Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:07
Előzmény: #14008  Törölt felhasználó
#14020
"Ilyen egyswzerűen nincs amit itt folyik. ez csak a BET-en fordulhat elő. "
Egyetértek, a társaság többsége Amerikában egy hét alatt tönkremenne, ott ugyanis nincs napi limit lefelé.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:07
Előzmény: #14015  Törölt felhasználó
#14019
Jóhír, hogy 1800 körul a 200 napos, 1850-en pedig egy hosszútávú trendvonal, úgyhogy itt valahol vége lesz a kaszabolásnak. Rosszhír, hogy kb. ennyit is ér a cég, míg a Q3 ki nem jön, csak a normális kilengések miatt emelkedik majd talán 2000 közelébe, és jó jelentés kell, hogy itt is maradjon....ne tessék elfelejteni, hogy egy éve még 700 Ft is volt ám, és nem lszúrásban, hanem hetekig. Most két és félszer annyit ér, és közben nem találták fel az örök élet szerét.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:06
Előzmény: #14017  stoky
#14018
lehet országos önkormányzati realizálás indult meg! :)))
stoky 2007. 10. 16. 10:04
Előzmény: #14014  Törölt felhasználó
#14017
persze mindenki a györire haragszik pedig az csak egy tű volt a lufinak
volt itt pf elemzés ugye anno. concorde elemzés anno
senkit nem érdekelt
csak a felvásárlási mohóság ment
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:01
Előzmény: #14014  Törölt felhasználó
#14016
Ja tuti a sortra ha a brókercégem engedne vele sortolni!Már rég dúsgazdag lennék...
Aszem,hogy ha ez visszakapaszkodik akkor amit ebbe belehecceltem átviszem egy másik céghez,hogy ha megint ilyen előfordulna ne csak pislogjak a monitor előtt!
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 10:00
Előzmény: #14014  Törölt felhasználó
#14015
És 1500 lesz az alja? Utána vagy felfele vagy tőzsdei kivezetés? Mi a manó lesz? Hozzáértő hozzászólás valaki részéről? Itt már úgyse lehet labdába rúgni, max pályán kivülről az észt osztani.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:56
#14014
Sziasztok,

Nem is értem min csodálkoztok?
Tegnap megmondtam a frankót, de senkit se érdekelt a dolog. Holnap is mészárlás lesz és nem a gap miatt. Hanem ezért mert megéri neki!
EZ egy ilyen játék és nem fog megállni, mert megteheti, hogy nem áll meg.
Az a startégia, amit ezek játszanak , aljas indokból, bünszövetkezettben, különös kegyetlenséggel, nyereségvágyból elkövetett shortolás.

AMíg a PSZÁF aszisztál hozzá, addig ezt minden további nélkül meg fogják tenni, mert miért ne tennék, ez öngerjesztő folyamat, a többi tulaj is egyszer csak összerezzen és automatán fogják bedobálni a törölközőket.
Szerintem még párszor kijönnek véres baltával és láncfűrészekkel a buliból! :-)
szerintem ez a legjob papír mostanában, mert biztos!
Shortra! :-)
watson
watson 2007. 10. 16. 09:55
Előzmény: #14012  Törölt felhasználó
#14013
egy érv az emelkedésre:

aki hisztizik (wamsler) annak el szokás verni a seggét... :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:52
Előzmény: #14008  Törölt felhasználó
#14012
Most meg maszik vissza. Vajon van alapja? Pár napja is ezt csinálta és utána zuhéééé. Újabb lista a nagyok forgalmáról??
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:52
Előzmény: #14008  Törölt felhasználó
#14011
real 1910
kapaszkodik
stoky 2007. 10. 16. 09:52
Előzmény: #14008  Törölt felhasználó
#14010
kezd csillapodni
zárásra megnézzük
kenyeres 2007. 10. 16. 09:52
#14009
Vigyázz FERI dől a fa!!!
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:50
Előzmény: #14006  akpo
#14008
Én is 20% bukóban vagyok legalább, faszom. Végig vettem az esést. Ilyen egyswzerűen nincs amit itt folyik. ez csak a BET-en fordulhat elő. És egyetlen kibaszott hír sem lát napvilágot. Asszem kiszállok. 9 hónap nyeresége ment el haza.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:48
Előzmény: #14006  akpo
#14007
Na fiúk ilyenkor kell venni, mikor már mindenkinek bebarnult a gatyája :)))
akpo 2007. 10. 16. 09:46
Előzmény: #14003  akpo
#14006
Ja es fasza duplaalj is van benne.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:45
Előzmény: #14002  Törölt felhasználó
#14005
Én már -20%-on vagyok,szerintem ebből 2-3 hónapos pihi lesz!
sanka 2007. 10. 16. 09:44
#14004
bruni te rossz helyen jársz, ja és egyébként meg nem a fideszes polgitok kezdte az egészet bocsika???
akpo 2007. 10. 16. 09:44
Előzmény: #14000  sanka
#14003
Ha az 1850 nem fogja meg kivagom.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:41
Előzmény: #14001  Törölt felhasználó
#14002
hajra magyarorszag, hajra fidesz

ezt elkurtak, épitsuk az uj jovot.
hajra raba(szrtam)
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:37
Előzmény: #14000  sanka
#14001
rába 1869
phlyaxia 31
pplast 7250
eco 204

csak röviden!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek