Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 11:04
Előzmény: #14459  Törölt felhasználó
#14460
_dreamer!
nézd már meg légyszives hogy ki adja a phylaxiát és írd már be a phylaxia topikba!
köszi!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:57
Előzmény: #14457  Törölt felhasználó
#14459
az OTP-t eddig csak öntötték, míg a Rábában nap elején menetelt, majd realizálás, majd most megint elindulni látszik
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:56
Előzmény: #14457  Törölt felhasználó
#14458
Hát igen, most már igazad van. Az OTP tovább esik, a mienk meg remélem fordult
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:54
Előzmény: #14456  Törölt felhasználó
#14457
georgee!
Miben más?
Persze az lenne az érdekes, ha ebből valamit kifundálnánk, mint előrejelzést. E célból vetettem fel a dolgot
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:52
Előzmény: #14455  Törölt felhasználó
#14456
azért nem teljesen ...
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:50
Előzmény: #14453  Törölt felhasználó
#14455
Ha ránézünk az OTP és a Rába mai görbéire, akkor kisérteties a hasonlóság.
Lehet, hogy azonos a forgatókönyv és talán a csapat is. Egyszerre két pályán játszanak?
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:49
Előzmény: #14446  Törölt felhasználó
#14454
Jó a szöveg _dreamer, de azért belekérdeznék:
1. mondjuk elhiszem
2. mondjuk elhiszem
3. Ez nyilván nem igaz,mert fizikai képtelenség. Ha éppen úgy alakul, akkor talán. Ha minden ügyfeled külön vonalon hív egyszerre, akkor ismert infó, hogy x M/hó forgalomnál hanyadikként veszed fel az én hívásomat, és lerakod-e, ha közben befut a zsírosabb kliens hívása? ("Mindig van nagyobb hal..")
4. Kár, szvsz kizárólag ezért érdemes egyáltalán humán brókerben gondolkodni a magyar piacon.
5. :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:46
Előzmény: #14452  Törölt felhasználó
#14453
Jó munkát!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:45
Előzmény: #14451  Törölt felhasználó
#14452
Fogok, csak most pörgés van.. Kis türelmet!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:42
Előzmény: #14450  Törölt felhasználó
#14451
Várom a lehetőséget....
Bár eléggé óvatos vagyok --de minden ajánlat érdekel.
Kérlek válaszolj nekem!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:40
Előzmény: #14449  Törölt felhasználó
#14450
Dreamer!
Milyen feltételekkel lehet jobbat elérni?
Bár jelenleg a NYESZ-s 150Ft/kötésnél nincsen szükségem jobbra
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:29
Előzmény: #14447  Törölt felhasználó
#14449
0,3-0,15 klasszikus brókerháznál jó, de azért létezik ennél sokkal jobb :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:28
Előzmény: #14446  Törölt felhasználó
#14448
Alakul a dolog. Már csak kb. 40-50ft-s sávban játszanak a fiúk /2140 - 2090/.
Egyszer ők is kivéreznek vagy megunják és keresnek egy másik papírt
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:27
Előzmény: #14446  Törölt felhasználó
#14447
Dreamer !

Amit írtam jutalékok azok ugye jók???
Én gyorsan forgatok relativa nagy pénzt- és kis jutaléknál a nagy forgalom mindenkinek jól tud hozni!!!
Ebben szerintem közös véleményen vagyunk!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:23
Előzmény: #14443  Törölt felhasználó
#14446
Ezért sokkal jobb egy brókernek, hogy ha olyan ügyfelet akvirál aki amúgy is pörög, én a kereskedését csak segítem például azzal, hogy látom h ki mit vesz, van amikor már reggel 9.30kor látom hogy melyik brókerháznak van 50-es 30-as ordere aznapra, és hát ezzel napi szinten elég sokat lehet keresni.

Az a klasszikus feladat, hogy embereket tőzsdére vigyünk, és fogjuk egész évben a kicsi kezét, hogy most ezt vegyél ezt adj el sokkal hálátlanabb feladat.

Én is csak azt igyekszem akvirálni, aki amúgy is tudja hogy mi a dörgés, az a plusz amit én nyújtani tudok:

1. Panaszai esetén gyors kezelés.
2. Kedvezmények igénylésénél segítség.
3. Állandó rendelkezésreállás, + szólok az ügyfélnek amikor olyat látok, amit ő csak este, vagy csak másnap fog látni-megérteni (ki mit vesz sztori)
4. Ebbe a pontba még csak megemlítés szintjén se mennék bele :)
5. Ingyen vagyok :)

Röviden ennyi, de befejezem, mert ez nem a reklám helye :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:20
Előzmény: #14444  Törölt felhasználó
#14445
na lehet ,hogy rábárol most phylaxiába lesz a
menet! :)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:19
Előzmény: #14443  Törölt felhasználó
#14444
Te állsz bent 2100-on??
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:11
#14443
én kereskedek régóta, tejfölös szájú vagyok.
Az, hogy lement 1856-ra vagy ilyesmi senki nem tudja belõni, az hogy most meddig esik vagy meddig memelkedik senki nem tudja belõni.
Esetleg azt, hogy melyik kereskedõ mennyit ad el, na az már érdekesebb.
Lehet kalkulálni esé lesz-e ha öntés van vagy ki akar venni nagyobb pakkot.

Szvsz.
Bocs, hogy bekavartam

Sosem volt brókerem, szerintem az csak rá akar beszélni arra, hogy vegyél ill. sokat kereskedj. Akkor van jutaléka nem?

Csak így gondolom.
Add el veszteséggel, majd visszaveszed alacsonyabban - ha lemegy.
Nem ment le, így jártál viszont nekem lett több jutalékom.
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:10
Előzmény: #14438  Törölt felhasználó
#14442
A bróker jövedelme három tényezőtől függ:
- saját forgalma utáni jutalék
- saját ügyletei
- a cég által rábízott ügyletek kötelező lebonyolításából eredő jutalék
Ha telefonálunk - bár én már régen nem - akkor az első tételt gazdagítjuk akár nyerünk, akár nem. Neki mindegy
Kicsit sötét a kép? Bizony az
Hajrá Online, ráadásul NYESZ
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:09
Előzmény: #14439  Törölt felhasználó
#14441
Ebben teljesen egyetértünk! Max. segítség lehet!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek