Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:30
Előzmény: #14515  Törölt felhasználó
#14520
"Sajna elindult lefelé!!!"

semmi baj, mindjárt felhúzod, a 30.000 db-s vételeiddel. Ugye?

mellesleg nem dobtad az előbb a pakkod? volt egyben 12.000...
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:30
Előzmény: #14508  Törölt felhasználó
#14519
620829 !
"...és a bocsánatkérés és megbocsátás misztériuma " Errol tudnal valamit bovebben is irni ? Ez erdekesnek hangzik. Ha nem akarod ide, akkor van email cim is, de az itt-ennek jobban orulnek
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:29
Előzmény: #14517  stoky
#14518
menekülés...semmi vételi pozi nincs benne..Én bíztam benne ultrarövidtávon, de rá kellett jönnöm, hogy csak speki játék volt..Eldobás
stoky 2007. 10. 18. 14:27
Előzmény: #14516  stoky
#14517
2000 ig lejöhet vagy picit alá.
szerintem szépen fokozatosan érdemes most vásárolni..
egész addig amíg nem jönnek megint a giga eladások. teháp stopokat beteni
stoky 2007. 10. 18. 14:22
Előzmény: #14514  Törölt felhasználó
#14516
micsoda? most vétel van .
pozi építés amíg nincs new alj
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:21
Előzmény: #14513  stoky
#14515
Sajna elindult lefelé!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:21
Előzmény: #14513  stoky
#14514
na már megint kezdödik!
stoky 2007. 10. 18. 14:18
Előzmény: #14511  stoky
#14513
meg volt
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:17
Előzmény: #14509  Törölt felhasználó
#14512
Bingó!
Így találjam el a mai zárót, meg a holnapit is! :-)
Ez mind szép és jó az emberi kommunikációban, de amikor a monitorra tapadsz és húzgálod a vonalakat akkor is bejön?
stoky 2007. 10. 18. 14:17
Előzmény: #14510  Törölt felhasználó
#14511
meg lesz a szint
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:12
Előzmény: #14509  Törölt felhasználó
#14510
Boston legyen igazad.
Azért bukik most minden más mert a bank of america nagyon csúnya lett!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:10
Előzmény: #14506  Törölt felhasználó
#14509
Fos az egész piac, csak a Rábában bizok, megérzés
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:10
Előzmény: #14505  Törölt felhasználó
#14508
TALÁLT SÜLLYEDT-Usui reiki tanár lettem még 1998-ben , de ez csak egy energia átadási technika.Fény= szeretet-aki szeret és nem bánt , de elfogad embert(a hülyeségeit nem kell)--ez magas energia -magas rezgésszám.
DE: a lényeg a hit , a jót akarás , a senkit nem bántás és a bocsánatkérés és megbocsátás misztériuma ---ilyen egyszerű az egész-----szerintem!!!

A titok:azt tedd és akard másnak-mással --amit te is akarsz másoktól----univerzális hit--az ókümené lényege!!!(DE az emberek 80%-a nem felel meg e kritériumnak!!!)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:08
Előzmény: #14493  Törölt felhasználó
#14507
"délután kettőtől mondjuk veszek 30000db -ot szépen elszórva és felhúzom az árfolyamot , csak , hogy bosszús legyél:Nem lesz öntés! Vétel van és lesz"

várjuk. elmúlt a két óra
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:06
Előzmény: #14505  Törölt felhasználó
#14506
real 2085

ez ,sajna lecsorgás!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 14:03
#14505
Kedves 620829,

Én tényleg szeretnék pozitív lenni, csak az utóbbi idõben buktam , mint Rottenbiller. Van egy gyanúm, te nem reikizel véletlen?
Én is gondolkoztam már az ilyen jövõbelátásról, meg más agyába belelátásról, csak idõhiány miatt nem kezdtem el a tanfolyást. :-)
Mi az igazság belõle, használ?
mert ha igen, akkor realizálunk és reiki után waikiki jön ! :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 13:58
Előzmény: #14502  Törölt felhasználó
#14504
Jogos én sem tudom mi a f... írok be db-t...Szóval helyesbítve...: Eladtam a pakkom 1/3- át kockázat csökkentési szándékkal..
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 13:58
Előzmény: #14502  Törölt felhasználó
#14503
huh Boston akkor pont Tőled vettem meg? :)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 13:56
Előzmény: #14501  Törölt felhasználó
#14502
Nekem is csökkentenem kellett ma...eladtam 100.000 Molt..:))

hagyjátok már ezt a nagyzolós hülyeséget..:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 13:55
Előzmény: #14500  Törölt felhasználó
#14501
Látod Buddha én a ricsiben az egészet lecsökkentettem!!!
Nem bánom!!!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek