Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2007. 08. 02. 17:20
Előzmény: #10338  Törölt felhasználó
#10340
Szerintem a szektorbeli különbséget a szektorok kockázatbeli (ingadozás) és növekedésbeli különbségével le lehet írni.

A Grafisoft Park ingatlanja gyakorlatilag full kihasznált, ezért kifejezetten az új építkezésekkel tudnak növekedni. kockázata a kihasználtság változásában áll. Növekedése pedig az új épületek üzembe helyezésében és a bérleti díjak emelésében van.
Szerintem az irodapiaci kínálat nagy és növekszik, tehát nem feltétlen kedvező. Bár a bérlők kifejezetten kötődnek egymáshoz és egy fejlődő szektorba tartoznak.

A Rába ingatlan storyja egy passzív ingatlantömegből áll, aminek az értékesítésével egy kb 7mrd-os egyszeri extrahozam lehetősége áll fenn.
A gazdálkodásban viszon sokkal nagyobb növekedési potenciál benne van, mint egy ingatlan bérbeadásban.
A kockázat is nagyobb hiszen a megrendelések növekedésétől és a devizakockázatoktól is függ, de ez utóbbit ha jól csinálják lehet kezelni. A megrendelések pedig jó úton haladnak.

Szóval olyan nagy különbséget nem látok az árazásban ami azonos PE alapon egy 12.000-es (1600-os) Graphit indokolna egy 2.200-es Rábával szemben :-)
neomodel 2007. 08. 02. 17:03
Előzmény: #10338  Törölt felhasználó
#10339
Ha jól emlékezem a Graphisoft 1800 Ft körül volt és lett belőle 1100 Ft GSoft és 700 Ft-os GPark. Durván. Azért elég szépen megcombosodott mindkettő. Sajnos közvetlenül ezelőtt elhajigáltam, de a GSoft rövid idő alatt, talán néhány hét volt visszaemelkedett az eredeti szintre, hajtotta a felvásárlási sztori, a Park meg utána.
Törölt felhasználó 2007. 08. 02. 14:55
Előzmény: #10336  balta
#10338
A Buda Cash-nek valószínűleg nem érdeke hangoztatni, hogy még mindíg a Rábát favorizálja - ha még ök is vásárolgatnak.

Watson:
Az eredményed sokkoló, de persze ez két különböző szektor - viszont a Rábának is van ingatlan vonatkozása, tehát a hasonlat mégsem olyan távoli.
Nem követtem, hogy a Graphisoftpark árfolyama a Graphisoft osztódása után hogyan került megállapitásra, de gondolom figyelembe kell vennünk azt is, hogy a Graphisoft rv. akkor már évek óta tartó felértékelődésen ment keresztül.

Üdv.
watson
watson 2007. 08. 02. 14:17
Előzmény: #10336  balta
#10337
Suzuki 45%-os bővülés volt az első félévben: link
ebből valami csak jelentkezett a Rábánál is :-)
balta
balta 2007. 08. 02. 13:59
Előzmény: #10334  Törölt felhasználó
#10336
NemTomNemTom: Én sem tom, hogy hol publikál, de a névsor alapján a Trigon Capital elemzője lehet a Rábát favorzáló :))) Eredetileg a kályhagyároshoz kapcsolódó Buda-Cash volt a tippem, de ők nem szerepelnek a megkérdezettek között.
watson
watson 2007. 08. 02. 12:05
Előzmény: #10334  Törölt felhasználó
#10335
Most olvasom, hogy a GSPark milyen szuper eredményt csinált és gyorsan utánaszámoltam, hogy reális-e ez az árfolyam.
8,4Ft EPS/negyedévet produkált a GSPark 1600-as árfolyam mellett.

ha produkálná a Rába eredményét (252Ft/2006)
63Ft- EPS-t akkor 12.000Ft lenne eredmény alapon???

Hinnye az anyját, akkor most a GSpark ennyire túlértékelt vagy a Rába ennyire alulértékelt, vagy mindkettő?
Törölt felhasználó 2007. 08. 02. 10:56
#10334
Mármint egy, azaz egy elemzönek a megkérdezettek közül a Rába a favoritja.
Na azt kellene megtudnunk, ez az egy hol publikálja az elemzéseit ?
Törölt felhasználó 2007. 08. 02. 10:36
Előzmény: #10332  Törölt felhasználó
#10333
2168
Törölt felhasználó 2007. 08. 02. 08:23
Előzmény: #10331  neomodel
#10332
A Rába Menedzsment Részvényopciós Ösztönző Program keretében 2007. augusztus 2-án a társaság volt munkavállalója által a társaság saját részvényeiből 5.160 db Rába törzsrészvény került lehívásra. Az opció lehívás a CIB Bank Zrt. lebonyolításában történt. - tájékoztatott a vállalat.
neomodel 2007. 08. 01. 22:25
Előzmény: #10330  Törölt felhasználó
#10331
A végén megszaporodik.
Törölt felhasználó 2007. 08. 01. 17:05
Előzmény: #10329  Törölt felhasználó
#10330
Nem ír a Láma a topikba máma,
Tán csak nem más papirokat vett fel a portfóliójába???
Törölt felhasználó 2007. 08. 01. 17:01
Előzmény: #10328  neomodel
#10329
Na na... Nem szerelmeskedünk a papírral, mert annak csak rossz vége lehet... :)
neomodel 2007. 08. 01. 16:41
Előzmény: #10327  Törölt felhasználó
#10328
Állta a sarat kis drágám. Megtartom.
Törölt felhasználó 2007. 08. 01. 15:46
Előzmény: #10326  watson
#10327
Ma jelentősen csökkentettem Rába részvényeimet, lehet, kicsit elhamarkodottan tettem.
A várhatóan a nem túl érős gyorsjelentés és az amerikai para miatt döntöttem így.

Mivel eladtam, ezért várhatóan elindul felfelé az árfolyam:)
watson
watson 2007. 08. 01. 13:48
Előzmény: #10325  Törölt felhasználó
#10326
balta, érdekes egy elemzés kezdemény amit beidéztél...
Szerintem ez tévedés: "2330 pontos ellenállás, vagy a 2100 pontos támasz"
Valójában kb. 2240 és 2100 lehet a két szint.
Konzisztensnek kéne lennie az elemzőnek: vagy a legmagasabb zárókat-nyitókat és legalacsonyabb zárókat-nyitókat veszi alapul a támasz és az ellenállás meghatározásánál azaz 2240-2100-et ad, vagy a maximumokat és minimumokat és akkor 2330-2040-et ad.
De ez a 2330-2100-es öszvér kicsit elfogultan próbál manipulálni, nem?

Szokásos nevenincs újságíró :-)

Ilyen nevenincs újságíró írt cikket az olajról is (MOL topikba beírtam, cikk link
A legjobb az volt benne, hogy az olaj soha nem látott szintre érkezett és mejdnem elérte a tavaly júliusi árát :DDD
Törölt felhasználó 2007. 08. 01. 12:33
Előzmény: #10324  watson
#10325
Ez a szép ebben a műfajban, mindenre van magyarázat és annak az ellenkezőjére is. :-)
watson
watson 2007. 08. 01. 12:17
Előzmény: #10323  Törölt felhasználó
#10324
"Orosz felvásárlási célponttá válhat a Rába Járműipari Holding, mivel a társaság tulajdonosi szerkezete túlságosan felaprózott" – állítja a Concorde Értékpapír elemzője, Gyurcsik Attila :-)
Törölt felhasználó 2007. 08. 01. 12:06
Előzmény: #10322  Törölt felhasználó
#10323
Azért van ez, mert emelkedésben verseny van az eladó papírokért.
Esésben meg fordítva, olyankor meg verseny van a vevő tételekért.
Ez bezony ennyi csak.
Törölt felhasználó 2007. 08. 01. 12:01
Előzmény: #10321  Törölt felhasználó
#10322
Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért kell bepakolni 1000 db-okat eladásra? Nekik nem jó, hogy ha 40 Ft-tal többért tudják eladni?
Törölt felhasználó 2007. 08. 01. 11:48
Előzmény: #10320  Törölt felhasználó
#10321
A rendelésállomány a várakozás felett nőtt, ez pozitív hosszútávra. Rövidtávon viszont az USD, EUR árfolyam lehúzza a nyereséget, vagyis a gyorsjelentés nem várható jónak.
Igazából az aggaszt, hogy nem látom, mitől gyengülne a forint. A cég jó, dinamikusan fejlődik, de agyonnyomja az erős forint.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek