Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 05:55

Besenyő Evetke tőzsdézni kezdett! - A 28% biztosnak tekinthető  

Ugrás a cikkhez
Evetke forog a sírjában amikor olyan mondatokat olvas, mint amilyenek a Capital Partners nevű brókercég elemzéseiben szerepelnek, de azért a fiúk még a június eleji piaci környezetben is bevállalták, hogy a Petrobras részvényeivel 3-4 héten belül 22-28% biztosnak tekinthető. Azt mondták a részvény az akkori 73.5 dolláros árfolyamról 2, maximum 3 héten belül 110-ig felmegy, de ehelyett most 65 dollár, ami azt jelenti, hogy a 22-28%-os nyereség helyett 12%-os veszteséget könyvelhetett el, aki hallgatott az ajánlásra.

Dolgozhat a kormány az Új Tulajdonosi Programon, meg a magánbefektetők tulajdonosi szemléletének erősítésén, de nem biztos, hogy az üzenet eljut a megcélzott réteghez, ha ilyen szakmai színvonalú brókercégek kéretlenül napi rendszerességgel hívogathatják a lakosságot jobbnál jobb ajánlataikkal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=99207
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 12:15
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
Amikor brókercéget választ az ember, nem biztos, hogy ért a piacokhoz. Éppen ezért elvárhatná, hogy legalább a brókere értsen hozzá. Ebből a szempontból ez a cég hamis információkból többet, "nyereségből" kevesebbet kínál!
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 12:14
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Igen ám, csak a magyar emberek pénzügyi műveltsége véleményem és tapasztalataim szerint is meglehetősen alacsony... Pont ezért nagy a tanácsadó felelőssége, mert olyanba viszi bele az ügyfelet, rendkívül csábító diagrammokat lobogtatva (lásd: Brokernet), amit az ügyfél, hogyha tisztán lát sosem választana.

Rendkívül fontos felmérni az ügyfél kockázatvállaló készségét, és tájékoztatni minden lehetséges alternatíváról!

Szerintem...
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 12:10
#18
Apukáim a tõzsde világa mindenkinek nyitva van. Ismerek olyan embert, akinek tök mindegy hogy melyik brókercégnél volt elbukta a pénzét mert hülye volt. Na mármost a Capital semmivel sem kínál többet vagy kevesebbet mint akármelyik másik cég, garantált hozam pedig a tõzsdén nincs. Aki csak egy picit is foglalkozott vele tudhatná....
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 11:40
#17
szemény szerint felháborítónak tartom, hogy ezek szerint bárki, bármily módon végezhet befektewtési szolgáltatási tevékenységet...
az elemzésekről kiviláglik, hogy tükörfordítás olyan vkitől, aki semmi köze a témához, és nem érti, mit fordít
BudFox
BudFox 2008. 07. 08. 10:23
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Látta valaki a Brókerarcok című filmet ?

Ez pont olyan szitu.
alapfokú közgazdász képzettséggel felvesznek bárkit ilyen brókercégekhez...
majd hálóval halásszák össze a tudatlan befektetőket, és olyan részvényeket ajánlanak nekik amik jól hangzanak, elkápráztatják őket magas hozamokkal...csak időközben a cég csődbemegy, vagy abszolút megalapozatlan...
a brókercég meg zsebreteszi a jutalékot.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 09:57
#15
Kicsit más oldalról tekintve a jelenségre, szerintetek a GHF Ker. Kft. állásajánlatában lehet-e hasonló ( link ) turpisság??

link

Annyit tudok róluk, hogy náluk sem kell szakmai tapasztalat..... érdekes
santiago
santiago 2008. 07. 08. 09:55
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
ha szerinted ezzel a céggel nincs semmi baj akkor menj apafej orvoshoz.. a PSZÁF mit csinál???? ez a kókler banda 2-3 éve garázdálkodik, rontja az egész szakma és az egész piac hírét.. nevetséges... Ja, és nyilván 10-ből 9 ajánlás bejött, perszepityu...
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 09:23
Előzmény: #11  prfecó
#13
Szerintem meg ezzel a céggel semmi baj nincs
Megérdemli mindenki aki utána sem néz az üzletnek és úgy belevág.
Nekem van ott ismerősöm és 10 ből 9 ajánlás be is jött.
Meg kell válogatni mit fogadjunk el és mit utasítsunk vissza.
De ha valaki kezdőként bedől hát megérdemli.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 09:22
Előzmény: #1  portfolio
#12
Üdvözletem!
Remélem a PSZÁF eltakarítja ezeket a degenerált barmokat a befektetést végző cégek listájáról. Szégyen, hogy ilyen primitív senkik részvénybefektetések kel foglalkozhatnak
Ková cs Zsolt.
prfecó 2008. 07. 08. 09:07
Előzmény: #10  bpmcwap
#11
cseh adóhivatal nem baszogatja a "befektetőket" és ugye nem adott adatokat át a cseh cég , ez elég néhány magyar befektetőnek , hogy oda tegyék a pénzüket,

megérdemlik
bpmcwap
bpmcwap 2008. 07. 08. 08:54
Előzmény: #1  portfolio
#10
sajnos nem egyedülálló cseh "csoda"...a csehek kicsit csehül állnak mostanában a tőzsde világával és az üzleti élettel....
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 08:45
Előzmény: #1  portfolio
#9
Annó voltam egy szintén cseh brókercég bemutatóján.
Szokáso s puccos környezet, utána kaja pia.
Az előadó teljesen lámpalázas volt, mint aki életében először tart előadást. De hál'Istennek a segítségére sietett időnként egy cseh lány, akinek sajnos a szakmai szavak fele nem jött hirtelen a nyelvére magyarul.
A végén a szokásos kérdezős résznél egy 55 körüli tag felállt, és a seggét vakarászva feltette a kérdését.
Utána még dumáltam egy sráccal, valahonnan 200km-ről jött fel Pestre, még nem tudja, hogy jut haza vonattal.
Már tervezgette, hogy rögtön számlát nyit náluk, és minden hónapban a félretett pénzét rögtön befekteti. (2007. június lehetett)
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 08:45
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Az ott dolgozók külön állatfajt képviselnek...! Többségükben primitív, unintelligens ember szakképzés és tudás nélkül. És lám, ez egy nemzetközi cég!
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 08:34
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Erről a kedvenc-egyik kedvenc-viccem jut eszembe:

Nem az a baj , hogy nagy ISTEN állatkertje, hanem az , hogy alacsony rajta a kerítés !!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 08:32
Előzmény: #5  prfecó
#6
Nem mondod h adtak hozamgaranciát?? 10%-ot?? Hát pedig ilyet max indexált betéttel kapsz a piacon, persze ott garancia nélkül..

Megnézném azt a szerződést
prfecó 2008. 07. 08. 08:26
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Egyik ismeresőmnek még aláírtak egyik 10 % feletti garantált hozamot is a szerződésben.

A felett osztoznak a hasznon , haverom szerint év befektetése volt , szerintem meg a pénzéért meg pereskedhet (tőkéért)
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 08:24
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Pertrobras kitünő cég. Befektetetésre ajánlható.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 08:23
Előzmény: #1  portfolio
#3
Nagyon vigyázzatok!!
A cég engem 1.4 milcsivel vágott át teljesen hasonló módon. Mire észbe kaptam, már csak a maradékot tudtam perrel fenyegetve visszaszerezni tőlük. Igaz , én voltam a hülye, de azt hittam,hogy egy nemzetközi tapasztalatokat felmutató cég nagyon jó elektronikus háttérrel többet tud, mint a magyarok.
Törölt felhasználó 2008. 07. 08. 08:18
Előzmény: #1  portfolio
#2
Sziasztok!
Ennek a témának muszáj volt topicot nyitni.. Az én egyik ügyfelemet tegnap a SASOL-al keresték meg.. Nem tudom, hogy a MIFID kialakulása után hogy kerülik el ilyenkor a kártérítést?!
Amúgy a legjobb ajánlatuk a bombabiztos AAA jegyzése volt....

Topik gazda

_dreamer
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek