Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dovan 2017. 12. 18. 15:50
Előzmény: #84319  pancserlama.
#84320
Már csak az a kérdés, hogy mikor lesz Mészárós Lőrincnek gépgyára?!
pancserlama.
pancserlama. 2017. 12. 18. 15:21
Előzmény: #84318  pancserlama.
#84319
Nem tudni hogy mennyi része van a negatív elemzésnek köze ahhoz, hogy van egy nézetkülönbség az OTP ingatlan és a Rába közt a Dálai (Városrét) palota adásvételében.  2-300 millió (?)
Szóval nem lehet tudni mi miért van.
Jó pár éve a Rába árfolyam, megítélés sok sebből vérzik.
Nem véletlen hogy 1997 óta átmeneti kilengéseket nem figyelembe véve  1250 en, mondhatni névértéken van a Rába  !
pancserlama.
pancserlama. 2017. 12. 18. 15:10
Előzmény: #84317  Törölt felhasználó
#84318

Fundamentálisan most áll legközelebb ahhoz.
A fair értéke a cégnek 1800 körül van.
+Osztalék és a rekonstrukció
Szóval az egyik legjobb kilátásokkal rendelkezik a BÉTen forgó papírok közt..
Törölt felhasználó 2017. 12. 18. 14:40
Előzmény: #84316  pancserlama.
#84317
Valamit félrenyomtam. Szóval minden nagy hossz idején- az elmúlt 20 évben - eddig elment a Rába 2700-2800 környékére, aztán esett be a piac. Igazi bikahalál indikátor, nem volna fair, ha most nem csinálná meg:)
pancserlama.
pancserlama. 2017. 12. 18. 14:33
Előzmény: #84315  Törölt felhasználó
#84316

Mint Ica (ő a csapos) is már említette a kisrészvényesek kivéreztetése folyik.
Intézményesített likvidálásnak volnánk szemtanui.
Rengeteg látványos hiba és nagy gáz hogy ez pont az OTP.
Törölt felhasználó 2017. 12. 18. 14:14
Előzmény: #84313  pancserlama.
#84315
Még annyit, hogy az általam nézett adatbázisban az iparági átlag P/E 2017-es eredményekkel  19,29. A Rába meg szerinte most 13... Ha jól láttam a saját részvényeket pedig le se vonta (nem tudom mennyi van most, azt nyilván jobban tudjátok). Szóval ez inkább a leszóltak az elemzőnek esete....
Törölt felhasználó 2017. 12. 18. 14:06
Előzmény: #84312  pancserlama.
#84314
Háát régen nem jártam itt, de ez az OTP elemzés idehozott.
Szóval lehet itt összeesküvés elméleteket gyártani, én úgy látom ez az elemző
1.pancserebb a Lámánál
2.leszóltak neki, hogy hozzon ki kurva alacsony célárat.
Sorolom miért:
1.EV/EBITDA alapon kevesebbet ér most a cég, mint az általa választott peer-group átlag fele
2. a Rábához nem hasonlítható cégeket hozott be a peer-groupba, a nyilvánvaló iparági versenytársakat meg sem említette (emlékszik még valaki az olasz Carraro-ra?)
3.a telek max 400 millió forint értékben szerepel az elemzésben, holott mindannyian tudjuk, hogy van róla vagyonbecslés cirka minimum 4 milliárd forintért, amit itt ha jól tudom, ha részvényesek szerint is csak az igazi érték alig fele, harmada.
Szóval EV/EBITDA alapon dupla ennyit érne a cég mint most
Kamu peer groupot választottak
Kihagytak az elemzésből egy részvényenként alsó hangon is részvényenként 700-800 forintos vagyonelemet, amely még a vitatott vagyonbecslés szerint is minimum 300 forintot ér...
Érdekes lesz nézni, hogy mire lesz hivatkozási alap ez az elemzés a következő egy évben
pancserlama.
pancserlama. 2017. 12. 18. 13:30
Előzmény: #84291  pancserlama.
#84313
pancserlama.
pancserlama. 2017. 12. 18. 13:19
Előzmény: #84309  watson
#84312
Bocs hogy beleszólok
Nem (csak) a tulajdonosi kockázat a "fenntartás" a Rábában.
A stabilizálódást követően a Rába nem tudod igazi növekedést felmutatni.
Ha belegondolsz hogy a saját tőke évtizedek óta 1helyben (relatív visszafejlődés) mozog.
Másik
A részvény besorolást váltott spekulatívról értékalapura,  így lásd pl. az  osztalék is egy értékalapu megközelítés Ezek mind az első momentumok amik persze még gyerekcipőben járnak.
atikasz 2017. 12. 18. 13:08
Előzmény: #84310  atikasz
#84311
elképzelni sem tudom mitől tudna 5xözni,ehez ml is többször kéne 
atikasz 2017. 12. 18. 13:06
Előzmény: #84306  ferike73
#84310
gondo!lom jol be is vàsàrolt 
és ahogy nézem az elmult idoszak mozgàsàt màs nem nagyon tudhat eről a robbanàsról mert akkor csak màskép m ozogna vagy az hamarosan hosszutávú hamarosan☺
watson
watson 2017. 12. 18. 12:44
Előzmény: #84295  tigus7313
#84309
tigus, te hogy látod? Most hogy Panny is kezd beérni, Rábát meddig írhatja felül a tulajdonosi kockázattól való félelem? láthatóan Mészárostól sem félnek, sőt..., Pannyban is enyhült a félelem Bokorovicséktól.
A jövedelemtermelő képesség most a Q4-el szerintem ugrani fog, hiszen az OTP elemzés 12 havi gördülőt nézett, ami tavaly elég alacsony volt. 
watson
watson 2017. 12. 18. 12:19
Előzmény: #84307  ferike73
#84308
Csak ne halott pénz legyen belőle! :DDDDD
EV/EBITDA 5,1 és P/BV 0,9 iparágian is a legalacsonyabb a felsoroltak között, ami árfolyamduplázás esetén is csak közelítené az iparági átlagot
ferike73
ferike73 2017. 12. 18. 12:12
Előzmény: #84304  farkasj41
#84307
Én tele vagyok mint a busz de amim szabad pénzem van azt most betolom ..hamarosan kapok pótörökségből is egy kis pénzt azt is ide teszem..amikor 400 volt a Rába akkor is előbb tudtam mint más h jön az állami ajánlat , meglátjuk..
Valami van a levegőben:
https://www.youtube.com/watch?v=ArTbyFQpQ_8
ferike73
ferike73 2017. 12. 18. 12:08
Előzmény: #84304  farkasj41
#84306
Most még csak félinformációim vannak , ünnepekre megyek Győrbe rokonokhoz az egyik relatíve közel van a tűzhöz ő szerinte robbanni fog hamarosan az árfolyam és nem 10-20 %-al hanem akár 5x-ös is lehet..
pancserlama.
pancserlama. 2017. 12. 18. 11:50
Előzmény: #84300  zepi
#84305
Még szerencse hogy nem magyarul.
farkasj41 2017. 12. 18. 11:25
Előzmény: #84297  ferike73
#84304
azok  a csiripelők jelentkezzenek .....a beírásod pluszt érdemel
atikasz 2017. 12. 18. 11:14
Előzmény: #84300  zepi
#84303
paninak jót tett az otp,itt is lehettek volna kicsit optimistábbak:)
Törölt felhasználó 2017. 12. 18. 11:08
Előzmény: #84297  ferike73
#84302
De előtte még felezni fog? ;)
atikasz 2017. 12. 18. 11:00
Előzmény: #84299  zepi
#84301
azzal én már nem is számolok,arról mindig hallgatnak mint ha nem is lenne.
azért derekas,hogy -200ft-ba vagyunk

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek