Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 18:42
Előzmény: #14198  stoky
#14200
Na, igen. Tozsdehir... Nagy idok voltak. A. Lupin hullamai, Spade korszakos jelentosegu beirasai (latinul is) Lala shortjai.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 18:41
Előzmény: #14198  stoky
#14199
Na, igen. Tozsdehir... Nagy idok voltak. A. Lupin hullamai, Spade korszakos jelentosegu beirasai (latinul is) Lala shortjai.
stoky 2007. 10. 16. 18:21
Előzmény: #14196  Törölt felhasználó
#14198
kösz ezt akartam hallani
nyilván magában egy mutató se Isten .. de három már majdnem

buxer- köszönöm meg volt már 1997 től rendszeresen DD de még vagyok
tözsdehir?
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 18:17
Előzmény: #14196  Törölt felhasználó
#14197
Ajanlom figyelmetekbe a "Kire NE hallgassunk ezen a forumon?!" totyikot:))
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 18:12
Előzmény: #14194  stoky
#14196
RSI?
én nem tom , hogy a vitorlás miért hív rsi-boynak, de ha ennyire szereted és igaz is lenne, akkor mindenki szennyesre keresné magát, még akkor is, ha az esetek csak több mint felében jön be az a bizonyos RSI
ennyire egyszerű ez?
hát nem, de nézegesd az rsi-t
igen, utólag volt, láttam az írásaidat

mindegy, amit akartam elmondtam....
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 18:12
Előzmény: #14194  stoky
#14195
Rsi-boy, egyszer kapsz majd egy nagy pofont a tozsdetol...
stoky 2007. 10. 16. 18:07
Előzmény: #14193  Törölt felhasználó
#14194
rába, plast rsi is utólag volt mi? DDD
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:58
Előzmény: #14192  stoky
#14193
"mol is bejelezte szépen 26k -"
kinek ? mit? mit beszélsz itt utólag már megint okosakat?
kisgyerek... ez aranyos

stoky 2007. 10. 16. 17:53
Előzmény: #14190  Törölt felhasználó
#14192
nyilván nem egyforma a stratégiánk
de azért a másik nem kell leköpni.
fordulat lesz .. nem. lesz. lehet kitudja azért kell a stop.. mol is bejelezte szépen 26k -n
aztán lehet megsértődni kisgyerek
exmnbs1 2007. 10. 16. 17:46
Előzmény: #14189  Törölt felhasználó
#14191
Csak még előbb tél lesz, ideje tankolni?
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:45
Előzmény: #14186  stoky
#14190
Jó stoky ne játszd az ártatlant
te kötöttél belém kétszer is, igaz nem tegnap volt, tán már elfelejtetted
Azóta előszeretettel múlatom az időt azzal, hogy olvasgatom soraidat
10K felvágás? gyerek vagy még...
mivel rendszeresen olvasom soraidat, látom a profizmust ,utólag rendre jókat írsz
és előszeretettel tanítgatsz itt másokat is

Már megbocsáss, de nem igazán értem.
Napon belül honnan a francból tudod, hogy nap VÉGÉRE ebből egy nagy alsó kanócos gyertya lesz? És a megerősítés?
Egy elsősorban fundamentumok által vezérelt papírt elemezgetsz technikailag napon belüli formációkra hajtva?

Csak hűlök-halok tőled, amióta a klímaxra, mint erőteljes tőzsdei technikai szempontra felhívtad becses figyelmem, és lényegében a nagyokost előadva lehülyéztél. És szerinted igazad lett akkor is, ezt meg tegnap olvastam meglepődve.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:44
Előzmény: #14187  Törölt felhasználó
#14189
a pplastos tuti?
sly36
sly36 2007. 10. 16. 17:41
Előzmény: #14187  Törölt felhasználó
#14188
Van aki figyel pplast.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:40
Előzmény: #14186  stoky
#14187
Szemir, Rsi-boy ket nagycsoportos ovis... :-) Bekuljetek ki, oszt jonapot... Tegnap beirtam a tutit, nem figyeltek, remenykedtek, kapkodtok.
stoky 2007. 10. 16. 17:31
Előzmény: #14181  Törölt felhasználó
#14186
Jó DLPH olvass már JÓ STOP a napi alj alatt -1% .. vételi hol van leírva
Mostmár egészen röhejes vagy waz hogy naponta engem piszkász

egyébként valamikor de 10 kor beírtam a HAMMER-t ott vettem... TEGNAP is erre vártam BEÍRTAM
a mait meg olvasd vissza ha akarod engem nem érdekel- ja a darabszám magánügy
Mert én nem irom be hogy 10 ezret veszek mert nem vagyok nagyképű felvágós

Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:26
Előzmény: #14184  Törölt felhasználó
#14185
semmi nem történt
sokat tőzsdézem, sokat ülök szgép előtt, és néha unatkozom rendesen, mert semmi nem történik, de itt kell lennem, ha könyvet olasok, nagyon belemerülök, és lemaradok erről-arról

jó lennen okosakat olvasni vagy egyáltalán érdemi információcserét, vagy tökmindegy mit olvasni itt... olyat, ami értékes
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:23
Előzmény: #14183  Törölt felhasználó
#14184
Most mi történt DLPH? Hogy lenne már jobb.. Remélem semmi gond.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:21
Előzmény: #14182  Törölt felhasználó
#14183
Lehet...én mindenester távozom. Jobb így mindenkinek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:19
Előzmény: #14181  Törölt felhasználó
#14182
Szerintem azt akarta mondani, hogy vett valahol, és stoppolni a mai alj alatt 1% al fogja ha újra esik.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 17:15
Előzmény: #14179  Törölt felhasználó
#14181
stoky esküszöm semmi bajom veled, nem azé, de szanaszét kacagom magam......
most kiderül zárás után, hogy ma vettél pont a napi aljon?

vazze nagy vagy !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek