Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 21:24
Előzmény: #100698  Törölt felhasználó
#100700
Szegény maci, csak nehogy kapjon egy head-shot -ot....

Nagyon benne van a pakliban.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 21:21
Előzmény: #100698  Törölt felhasználó
#100699
"Kíváncsi leszek majd a sok düh kitörésre. "
:-))
Vigyázni kell, én sem fogok máshova sűrűn irogatni, mert még rajtam, mint "mocskos spekin" fogják levezetni a "dühkitöréseiket" :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 21:15
Előzmény: #100697  prfecó
#100698
Brumm brumm
Nagy lassan előcammogok már. Talán eljött egy kis időre az én időm is. Legalábbis néhány napra, mert már nagyon idegesített ez a sok optimista kis mitugrálsz. Majd most megy a sírás, de még semmi sem biztos, de ilyen csapkodó kereskedésben lehet jót day-tradelni.
Hiába ezek a szép idők, mert ilyenkor nem csak a sok kis szöszenet tud keresni, hanem ilyenkor már kell egy kis ész és érzék is a kereskedéshez nem csak a süket duma. No meg egy kis szerencse.
Kíváncsi leszek majd a sok düh kitörésre.

:)))
prfecó 2007. 08. 09. 20:49
Előzmény: #100696  Törölt felhasználó
#100697
AlapvetQen amikor a vétlen - egyszerü , nem kockázatosnak beállított - pl. BNP alapbedQlésérQl beszélünk francia vagy német átlag embernek , h. egy amerikai felelQtlen fogyasztó másodlagos jelzáloga miatt tünt el a pénze , na akkor meginog a bizalom?
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 20:18
Előzmény: #100693  Törölt felhasználó
#100696
Most olvasom, hogy a központi bankok napközben összefogtak, és próbáltak segíteni egymásnak a válság kezelésében. Ami úgy tűnik /átmenetileg/ sikerült is. A fő probléma már nem is a másodlagos jelzálogpiac, hanem az, hogy az első osztályú adósok is hiába állnak/álltak sorba hitelért napközben.

Szóval lehet még nincs vége a dalnak, sőt, lehet csak most kezdődik.
fed 2007. 08. 09. 18:13
Előzmény: #100694  bpmcwap
#100695
azt azért tulzás lenne állítani, hogy túl magasra emeltem a kamatokat ))
histórikusan egyáltalán nincsenek az egekben a kamatok
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 09. 17:56
Előzmény: #100693  Törölt felhasználó
#100694
jól érzed. csak hogy a fejlődés nem állhat meg a férgese meg hagy hulljon, ami nem öl meg az megerősit.... a másodlagos se borult volna be ugy ahogy van cakom pakli... lettek volna tulélők, igaz elhanyagolhato- szvsz elhanyagolhato- elsődlegeseket is magukkal ránthattak volna... Monyuk az se normális ami nálunk van de azért nálunk az amugy is soxor alulértékelt ingatlannak max az 50-70 %áért adnak hitelt... az a körbetartozás meg azért nem olyan mint a nálunk lévő épitőipari körbetartozás... bár már ezt is be kellett volna boritani a csába ugy ahogy van....
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 17:49
Előzmény: #100691  bpmcwap
#100693

No-no, álljunk meg. Méghogy, hagyni, hogy a másodlagos bedőljön. Ez azért nem így működik. Ahogy az előbb is írtam, az egész kulcsa a jelzálogpapírok iránti kereslet. Az pedig, ha hagyják szétbarmolódni a másodlagos piacot, nem lesz.

Amit te érzel az egészben Bp az szerintem az, hogy ez a rendszer elég keményen egymásra épül, ezért nagyon bonyolult megmenteni is. Olyannincs, hogy az egyik megy a másik nélkül. Ez bizalmi kérdés.

Valahányszor hitelgondok vannak, mindig ez a baj, hogy fű-fa körbetartozik a másiknak vagy éppen valamiféle piramisként minden egy előző kockára épül rá. Ha egyet kihúzol, megsüllyed egy másik és így tovább. Ugyanez van most is. Porszem került a gépezetbe, ezért a gépezet megingott. Ha kiveszel egy 50 méter hosszú gépsorból egyetlen ékszíjat, akkor lehet, hogy az egész leáll.

Ez még csak a kezdetnek tűnik nekem, egyre többször és többször fog kiderülni, hogy még ez is benne van, még az is benne van, meg még amazis benne van, és még egy negyedik miatt még az előző három is duplán érintett. Egymásra épülő kölcsönösen kiszolgáltatott rendszer. Ennyi...
Tbarna 2007. 08. 09. 17:41
Előzmény: #100690  Törölt felhasználó
#100692
Szeva!
Nyaraljál inkább majd ráérsz eszelni , ha visszajöttél.:))
Az engem immáron több mint 1 éve komolyan elgondolkoztat, hogy az USA valójában miben érdekelt. Minél többet agyalok rajta annál jobban(becsavarodok):) de szép lassan elfogadom:
Az erős dollárban nem.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 09. 17:39
Előzmény: #100690  Törölt felhasználó
#100691
pont a kamatemeléssel nyirták ki a gazdaságukat meg a dollárt is... a DOW az elmult 4évben nem csinált semmit!!!!SEMMI RALLY NEM VOLT!!!! ez a 14000es DOW kb a reálérték követése a stagflációban figyelmebe véve mondjuk egy eurousd árfolyamváltozást... persze ehez még nem ártana egy inflácios követés sem de egyrészt nincs adatsorom másrészt értelemszerüen csak xarabb lenne vele a helyzet.... magyarul eddig meguszták, csak ott cseszték el hogy emelték nyakra főre a kamatokat... belestek a saját árnyékszékjükbe!!!! Ezeknek kampec.... Ráadásul még mindig nem középtávon vagy ne adj isten hosszutávon gondolkodnak csak a mának élnek... tiszta hujék... ez nem válságkezelés, ez középtávon olaj a tűzre amibe már a fed és az ekb is elég rendesen belefürödhet!!!!NA az lesz a válság.... nem kellene mindent menteni, csak azt amit feltétlenül szükséges... hagyni kellett volna hagy döljön be a másodlagos és az elsődlegest megerőúsiteni, plusz kamatvágást, hogy csökkenjen a teher... nem jó ez!!!Sehogy sem jó!!!
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 17:24
Előzmény: #100689  Tbarna
#100690

Nocsak, jó végre régi ismerősök beírásait olvasni. Én ugyan két napja nyaralok, de lám, mégis rávettetek, hogy beírjak.

Nekem ezzel az egésszel bajom van. Az rendben, hogy valahogyan meg kell próbálni kezelni a helyzetet, csak éppen én inkább tartok attól, hogy veszendőbe megy a pénz. az egész jelzáloghitel piaccal kapcsolatosan annyira megingott a bizalom, hogy nem hinném, hogy egyszeri segélyek komolyabban segíteni tudnának.

Még véletlenül sem azt csinálnám eben a helyzetben, hogy fűnek-fának hitelt osztok (most az van), hanem azt kontrollálnám, hogy mire használható. Ezek nem tudják majd megoldani a strukturális gondokat. Attól tartok, hogy lasszóval kell majd fogni azokat, akik megveszik a másodlagos jelzálogpiaci termékeket, vagyis amerikában nem tudják majd "papírosítani" az adósságokat. A gyors pénzinjekciók nem teremtenek vásárlói kört.

A FED kamatcsökkentésben egyelőre nem tudok hinni. Totál kinyírhatná a dollárt. Nekem úgy rémlik a történelemkönyvekből, hogy az igazi válságok idején/kezdetén valahogy mindig ott bújt az USD gyengesége. Ebben most megint lehet valami.
Tbarna 2007. 08. 09. 17:16
Előzmény: #100687  Törölt felhasználó
#100689
Igy van Lau

Azonban amit eddig én is hiányoltam az a válságkezelés
Ezideág jobbára csak verbális azaz tényleg felszines kezelések voltak.
A mai beavatkozásokat én már hatékonyabbnak látom.
Az megint más kérdés, mondhatnám tipikus, és teljesen megszokott,hogy amikor végre történik valami érdemi intézkedés válságügyben, a piac azonnal összesz@rja magát.
:))
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 09. 16:51
Előzmény: #100686  Tbarna
#100688
para valoban nincs mert a parák csak percek orák napok kérdése... mondhatnánk azt is hogy minden para 3napig tart... Az is hujeség hogy válság van... hol van ez még a válságtól... a válságot még csak most fogják előidézni ezzel a faxsággal amit csinálnak...és ha itt folytatják akkor lehet itt még olyan válság hogy csak...
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 16:48
Előzmény: #100685  Törölt felhasználó
#100687
robognak össze-vissza.
javaslom ránézni holnap 8:30-kor

mert semmit nem jelent, hogy hol vannak 20.00 órakor, de még az se, hogy 22-kor, mert ha reggelre gyökereset fordul a határidő, meg távol-keleti kollégáink is megalkotják a magukét, az usa zárás semmit sem ér.

ráadásul ismétlem, baromi volatilisek lettek.

csatlakoznék ahhoz a véleményhez, hogy ezek a felszíni kezelések csak időnyerésre jók
Tbarna 2007. 08. 09. 16:42
Előzmény: #100680  Törölt felhasználó
#100686
Hitelpara nincs.
Ez nem para, hanem válság.
A veszteségek súlyosak..
Azonban, ha mélyebben nézünk a dolgok mögé azt is látni kell, hogy messze nem akkora a delikvensek száma mint 2002-ben volt.
Magyarul a helyzet rossz., de még a kezelhetőség szintjén van.


Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 16:34
Előzmény: #100684  Törölt felhasználó
#100685
nasi mindjárt pluszban. nem semmik ezek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 16:31
Előzmény: #100682  bpmcwap
#100684
A FED ma újabb 12 mrd dollár hitelt nyújtott az előzőeken felül.
prfecó 2007. 08. 09. 16:25
Előzmény: #100680  Törölt felhasználó
#100683
igen , megint van shortom
bpmcwap
bpmcwap 2007. 08. 09. 16:13
Előzmény: #100677  suti
#100682
nekem nagyon nem teccik se a fed se az ekb döntése.... szvsz ez csak olaj a tűzre ami ráadásul már a nagycságosakat is érintheti.... szal a helyzet szvsz igy gázosabb... jobb ma egy esés, mint holnap egy armageddon...
Törölt felhasználó 2007. 08. 09. 16:11
Előzmény: #100679  prfecó
#100681
Lényegébben lezártam. Ötlet, hogy átfordítani longba? Hülyeség? OTP-t nagyon tartja a 10k, MOL meg veszi a srv eszetlenül.

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek