Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
martin36
martin36 2008. 02. 15. 10:16
Előzmény: #18419  martin36
#18420
minden6ó,tisztában vagyok vele,h osztalékpapír,és más a megközelítése profit szempontjából mint a rábának.És gondolom,az elemző is tisztában volt vele,amikor harsogva kiáltozta az erős vételt.A ténykeg magukért beszélnek.26000-22-23 000.
martin36
martin36 2008. 02. 15. 10:14
Előzmény: #18417  Törölt felhasználó
#18419
Balanza,nem a rába ellen mondtam,abban én is bizok,ha nem tenném,nem lenne több ezer darabom...:-)
Sokkal inkább a bankok,és elemzöik minősítése volt ez inkább.
minden6ó 2008. 02. 15. 10:13
Előzmény: #18417  Törölt felhasználó
#18418
Már ne haragudj, de az émász osztalékpapír.
Az osztalék mértéke illetve egy valamikori kivezetés latolgatása mozgatja az árfolyamát, illetve alapkamat, infláció, ilyesmi.
A rába egy újranövekedési sztori lehet, és elsősorban az áfolyam növekedéstől várhatjuk a profitot...
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 10:04
Előzmény: #18416  martin36
#18417
nézd + az emász forgalmát is
martin36
martin36 2008. 02. 15. 10:01
Előzmény: #18415  minden6ó
#18416
Sellöcsali,erős vételre ajánlották az émászt 26 000-nél,és nézd meg hogy hol jár.A legtöbb second hand elemző egy meterológussal ér fel jó esetben,azoknak is van 50% esélyük,h eltalálják a jó irányt.
minden6ó 2008. 02. 15. 09:57
Előzmény: #18414  Törölt felhasználó
#18415
a tegnapi 6K-ért ma tud venni vagy 20-30K-t .:)))
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:47
Előzmény: #18413  Törölt felhasználó
#18414
amúgy a belinkelt graf jó én máshonnan ismertem. akkor most vagyunk a wall of worry-n
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:43
Előzmény: #18411  egyveleg
#18413
link

hát ennyit a vakmajom stop-lossáról
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 09:43
#18412
Hát itten mi van ???
Erös Váételre ajánlott részvény ,+-os Usa futures..és nenm megyünk sehova !! :-(((
egyveleg 2008. 02. 15. 08:45
Előzmény: #18410  Törölt felhasználó
#18411
hát nem tudom egyébként mi lesz ezzel a papírral és az országgal, mikor kezd kicsit megnyugodni a piac
Mindenki USA recessziótól tart miközben mi vagyunk abban.
Olyan ez mint a magyar narancs, kicsi zöld, szőrös, de a miénk.
Mint ahogy tegnap láttuk, sokan szeretnének kiszállni és egy bazi erős vételi napon mehetünk csak 2000 fölé. Szvsz kökemény ellenállás
Persze ettől a 1750-es zsákolás nincs kizárva sőt ...
De majd kiderül
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 08:39
Előzmény: #18409  Törölt felhasználó
#18410
USA határidő is zöldül!

link
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 08:30
Előzmény: #18407  Törölt felhasználó
#18409
Ahogy tegnap azt megírtam 1750-ig eshet max. ez alá ne várja senki, úgy hogy e körül az érték körül és valamivel felette már keményen lehet vásárolni sőt kell is egy ilyen jó cég papírjait.
Ázsiában alig estek sőt a Nikkei nem is esett, a Hang seng sem, szóval nincs nagy gáz!

link
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 08:29
#18408
link

Vakmajom oldalán a szent stoploss alatti grafikon kísértetiesen hasonlít arra, amit a Rába művel.
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 07:38
Előzmény: #18405  Törölt felhasználó
#18407
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 02:54
Előzmény: #18404  Törölt felhasználó
#18406
mi di no para 2000-ig Re: HAJRÁ RÁBA! HAJRÁ RÁBÁSOK!!! CSAK AZÉRT IS!!!!
Törölt felhasználó 2008. 02. 15. 02:54
Előzmény: #18404  Törölt felhasználó
#18405
mi di no para 2000-ig Re: HAJRÁ RÁBA! HAJRÁ RÁBÁSOK!!! CSAK AZÉRT IS!!!!
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 19:37
Előzmény: #18402  Törölt felhasználó
#18404
tegnap vettem ma ki is dobtam az egészet....
jó ez a papír csak nem most....
1650 vagy alatta érdekes újar.
ilyen instabil nemzetközi hangulatban simán beesik oda néhány nap alatt.
bár hozzá kell tennem kíválóan tartotta magát a legnaygobb parában is egy hete.
mondjuk akkor még benne volt GYJ sztori,na mostmár az sem támastja tovább.....
TrendMan 2008. 02. 14. 19:34
Előzmény: #18402  Törölt felhasználó
#18403
Mindenesetre gratulálok minden Rába tulajdonosnak, az árfolyam a du. folyamán másodszor is áttörte az 1910-es szintet.
Az esés, ami utána következett törvényszerű volt, mert
--> A DJ index ott és akkor elkezdett esni
--> Akik az 1650-es támaszon vagy kicsit fölötte vásároltak, azok itt és most jobbnak látták bezsebelni a maguk 10 %-os hasznát.

Véleményem szerint az áfolyam holnap nem megy be 1825 alá, és aztán innen indul meg a 2000-es szint elleni támadás :-)
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 19:10
Előzmény: #18381  TrendMan
#18402
Sacis !

Azért mert nem voltam a gépnél sajna....de a következő lehetőséget nem hagyom ki.......berakatom állandó eladásra.
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 19:05
Előzmény: #18398  Törölt felhasználó
#18401
2008 eddig leginkább a forintgyengülésről szólt, és semmilyen makro folyamat nem támogatja a visszaerősödést (maximum egy ormótlan kamatvágás, amit nem is kicsit próbálnak kiénekelni az MNB-ből). Ráadásul a politika is rárak még egy nagy lapáttal. Ebből a 2007-es jelentés alapján kirobbanó 2008-at lehet teljes joggal remélni, ha jön még hozzá 1-2 nagyobb megrendelés, akkor felvásárlás nélkül is sima 3k. A piac a jövőt árazza, így ha nem lesz hirtelen végzetes összeomlás a világban, akkor a 2008-as év eredménye még idén be lesz árazva, jobb esetben már q2 után...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók