Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:27
Előzmény: #14538  egyveleg
#14540
itt a real:

[IMG]link
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:22
#14539
valameik nap említette valaki ,hogy a rába és a geni összeérnek és egymés válán fognak zokogni..
na ez már majdnem sikerült....(csak sajna nem a rába ment a geni árához)
egyveleg 2007. 10. 18. 15:20
Előzmény: #14537  Törölt felhasználó
#14538
egy realt kérhetek?
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:13
Előzmény: #14533  Törölt felhasználó
#14537
Kedves 620829!
Koszi a valaszokat. Meg lett volna kerdesem, de tenyleg nem akartam szejjel offolni ezt a rabas topikot.Koszi jmegegyszer.
Tovabbi jo kereskedest.

Sok penzt!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:08
Előzmény: #14534  Törölt felhasználó
#14536
És ha ő inkább belevesz az esésbe-ami nem is lesz??!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:07
Előzmény: #14534  Törölt felhasználó
#14535
És ha ő inkább belevesz az esésbe-ami nem lesz??!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:06
Előzmény: #14531  Törölt felhasználó
#14534
JP, 45 éves kollégánkat szólítottam fel az árfolyam emelésére...
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 15:05
Előzmény: #14532  egyveleg
#14533
Kedves JP !
Lehet , hogy rosszul írtam:DE
-én csak magamért felelek-nekem kell bocsánatot kérnem , ha valakit megbántottam és nekem kell megbocsátanom.....ez az én felelősségem!!
Hogy a másik-dölyfös-beképzeltvagy....-az az ő dolga-ha nem teszi .a negativ energia őt húzza le , mert bármilyen sőtét is valaki a lelkiismeretét nem tudja sokáig elnyomni!!!!

Ha valaki be akar ugrani a kútbe---én mondhatom , hogy ne tegye---de a döntés az ő felelőssége-én próbáltam segíteni--ez meg az én felelősségem!!!
Ennyire egyszerű!!!
egyveleg 2007. 10. 18. 15:00
Előzmény: #14531  Törölt felhasználó
#14532
asszem ez egy bahalt kitörés lett a hétre bár ott van még a holnap
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:57
Előzmény: #14527  Törölt felhasználó
#14531
Linkelek: egy vasam sincs ! :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:52
Előzmény: #14526  Törölt felhasználó
#14530
Kedves 620829!
Ok, koszi. Ez meglehet, hogy igy van.Sok hasonlorol mar hallottam, olvastam. De te emlitetted a bocsánatkérés és megbocsátás misztériuma-t. Erdekelne, hogy ezt, mikent kezeli, tanitja a reiki? , foleg azert mert ez(ek) tenyleg hianyzik az emberek nagy reszebol, hogy ne mondjak %-okat. Tanit ilyesmit, hogy mikor erezd azt, hogy bocsanat kerest varj el egy masiktol, es mikor nem ? mert peldaul sok esetben olyanokert szeretnenek sokan, ha bocsanatot kernenek toluk, amikert ok eszuk agaban sem lenne egy hasonlo esetben.
Bocsi az offfert a tobbiektol
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:46
Előzmény: #14528  Törölt felhasználó
#14529
Lassan de biztosan , de fel fog menni!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:44
Előzmény: #14526  Törölt felhasználó
#14528
két dolog között döl el---javitás bocsi.kapkodok!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:44
Előzmény: #14523  Törölt felhasználó
#14527
véletlen egybeesés.

rendben, már csak azt várja a műértő közönség, hogy húzd fel :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:42
Előzmény: #14523  Törölt felhasználó
#14526
Kedves JP!
A dolog nagyon egyszerű -a létezés két dolog döl el.
Az önzés-alacsony energia és alacsony rezgés
Az önzetlenség( bárányként és nem birkaként-nem hagyni magad kihasználni!!!!!)ebből fakad a boldogság is:Olyat birtokolni -amit nem vehetnek el tőled.Ez csak egy dolog-a benned lévő jó -jóakarás másnak= szeretet!!!Ennyire egyszerű--persze megélni és eszerint élni már nem az!!!
De ezért vagyunk itt a sárbolygón-TANULNI!!!
csibe74
csibe74 2007. 10. 18. 14:39
Előzmény: #14524  Törölt felhasználó
#14525
Buddha dobta, mondta is...
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:38
Előzmény: #14522  Törölt felhasználó
#14524
Dreamer, nem ! Hanem az ex JPMorgan :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:38
Előzmény: #14521  Törölt felhasználó
#14523
A pakkot nem én dobtam !!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:36
Előzmény: #14521  Törölt felhasználó
#14522
JP = John Petrucci?? :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:33
Előzmény: #14518  Törölt felhasználó
#14521
nem nagyon akaródzik bevásárolni a 4 szünet előtt,
úgy gondolom míg felnem megy 2150-2220,ig nemvárható öntés .......(de,úgysemtudjuk csak tippel mindenki....)

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek