Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 31. 10:17
Előzmény: #92159  Törölt felhasználó
#92160
Számításaim szerint a 
Rába ingatlanokkal korrigált
saját tőke: 2200-2500 közt van 
Rekonstrukciót,menedzsment fiatalítást követően az eredmény 300 körül.
Szóval szerintem nem akkora álom az
A kis likviditás miat simán 5000 kilenghet az árfolyam.
Lásd pl. 1997 ben 3500 volt
Idénre boritélom az 1750-2000
Törölt felhasználó 2019. 08. 31. 10:07
Előzmény: #92158  pancserlama.
#92159
Ha annyi lenne, akkor kárpótolna az elmúlt 10 évért.
Félek, hogy ez tényleg csak álom.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 31. 10:01
Előzmény: #92157  Törölt felhasználó
#92158
És eredmény !
Vélhetően az “új gyár” többet tud majd
2020 tól Rába új korszakba lép.
Jó volna tudni a technológia fejlődését hogy követi?
HM megrendelésekről is többet kéne tudni
Akvizíció részletei ?
Roadshow !
OTP,generali alapok tályékoztatása stb
A Rába 5000 feletti kategória 
Törölt felhasználó 2019. 08. 31. 09:40
Előzmény: #92156  pancserlama.
#92157
Igen jó, de jó lenne ha erre mások is rájönnének és elkezdenék venni.
Én hiszek abban, hogy lesz ez még 2000 csak az idejét nem tudom prognosztizálni.
Jelen helyzetben csak valamilyen hír, esemény mozdíthatná ki ebből az esős-oldalazós dagonyából.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 31. 08:58
Előzmény: #92155  Törölt felhasználó
#92156
Megvan annak is az előnye
A Rába jó
Törölt felhasználó 2019. 08. 31. 08:45
Előzmény: #92154  pancserlama.
#92155
Jó akkor most már én is értem.
Az én cirkuszom  állandó helyen  van és nem vándorol.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 31. 08:42
Előzmény: #92153  Törölt felhasználó
#92154
Nem értetlenkedem ))
Az életterem határai rugalmasak és tágak.
Napiszinten településen átívelő, alkalmanként pedig határokon.
Persze bejelentett lakhelye van a korcsmának, Bélának, de inkább vándor cirkusz az élete.
Mondjuk úgy,hogy áthaknizza az életét .(?)
Ecceru ez
Törölt felhasználó 2019. 08. 31. 08:32
Előzmény: #92152  pancserlama.
#92153
Rendben, már egyébként is kezdtem unni az értetlenkedésedet.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 31. 07:40
#92152
Javaslom az anonimitast tartsuk meg.
Béla aki (lak)helytelen
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 31. 05:56
Előzmény: #92150  Törölt felhasználó
#92151
Minden nap ?
Törölt felhasználó 2019. 08. 30. 20:31
Előzmény: #92149  pancserlama.
#92150
Azt, hogy ott fekszel le este és ott kelsz fel reggel, ez az ott élsz.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 30. 19:28
Előzmény: #91995  Törölt felhasználó
#92149
Ne tudom neked mit jelent az ott élsz
Életvitelileg az EU ban.
Huzamosan MO ))
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 30. 16:09
#92148
A 330-340 közti Ft akár segíthet is
Viszont a futóműbe miért toltak 10 Mrd t ha csak ennyit tud ?
Ezt nem igazán értem.
Az viszont egyértelmű hogy az ingatlan stratégia csődöt mondot.
Electricity 2019. 08. 30. 12:26
Előzmény: #92145  zepi
#92147
Mert szükségük van rá. Még nem eldöntött, hogy miként nyúlják le.
Electricity 2019. 08. 30. 12:25
Előzmény: #92144  pancserlama.
#92146
Ahol én dolgozom ott így nem vásárolnak céget. Nem vállalnak szemfényvesztést, mert irgalmatlanul elpicsázza őket a tulaj. Itt meg mindent lehet. Igen, a tulajok más gazdasági környezetben szocialzálódtak. Az egyik nyugaton a másik keleten. Az előbbi nekem jobban tetszik, minden apró hibája ellenére.
zepi
zepi 2019. 08. 30. 12:21
Előzmény: #92143  atikasz
#92145
Ha a mostani ingatlanőrületben nem volt még szándék sem megválni a telektől ,az számomra baljóslatú...:-(
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 30. 12:18
Előzmény: #92141  Electricity
#92144

OTP negatív, miért ?
Mert ennyi a cégről az információ
Nem lehet le fel beszélni egy árfolyamot eredmény, információ kell a népnek.
A kételyek a bizonytalanság egyértelműen a sírba eresztő kötél.
Kérdem.
Mire lehet gondolni ha van egy cégvásárlás és a kommunikáció az hogy még nincs felértékelve a cég ?
Valami nem kóser.
atikasz 2019. 08. 30. 12:16
Előzmény: #92138  pancserlama.
#92143
tetű pf meg még asszisztál is az otp-nek,be nem számolt telek meg senkit nem érdekel.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 08. 30. 12:15
#92142

Egyre több :
A kis testű gyertyák piaci bizonytalanságot jeleznek, mikor is vevők és eladók ereje közel megegyezik, ezért különösebb árelmozdulás nem történik a kereskedés során.
Electricity 2019. 08. 30. 12:14
Előzmény: #92140  pancserlama.
#92141
Mért is kell lebeszélned az OTP célára és a saját tőke érték mellett. Sokszor nem tudlak követni.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek