Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2014. 11. 14. 10:13
Előzmény: #74018  Törölt felhasználó
#74020
sztem szimplán bejött a PF-es pánikoltatás.

Péntek van !
Alkalom a vételre !
watson
watson 2014. 11. 14. 10:04
Előzmény: #74006  pancserlama.
#74019
Szerintem a menedzsmentnek és az MNV-nek is tennie kéne hogy eloszlassa a komcsi nagyvállalat rémképét!

alulértékelt, de hogy változzon javítani kell a hitelességen, és a piacnak is nyújtani kell valamit...
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 10:02
Előzmény: #74016  zolaaa
#74018
"és lámával is, hogy a Q3 adminisztratív szagú "

Ezt lehetne kommunikálni sztem adott esetben, de lehet benne valami.

" A 20 - 30 e db részvényével megvárta, míg -5 % , -10%-al bezuhan az árfolyam, aztán na most lehet adni.... "

sztem szimplán bejött a PF-es pánikoltatás.
kexelo
kexelo 2014. 11. 14. 10:01
Előzmény: #74010  tucsok
#74017
én figyelem tegnap óta, de mivel ma törte hetes trendtámaszt, így továbbra is kivárás...ebben a prompt pillanatban én 1k alá várom...
zolaaa 2014. 11. 14. 10:00
Előzmény: #74014  Törölt felhasználó
#74016
ki lehet az eladó?

A 20 - 30 e db részvényével megvárta, míg -5 % , -10%-al bezuhan az árfolyam, aztán na most lehet adni....

én is egyetértek 1702-vel,
és lámával is, hogy a Q3 adminisztratív szagú
fxboy
fxboy 2014. 11. 14. 09:55
Előzmény: #74005  Törölt felhasználó
#74015
5+
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 09:51
Előzmény: #74010  tucsok
#74014
én fentebbről vettem sajnos féléve, aztán beragadtam. addig nem szállnék be, amíg nem fordul.
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 09:50
Előzmény: #74007  tigus7313
#74013
Üdv!

Bocs, hogy beleszólok, csak olvasni járok ide.
Idézlek, "persze pl. erről sem látni sajtóhírt (mert már egy Portfolio sem megy el, így nehéz ezeket a köztudatba építeni. "

Ez mind szép lenne, ha ma az ország egyik legnagyobb tőzsdei oldala, nem bulvárszinten nyomná a bullshitet, elég csak az "Összeomlott a Rába" címre gondolni, de sok mással kapcsolatban is ez lett jellemző a portfólióra, sajnos. Alig található oldal, ahol korrekt, tényszerű elemzés lenne, gyakorlatilag az itt lévő beírók (itt főleg rátok gondolok) jobb elemzéseket kommentelnek, mint az erre hivatott gazdasági újságírók.
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 09:50
Előzmény: #74011  Törölt felhasználó
#74012
Bár a Rábához annyira nem értek, mint ti, sajnos.
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 09:49
#74011
Egyetértek 1702-vel abban, hogy egy 30% körüli esésnél egy a RT-nél nem ártana egy kis nyugtató kommunikáció, pl Pintért megmagyarázhatná, hogy miért biztos az éves 4 milliárd EBITDA elérésében, ez sokaknak segítene most.
tucsok 2014. 11. 14. 09:49
Előzmény: #74008  atikasz
#74010
Ti mennyivel kereskedtek?Annyira aktív a topik,a forgalom meg 0.Nagyon rég volt Rábám most ismét van,de a napi forgalom jelentős része az enyém.Ti nem akartok beszállni?
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 09:45
Előzmény: #74008  atikasz
#74009
RABA:
Augusztus 29-i céláram teljesült nagy "boldogságomra", de már 20-án is céloztam rá:
(#4714)
" jó eséllyel célkeresztbe kerül a 200% fibo (1086), azaz 1100 alá célozva a másodlagos áram."
Hetesen az UP trendvonal 1060/70 környéken húzódik, azaz kritikus fontosságú, hogy mi lesz a mozgás innen: törés esetén 959 az elsődleges, 880 a másodlagos céláram míg emelkedés esetén az 1200 átvitele kéne a megnyugtató válasz érdekében.
atikasz 2014. 11. 14. 09:41
Előzmény: #74007  tigus7313
#74008
lassan 1000alatt?:(
tigus7313 2014. 11. 14. 09:30
Előzmény: #74005  Törölt felhasználó
#74007
Ok.

1. az állami tulajdon miatt jelentősen csökkent az érdeklődés mind befektetői, mind sajtó oldalról (pl. láttunk bármit a menedzsmenttájékoztatóról?)
2. az állami tulajdonos miatt sokkal nehezebb a kommunikáció is (ebben abszolút tetten érhető, amit mondtál)
3. sajnos ezzel a negyedévvel teljesen eltűnhet az a megítélés, amiért a cég dolgozott, és 600 Ft óta a piac is preferál.
Igen, igazad van, hogy minket ez érint elsősorban, így van alapja a méregnek (pláne látva az árfolyamot). A kialakított kép megőrzése (kivételesen fontos most, szerintem) talán tényleg a menedzsment feladata lenne ebben a szituációban.
4. pedig az élet nem állt meg, nem omlott össze a cég, sőt 2015-re több projekt úgy néz ki beérik (bejelenthetően??, mert ezt hiányoltam ebben az évben), persze pl. erről sem látni sajtóhírt (mert már egy Portfolio sem megy el, így nehéz ezeket a köztudatba építeni.
5. akkor ezek szerint karácsonyig nem beszélünk:(
pancserlama.
pancserlama. 2014. 11. 14. 09:21
Előzmény: #74005  Törölt felhasználó
#74006
Jó reggelt!
Totálisan átérzem a „lelkiállapotod”
Azt viszont tudomásul kell venni, hogy a Rába egy lomha lassan érő vállalkozás.
Ez az iparági szegmens már csak így működik (
Főleg hogy a vezetésben az ambíciók is kezdenek gyengülni
Busz ügyes húzás volt mert egyelőre csak hoz még ha a vártól kevesebbet is… de lehet ez még jobb is.
Viszont nincs új ötlet mindenképpen már napirenden kéne a termékfejlesztésnek lenni ! És ez nem zárja ki az akvizíciót! Csak példa, miért nem javítunk vagont….stb ?!

Osztalékot semmiképpen nem tartanám célszerűnek. Az akvizíciók már fantáziadúsabb elképzelés.
A Q3 tragédia, de érzek benne adminisztratív okokat is !
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 08:54
Előzmény: #74004  tigus7313
#74005
Nem, és kérlek ne haragudj ezért!
Jól látod, valóban alig látok a dühtől, és erősen próbálok nem elhamarkodottan cselekedni. És valóban, az MTI hír volt amin kibuktam, a jelentést már nem is olvastam. Szerintem nem is fogom. Ha lett volna benne bármi mentő indok, akkor azt szerintem te ide idézted volna ebben a válaszodban. Láthatóan a legjobb amit találtál a februári kettő mondat. Kell tovább ragozni, hogy mi a bajom?

(Jópár közgyűlést, és sajtótájékoztatót ültem már végig személyesen, többször beszéltem a konstans visszatérő MTI-s tudósítóval, tudom, hogy kb. milyen objektív. Szerintem az. Többször meglepődtem, hogy egyedül ő tett fel öncenzúra mentes nehéz kérdést. Kérdeztem is tőle privátban, hogy nem fél-e ilyet tenni.)

Szerintem neked nem kell tovább ragozni, de mindenki más érintettnek leírom olyan primitíven, hogy a kormányzati IQ minimumnak tekinthetők is felfogják, ha benne lenne a napi riportban. ;)

A Rába menedzsmentnek és a magyar államnak külön-külön, de lehetőleg együtt el kell dönteniük a következő kérdést:
A Rába egy piaci mechanizmusok szerint működő részvénytársaság, vagy egy posztkomcsi logikájú állami cég.

_A kettő együtt nem lehet._

Ezt rajtuk kívül mindenki érti, és a piac az árfolyamon keresztül meg is üzeni immár jó ideje.

Ha részvénytársaság (márpedig állítólag ez), akkor nem megy, hogy bizonyos kérdéseket öncenzúra szerűen elkussolunk, mert kínos valahol egy minisztériumi vagy MNV-s ügyintézőnek. A múlt ettől nem fog megváltozni. Ha hibáztak, akkor az az egyedül elfogadható, hiteles módszer hogy beismerik. Szóval vagy tettel, jobb esetben mindkettővel. Főként olyan dolgokban, amin a társaság RÉSZVÉNYÁRFOLYAMA jelentős mértékben múlik.
Mert tegyük félre a közgázos maszatolást, és mondjuk ki nyíltan. Ilyen brutális többségű állami részesedésnél nem számít a saját tőke. Ami megfogható az kizárólag a részvényárfolyam és az osztalék. A saját tőke (mint láttuk a gyakorlatban) az egy szám egy papíron, amivel egyesek ki sem törlik a szájukat, nem hogy kenyeret adnának érte a boltban, vagy lakást Bécsben, ha mégis visszajönnek az oroszok, mert úgy kinyílik a keleti nyitás.

Azt pedig Pintér Istvánnak kell megérteni, hogy ha egy dimenzióban elkezd 3-5 éves távlatban beszélni, akkor azzal megrázza a csengőt.
Hogy van az, hogy bizonyos kérdéseket már vizsgálnak ( terveznek? ) 3-5 évre, aminek minimum finanszírozási ágon közve van legalább az osztalék kifizetéshez, de szerintem az ingatlan vagyon sorsának is, és utóbbiakról nincs is döntés. (Sőt az ilyen irányú kisbefektetői kérdéseket és próbálkozásokat lényegében erőből lesöprik az asztalról az MNV kötött mandátumára hivatkozással.)

Szóval ha Pintér István 3-5 évről nyilatkozik legközelebb, akkor lesz szíves szépen azt is elmondani, hogy igen, a 2015-ös közgyűlésen napirendi pont lesz a középtávú osztalék politika. Napirendi pont lesz a befektetési ingatlanokkal kapcsolatos számviteli politika, mert szükség van a cégben levő értékek jobb kommunikálására, és a RÉSZVÉNYÁRFOLYAM és a VALÓS saját tőke közötti ÓRIÁSI diszkont megszüntetésére.

És lehetőleg lesz szíves ezt havonta megismételni. Ha másként nem, akkor fizetett hírdetésben, hátha Orbán Viktor is belebotlik valahol.

Aki tőzsdei céget (működtet és/vagy) birtokol nagytulajdonosként, annak törődnie kell a részvényárfolyammal. Nyilván nem napi szinten, de itt 4-5 éve már le sem hamuzzák.
Ez így nem megy, mert megöli a likviditást, aztán a menedzsment ösztönzést, és legvégül a kiéheztetett befektetők elkezdenek felelősöket keresni, és megtalálni így vagy úgy. Kinek milyen eszköz jut. Egyesek a NAV-al ütnek oda, mások meg csúnyán néznek. És ezt főleg nem Pintér Istvánnak üzenem, de nála sem árt ha ezen elgondolkodik, hogy miért és kinek az oldalára áll, ha nem zárul be NAGYON GYORSAN a szakadék a két felfogás között.

Szóval valami ilyesmi nagy vonalakban. Azt hiszem az idei évre kikiabáltam magam, és szerintem csatlakozom Creehez a januárig tartó némaságban.
tigus7313 2014. 11. 13. 22:00
Előzmény: #74003  Törölt felhasználó
#74004
Elég sok indulat és félreértelmezés volt a hsz-ben (értem az okát)
de pont egy MTI hírre kell alapozni???

Tegyük helyre a dolgokat:
ellentételezés:
tudtommal aláírt megállapodás van, 3 év alatt kell lerendelnie a Volvonak.

Sejtésem szerint ez a hír,, részben már erről is szólt:
"Jelentős üzleteket szerzett a Rába Futómű Kft. az európai piacon. A vállalat 2016-tól éves
szinten mintegy 18 millió euró értékben szállít új tengelytest-modelleket a kontinens vezető
tehergépjármű-gyártóinak." (2014.02.11)

Vagyis ebből már lehet ellentételezés miatt elnyert ügylet.
Látható, hogy járműipari sajátosság,hogy kb. 2 évvel a sorozatgyártás előtt kiválasztják a beszállítókat (megy a teszt, a próbagyártás, az egyebek), ráadásul 3 év bekerülni egy komoly gyártóhoz.

A 3-5 év innen is jöhetett, hogy a járműiparban pont ennyi előkészítési idő kell, míg egy új ügyfélnél el tudsz jutni sorozatgyártásig.

Az ellentételezés arra jó, hogy a lábat be lehet tenni az ajtón, majd bemenni a szobába és ott maradni.
Extrém példaként pl. a Rába fejleszti a hibridfutóművet, az ellentételezés miatt a Volvo teszteli, esetleg beépíti először a magyar buszokba, majd globálisan kilökve (ez milyen siker lenne, meg elégtétel Oroszo.-ért) ezzel a Zf-et. Ez nem megy máról-holnapra, pláne nem úgy, hogy a Volvo és a Rába nem egy cégméret, hanem bolha és elefánt (ahol ismert mennyi mozgástere van a bolhának)

Ráadásul csak egy egy mondatos MTI hír volt, hivatalosan ez nem hangzott el sehol, nem egy kibontott ötéves terv ismertetéséről volt szó.

Ezt meg meglehet kérdezni a menedzsmenttől.

nos ez így hatékony?
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 20:33
Előzmény: #73998  tigus7313
#74003
Úgy hogy kihúzzuk a kulturált szót, és hatékonyat írunk a helyére.
A kulturált köldöknézést már kipróbáltuk az elmúlt években. Ideje belátni, hogy nem működik. Próbálok visszafogottan fogalmazni: piszkosul kevés az, hogy félévente elmondanak egy nyugtató dumát, halálkorrekten. Főleg, hogy ezekben egyre távolabb kerül a potenciális sztori.
Eddig volt a malaszt az ellentételezésről, aminél azért 1-2 évnél józan ész alapján senki nem gondol messzebbre, és soha nem is mondták, hogy majd 10 év múlva hívják le. Látszik belőle bármi?
Most ott járunk, hogy már nem beszélünk ellentételezésről, hanem 3-5 év múlva lesz valami terjeszkedés, amit állítólag már vizsgálnak. Mégis mit vizsgálnak 5 évig? Miért nem hallom, hogy mekkora sohanemvolt deal az ellentételezés jövőre? Vagy még jövőre sem lesz? Lelép a Volvo, mert barom a magyar állam, és nincs busz megrendelés? Ezen az égon én leginkább ezt feltételezem.
Osztalékpolitikát miért nem képes emlegetni a 3-5 éves időtávon gondolkodva? Vagy az ingatlant?
Nem lesz 5 évig semmi?! (És ide még pár felkiáltó jel !!!!!!!)
Ez komoly?
Ilyenkor azt szoktam megkérdezni, hogy kit kell kirúgassak, vagy ki kell megfenyegessek?

Tisztára mint az euró bevezetés.. Addig-addig ment az 5 év múlva szöveg, hogy lassan sose lépünk be.

Az egyetlen kézzelfogható eredmény, hogy csökken a hitel. Nem rossz dolog, de nekem ez kevés,és ahogy látom a piacnak is.
Törölt felhasználó 2014. 11. 13. 20:24
Előzmény: #74001  dovan
#74002

a forgatokonyv mar regen megirodott

jovore a vagy meg az iden a kormany bukik egy nagyot

utanna lehet vasarolni
addig viszont meg nagy a ter lefele

dovan 2014. 11. 13. 19:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#74001
Most akkor a TA miatt megy le, vagy az érdekek miatt megy le?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek