Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 16. 15:39
Előzmény: #89239  farkasj41
#89240
Negatív hullámok 
A Rába jó
farkasj41 2018. 12. 16. 15:01
Előzmény: #89238  Törölt felhasználó
#89239
a  m. állam a legnagyobb bűnös, a pintérék nem tehetnek semmit, örüljünk ,hogy nem vezették betonfalnak ,még a céget, de ami késik nem múlik...
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 14:11
Előzmény: #89237  pancserlama.
#89238

1300 alatt bakfitty bármilyen gyertya. Itt az elmúlt 6 éves sáv(!!) közepén vagyunk. Túl azon, hogy ez a mondat már önmagában inzultus minden tisztességes befektetővel szemben a piachoz képest, mi változik szerinted itt? Mert ott járunk, hogy elkótyavetyélték legalább 3 év emelkedést Pintérék. Hogy fognak törleszteni ezért? Leszúrják két napra 1000-re, hogy henteslőrinc bevásárolhasson még jobb áron az MNV-től, aztán jön egy öt-tízszerezés? Mi mást lehet még elképzelni?
HM többlet megrendelés nincs. Bártfai még szöszöl az értékesítendő listán. Őszintén szólva engem csak az érdekel már, hogy az ingatlan hogyan lesz értékelve év végén, illetve megjelenik-e bármi az állami támogatásokból a saját tőkében. Ha ezek is nullába, vagy negatívba jönnének ki az nagyon nehéz idők kezdetét jelzi az álmoskönyv szerint. Közelgő recesszió, tulajdonosi belháború, büntetőjogi kockázatokkal szembesülő menedzsment. Elég szarul néz ez ki.
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 16. 12:51
Előzmény: #89236  pancserlama.
#89237
https://stooq.com/q/?s=raba.hu&c=3y&t=c&a=lg&b=0
Az ugolsó gyertya brutális
A Rába jó
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 16. 12:47
Előzmény: #89234  Törölt felhasználó
#89236
https://stooq.com/q/?s=raba.hu&c=1y&t=c&a=lg&b=0
Október vége december közepe 
Figyeld a szalagot s a grafikont !
Január vége,február eleje jönnek a sasok !)
A Rába jó
farkasj41 2018. 12. 16. 12:44
Előzmény: #89233  pancserlama.
#89235

igen a reko..- tol nem sok jót várnak, mert a t. a jövőt árazza ...és 2000 körül kellene lenni ha bíznak benne....
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 12:41
Előzmény: #89232  pancserlama.
#89234
Ha nem látom a keselyűket körözni, akkor az azt jelenti, hogy még nem verték be eléggé?
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 16. 12:29
Előzmény: #89231  farkasj41
#89233

Azontúl hogy elvolt avulva nem véletlen a 10 milliárdos rekonstrukció
A Rába jó
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 16. 12:28
#89232
https://168ora.hu/itthon/orban-viktor-es-a-csel-itt-a-haderoreform-azonnal-rarepultek-az-oligarchak-160450
Ha eléggé “beverik” jöhetnek a keselyűk !
Számításban van a Rába !
A Rába jó
farkasj41 2018. 12. 16. 12:24
Előzmény: #89230  pancserlama.
#89231
az állami t. még jó is lehet... nem akarlak megsérteni ,de ezt egy buta liba is tudhatja és mondhatja is
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 16. 11:02
Előzmény: #89229  farkasj41
#89230

Látva a geopolitikai történéseket
Látva az itthoni történéseket, fegyverkezés, önálló hadsereg stb .
Az állami tulajdonlás akár még jó is lehet
A Rába jó
farkasj41 2018. 12. 16. 09:12
Előzmény: #89228  pancserlama.
#89229

iszonyatosan.... oka, okai az állami tulajdonlás kivételével :..................
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 16. 08:26
Előzmény: #89227  bitKain
#89228
Így igaz !
Kiegészítve: Egy cégben hisz 
Hadiipar,rekonstrukció,telek...
Stabil fundamentumok,iszonyatosan alulértékelt .....
A Rába jó
bitKain
bitKain 2018. 12. 15. 22:03
Előzmény: #89226  pancserlama.
#89227
Szia Láma!
Nem én adtam negatív értékelést.
Szerintem pozitív, ha valaki hisz egy papírban és van egy kialakult véleménye, amit nem nagyon lehet megbolygatni :-)
Sok sikert a Rábával és kevés negatív értékalést!
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 15. 13:06
Előzmény: #89225  bitKain
#89226
Ha balhé van Rába jó
Amúgy szerintem világvége elnapolva
A Rába jó
bitKain
bitKain 2018. 12. 15. 13:01
Előzmény: #89224  pancserlama.
#89225
Ok.
Hajrá Rába! 
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 15. 12:25
Előzmény: #89223  bitKain
#89224
Rába hadiipari cég
HM
2000 ha pattan
Ha M.L. van A.V. veszi 3-4000
A Rába jó
bitKain
bitKain 2018. 12. 15. 10:54
Előzmény: #89222  pancserlama.
#89223
Láma, a válság jön, vagyis inkább egy gazdasági ciklus vége.
Első körben visszaesnek a gépjármű eladások. Ez történ 2008 után is.
(Te akkor már itt voltál, tapasztaltad.)
Én most nem vennék Rábát, csak rövid felpattanásra játszva .
A felpattanást én 1150-nél vártam, de hamarabb megtörtént.
(Nekem strong buy 650-850 között lesz.)
.
Nézd meg a német autógyártók árfolyamát.
pancserlama.
pancserlama. 2018. 12. 15. 06:24
Előzmény: #89221  atikasz
#89222
Jönnek az 1 fecskék ?
A Rába jó 
atikasz 2018. 12. 14. 19:23
Előzmény: #89217  csongor64
#89221
tegnap ott volt ez a 9k,ma megugrasztotta,de kb ennyi lesz ha nem folytatja.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek