Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TrendMan 2007. 10. 16. 11:55
Előzmény: #14075  Törölt felhasználó
#14080
Spec ajánlhatom Kubát!
Ha igyekszel, még elcsiped az öreg Castrot is:-)

Én sem vagyok benne biztos, hogy a kályhás kiszállt, csak éppen más játékot játszik.
A dolog másik fele meg az, hogy hiába gondolkodunk mi itt felvásárlásban, ha a Rába-menedzsment ezt nem akarja.
Lehet, hogy ők a saját szakmai sikereik helyszinét szeretnék megtartatni, és nem ádják el a céget!
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:52
Előzmény: #14075  Törölt felhasználó
#14079
Tudnátok realt mondani?
Épp most kötök át mindent Nyeszre ;-)
fél év távlatából még lehet, h jól is jött nekem az öntés :) Legalább csökken az adóalapom
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:51
Előzmény: #14075  Törölt felhasználó
#14078
spec- Jamaica.Sesel szig, Mauricius stb
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:51
Előzmény: #14076  Törölt felhasználó
#14077
réstöl -résig!
a réstöl visszapattant de a rés betöltése után begyengült!
mos fel van tapadva a 1990-1996 ra!
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:49
#14076
USD vét 177,03 elad 177,22 javul
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:46
#14075
köszi az infot, tiugs nektek is.

Vki más: ki tudja télen hol nem esik 30 fok alá az átlaghőmérséklet?

Ott van ingyen gyümölcs biztos....
BozsoBozso 2007. 10. 16. 11:45
Előzmény: #14063  tigus7313
#14074
1400 on vett a kályhás.....
watson
watson 2007. 10. 16. 11:41
Előzmény: #14063  tigus7313
#14073
A Rába fel van készülve a vételre. Meg van rá hatalmazva a menedzsment, és kellene is vegyen. Csodálkozom hogy még nem jelentett be vételeket.
Tavasszal is vehettek volna, csak nem volt elég Cash-flow rá, mert a rengeteg újonnan indult megrendelésre tett beruházásokra és adósságtörlesztésre ment. Most így az év vége felé ez már szerintem nem lehet akadály. 4mrd-ból futhatná :)

"Támasz a rés 1885-1902 közt." / by Egon /
Ezt betöltöttük...

Tegnapi záró 1986, amiből réssel estünk, ezt is betöltöttük.

Ha a Wamsler tényleg kiszállt, akkor a pénteki, a tegnapi 1,2mdb-os ,és a mai ,85mdb-os forgalomban valószínüleg elszórta a ,65mdb-os maradék pakkját is.

Nem vagyok egy nagy technikus, de ésszerűtlen lenne tovább esni. Én továbbra is abban hiszek, hogy a javuló eredményekre megjelenő valódi szakmai befektetők többet fognak ezért adni. Ha lesz egy jó pillanatnyi USD, akkor ez megcsillan már jövő májusban, ha nem akkor év végén...
Q3 és egyéb eredményügyileg tigus jobban kélpben van...
A becsléseket figyelgetem EPS-re meg EBITDA-ra, de szerintem az EPS-ek alulbecsültek, az EBITDA-k meg egy kicsit túlértékeltek :) bár jó USD.val elérhetőek.

kalapács forduló... by koi :)

spec, jelenleg a 2500-öt reálisabbnak tartom mint az itteni szintet és jövő májusra bízom egy 3500-ben. A 2800 most túl gyors volt, és talán nem is reális, de az önkori és Wamsler hiszti sem volt normális.
De most mennem kell...
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:39
#14072
biztos olcsóbb a megélhetés Olaszországban
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:39
#14071
akkor megyek nyaralni mint a magyar hajléktalan akit elütötta vonat Olaszországban.

Épp gondoltam ha hajléktalan lennék biztos déli országban laknék. Van aki nálam is kreatívabb volt és már megelőzött.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:38
Előzmény: #14068  tigus7313
#14070
attol hogy veszik még rajzolni kell hozzá TA t is vagy a TA mint indikátor rajzolodik ki a befektetök viselkedéséböl?

akpo 2007. 10. 16. 11:38
Előzmény: #14065  Törölt felhasználó
#14069
Ez mar az en fejemben is felmerult, ezert is van parszaz db a kezemben.
tigus7313 2007. 10. 16. 11:35
Előzmény: #14064  Törölt felhasználó
#14068
Spec,
válaszolok Watsi helyett:

a Q3-ra nem alapoznék nagy árfolyamemelkedést:-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:34
Előzmény: #14065  Törölt felhasználó
#14067
hehe, látom hasonló gondolatok motoszkálnak másoknál is. :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:32
Előzmény: #14064  Törölt felhasználó
#14066
már a kájhás is veszi? 8-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:32
Előzmény: #14064  Törölt felhasználó
#14065
nem olvastam, hogy miket írtatok, de a Wamsler kiszállással kapcsolatban még lehetnek érdekességek. olyan biztos, h kiszálltak? :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 11:28
#14064
csak csendben Buddhaként szemlélődni főleg ha már poziban vagy. Talán 23-a után okosabb leszek ki vett mennyit mikor hogy...
watson ne felejts el válaszolni
kösz
tigus7313 2007. 10. 16. 11:26
Előzmény: #14061  stoky
#14063
Ne feledjük, kályhás brókerünk már elérte azt a célárfolyamot, amin az önkormányzati pakkot meg akarta venni.
Kérdés, hogy mennyit vett eddig?
kurnyikova
kurnyikova 2007. 10. 16. 11:25
#14062
Ma nem,de holnap igen.
stoky 2007. 10. 16. 11:21
Előzmény: #14059  Törölt felhasználó
#14061
ja mert a ta semmit se ér.. hát nézzük tényleg mi is lesz... stop bent van
és lehet megint gúnyolódni

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek