Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Monster 2007. 11. 08. 15:25
Előzmény: #15478  Törölt felhasználó
#15480
Miért, volt már gyorsjelentés?:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 15:25
Előzmény: #15478  Törölt felhasználó
#15479
Ne izgulj én sem adtam el-múltkor adtam el utána föl...JÁTÉK...csak drága játék!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 15:23
Előzmény: #15477  Törölt felhasználó
#15478
Basszus megunt -2% :( Tudtam hogy tegnap be kellett volna dobi, de annyira mondátok, hogy gyj után ki fog törni. A ti hibátok :)))
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 14:53
Előzmény: #15476  Monster
#15477
Úgy lesz akkor!!!
Egy-két nap tili-toli és irány észak!!!
Amerikai futures-ek pluszban.
Monster 2007. 11. 08. 14:52
Előzmény: #15475  Törölt felhasználó
#15476
620829:
A Rába Pintér szerint idénre mindent lefedezett, még a dollárt is 90%-ban, úgyhogy remélhetőleg ezzel nem lesz gond.
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 14:49
Előzmény: #15474  egyveleg
#15475
Azt nagyon remélem , hogy a Richter-rel ellentétben tényleg csinált deviza fedezeti ügyletet a rába , hogy tompítsák ezt a nyavajás dollárt-akkor nem lesz gond!!!

Én csak úgy általában írtam, hogy aki olcsón vette és megijedt még most is tud szép nyereséget realizálni rajta...jövő héten úgyis kijönnek már a jelentések!!!

egyveleg 2007. 11. 08. 14:41
Előzmény: #15473  Törölt felhasználó
#15474
még én sem, de 2300 alatt nem is vagyok hajlandó rövid távon
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 14:39
Előzmény: #15467  Törölt felhasználó
#15473
620829 : ...............én nem zártam !!
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 14:28
Előzmény: #15471  zborde
#15472
Persze , hogy nem !!!
Mindenki másként gondolja-aki még 1900 és 2000 között bevásárolt még most is 5-10%-ot keres-és az legalább biztos....eladták...DE: meg is vették tehát más-de úgyanúgy bizik benne---ahány ember annyiféle mohóság--mert azért a pénz itt a lényeg!!!!
zborde
zborde 2007. 11. 08. 14:25
#15471
620829

Azért 3 nap alatt 2,5 Mrd Ft-s forgalmat nem akarsz csak és kizárólag hitelből tőzsdézők nyakába varni!
Monster 2007. 11. 08. 14:15
Előzmény: #15469  Törölt felhasználó
#15470
:))
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 13:38
Előzmény: #15468  Monster
#15469
Aki szereti vegye...kicsin múlt és majdnem csőd....nem az én stilusom....
Monster 2007. 11. 08. 13:29
Előzmény: #15467  Törölt felhasználó
#15468
Ugyan, méghogy egyhelyben topogás, vagy visszamenetel:))
Nézd csak meg a csepelt ;)
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 13:17
Előzmény: #15466  Monster
#15467
Sziasztok !!!

Most értem haza -és ...-én nagyobb majréra számítottam...de nyugi egy hét alatt volt 2060 és 2239 között---megnyugszik a kedély és menni fog felfelé......egyébként olvasgatva a többi topikot..nagyon sokan "játszanak" hitelből és ott bizony zárni kell és ha zárni kell azt zárják amelyiken kevesebb a veszteség....én úgy gondolom , hogy ezt is látni kell , amikor a Rábát leszámítva itt csak egy helyben topogás vagy visszamenetel van!!!
Monster 2007. 11. 08. 12:43
Előzmény: #15464  Törölt felhasználó
#15466
:))
A hozzászólás akkor is olyan volt:)
Mondjuk én is tudok ilyeneket írni, amikor transzba esem:))
neomodel 2007. 11. 08. 12:26
Előzmény: #15464  Törölt felhasználó
#15465
Rábánál. Gondoltam.
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 12:23
Előzmény: #15463  Monster
#15464
Politikus? Ugyanmár. Én értékteremtő munkát végzek (egyébként gépészmérnök). Hogy hol, nem is gondolnád?
Monster 2007. 11. 08. 12:19
Előzmény: #15462  Törölt felhasználó
#15463
Hotline:
Politikus vagy?:)
Ők tudnak szösszeneteket mondani:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 08. 12:12
Előzmény: #15461  egyveleg
#15462
Minnél többet figyelem az árolyam mozgását egyre inkább beigazolódni látszik, hogy egy nagyon komoly spekuláció van a papír mögött, amit sok kisbefektető már a saját bőrén tapasztal. A negyedéves jelentésben várható eredményekkel kapcsolatban is vannak fenntartásaim.
egyveleg 2007. 11. 08. 11:26
Előzmény: #15460  Törölt felhasználó
#15461
jaja lassan visszakapaszkodik csak azt sajnálom,hogy a nagy visszacsorgásban nem vette bele
azbeszt megb@ttameg

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek