Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 11:10
Előzmény: #60739  pancserlama.
#60740
Melyik lesz a következő megálló?
900 vagy 1000?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 11:07
Előzmény: #60738  Törölt felhasználó
#60739
A vásárlásnak és a technikájának üzenete van.
Alulértékeltség, az árfolyam karbantartással kapcsolatos eltökéltség…

Szerintem a vásárlás formája utal ez eltökéltségre a kitartásra!
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 10:52
Előzmény: #60737  Törölt felhasználó
#60738
Szasztok.

Mit vársz a Pf-től?
Egy másik gondolat.

Nem értem, hogy a menedzsment miért csak pár száz darabokat vásárol?
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 10:34
Előzmény: #60736  pancserlama.
#60737
Még mindig a 7:44-es, valótlan tartalmú Rába cikk szerepel a Portfolio-n.
Jeleztem feléjük, az a minimum, hogy javítják.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 10:15
Előzmény: #60724  tigus7313
#60736
tigus
"árbevétel közel lehet a 45 mrd-hoz
az Ebidta meg a 4 mrd-hoz:)"

Kicsit optimistának tartom, szerintem idén HM nem tette oda magát .
De 43-45 közt valahol.
Jövőre viszont az 50 mrd árbevétel és a 4,5 mrd ebidta (lilaköd nélkül) benne van
Az viszont már komoly „vízválasztó” a Rába életében!
Még az ingatlanokat (bef.ing, hotel….)kéne valahogy rendbe tenni és tipp topp a cég.
Onnantól a „szorgos kisiparos” jelleg nagyvállalat jelleget ölt.
atikasz 2012. 10. 25. 10:13
Előzmény: #60734  atikasz
#60735
a lényeg,hogy mostmár 840fölött kéne maradni és indulni.
atikasz 2012. 10. 25. 10:10
Előzmény: #60733  pancserlama.
#60734
:-)

tudom olvastam.
én az eladást is bejelentettem:-)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 10:03
Előzmény: #60731  atikasz
#60733
Ne légy gyanakvó.))
Kritizáltam a Rába menedzsmentet, MNV sajtóját, hallgatását. A cég fundamentumaiban soha nem rendült meg a bizalmam.
Menedzsment javult a MNV továbbra is egy dölyfös semmirekellő parazita képet fest.
Wáberer pedig csak van. Sőt a múltkori nyilatkozat, amiben csak cáfolat volt, kritikán aluli.

Amúgy, mint írtam vételen van a korcsma.
tigus7313 2012. 10. 25. 09:59
Előzmény: #60730  pancserlama.
#60732
a NEFaz is dolgozik,
újabb 208 busz:)
link
atikasz 2012. 10. 25. 09:55
Előzmény: #60729  pancserlama.
#60731
csak nem visszavetted 800körül amiket multor eladtál?:-)
volt 1-2 heted amikor te lettél itt a "legnegativabb" most meg megint megjött a hurráoptimizmusod:-)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 09:47
Előzmény: #60727  Törölt felhasználó
#60730
Igaz a kérdés nem hozzám ,de bele…))
Mit jelent?

Idén Pintér és a cég illetve az eredményei a névérték fölé viszi az árfolyamot.
Végre ez a szégyenletes,méltóságon aluli állapot megszűnik.
A Rába dolgozok büszkén emelt fővel hordhatják az emblémás munkaruhát !
A részvényesek pedig pirulás nélkül vállalhatják, hogy Rába tulajdonosok….
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 09:42
Előzmény: #60728  pancserlama.
#60729
Október 900 ?
Dec. stabilan névérték felett?
Jövőre pedig indulhat a „számolható” növekedés?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 09:37
Előzmény: #60724  tigus7313
#60728
Igen ))
Lefelejtettem.
Én azért jobban szeretem a sajáttőkét, annak növekedését figyelni.
A 4 mrd. körüli már stabil és ez kimondottan jó.
Valami azért még hiányzik,valami kell még ahhoz, hogy a szorgos megbízható iparos látszatból kilépjen a cég !
Tetszetős eredmények!
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 09:33
Előzmény: #60724  tigus7313
#60727
ez az árfolyamban mit jelenthet?
atikasz 2012. 10. 25. 09:26
Előzmény: #60723  Törölt felhasználó
#60726
egon mostanában nagyon rákapott a rábára,csak nem bevásárolt?:-)
atikasz 2012. 10. 25. 09:26
Előzmény: #60723  Törölt felhasználó
#60725
egon mostanában nagyon rákapott a rábára,csak nem bevásárolt?:-)
tigus7313 2012. 10. 25. 09:26
Előzmény: #60722  pancserlama.
#60724
árbevétel közel lehet a 45 mrd-hoz
az Ebidta meg a 4 mrd-hoz:)
Törölt felhasználó 2012. 10. 25. 09:16
Előzmény: #60721  tigus7313
#60723
Friss elemzés Egontól:

link
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 25. 09:16
Előzmény: #60721  tigus7313
#60722
Így igaz ez már egy másik topik téma
Annak ellenére, hogy a Rába lehetet volna az elmúlt évek egyik sikertörténete.
Sajnos, ha a tulajdonosi botladozások nem koszolták volna a szemüveget!

marmon?
Idén lazán 43 mrd az árbevétel (Szerintem 2013 50 mrd vagy közel)
Idén az ismeretlen tényező a HM, 2013 ban a busz!
Szóval jó úton halad a Pintér csapat, szimpatikus a részvénykarbantartás is.
Még ha nekem magára hagyottnak is tűnik.
A cég és eredményeinek kommunikálása is léptékkel javult kimondottan kezd színvonalas lenni
Nem kellett vagy kell sok ahhoz, hogy profi legyen!
Most elfogadhatóan visszafogottak és színvonalasak a Rába közelmúltbeli megnyilvánulásai.
tigus7313 2012. 10. 25. 08:47
Előzmény: #60715  cree1
#60721
cree1,

talán ez már túlhaladja a topik témáját.
két vélemény van alapvetően az állami felvásárlással kapcsolatosan:
az egyik szerint, az állam betartotta a törvényt (ugyanúgy visszaélt a lehetőséggel, mintha egy sima felvásárló lett volna, hozzátéve, hogy némi erőfölénnyel is visszaélt, amire ugottak az alapok, és sajnos ezáltal 50% fölé is ment. ezútonis gratula a piaci szereplőknek, hogy ilyen simán megtörténhetett....)
vagyis minden rendben van így, önkéntes felajánlás volt (kár, hogy ijesztően közeli, és analóg a magánnyugdíjpénztári önkéntesség).

a másik csoport szerint a fentieket is figyelembevéve, egyértelműen az történt, hogy az állam visszaélt az erőfölényével (ráadásul semmi keresnivalója nem volt ezen a területen, nem kellett a céget megmenteni, nem voltak veszélybe a munkahelyek, külföldi felvásárlás sem veszélyeztette a céget, volt megfelelő stratégia,és nemzetgazdaságialg sem tölt be jelentős szerepet).
szóval a visszaélés ott érhető tetten, hogy az IT nem nyilváníthatta (csak ha mártír szerepere vágyott) ellenséges felvásárlásnak, és pofátlanul alacsony árnak, ami nem vette figyelembe a köztudott, beszámolóban is megjelenő (ezáltal félrevezethetővé váló) ingatlanértéket.
az alapok pedig, főleg a kormány erőszakos és vitát nem tűrő akciói (mnypt.)miatt egyáltalán nem akartak tulajdonostárssá válni (ez jelenleg is igaznak tűnik).
az, hogy a vásárlás erdeti oka mi lehetett, már nem derül ki, de az biztos, hogy nem sikerült véghez vinniük, de valószínűleg erre is gondoltak, mert ők is tudták, hogy áron alul veszik meg, és ha semmit nem csinálnak akkor sem fognak bukni rajta (kvázi nem lehet felelősségre vonni őket).

szóval ez patthelyzet, a két oldal már nem fog közeledni egymáshoz.

sajnálatos a magyar tőkepiac szempontjából, hogy megtörtént, hogy egyáltalán megtörténhetett, és a tőzsde jövőjére nézve semmi jót nem jelent.

de talán érdemes másról beszélni most:
Marmon?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek