetben letisztulna a piac és egy nyáron át tartó oldalazás után mondjuk 14000-15000 között, ősszel újra átgondolva a dolgokat megindulhatnánk újra felfelé.
2, Megyünk tovább nagy emelkedő napokkal és elérünk még +pár k-t de ott nem történik meg a várt visszaesés (mert mindenki már 13-14k óta azt várja) hanem építünk egy kisebb tetőt, amiből nyár folyamán elkezdünk kis forgalom mellett lefelé csordogálni. Lecsorgunk így pár ezer pontot, aztán ősszel, mintha mise történt volna megyünk tovább...
Nekem személy szerint az első verzió jobban tetszene, mert egyrészt jobban megjátszható, másrészt letisztítaná rendesen ezt a hihetetlenül meghúzott piacot, és utánna lehetne felvenni jó pozikat.
Ettől függetlenül sajnos a második variációt tartom kicsit valószínűbbnek, mert annyian akarnának már shortolni, hogy egyszerűen miattuk nem tud esni a piac ha akarna sem :( Mindemellett meg nem is olyan instabil ez az emelkedés, mert nekem úgy tűnik, hogy viszonylag stabil kezekbe kerülnek azért a papírok és a fundák se rosszak, sőt...
(Csak itt már olyan hihetetlennek tűnik az egész és én már nem merek longot nyitni ezen a szinten)
Sajnos úgy érzem, hogyha nem lesz rendes korrekció, akkor az idei év inkább a kis és középpapírokról fog szólni. Azért ott is van egy-két jobb már.
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 17:46
Előzmény: #26392  zborde
#26399
Igen, zborde, pont az a legnagyobb bajom, amiről írtál. Túlfedezték, csökkentették (azóta mit történt = ?). Necces. Ez a lutri. Ha bejön (lásd 2004) akkor az üzemi minuszból + lesz. És akkor ez még egy szerencsés változat, ami eddig volt. De ha nem jön be? Akkor dupla bukó... Ezért lesz tanulságos a Q1. Egy viszonylag nyugottabb külső környezetben láthatjuk a valós teljesítményt. És azt is meglátjuk, devizáznak-e a fiúk Győrben, vagy csak okosan fedeztek/fedeznek.
P ersze borzasztóan egyszerű séma, amit leírtam, ennél összetettebb és többtényezős a kép.
Amúgy figyelem a Rábát az összes Katalinnak szóló megjegyzés ellenére. Valóban van benne lehetőség. De már tavaly év végén/januárban megírtam itt, hogy a februári gyorsig tuti nem indul meg, mert az még biztosan gyenge lesz.
Azért azt is látni kell, hogy egy igazán jól működő cégnek (lásd gyógyszerék) bár nyilván számítanak a devizaárak (jó vs mégjobb eredmény), de nem létkérdés. Márpedig gépiparéknál úgy tűnik az. És ez eleve gáz. Nem igazán megy nekünk ez a gépgyártás biznisz.
zborde
zborde 2005. 02. 15. 17:06
Előzmény: #26397  Törölt felhasználó
#26398
Valaki kérdezte mi a véleményem Fotex-szel kapcsolatban. Nos nagyon bejött.
Nem ironizálásból, de ha vársz max. egy évet megint el tudod adni 290-ért.
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 17:04
#26397
Szia JP !
Ma nem sokat írtál és én sem, romokban vagyok a Fotex miatt, szerinted is csak ennyi volt, vagy csak szívatás.
Számomra hihetetlen, hogy így felhúzzák és semmi ? Üdv.
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 17:01
Előzmény: #26395  Törölt felhasználó
#26396
Kedves Micimac!
A kapott osztalékból a kifizető már levonta (és persze be is fizette)az adót, de Neked azért azt is be kell írnod a megfelelő sorba.
Üdv:
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:57
Előzmény: #26394  Törölt felhasználó
#26395
Sziasztok,
lehet, hogy ez nem a tippsarokba valo, de azért felteszem a kérdést. Segítsetek nekem abban, - itt SZJA bevallás előtt - hogy a kapott osztalék után kell-e még adóznom, vagy nekem már az adóval csökkentett pénzt utalják/utalták át?
Köszönettel:
mIc ImAc
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:53
Előzmény: #26391  Törölt felhasználó
#26394
Szvsz is ez a helyzet, ami miatt mégis inkább reménykedem, az az, hogy ha jól nézem a mostani USD árfolyam a tavalyi Q1-hez viszonyítva már érezhetően jobb ergo a szerintem is vítválasztó Q1-nél ez jó eséllyel javíthat az leginkább kérdéses fedezeten. (főleg, ha az árbevétel is 2004-es dinamikával nő) Az persze kérdés, hogy március után mi lessz a $-ral de most, hogy a forintgyengítés van napirenden és legtöbb államnak is egyre fájóbb a gyenge USD a stagnálásnak/erősödé snek nagyobb esélye lehet mint a (főleg drámai) esésnek - és akkor ez még mindig csak Q2-ben következne be. A valutabizniszen pedig tényleg bukhatnának így de szvsz a pénzügyi teljesítményre kevésbé érzékeny a piac.Talán egy kicsit előreszaladtam de én alapvetően optimista vagyok ezen a téren. Egyébként Zborde kérdése engem is foglalkoztat.
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:49
Előzmény: #26391  Törölt felhasználó
#26393

penznyelo
az ilyen beírásokért látogatom ezt a fórumot
és ilyenkor eleddig nem írtam, mert ha valami okosat/racionálisat/ vagy csak szimplán érdekeset olvasok, akkor szép csöndesen megpróbálok tanulni belőle
köszönettel:
zborde
zborde 2005. 02. 15. 16:47
Előzmény: #26391  Törölt felhasználó
#26392
penznyelo, ha jól tudom, akkor fedeznek.
Viszont a spekulálás nem volt szándékos:
"A Rába Rt. felhívja a tisztelt befektetők figyelmét, hogy fő magyar alapanyag beszállítójának
BNA (korábban DAM) felszámolása és a megnövelt katonai megrendelések importtartalma
követ keztében a Rába csoport deviza-kitettségi pozíciója jelentősen megváltozott. Ennek
eredményeképpe n hedge-pozícióiban túlfedezettség keletkezett, amit a Rába 2004. II. negyedévében
megszün tetett. A harmadik és negyedik negyedévben is folytatódott a pozíciók
tervezett ütemű zárása, ami után a társaság 2,47 milliárd forintot meghaladó árfolyamnyereséget
r ealizált."
tehát a DAM megszünése miatt importálni kellett valamit. Gondolom $-ral fizettek az importért és $-t kaptak az exportért így a kettő valamennyire semlegesítette egymást, így az exportra szánt $ pozicióikat csökkenthették. Ha nem jól értelmezem, akkor javítsatok ki.
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:35
Előzmény: #26390  zborde
#26391
Oké, megrendelés van. Nőttek a nyersanyagárak. Spekuláltak $ shorttal. De mi lesz, ha tegyük fel, szinten marad/fordul a $? Nem egyértelmű. Verziók:
1. fedeznek továbbra is - esik a $
Ugyanaz van, mint eddig.
2. fedeznek - fordul a $
Ki tudja? Lehet, hogy az eddigi túlfedezésük (=spekuláció) miatt pont a fordítottja lesz, mint eddig (üzemi javul, viszont kurva sokat buknak a $ pozikon)
3. nem fedeznek tovább - tovább esik a $
Ultra gáz.
4. nem fedeznek tovább - fordul a $
Ez a legjobb verzió. Ekkor nyereséges lesz minden szinten a cég. Viszont ez azt jelenti, hogy a cég effektíve $ spekulálóként működik. Az meg ultra kockázatot jelent, megfelelő diszkonttal az árazásban.
Szvsz egyébként a jelenlegi helyzet a legjobb arra, hogy felmérjük a lehetséges scenariokat. Eddig Q1-ben ugyanis elég stabil a $. Nem esett tovább, nagyjából szinten van. Ezért a Rábánál a Q1 jelentés lesz az igazi vízválasztó. Jó időre itt dől el (iiletve már előbb március-április környékén) a sorsa szerintem...
zborde
zborde 2005. 02. 15. 16:21
Előzmény: #26389  Törölt felhasználó
#26390
penznyelo, azért a nyersanyagárakról se feledkezzünk el. Szerintem ebben az évben minden összejött nekik a "jóból".
Viszont az árbevételük nőt nem is kicsit, tehát megrendelés van.
Az alkatrészgyártásra van némi mentségük, de a futómű az mocskos szar lett megint. Ha van Rába guru köztünk, írja már le miért ennyire szar mindig a futóműrészleg teljesítménye.
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:12
Előzmény: #26378  Törölt felhasználó
#26389
Flash, a Rába vétel gyakorlatilag $ long. Addig, amíg a $-ban nem látszik fordulni a trend a Rába is szarban van. Ügyesen fedeztek tavaly, sőt egyenesen spekuláltak, amí gáz egy termelő cég részéről, de bejött, ezért kitehettek az ablakba egy 1.8yardos eredmény -5yard üzemi mellett. De ez nem mehet mindig így. És ha fordul a $, akkor még ott a kockázat, hogy mit csinálnak a fedezeti pozijaikkal?
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:12
#26388
Szerintetek mi van vele?
Gyönyör? szép mérlegeket olvashattunk róla.
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:10
Előzmény: #26386  Törölt felhasználó
#26387
egy graphi könyvet légyszíves aki be tudna másolni!!! köszönöm nagyon
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:06
Előzmény: #26384  Törölt felhasználó
#26386
'Bocs, de azt hiszem a MOL-kérdésre nem válaszoltam világosan. Tehát a táblázatban lévő szintek támasszá válása esetén a felfelé következő szintek tesztelése várható, az azokon való "megtámaszkodás" után így tovább.
Természetese n lefele haladva az ellenállás/támasz fogalma felcserélődik.
Mégeg yszer: a táblázat IRÁNYT NEM MUTAT!!!
A többit a létrehozandó topicban....
Üdv:
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 16:05
Előzmény: #26384  Törölt felhasználó
#26385
Az Egis meg A Ricsi nagyon kemény. Persze a BUX is. Van itt della. 15000-16000-en csak úgy átrohantunk..
Törölt felhasználó 2005. 02. 15. 15:58
Előzmény: #26382  zborde
#26384
Kedves Zborde!
A táblázat csak a "lépcsőket" adja meg, az elérhető szinteket instrumentumonként kellene kiszámítgatni , de az erősen függ sok-sok körülménytől (napi hírek, nk helyzet, stb), így egy esetlegesen kiszámított célérték közlése nem lenne jó, hisz lehet, hogy holnap, vagy holnapután újra kellene számolni.
A kissebb papírokra is lehet számítást végezni, de úgy gondolom, hogy aki használni kezdi a meglévőkre, előbb-utóbb el tudja készíteni saját magának.
Már gondoltunk arra, hogy nyitunk egy topicot a táblázat használatával kapcsolatos kérdéseknek, tapasztalatoknak. Lehet, hogy eljött az ideje? Ha igen, kezdjétek el, s Ny.janos és én rendelkezésre állunk.
Üdv:
zborde
zborde 2005. 02. 15. 15:48
Előzmény: #26381  don_pepe
#26383
nem akarok mindenbe belekötni, de
don_pepe, sajnos nem áll, az alku!. A 700 nem jó, egy rekesz söröm múlik rajta és az önérzetem :(
zborde
zborde 2005. 02. 15. 15:45
Előzmény: #26380  Törölt felhasználó
#26382
Sziasztok!
Jó régi arcokat is újra "látni", amíg Hupeti és bpmcwap lejátszák a saját meccsüket és Hupeti saját halottjának nem tekinti bpmcwap-ot is, addig egy kérdés: Nézegettem a táblázatot (a fórum fejlécében található linkről érhető el), de nem nagyon tudom pontosan mit is kezdjek vele. Ugyanis a MOL hosszútávon bull a Rába meg nincs benne.
don_pepe 2005. 02. 15. 15:42
Előzmény: #26378  Törölt felhasználó
#26381
Flash!
A Rábát én is jónak tartom, de 710 körül szívesebben szállnék vissza... ill. jó lenne, ha vissztesztelné a 700-at és az szépen megfogná. Egyébként közép távra szvsz jó lesz.

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek