Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Researcher
Researcher 2021. 04. 05. 20:42
#101560
T - invest 91 Kft.  eddig miért nem szállt ki , adta el csomagját , javaslatait mindig visszadobták ?! Vagy majd most ? Vagy vár egy felmenetet aztán kiszórja ? Miért rakott bele ennyi pénz anno ? Kapott valami fülest v.mit látott a cégben? Osztalék szinte nulla volt , arf. lent van és nem is 700 on vagyunk pedig . Nem értem a T- investet ! 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 04. 05. 20:22
Előzmény: #101557  pancserlama.
#101559
500 000
paprikasjano 2021. 04. 05. 20:07
Előzmény: #101550  Lastdeposit
#101558
Most már úgy látom, hogy a Rába tényleg jó lesz :) 
pancserlama.
pancserlama. 2021. 04. 05. 19:21
#101557
Emlékeim szerint valaki (k)  500 db vettek.
http://www.raba.hu/befektetoi_oldalak/befektetoi.raba.hu/doctar/gyorsjelentesek/2020/Raba_Nyrt_GYJ_2020_Q1-Q4.pdf
14. oldal
Valamit benéztem volna ?
pancserlama.
pancserlama. 2021. 04. 05. 19:12
Előzmény: #101542  Lastdeposit
#101556
A valós mit jelent ?
“....a valós közkéz számításaim szerint 500-800 k db. rv. lesz. ...”
Törölt felhasználó 2021. 04. 05. 18:48
Előzmény: #101554  warlock
#101555
Köszönöm. 
csongor64 2021. 04. 05. 18:39
Előzmény: #101545  warlock
#101553
Igen , jól emlékszel, akkor a régi vezetés lesöpörte az asztalról
Researcher
Researcher 2021. 04. 05. 18:16
#101552
Azért azt ne felejtsük el , hogy 2020 decemberétől már más szelek fújnak . Ami addig nem az már lehet igen , ami addig nem számított az már számít . Szóval kár már a múltba kapaszkodni,  itt teljesen új de nagyon új és erős szelek fújnak már.  
VUK1980
VUK1980 2021. 04. 05. 17:53
Előzmény: #101550  Lastdeposit
#101551
Jó hogy csatlakoztál te is a fórum életéhez!Üdv.
Lastdeposit
Lastdeposit 2021. 04. 05. 17:24
Előzmény: #101549  pancserlama.
#101550
Dehogynem! A közkéz szivattyúhoz hozzátartoznak a megfelelő időben adagolt rossz hírek is. Ez sajnos klasszikus Ner forgatókönyv. Volt az a bizonyos szájba adott, lejárató cikk pl. , gap down nyitó, összeszedték rendesen, amit kellett. Opusban is mit műveltek? Megvárták, amíg 200 Ft -on mindenki eladja, majd 800 Ft. 
Mondjuk teljesen mindegy, ha nem szavazzák meg az srv+oszti, akkor is feljebb kell menniük 1500 Ft+, ha venni akarnak, mert itt már nincs eladó ezen a szinten. Mivel azonban a Ner legendásan forintb.sz. fajta, képesek hónapokig pufizni az 1410-1450 tartományt, ahogyan a könyv is mutatja. 
Mindegy, elnézést, nem akarok részletesen belemenni a pocskondiázásba, mindenki tudja, hogyan mennek a dolgok. Nem csodálkozom, hogy mindenki elhagyja idővel a BÉT nevű bűnbarlangot stb. stb.
pancserlama.
pancserlama. 2021. 04. 05. 16:48
Előzmény: #101547  Lastdeposit
#101549
Az nem lehet,hogy ha nem szavazzák meg akkor valaki venni akarja (pl CsabaM) ?
Seismic
Seismic 2021. 04. 05. 16:45
Előzmény: #101545  warlock
#101548
szerintem is...adni kell aki nem lát benne fantáziát 
re: olcsón vennék jeligére :)
Lastdeposit
Lastdeposit 2021. 04. 05. 16:30
Előzmény: #101545  warlock
#101547
Nagyon jó felvetés, könnyen előfordulhat. Titkon azért mindenki egy zsíros rendkívüli osztalékban reménykedik, ha nem így lesz, legalább az srv-t szavazzák meg. Valamelyik csak lesz remélhetőleg, ha egyik sem az nekem csalódás lenne. Márpedig a Rába nyereséges működése kezd helyreállni, iszonyat készpénztömeg áll majd rendelkezésre. Szvsz. lesz most egészséges mozgástér arra, hogy az árfolyam közelítsen a valós fundamentumokhoz.
Törölt felhasználó 2021. 04. 05. 16:04
Előzmény: #101545  warlock
#101546
Légy szíves másold be, mert én nem találom, hogy lett volna hasonló kezdeményezés. 
warlock
warlock 2021. 04. 05. 15:31
Előzmény: #101542  Lastdeposit
#101545
Ha jól emlékszem tavaly is előállt hasonló javaslatokkal ez a cég mint 1% fölötti részvényes, de simán lesöpörték az indítványait. Szerintem most sem lesz ez másként.
Researcher
Researcher 2021. 04. 05. 12:46
Előzmény: #101542  Lastdeposit
#101543
Én is erre jutottam , köszönöm hogy leírtad ! Igen , minden szempontot és lehetőséget figyelembe vettem a meglevő információk alapján,  nagyon nagy potenciál van benne . Másrészről az általad írt valós közkéz egyre csak csökkent,  valaki , valakik vették mind a mai napig . Én is olyan 500k val számolom . Teljesen jól levezetted a gondolataimat ....erről van szó...igen ...látom vsnnak akik még jól átlatják és összerakják  a dolgokat .
Lastdeposit
Lastdeposit 2021. 04. 05. 12:22
Előzmény: #101540  Researcher
#101542
Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!
Nem nagyon tudom megkerülni, hogy ne írjak ki magamból pár gondolatot az új fejleményekkel kapcsolatban. Szerintem sokan még fel sem fogták mi történik itt!
1. Telek-osztalék...ha ezt megszavazzák akkor itt égszakadás földindulás lesz.
Nézzük, mit jelent ez "madártávlatból". Aki tőzsdézik, akár spekuláns, akár tréder, akár értékalapú befektető, mégiscsak arra hajt, azért vállal kockázatot, hogy a biztos hozamot (pl. àllampapír hozam) "megverje" Akár a 2x is jó eredménynek számít konzervatív megközelítés szerint. Telek mondjuk 3-6 yard között bárhol lehet, ezt ha részben vagy egészben kifizetik 100 Ft-450 Ft között pl. bárhol lehet. Na ezt a papír árazni is fogja kőkeményen, ha megszavazzák. 
2. Srv. hab a tortán! Nem elég, hogy brutális osztalék van kilátásban, még ez is...75 % MNV, van saját részvény a cégnél is. Volt 2 nap az 1625 felfutásban, ahol 1 M db-ot felszívtak. Erre jön még az srv. Ha ezt megszavazzák és meg is veszik piacon, a valós közkéz számításaim szerint 500-800 k db. rv. lesz. Nem ragozom, nincs mit. 1 és 2. pont no comment kategória.
3. A vezetőség ujjong hogy nem győzik kiszolgálni a megrendeléseket és a hadiipar még sehol.
Ezt akárhogyan számolom, ez a papír csak jelen tudásunk szerint 3000 Ft-ot ér és ebben még nincsenek benne az egyéb felértékelődési katalizátorok. Nagyon nagyon csúnyán a béka segge alatt az árfolyam, csodálkoznék, ha május végére ez 2000 Ft alatt lenne. 
sokmani
sokmani 2021. 04. 05. 12:07
Előzmény: #101540  Researcher
#101541
Köszönöm a remek felvilágosítást,tanulni sosem késő!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek