Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 10. 03. 21:00
Előzmény: #2134  zborde
#2140
zborde és pancserlama,
ma vettem én is egy keveset, a 40 százalékos árbevételbővülés és a 210-es USDHUF a köv pár hónapban be kell, hogy indítsa a fordulatot.
Jelenleg van egy nagy eladója ( a flaxot is borították 500 körül 50 ezressével mégis duplázott), amit hamarosan kipucolnak, u.i. lassan meglesz a fundamentális alapja az emelkedésnek és akkor (hamarosan remélem) könyörtelen bull lesz a Rábában is.
Egy éven belül 1500-1600 Ft körül lesz az ár, amit a folyamatos a trend dinamikájához illeszkedő piramisépítési stratégiának köszönhetően megabrutál csomaggal szeretnék üdvözölni!
Kíváncsian várom a fejleményeket!
matteo 2005. 10. 03. 14:54
Előzmény: #2138  Törölt felhasználó
#2139
charton is hiányzott még neki néhágy nap 700-as küzdelem, mielőtt kitörhetne
Törölt felhasználó 2005. 10. 03. 14:35
Előzmény: #2137  bpmcwap
#2138
ez megint osztható volt 3000-zel, szal sejtem honnan jött.
ha nem lenne, én vennék, de van, így továbbra sem veszem én sem
bpmcwap
bpmcwap 2005. 10. 03. 14:01
#2137
szal látom a nektek is bejött ez a nap!!:)
Törölt felhasználó 2005. 10. 03. 12:21
Előzmény: #2135  Törölt felhasználó
#2136
Szia Láma!

Miért tartják szándékosan 700 Ft körül?
Törölt felhasználó 2005. 10. 03. 10:44
Előzmény: #2134  zborde
#2135
Bedől ?!
Ember hol élsz ?!
HM nem engedhetné meg magának!!!!!!!
Hitel intézetek sem.
Önkormányzat sem.
Esetleg az árfolyam de a cég ……….!?
Eladó, pedig nincs szándékosan van tartva a 700 limit és alatta van a vevő!
Megfontoltan kistételekben....
Hogy ezt honnan tudom?
Béla mondta )

p.lama
zborde
zborde 2005. 10. 03. 10:18
Előzmény: #2133  Törölt felhasználó
#2134
Giccs,
"de most még nem merek belevenni"
Egy tapasztalati TÉNY: Soha nem buktam a 700 alatt vett Rábákon. Ha elég 5% akkor itt már vehetsz.
(És állj be azonnal 740-re és várj)
Törölt felhasználó 2005. 10. 02. 19:51
Előzmény: #2132  prfecó
#2133
Sziasztok,

én is nézegetem a rábát már vagy 4-5 éve de nyerni még nem nagyon sikerült vele :(
Jelenleg van egy nagy (mega) eladója, a vétel pedig szórt, eredmények gyengék, dollár kitettség lefedezve, gengszterek kipattantak az IT-ből. Szóval sok kérdőjel van még és ráadásul még büdös is mind!
üdv
u.i.: ha fél éven belül nem dől be a cég akkor 2000-2500 a targetom 1-1,5 éven belül (USDHUF up,ha eps>0 akkor minden felteszek rá de most még nem merek belevenni
prfecó 2005. 10. 02. 12:40
#2132
Ui., ha Bélának bármilyen kapcsolata van Q-val az üzlet szóba sem kerülhet.
prfecó 2005. 10. 02. 12:36
#2131
P.láma, nagyon régen olvastam felőled.Miután már nem tartom a Rábát komolyan a portfoliomban már nem figyeltem.Most hallom a kisrészvényesi akciot. A családban 4 főnek is van Rába részvénye én diszpozok felette.Szivesen adok meghatalmazást,ha tudom miről van szó. Irj e-mail cimet.
Remélem Béla nem azonos a Questorral.
Törölt felhasználó 2005. 10. 02. 10:09
Előzmény: #2129  Törölt felhasználó
#2130
Heti pletyka.

700-ig veszegetik a "kisrészvényesek".
Állítólag a pol.hiv-val együtt 10 % körülire számítanak ami akár 2 igazgatósági tagot is eredményezhet.
Nagy harc lesz ebből.

Érdekes pletyka hangzott el egy új vevőről.

Pozi nélküli infokat örömmel hallana Béla.
Mint pl. több 100-an jelentkeztek a kisrészvényei megmozdulásra.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 10. 01. 10:05
Előzmény: #2128  Törölt felhasználó
#2129
Egy kicsit aktiválom magam.

Gyengül a forint és még a végén emelkedni fog a Rába árfolyama.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 09. 29. 09:56
Előzmény: #2127  Törölt felhasználó
#2128
Azt hiszem ebből fog valami lenni.
Most minden pozíció függés nélkül Béla erős vételre tette a Rábát.
Ha az önkormányzat is beszáll a belső egyensúly a jobbik oldalra billenhet.
Lemossák a gyalázatott ))))))))
2000 a cél ár.

És uraim ez nem vicc

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 09. 29. 09:44
Előzmény: #2125  Törölt felhasználó
#2127
Tud valaki valamit a Rába kisrészvényes megmozdulásról?
Mennyi % várható?

Az önkormányzat is beáll a kicsik mellé?

p.lama
zborde
zborde 2005. 09. 26. 14:14
#2126
A tőzsdefórumon.
Törölt felhasználó 2005. 09. 26. 14:11
Előzmény: #2124  Törölt felhasználó
#2125
erre mondta azt Bobolcsai bácsi - olyan mint a parittya???
Törölt felhasználó 2005. 09. 26. 14:06
Előzmény: #2123  Törölt felhasználó
#2124
Lecsendesedett a papír, 650-en fordul egy nagyot.
Törölt felhasználó 2005. 09. 24. 16:20
Előzmény: #2122  Törölt felhasználó
#2123
Tényleg hol olvasható ez?

Szerintem a kisbüdösben Béla asztalánál csörög a telefon.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 09. 23. 11:38
Előzmény: #2120  zborde
#2122
Sziasztok!

Hol olvasható mindez?
zsosz
zsosz 2005. 09. 23. 11:30
Előzmény: #2120  zborde
#2121
Kisrészvényes, mint IT tag?Érdekes! Aztán ő tart gyűlést a kicsiknek? Bár a kisrészvényes érdeke elég 1 síkú, így aztán legfeljebb vétójoga lehet(ne).

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek