Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 17:19
Előzmény: #80533  Törölt felhasználó
#80540
...hmm...!

...hááááát ami IGAZ, az IGAZ, JOGSZERŰEN, valóban NEM...!

...csakhogy, - éppen 5 éve -, a Góliát éppen ÍGY CSINÁLTA...!

...oszt, mehettünk Ponciustól-Pilátusig "elmeszeltek" bennünket, - a magyar közigazgatási bírók, de még Strasbourg sem fogadta be (nem elítélt!) a kérelmemet...!

...belekerült cca. 200 eFt-ba, a "tanulópénz"...!

...bár NEKEM megérte, - mert hivatkozhatok rá bármikor -, azaz nem mondhatják rám, hogy "lódítok"...!

...még büntető feljelentéssel is éltem, amely - úgymond - "alszik", mert a csalás tényállása csak akkor következik be, ha kimutatható kárt tudok bizonyítani...!

...de miután megmaradtak a részvényeim, - az ingatlan meg még a Rábáé -, a káraim még nem kimutathatóak, mondják az ügyészek...!

...ha bekövetkeznek a káraim, csak egy bejelentéssel szükséges éljek és indul a "bünti" eljárás...!

...hacsak el nem évül...!

...kivan ez találva...!

...stb. stb. stb...!
farkasj41 2016. 12. 06. 14:40
Előzmény: #80531  Törölt felhasználó
#80539
Az a papír ,ahol a Magyar Állam ilyen nagy hányadban tulajdonos, hagyj fől minden reménnyel, sajnos én is benne vagyok, de nagyon örülök aki reménykedik az árf. emelkedésben .....
Germilio
Germilio 2016. 12. 06. 14:26
Előzmény: #80537  var-jozsi
#80538
Drukkolok, hogy ne kenyéren és vízen kelljen nyugdíjas éveidben tengődnöd hanem a Bahamákon:-)
var-jozsi 2016. 12. 06. 14:23
Előzmény: #80536  Germilio
#80537
Előbb utóbb valaminek történni kell! Még másfél év van hátra, és tovább hígítok én bízom benne hogy szép summával lesz nyugdíj kiegészítésem!!
Germilio
Germilio 2016. 12. 06. 14:18
Előzmény: #80535  var-jozsi
#80536
Csúnyán elúszik így a nyugdíjad.....
var-jozsi 2016. 12. 06. 14:11
Előzmény: #80519  jofani1
#80535
Nem! Én 2009 12-től gyüjtöm NYESZ számlára Elsö vételem 668 volt de vettem 2013 11-ban 1278-ért 2013 12-ben 1245-ért 2015 12-ban 1328-ért majd ujra 1200-ért. Lassan nyugdijba megyek addig jó volna ha alakulna. De most ujra veszek, higitok!!
csa-csi
csa-csi 2016. 12. 06. 13:48
Előzmény: #80528  Törölt felhasználó
#80534
Idézni én is tudok:
"Két és fél éve van "új" tulajdonosa az ingatlannak: a Városrét, Magyarország leggazdagabb emberének, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatójának, Csányi Sándornak az érdekeltségeit gyarapítja."

link
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 13:35
Előzmény: #80532  Törölt felhasználó
#80533
Ne beszéljünk már hülyeségeket. Nem vihető jogszerűen annyiért.
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 13:29
Előzmény: #80529  Commodore64
#80532
...hmm...

...nem kerültek ki a MÉRLEGBŐL, az ingatlanok, hanem CSAK, - úgymond -, BESZERZÉSI ÁRON vannak könyvelve...!

...például, a Városrét, 350 mFt-os értéken...!

...azaz, ennyi pénzért, - akár jogszerűen is "vihető" -, ha kidolgozzák a módját...!

...na, EKKOR szúrják aztán ki igazából, a részvényesek szemeit (köztük a Góliátét is), az arra érdemesek...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 13:19
Előzmény: #80526  Commodore64
#80531
...hmm...!

...persze, az értékbecslés is "ÉRDEKES"...!
...hogy miért csak "ÉRDEKES", az abból fakad, hogy az már jelenleg is "magasan veri" a "bünti kategória" léc magasságát...!

...ettől azonban sokkal LÉNYEGESEBB, - a TŐZSDE, a részvényesek és a cég szempontjából -, a SZÁMVITELI - P O L I T I K A - alakulása...!

...ugyanis ettől VAN "BESÜLVE" az árfolyam...!

...a másik gond, hogy hiába kezdeményeztük a menedzsment újabb OPCIÓS ÉRDEKELTSÉGÉNEK a megteremtését, a tavaszi kgy.-n, "GÓLIÁT" társunk, - indoklás nélkül -, LESZAVAZTA...!
...találgatva, arra gondolok, hogy az állami részvény túlsúlya okán, valami tiltó szabályozás okozhatja, ezt a "tünetet"...!

...akárcsak az OPCIÓS PROGRAM meghirdetését...!

...ez sem előnyös az árfolyam számára...!

...ennyi lényegbe vágó HÁTRÁNYOK közepette, még az is csoda, hogy így tudja tartani magát az árfolyam...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 12:44
Előzmény: #80529  Commodore64
#80530
Kikerült az ingatlan a könyvből?
Mikor? Erről én nem is hallottam....
Commodore64
Commodore64 2016. 12. 06. 12:41
Előzmény: #80528  Törölt felhasználó
#80529
Azt ne felejtsd el, hogy a rába viszont állami tulajdonban van javarészt.
Nem hiszem hogy ok nélkül került ki az ingatlan a könyvből. Egyszerűen nincs rá magyarázat.
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 12:36
Előzmény: #80527  Commodore64
#80528
...hmm...

...a Kisalföld cikkéből:

"...A kisalfold.hu más forrásból úgy értesült: a Városrét azon területének nagy része - körülbelül 40 hektárról beszélünk -, mely alkalmas lenne újabb lakóépületek kialakítására, a Rába tulajdonában van.

Az, hogy ez az óriási terület jelenleg parlagon hever, nem biztos, hogy baj. A jelentős győri lakásigényeket úgy tűnik, egyelőre sikerül kielégíteni 8-28 lakásos, közepes méretű lakóépületekkel több városrészben.

Így viszont megmarad(t) annak az esélye, hogy Győr valóban 21. századi, modern városközpontja egyszer felépülhessen a Városréten..."

...az idézett rész nagyon is, - JELZI -, hogy a Rába kezében, micsoda ÉRTÉK is lapul...!

...ezt "ELSZÚRNI", KIJAVÍTHATATLAN "bünti"...!!!

...ezért nincs miért aggódni HOSSZÚTÁVON, ám RÖVIDTÁVON, - a PARKOSÍTÁS elhúzódása okán -, elfogyhat a türelem...!

...ezért is van biztonságban a Városrét, - amíg a Rába tulajdonában marad -, mind a cég, mind a részvényesei biztonságát szolgálandó...!

...stb. stb. stb...!
Commodore64
Commodore64 2016. 12. 06. 11:05
Előzmény: #80526  Commodore64
#80527
Az átlátszó.hu vagy 444 kicsit nyomozgathatna
Commodore64
Commodore64 2016. 12. 06. 11:04
Előzmény: #80523  csa-csi
#80526
Láthatóan hatalmas az ingatlanvagyon a Rába kezében. Nem aprópénzért megy a játék. Kíváncsi lennék egy friss értékbecslésre.
qqtyin 2016. 12. 06. 11:04
Előzmény: #80524  lukskypoker
#80525
A hvg szokott ilyen témákkal foglalkozni csoda hogy nem ir ilyen cikket.
lukskypoker
lukskypoker 2016. 12. 06. 10:53
Előzmény: #80519  jofani1
#80524
1232-1350-ig 6 szinten van belőle

nyugdíjcélú lesz egy része, de valszeg egy adag repülni fog és más instrumentumban landol jan/február során...
csa-csi
csa-csi 2016. 12. 06. 10:48
Előzmény: #80521  fxboy
#80523
Lehet, hogy a Városréti telek strómanja a Rába?
Egy tavalyi újságcikk érinti a témát.
link
jofani1 2016. 12. 06. 10:19
Előzmény: #80520  atikasz
#80522
Reménykedjünk még valamiben? Vagy hagyjuk az örökösökre?
fxboy
fxboy 2016. 12. 06. 09:40
Előzmény: #80516  zodiac
#80521
Már elég régen leírtam, hogy tökig ér a mutyi mocsár a Rába és ingatlanjai körül. De itt sokan megmagyarázták és logikai úton is bizonyították és leugattak engem, hogy nincs igazam.
Nincs?
Lám-lám!
:(

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók