Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 10:47
Előzmény: #88278  Törölt felhasználó
#88280
wicca,

Végre egy normális hang (mekk) az indulatok zajában (röff).

Köszönöm a józan ész nevében!
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 10:46
Előzmény: #88278  Törölt felhasználó
#88279
Dokitomi!

Egy ezresért megmondom, hogyan kell gyorsan pízt csinálni! ;)
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 10:27
Előzmény: #88273  Törölt felhasználó
#88278
Gázember! (Gazember nem lehetsz... :)

Leírtam, bár nem egyértelmű: azért kellett ezt a szociknak megcsinálni, mert előbb-utóbb meg kellett magyarázni, miért is áll szöges ellentétben a választási ígéret a valósággal. Másrészt a feketeleves majd csak most jön, a kiigazítás után az igazi reformok, megszorítások. Ehhez alaphangot kell biztosítani, meg kell szerezni a nép beleegyezését. Pszichológia. Lehet, hogy most gáz van, de látniuk kell az embereknek, hogy mi az, ami fontosabb a hazudozásnál. Ha elcsitulnak a rendbontások, akkor a többség (aki gyűlöli az erőszakot) azt fogja mondani, rendben, csináljátok, csak legyen béke és nyugalom, mert az a legfontosabb, hogy ne gyújtsa fel senki az autómat. Pszichológia. Előkészítik a megszorító csomagot. Franciaországban hetente vannak ilyen zavargások. Ezt akarjuk? Ugye nem? A helyzet tehát nem is olyan rossz...

lecso8: Ez szerintem kicsit szélsőséges. Én nem értek egyet vele. Nem kell kapkodni. Nem arról van itt szó, hogy diktatúra van, vagy elkobozzák az emberek vagyonát. Akkor jogos lenne az azonnali lemondás követelése. Az azonnali lemondást követelők alkotmányellenes dolgot követelnek. GYF-et alkotmányellenesen is el lehet mozdítani, de akkor miért van az alkotmány? Ő csak morálisan sértette. Akik lemondatnák, törvényileg sértenék.
OFF
Más: a kormány legitim. Teljesen szabályos választáson nyert. Hazudtak, igen. Én tudtam. Sztem mindenki tudta, az emberek nem hülyék. OV sem beszélt megszorításokról a kampány során. Pedig biztos készítettek ők is megszorító csomagot. (Remélem, mert ha nem akkor teljesen dilettánsok.) Ő másra kente volna. Az MSZP quasi beismerte. Akkor most melyik rosszabb?
ON
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 10:27
Előzmény: #88276  Törölt felhasználó
#88277
ugyan tőlem ez nem megszokott, de lehetne, hogy valamennyire a hozzászólások kapcsolódjanak ahhhoz hogy hogy kell pízt csinálni?

inkább írjatok vicceket
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 10:25
Előzmény: #88275  Törölt felhasználó
#88276
azert en megkerdeznem gyurcsanyt hogyha eljott most az igazmondas ideje, akkor tud e arrol ki szivarogtatta ki a felvetelt.
rogton megmerettetne
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 10:12
Előzmény: #88272  mezuska
#88275
még egy gondolat, amibe belegondolni is rossz.
1. A gyurcsányék szivárogtatták ki a beszédet
2. tudták hogy felkorbácsolják a közhangulatot
3.tüntetések lesznek szélsőséges megmozdulásokkal
4.a saját szavazóikat nem vesztik el, a bizonytalanok melléjük állnak a nyugalom miatti vágy miatt
5. ezzel nyernek 5-10%-ot október 1-ig
6. megszabadulnak a további hőzöngések veszélyétől,
7. ez nekik így megéri

konklúzió:
végtelenül számító logikus gonosz gondolatmenet

be fog jönni nekik :-(
szász 2006. 09. 20. 10:11
Előzmény: #88270  Törölt felhasználó
#88274
énis bocs az offért

gazember,
teljesen megértem az érzékenységedet, de szerintem ez a kiszivárogtatás nem neked meg a hozzzád hasonlóknak szólt, hanem az mszp-nek, ugyanúgy mint a májusi beszéd.
az önkori választások előtt mit lát a helyi maszopos képviselő és a vállalkozó sleppje? hogy ferit kifügyülik ha odamegy neki segíteni, a népszerűségük meg a béka segge alatt. nyilván lázadoztak.
úgy nézd ezt a kiszivárogtatást, hogy ezzel gy.f. meg akarta erősíteni a pozícióját a párton belül - nincs visszaút! mert ezekután vagy mszp és gy.f., vagy nem mszp.

a dolog tehát nem ellened irányult, nem neked és a népnek szólt. attól még persze gáz.
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 10:07
Előzmény: #88272  mezuska
#88273
Tamás Gáspár Miklós szerint ma nem az az ország fő problémája, hogy Orbán Viktor átveszi-e a hatalmat, hanem az, hogyan lehet megóvni az országot, a gazdaságot az összeomlástól.
Ha ez így megy tovább, emberek fognak meghalni, Budapest lángba borulhat. Az első lépés Gyurcsány Ferenc lemondása kell hogy legyen - mondta a magát finoman szólva nem a jobboldal hívének nevező filozófus.
mezuska
mezuska 2006. 09. 20. 10:03
Előzmény: #88268  Törölt felhasználó
#88272
vicca
köszi a véleményeidet, remélem sokan olvassák
suti 2006. 09. 20. 10:00
Előzmény: #88270  Törölt felhasználó
#88271
szegasztok!

Nem vagyok én borulátó csak tények függvényében gondoltam mi várható (1 lehetséges verzió). A tömeg kitartó és nem fognak addig megnyugodni amig GYF nem mond le, hogy GYF hogyan fog cselekedni azt nem tudhatom. Én sem szeretnék 300Ft-os eurót, viszont szeretnék már 1x minnél ócsóbban vásárolni a parketten és hülyére adózni magam ledolgozván az idei bukovárimat.

Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 09:56
Előzmény: #88268  Törölt felhasználó
#88270
ez már off-nak fog számítani, de csak reagálok, többet itt nem teszem

Wicca, igazad van, (mindenben)
de akkor azt magyarázza meg valaki hogy miért volt arra szükség hogy a hozzám hasonló morálisan érzékeny embereket
arcul csapják ezzel a gyurcsány-beszéddel
(tartalma és vulgális szövegezése vérlázító,
annyira elfogadhatatlan hogy egy ilyen alak miniszterelnök maradjon, hogy a logikus gazdasági érvelések a háttérbe szorulnak)
Tudom hogy nem kellene változtatni, de szar úgy élni hogy ilyen ember a vezető.
És ezt ők szivárogtatták ki, erre rengeteg bizonyíték van.
(a sok közül csak egy a kiszivárogtatás idején nem volt Pesten , mégis rá 2-3 órával a teljes szöveg megjelent a blogjában, gyorsgépelési-reagálási világcsúcs,
kristálytiszta felvétel, egy nemzetbiztonsági hivatal által leárnyékolt épületből...)

Miért volt erre a szembeköpésre szükség?
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 09:38
Előzmény: #88268  Törölt felhasználó
#88269
Csatlakozom Wiccához!

Ha most az emberek megkapnák amit akarnak, akkor olyat kapnának amit viszont nem akarnak kapni.
és ott a pont a 300 fto-os hufot emlegető kollégánál. copnának, sírnának, és nem lenne kormány, amelyik meg tudná vigasztalni őket.
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 09:26
Előzmény: #88264  szász
#88268
Sacis!

Nem ez az egyedüli üdvözítő csomag. Ott van pl. OV javaslata. Az más kérdés, hogy a szakemberek szerint rosszabb. Ők is tévedhetnek. De nem ez a lényeg.
Hogy stílusos legyek: a poziból való ki-be ugrálás a tőzsdén is balga dolog. Hát még egy ország gazdasága esetén! Most egy hírtelen váltás (egy esetlegesen jobb programba is) összességében károsabb lenne, mint a már megkezdett program végigvitele. Ebben minden gazdasági szakértő/elemző egyetért. Lehet, hogy morálisan és etikailag mennie kéne a kormánynak. De hogy ez gazdaságilag padlóra küldené az országot, az is biztos. A választók pedig, ha szembesítenék őket ezzel, és megkérdeznék, hogy most rossz lesz és marad a kormány vagy rosszabb lesz, de legalább ez a kormány megy, akkor vajon mit választanának? A következő választásokon majd lehet másra szavazni. Saját véleményem szerint Orbánnak is muszály lett volna meglépni ugyanezeket. Semmi váratlan nem történt. Orbánék azzal érveltek volna, hogy a szocik elkúrták, nem tudnak mást csinálni, muszály ezeket meglépni. A szocik azzal érvelnek, hogy elkúrták, nem tudnak mást csinálni, muszály ezeket meglépni. A különsbség csak abban van (és ezért is nyerhették meg a választásokat), hogy a szociknak volt (és van) bátorságuk meghozni nem túl populáris intézkedéseket, és ezt a támogatóik is tudták. A Fidesz ebből a szempontból rosszabb, sokkal érzékenyebb a popularitásra, ezért kevesebbet mert volna kockáztatni. Ezért nem állt a Fidesz mögé a külföldi tőke, ezt Maga Viktor is nehezményezte a választások után. A kormány meg majd megy idővel. Ezek jönnek-mennek, ha valakinek nem tűnt volna még fel. :) A lényeg, hogy amit elkezdtünk, azt nagyon ajánlott végigcsinálni. Ezt a békát bizony be kell nyelni sztem, ha nem akarunk magunknak még rosszabbat.

Süti!
Túl borulátó vagy! Nem kell pánikolni! Nézd magasabbról a dolgokat!
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 09:23
Előzmény: #88265  Törölt felhasználó
#88267
Tschókolom!

Mi újság van skaccerok!

Szija Süti!

Szija Greeny!

Mi fene a HF (házifeladat?)
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 09:12
Előzmény: #88265  Törölt felhasználó
#88266
Tegnap gazdasági szakértők egyöntetűen úgy vélték, hogy az elhúzódó politikai bizonytalanság valamint Gyurcsány Ferenc (és a kormány) esetleges lemondása lehetne a legkedvezőtlenebb szcenárió a magyar részvénypiac és a forint árfolyama szempontjából.
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 08:58
Előzmény: #88263  suti
#88265
a gáz ára a nemz. tőzsdéken már a 2004-es szintet nyaldossa....egy nagy HF (9bn USD) vagyonának 30%-t nyeste le a gázár csökkenése....
szász 2006. 09. 20. 01:28
Előzmény: #88263  suti
#88264
gyurcsány nem fog lemondani, mert nem kell neki. az önkori válaztások a helyi képviseletről szólnak, ne mossunk külömböző dolgokat össze. emberek a véleményüket kifejezhetik, mivel a helyzet elég szar normális, hogy ezt még sokáig az utcán teszik.
a gázár meg szerencséére csökkenőben van.
suti 2006. 09. 19. 23:26
Előzmény: #88262  suti
#88263
És a kemény telet? ATH gázárral még nem is említettük azt hiszem.
suti 2006. 09. 19. 23:25
Előzmény: #88261  Törölt felhasználó
#88262
Ahogy látom a forint tovább romlik szépen lassan, a helyzet szintén, a tömegek nyomásának hatására GYF le fog mondani szvsz. BUX újra megcélozza a májusi mélységeket a forint szintúgy.
Szépen leszünk akkor megint.
Törölt felhasználó 2006. 09. 19. 22:52
Előzmény: #88257  Törölt felhasználó
#88261
biztos, hogy ez az egyedüli "üdvözítő" csomag?

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek