Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:50
Előzmény: #14038  Törölt felhasználó
#14040
link

:))
akpo 2007. 10. 16. 10:46
Előzmény: #14031  akpo
#14039
Res lassan betoltve, onnan lesz erdekes az irany.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:46
Előzmény: #14034  Törölt felhasználó
#14038
real 1970!

a rés megfogta!
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:45
Előzmény: #14034  Törölt felhasználó
#14037
Én most eladtam az ecomat és vettem rábát. Na menjen ám még!
stoky 2007. 10. 16. 10:45
Előzmény: #14033  stoky
#14036
nullába zár
HAMMER
watson
watson 2007. 10. 16. 10:44
Előzmény: #14031  akpo
#14035
most okoskodjanak a shortosok

de szépen kib@szták az 50edb-os shortot 1950-ig, aztán jött egy 30edb-os is utána...

adokveszek, ennyi erővel a Fotex ugye 100 forinton volt évekig akkor annak sem kellene a 2,5 szeresén lenni?
Szóval lássuk be hogy a 700 az nudli és azóta ez egy folyamatosan növekvő cég amit az EBITDA-ból is láthatsz...
Ha még a könyvértéket se éri szerinted, akkor add el a Humetet, meg a Phylát is 25Ft-on a Genesist, Ecot, PPlastot, Csepelt... és még sorolhatnám

Reálisan 2500 körüli, de jövőre lesz ez több is, főleg ha megjelenik az 5,5-6-os EBITDA
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:44
Előzmény: #14033  stoky
#14034
Ez hihtetlen. Csak el kellett adnom :)) Akik most nyernek rajta adhatnának valmai kis jutalékot. Kösz!
stoky 2007. 10. 16. 10:41
Előzmény: #14027  Törölt felhasználó
#14033
éledezik a picike... bár lehet short zárás volt egyrésze
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:40
Előzmény: #14031  akpo
#14032
ez gyilkos papirusz:D
akpo 2007. 10. 16. 10:39
Előzmény: #14030  Törölt felhasználó
#14031
2.2k sztem nem lesz, de most igaza van. Min. a rest be fogja tolteni most 2k-ig.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:34
Előzmény: #14029  sailor
#14030
Adokveszek ne legyél már olyan okos....
sailor 2007. 10. 16. 10:32
Előzmény: #14027  Törölt felhasználó
#14029
Nyugodtan lehet gyűjteni előbb utóbb vákum lesz az eladói oldalon és mindenki vissza akarja venni :)
SZVSZ max 2 hét és simán 2.2 K lesz tuti 15% garantált d elehet 2.5 K is benne van
akpo 2007. 10. 16. 10:31
Előzmény: #14026  Törölt felhasználó
#14028
Tegnap vettem 20010en es ma is a duplaalj miatt. Emelkedesben viszont szigoru adas v. stoppal kovetni ezerrel.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:27
Előzmény: #14023  Törölt felhasználó
#14027
Ami a magyar piacon történik az egy vicc!
Anno ezt eljátszotta a geni is,csak nem ilyen dúrván...A humettel a napokban mi volt???It a nagyok azt csinálnak amit csak akarnak.Akinek van pár milliárdja az a nyerő!Az mindent visz!!!Én már rég mondogatom,hogy a tőzsde az olyan mint egy bűnszervezet!És most vannak a kivégzések és a pénzbehajtások...
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:27
Előzmény: #14023  Törölt felhasználó
#14026
fireman1: a chartcenter.hu-n szóltak 2500-nál, hogy fej-váll gyanús...és voltak kétkedők, offkorsz. alulról a második. Aztán az is látszott, ha 2100 is elesik, akkor is baj van....

link
Monster 2007. 10. 16. 10:25
Előzmény: #14023  Törölt felhasználó
#14025
Fireman, volt, aki mondta.
Egon:)
Ki is röhögtük, de úgy tűnik, ő már akkor tudott valamit:))
TrendMan 2007. 10. 16. 10:24
#14024
A kályhás - a maga v. valakinek a nevében - fel akarja vásárolni az 50 % +1 részvényt, hogy megszerezze a teljes kontrollt !
Nem ment szép szóval, akkor legyen harc !
Dübörög a magyar export, a Rába is jól teljesit, nagyon kell nekik.
Az időzítés ideális, október egyébként is 'remegös' hónap :-(
Ránk ijeszt és megveszi fillérekért !
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:20
Előzmény: #14021  Törölt felhasználó
#14023
Ha 2700-2800-nál nekem azt mondja valaki, hogy néhány hét mulva 1-essel fog kezdődni....körbe röhögöm,...jó hogy nem mondta senki.
Még az emelkedő szakaszban kiszálltam 2100-nál, és utána vertem a fejem a falba, hogy miért nem voltam türelmesebb.
Ami ezzel a papírral történik az vicc.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:16
Előzmény: #14021  Törölt felhasználó
#14022
Javasolni kellene, hogy az állam vesse ki a tőzsdére is a szerencsejátékok utáni különadókat. Esetleg a lottozókban is lehetne részvényeket árulni.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:12
Előzmény: #14020  Törölt felhasználó
#14021
Macs-karom :) ez tetszett - es jogos. orulhetnek itt az emberek, hogy legalabb van 10-20%-os limit

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek