Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lighthouse 2007. 11. 15. 00:21
Előzmény: #15739  Törölt felhasználó
#15740
határeset...

nem tudom mennyire egészséges, ha egy gépgyártó cég adózás előtti eredménye 95 %-ban a pénzügyi eredményből tevődik össze
Törölt felhasználó 2007. 11. 15. 00:07
Előzmény: #15738  Törölt felhasználó
#15739
jo lett az eredmény

bet.hu
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 22:57
Előzmény: #15737  Törölt felhasználó
#15738
És arra nem gondoltok,hogy a sok kis speki átzúzott humetbe meg genesisbe???Szerintem ez sem elhanyagolható...Páran kiszórták az apró csomagjaikat,hogy egy kis extra profitot csináljanak és még kapóra is jön nekik ez a kis minusz ma nap végén,mert ha jó lesz a gyors holnap akkor jó áron tudnak visszaszállni!
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 21:30
#15737
Hát ahogy én nézem a háromszög már meg van,
MACD pár napja adott vételi jelzést.

Szerintem ezek alapján még a héten ki kellene lőnie.

Na én sem nagyon hittem eddig az elemzéses módszereknek majd most kiderül.
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 21:17
#15736
A nagy eses miatt ez a cirkusz sokan ucsorognek turelmetlenul igy nem tud a papir megnyugodni meg egy-ket honapig.
Minden annyit er amennyit adnak erte,vagy amennyit latnak benne.
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 20:33
Előzmény: #15734  TrendMan
#15735
Én otp -ben és rábában ülök fele-fele.....időm van , én azért a legrosszabb forgatókönyv szerint is azt mondom , hogy szívesen várok akár másfél --két hónapot is , ha utána sok millával fogok távozni.......persze itt minden nagyon képlékeny...ha sok a betoji az meg még jobban megkavarhatja a dolgokat!!!
TrendMan 2007. 11. 14. 20:28
Előzmény: #15733  Törölt felhasználó
#15734
Lényeg, hogy egy helyre csak akkor tedd, ha bombabiztos tipped van, vagy akár éveket is tudsz várni. Ez meg ugye ritka.
Ha most bemenne mégis 2000 alá, áthoznék kicsit a Matávból.
Ha a Matyi bemenne 900 alá, hoznék a Graphiból, ha meg az is, akkor a bankból.
Ha ott is történik valami, akkor már csak a család, meg a haverok maradnak :-)
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 20:16
Előzmény: #15732  TrendMan
#15733
Trendman !!!

Nincs mit megbánni!!!

Leírod amit érzel és gondolsz , a többiek mérlegelik....de a magam nevében én köszönöm , hogy infokkal látsz el minket!!!
Én bízom a rábában....sőt az otp--ben is.....csak apénzem mostmár lassan kezd fogyogatni.......azt meg most inkább tartanám valutában , ha ez a hülye yen végre egy kicsit lejjebb menne ,erre a hétre meglenne a kakaóra valónk!!!
TrendMan 2007. 11. 14. 20:08
Előzmény: #15731  Törölt felhasználó
#15732
Figyi:
Kockázatos ilyet mondani, és lehet, hogy még megbánom ... DE ... a trendérzékem azt súgja, hogy erre az évre az USA miatt már nem kell aggódnunk. Látta az alját azzal, hogy most benézett 13 K alá
A január hagyományosan erős.

Legközelebb februárban lesz ott komoly gond ott, most a Rába jön :-)
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 19:56
Előzmény: #15730  Törölt felhasználó
#15731
Kedves MIndenki !!!

No ezt nem jó itt olvasni...amit írtok!!!
HOL AZ OPTIMIZMUS?????

Van benne sztory???? VAN!!!!
AKKOR NO PARA:::::CSAK pozitivan és fel a fejjel.......jön most a türelem és nyugalom ideje!!!!
Nekem otim is van....de tudom , hogy még ebben az évben gazdagon fogok belóle(azaz sokat fogyasztva...ne hogy valaki félreértse!!!!) szilveszterezni és meg lephetem magam karácsonyra azzal , amire már régen vágyik a kicsi szívem!!!

OPTIMIZMUS!!!!NEM ELFELEJTENI!!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 17:14
Előzmény: #15729  watson
#15730
Záróban húztákle...holnap visszamegy:))))))
watson
watson 2007. 11. 14. 17:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#15729
jaaaj, majd az OTI 40%-os korrekciója után kell hasonlítgatni :)

Mit kell itt parázni, a Q3 pozitívra van ítéltetve, és kész, ahogy a Q4 is... :)
ferike73 2007. 11. 14. 16:45
Törölt hozzászólás
#15728
TrendMan 2007. 11. 14. 16:37
Előzmény: #15725  csibe74
#15727
Semmi gond, innen szép nyerni :-)
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 16:36
Előzmény: #15724  csibe74
#15726
2057?! Hát ez szuper.
csibe74
csibe74 2007. 11. 14. 16:36
Előzmény: #15724  csibe74
#15725
Sejtettem. A rába helyett is ecot kellett volna venni. Fuck off
csibe74
csibe74 2007. 11. 14. 16:32
Előzmény: #15722  Törölt felhasználó
#15724
Ha így marad a könyv rossz záró lesz...
On-Line 2007. 11. 14. 16:32
Előzmény: #15722  Törölt felhasználó
#15723
sziasztok !

hát ez a mai kereskedés egy vicc

a Mol-ból okulva remélem jó szar lesz a Rába jelentés
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 16:28
Előzmény: #15721  Törölt felhasználó
#15722
Erre vártam elkezdek visítani és már zöld is. eradam az indikátor! ennyi :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 14. 16:22
Előzmény: #15720  Törölt felhasználó
#15721
és mit szoljank az otp-sek

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek