Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 15. 19:55
Előzmény: #86738  Törölt felhasználó
#86740
...a fenébe, nem lehet már megbízni a kormánypárti médiában...?
...
...nézzétek mán':
...most találtam az mno-n, de mire visszamentem a lik-ért, már nem találtam...!
...még ilyet...!
...emlékeim szerint, tényleg valami keresztet, kaphatott...!
"...PINTÉR ISTVÁN, a Rába Járműipari Holding Nyrt. elnök-vezérigazgatója és a Rába Futómű Kft. ügyvezető igazgatója részére a magyar gépjármű- és futóműgyártás folyamatos fejlesztése mellett a hazai gyártók piacképességének fenntartását és a helyi gazdaság élénkítését is szolgáló eredményes munkája elismeréseként;.."
pancserlama.
pancserlama. 2018. 03. 15. 19:16
Előzmény: #86736  wallasz
#86739
Pintér tűzoltóautók kap fecskendővel
Törölt felhasználó 2018. 03. 15. 19:14
Előzmény: #86733  wallasz
#86738
...hmm...!
...nem...!
...Pintért, - most -, nem találtam a díjat kapottak névsorában...!
http://www.borsonline.hu/aktualis/ime-a-teljes-lista-ok-lettek-kossuth-es-szechenyi-dijasok-2018-ban/149694
Törölt felhasználó 2018. 03. 15. 18:43
Előzmény: #86732  fxboy
#86737
...hmm...!
...
...kifejezetten, - hasznos linket sikerült találnod -, KÖSZÖNÖM...!
...de, - a legalaposabb része -, a hozzászólásokban realizálódik...!
...érdemes jóval lejjebb görgetni...!!!
...amúgy, a Rába, - talán a nyáron -, kötött valami közös gyártási, vagy fejlesztési együttműködési szerződést, a szomszéd Ausztria valamelyik hadiipari cégével, amit be is jelentettek...!
...stb. stb. stb...!
wallasz
wallasz 2018. 03. 15. 18:42
Előzmény: #86733  wallasz
#86736
Kossuth és Széchenyi díjak átadása volt, lehet valami polgári középkereszt vagy ilyesmi...nekem is a nyugdíjazás jutott az eszembe...
pancserlama.
pancserlama. 2018. 03. 15. 18:38
#86735
pancserlama.
pancserlama. 2018. 03. 15. 18:35
Előzmény: #86733  wallasz
#86734
Hol ?
Nönapon ?
Nem jó vagy jó jel.
Nyugdíjaznak ilyenkor .
wallasz
wallasz 2018. 03. 15. 18:02
Előzmény: #86732  fxboy
#86733
Most kapott díjat Pintér??? épp lemaradtam, de mintha ő lett volna
wallasz
wallasz 2018. 03. 15. 16:33
Előzmény: #86728  Törölt felhasználó
#86731
Én is köszönöm. A javaslatoddal/ötleteddel én is egyetértek.
Törölt felhasználó 2018. 03. 15. 15:54
Előzmény: #86729  Thomas1987
#86730
...hmm...!
...Köszönöm...!
...IGEN, nagyon szemléletes, - az "egy részvényre jutó saját tőke" (emlékeim szerint 1.486 Ft/rv) -, emelkedésének a hatása...!
Thomas1987 2018. 03. 15. 14:43
#86729
Törölt felhasználó 2018. 03. 15. 14:31
Előzmény: #86726  wallasz
#86728
...hmm...!
...
...KÖSZÖNÖM, - a szépen levezetett hozzászólásodat -, illetőleg egyet is tudok érteni vele...!
...
...de lenne, - egy óvatos kiegészíteni valóm hozzá -, amiről nemrégen szereztem tudomást, - a politikai körülmények felszínre kerülése okán (lentebbi egyik hozzászólásomban található) -, ahol is a Rábának egy érdekes szerepet szántak...!
...ez meg egy olyan politikai pont, amely a közel 75 % állami tulajdonlás mellett, - a mostanában "felszínre úszó politikai esetek" okán -, csak a negatív irányú kockázatokat növelő irányt mutat...!
...azaz, bármennyire is perspektív potenciállal rendelkezik a Rába részvény, - azt jóval meghaladó kockázatot jelent -, a közel 75 % állami tulajdonlás miatt beépülő, politikai kockázat...!
...
...ennek a kockázatnak a megszüntetésére szolgál, a "részvényekkel való, telekérték visszafizetési" javaslatom, amely "több legyet is üthetne egy csapásra"...!
...vissza állíthatná, a Rába részvény "hitelességét", - már a kihirdetésének pillanatában(!) -, megszűnhetne, az árfolyamba kódolt (politikai?) "hiteltelenségi" kockázat, árfolyam visszafogó hatása...!
...jócskán megnőne a részvény "közkézhányada", amiből a likviditása is nagymértékű javulásra lenne képes...!
...ráadásul, igen csak 50 % környékére állhatna be így, - az állami tulajdon részaránya -, amelyből már könnyeben akad mód, - 50 % - 1 db részvényre redukálni (országgyűlési határozat szükséges hozzá!) -, az állami tulajdon részarányát, amely hasonló piaci részvénnyé "emelhetné" a Rába részvényeit (a jelenlegi állami vállalat, jogi státuszából!), a MOL, stb. részvényekhez hasonlóan, - ahol az állami tulajdon (politikai)mértéke -, már jócskán csökkentetté alakulhat, a 75 % mérték közeléből...!
...de még ekkor sem közelítené meg, a MOL, Richter, stb. részvények, befolyásoló állami tulajdoni arányát, - amely 25 % + 1 db részvénnyel már biztosítható -, azaz további befolyásoló állami részarány marad az állam kezében, - amellyel még mindig módja akad -, akár politikai befolyását is érvényesíteni...!
...stb. stb. stb...!                
  
pancserlama.
pancserlama. 2018. 03. 15. 08:53
Előzmény: #86721  eredmeny
#86727
Mit nézzünk ebből ?
wallasz
wallasz 2018. 03. 15. 07:34
Előzmény: #86725  Törölt felhasználó
#86726
Technikailag tényleg nagyon jól néz ki. Óráson 8-ból 7 indikátor vételi, ajánlás strong buy, hónaposon 10-ből 9 vételi, ajánlás strong buy.
Amit írtál, hogy még saját tőke alatt vagyunk a fundás megerősítése, hogy alulértékelt a papír - főleg a szektortársakhoz viszonyítva.
Hurráoptimizmusra valóban nincs ok, mert rengeteg kiaknázatlan lehetőség van, de hátha ezek realizálásra kerülnek, ezért tartjuk.
Törölt felhasználó 2018. 03. 15. 07:08
Előzmény: #86724  BullishVik
#86725
...hmm...!
...
"...Akár honnan nézzük, az árfolyam technikailag brutálisan jól néz ki..."
...
...bocsánat érte, - de én nem így látom -, miután az árfolyam, - az egy részvényre jutó saját tőke szintje alatt "bukdácsol" -, illetve, ha néha fölé is kerül, némi kockázatot vállalva, - a Tpt. szerint, egy évig -, az számomra, sem technikailag, sem brutálisan nem néz ki jól...!
...persze, a névértékhez képest, - már javuló szintet mutat, ami dicséretes -, azonban sovány eredmény ahhoz képest, amely akkor következhetne be, ha a Rába részvénye, - "hitelessé" tudna válni -, figyelemmel az "államosításkor" elkövetett telekérték meg nem fizetésének, a (röviden) részvényekkel történő visszafizetésével...! 
...
...még egyszer bocsi a "meglátásomért", - persze annak örülök, ha valakinek pozitív tapasztalata akad a Rába részvényei okán -, ám nagyon nem szeretném, hogy tévedésből, hurrá optimizmus kerítse a hatalmába...!
BullishVik
BullishVik 2018. 03. 14. 20:56
Előzmény: #86700  pancserlama.
#86724
Akár honnan nézzük, az árfolyam technikailag brutálisan jól néz ki. Persze ez még nem jelent semmire garanciát.
A gspark kitöréséhez hasonlítanám.
Ez ütni fog 2-4 éves távon szerintem.
Bullish:)
eredmeny 2018. 03. 14. 12:55
#86722
Az MNV honlapján találtam a fenti adatokat.
eredmeny 2018. 03. 14. 12:53
#86721
Kezdőlap / Társasági portfólió / Az MNV Zrt. portfóliója / Társasági portfólió / Többségi tulajdonú társaságokTöbbségi tulajdonú társaságokKisebbségi tulajdonú társaságokFelszámolás alatt lévő cégekVégelszámolás alatt lévő társaságok
 Székhely: 9027 Gyõr, Martin út 1.
 E-mail cím vagy webcím: raba@raba.hu http://www.raba.hu
 Központi telefonszám: 06 96 622600
 Központi faxszám: 06 96 624069
 Szakágazati kód: 3430
 Társaság első vezetőjének a neve: Pintér István
 A Felügyelő Bizottság elnöke: Czepek Gábor
 Az MNV Zrt. részesedésének mértéke %-ban: 74,3375
 Megbízott/vagyonkezelő szervezet: 
 Állami öröklés nem

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek