Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
atikasz 2012. 04. 13. 08:55
Előzmény: #55977  pancserlama.
#55980
ugy gondoltam,hogy mi rábások nem megyünk vele sokra.
watson
watson 2012. 04. 13. 08:53
Előzmény: #55973  Törölt felhasználó
#55979
hagy itt pénzt is vagy csak amíg megkapja minimum a bérjárulékoknak megfelelő támogatásokat addig foglalkoztat?

A GDP magasabbra kozmetikázása ennyire kell hogy alacsonyabbnak tűnjön a GDP arányos adósság? mert ugye a kibocsátás csak virtuális, hiszen amit csinálnak az valójában bérmunkáztatás. vagy rosszul gondolom?
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 08:53
Előzmény: #55958  Törölt felhasználó
#55978
Köszi, Nyesz-en van minden részvényem , nem adózandó és az ellenérték is oda kerül vissza , a Randomhoz.
A bekerárak alapján veszteséges volt...
Most indulok a Uc-hez a nem egyetértő levéllel.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 08:51
Előzmény: #55975  atikasz
#55977
Audival?
Miért kéne mennünk,nem elég hogy hatalomra juttaták a vezért?

Nem arról írják ezt hogy menjünk valamire velük!
Ezek nem korcsmai játszmák.
Azt mondja, hogy munkahely meg egyebek… közben meg csak benyújtotta a német a választási számlát!
Kecskemét egy oldal, Győr is egy oldal ))

Egyik Mercédesszel jár a másik Audival !
A részvényes meg adózik )))
Ki hálával ki kp.ben ki munkaegységben))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 08:46
Előzmény: #55974  pancserlama.
#55976
Hogy látod a részvény jövőjét?
MNV ?
Vegyük tovább vagy ne vegyük……?
MNV megveszi vagy nem veszi?
atikasz 2012. 04. 13. 08:45
Előzmény: #55972  pancserlama.
#55975
sokra eddig nem mentünk vele(velük):-(
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 08:32
Előzmény: #55973  Törölt felhasználó
#55974
Ezért aztán megkapja a Rábát !
Területileg szinte egy egységes birtok.
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 08:28
Előzmény: #55972  pancserlama.
#55973
Nincs mese. Az audi itt tartása létkérdés a gazdaságpolitikának. Ha összecsomagolnának a költségvetés és a GDP összeomlik.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 08:20
Előzmény: #55971  pancserlama.
#55972
link

Nagyon futatják Győrt !
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 08:15
Előzmény: #55970  signal2
#55971
Transzferkor a beszerzési árat közlik a bankok egymással….
signal2
signal2 2012. 04. 13. 08:10
Előzmény: #55969  pancserlama.
#55970
Most már biztos vagyok benne, hogy nem kell semmit levonni belőle, mivel működik az adókiegeynlítés 3 évre visszamenőleg, és az UniCredit nem tudhatja, hogy kinek van beszámítható vesztesége korábbról.
A 16% pedig csak a nyereségre vonatkozik, és a Bank azt sem tudhtaja, hogy ki mennyiért vette, tehát nem tudja kiszámolni az adót.
Kiváncsi vagyok, lesz-e még ilyen panasz, hogy nem 815 érkezett.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 08:04
Előzmény: #55968  signal2
#55969
Nem tudom.
Nekem ezt vonalat a könyvelőm intézi .
Én nem szeretek foglalkozni vele, mert stresszes feladat!
Mint tudjuk az ilyenfajta stressz pedig haszontalan, sőt kimondottan káros.
Nekem elég a közgyűlés a fórum, na és feszt gondolkodni!

Szerintem nem jól számolt a bank mert többet fizetett de én nem értek ehhez.
815- 16 % a törvény?
signal2
signal2 2012. 04. 13. 07:57
Előzmény: #55962  pancserlama.
#55968
Tőzsdei nyereség adóját nem az éves SZJA-bevallásban kell bevallani? Azt nem a szolglátató vonja, ellentében mondjuk az osztalékkal.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 07:50
Előzmény: #55964  Törölt felhasználó
#55967
Olvasom a sajtóban milyen jól jártak, akik beszolgáltatták!
Az árfolyamhoz képest…hatalmas haszon….stb
Mint ha azt favorizálná tessék visszavenni. ))
Mellesleg (cici) elgondolkodtató az ötlet, vagy eszement?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 07:44
Előzmény: #55964  Törölt felhasználó
#55966
Kapott kedvezményt ))
tigus7313 2012. 04. 13. 07:43
Előzmény: #55963  Törölt felhasználó
#55965
04.02-án a piaci ár volt 744.

sok közze nincs az ajánlati árhoz, ez tény.

mindenesetre elég zavaró és érthetetlen, nem túl szakmai az Unicredittől.

mindenképpen beszélni kell velük!
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 07:42
Előzmény: #55962  pancserlama.
#55964
Nekem nem jött ki ismert kulcs a 744 vs 815-ből. Lehet, hogy rosszul számoltam..
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 07:39
Előzmény: #55961  Törölt felhasználó
#55963
Nem 747-et?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 04. 13. 07:38
Előzmény: #55961  Törölt felhasználó
#55962
ADÓ !
Ajánlatban benne van !
Törölt felhasználó 2012. 04. 13. 07:35
Előzmény: #55952  Törölt felhasználó
#55961
Ez érdekesen hangzik. Mivel indokolták?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek