Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 10:12
#15940
Vagy gyüjtögetés miatt tartják lent ??????
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 10:11
#15939
Jöhetne má valami megemelt célár!!Reális:2200. Szerintem!!!
siemens 2007. 11. 16. 10:09
Előzmény: #15937  siemens
#15938
..............vagy komolytalan?
siemens 2007. 11. 16. 10:05
Előzmény: #15935  Törölt felhasználó
#15937
link

Concorde célára egyelőre változatlanul 1904 forint, ajánlása továbbra is Tartás.

Érdekes.................
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 10:01
#15936
Elindulunk?Vagy speki huzás??
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 09:03
Előzmény: #15934  Törölt felhasználó
#15935
Egyébként is indulás előtt a brokerek is játszhatnak egy kicsit...ingyen elad és milliárdokért vesz alapon....az akkori könyv az nem mindig igaz!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 09:01
Előzmény: #15933  Monster
#15934
Kedves Monster !

Egyet értünk , aki nem akar párnap esetleg egy-két hét múlva nyugodtan hátradölni,,,,az csak dobálja el......legyen az ő gondja!!!
Monster 2007. 11. 16. 09:00
Előzmény: #15929  Törölt felhasználó
#15933
620829:
Jól mondod, esésben akkor kell aggódni, ha az ember légváron ült, mert annak megvan az esélye, hogy ha összeszakad, nem megy vissza:)
A rábánál a funda, és a cég fejlődése elég üzemanyagot biztosít hosszabb távon az emelkedésnek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 08:57
#15932
10000 db aligha fõsulis eladás 2050-en
Monster 2007. 11. 16. 08:57
Előzmény: #15927  siemens
#15931
Meg:)
TA-t nem veszem figyelembe, az a rövid távú játékosoknak hasznos, nekem lényegtelen.
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 08:56
Előzmény: #15929  Törölt felhasználó
#15930
Félre értés ne essék nekem még nincs és nem is tervezem a vételét.....a sok bizonytalankodónak mondtam...illetve írtam!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 08:55
Előzmény: #15926  Monster
#15929
Kedves Mindenki !!!

Nem kell annyira aggódni!!!
Ha egy funda nélküli eső papírban ülne az ember....akkor igen...
Usa kiesi magát és sipirc fel!!!!
Negyedév végén pláne évvége is lesz...fel kel már számszakilag is húzni a portfóliókat stb...stb...
DE: ha esne is---NEM FOG!!!---akkor is emelkedőben a fundás lesz az első , amelyik elindul felfelé!!!!!
Persze ez csak az én véleményem!!!!
Ültem én a richterben hónapokat , hogy keressek rajta......de lehetne sok másik példát is mondani!!!!!
Egy kis türelem időszak az idegeknek is jót tesz....a hónap végén a harmadik plazma tv legfeljebb nem ebből a hozamából lesz megvéve....nagy ügy !!!!
csibe74
csibe74 2007. 11. 16. 08:53
Előzmény: #15927  siemens
#15928
Nem értem miért szabadulnak tőle mint a leprástól. 2050-ért sem kell, pedig nem rég 2700-ért is kapkodták..
Jelenleg a könyvszerint pár fősulis adja, vszeg tandíjra kell..., vagy kenyérre Marinéninek.
siemens 2007. 11. 16. 08:50
Előzmény: #15926  Monster
#15927
Akkor ezt is megbeszéltük!
Monster 2007. 11. 16. 08:49
Előzmény: #15925  siemens
#15926
Arra se:)
siemens 2007. 11. 16. 08:47
Előzmény: #15924  Monster
#15925
...és arra, hogy a 20 napos átlagot október óta képtelen átvinni?
Monster 2007. 11. 16. 08:44
Előzmény: #15923  siemens
#15924
SAR indikátor?
A neve alapján nem adnék a jelzésére ;)
siemens 2007. 11. 16. 08:41
Előzmény: #15922  Törölt felhasználó
#15923
Sajnos nem néz ki jól! A SAR indikátor eladási jelet adott. Lehet, hogy a 200 napos átlag (1872) is érintésre kerül a napokban!
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 06:34
Előzmény: #15921  DemonHill
#15922
Szép és gazdag jó reggel mindenkinek !!!

Kéretik a még meglévő szabad pénzeket felszabadítani(párna-mellényzseb-asszonyka retikülje stb)....mert az emelkedésbe már érdemes lesz belevenni.!!!!!

A macinak adtam egy nagy adag mézet....stafétát már átadta a télapónak....azt ígérte az öreg , hogy hozzánk----mert ennyire várjuk----már előbb be fog nézni!!!!!
DemonHill
DemonHill 2007. 11. 15. 20:43
Előzmény: #15920  Törölt felhasználó
#15921
Résen legyetek!
Nagy elmozdulás jön!
Bollinger szalagok beszűkültek!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek