Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 28. 12:14
Előzmény: #55498  Törölt felhasználó
#55500
link

Azért a hátérben dolgoznak a fijug))
A kérdés az hogy kinek ?:))
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 12:04
Előzmény: #55495  pancserlama.
#55499
...másrészt:

"..."...A Rába eddigi stratégiája fundamentálisan kimondottan bejött.
A válságot követően nagyon jól lavíroztak és szerintem most „beérett” az eddigi munkájuk..."

...én, épen EZÉRT fektettem tőkét a részvényeikbe...!
...nagyon megvizsgálva a cég fedezeteit, amit a "befektetési ingatlanban" találtam meg...!

...aztán, - azzal, abszolút nem számoltam -, hogy az IGAZGATÓSÁG ellenzi, a kisbefektetők, - jog és szükségszerű -, visszamenőleges, mérleg módosítási igényeit...!

...hoppá...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 11:55
Előzmény: #55495  pancserlama.
#55498
...hmm...!

...ezzel sem vitatkozom:

"...A Rába eddigi stratégiája fundamentálisan kimondottan bejött.
A válságot követően nagyon jól lavíroztak és szerintem most „beérett” az eddigi munkájuk..."

...ám, a "vételi ajánlatra" vonatkozó IGAZGATÓSÁGI VÉLEMÉNNYEL annál inkább...!

...de, ez még orvosolható, ha "bevállalják"...!
...az a "hitbéli" gondom, hogy ennyire mégsem tekintem Őket "karakánnak", de meglátjuk...!
...a Közgyűlésen, - szerintem -, még "javíthatnak"...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 11:37
Előzmény: #55495  pancserlama.
#55497
...hmm...!

...Láma...! ...bár neked lenne "jó szimatod"...!
...nekem mások a döntő "tapasztalataim", "állam apu" képességeivel kapcsolatosan...!

...akadnak azonban kivételek, ami okán nem zárom ki, a Te "lovadat" sem a versenyből, csak hát, az én "lovam", nem egy "testhossz" forral, indul a versenyben...!

...ezzel meg:

"...mert a kép az, hogy a magánszektor talpra állította a céget az állam pedig leamortizálja..."

...tökéletesen EGYETÉRTÜNK...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 11:24
Előzmény: #55492  tigus7313
#55496
...hmm...!

...szerintem, ha visszamenőlegesen beépítik a "mérlegbe", a "befektetési ingatlanokat", - a kisebbségi részvényeseknek, a közgyűlés napirendi pontjainak, kezdeményezésére figyelemmel -, akkor semmi akadálya sem lenne, az osztalékfizetés, egy minimális mértékének, ami figyelemmel lehetne, a gazdálkodás eredményeire, fejlesztési szükségletre, megtérülésre, stb...!

...míg az INDOKOLTSÁGA, - az osztalék fizetési igényeknek -, megkérdőjelezhetetlen, a hosszú évek "koplalásai" okán...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 28. 11:05
Előzmény: #55494  Törölt felhasználó
#55495
Ebben nem értek egyet veled.
A Rába eddigi stratégiája fundamentálisan kimondottan bejött.
A válságot követően nagyon jól lavíroztak és szerintem most „beérett” az eddigi munkájuk.
Az más kérdés hogy az állami tulajdonlás mit vált ki a részvényárfolyamból.
A gyümölcsöt csak az állam akarja e leszüretelni vagy a megmaradt ¼ részvényes is szüretelhet…….?
Ha előbbi, akkor a napokkal ezelőtti beszélgetésünkre visszatérv,e kikell ábrándítanom cree1 t mert a kép az, hogy a magánszektor talpra állította a céget az állam pedig leamortizálja.
Ha marad az MNV % akkor esetleg átmenetileg marad a cégérték de a kis közkéz miatt vélhetően megjelenik az árfolyamban.
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 10:47
Előzmény: #55493  pancserlama.
#55494
...hmm...!

...a részvényérték növekedése két tényező együtt hatásából áll be:
1.) osztalék fizetés
2.) cég perspektíva

...a Közgyűlési előterjesztésből, vajon melyik "tényező" az, amelyik a részvényérték növelésére hathatna...?

...szerintem, épen ellenkező folyamat tanúi lettünk, aminek a megfordítását, a Diana kommentje szolgálná, egy ésszerű mértékkel...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 28. 10:11
Előzmény: #55492  tigus7313
#55493
Sőt szerintem kimondottan helyesen járnak el ha nem fizetnek.
Amíg ilyen tetemes az eladósodottsága a cégnek…
Ettől még a cégérték, részvényérték növekedhet.
tigus7313 2012. 03. 28. 09:34
Előzmény: #55491  Törölt felhasználó
#55492
ha akarna sem fizethetne.
a gazdálkodás eredménye egyelőre nem is indokolná
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 09:29
Előzmény: #55489  Diana9024
#55491
Elég szánalmas lenne, ha idén sem fizetne a Rába osztalékot, hiszen a részvénynek az alap lényege nem a nyerészkedő adok-veszek hanem az,hogy berakom a pémzem 1 vállalatba bízva annak sikerében s cserébe jogosan várom el az osztalékot.
De javítsatok ki ha tévednék!
(eddig ugyvéltem a Rába korrekt cég s nem tesz ilyet,hogy nem fizet
pancserlama.
pancserlama. 2012. 03. 28. 08:47
Előzmény: #55489  Diana9024
#55490
Jó reggelt !
Diana9024 2012. 03. 28. 01:26
Előzmény: #55488  Törölt felhasználó
#55489
Gondolkoztál-e azon, mi történik, ha a közgyűlés nem fogadja el az igazgatóság előterjesztéseit, különösen azt, hogy a Q2 gyorsjelentés kedvező alaptőkén felüli vagyona ellenére nem történik osztalékfizetés, mert 2011. II. félévében eltűnt az alaptőkén felüli vagyon, ami legalább 20 % osztalék kifizetését fedezte volna??

Remélem, a résztvevők többsége az előterjesztések ELLEN szavaz.
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 01:09
Előzmény: #55485  Diana9024
#55488
...hmm...!

...messze egyezik az álláspontunk, csak mégis az "égnek áll a hajam szála", olvasva a hivatalos MEGHÍVÓT...!
...én elboldogultam volna, a Bankom meglátogatása nélkül is, de akkor nem lenne személyes tapasztalatom, hogy mit is csinál ilyenkor, egy ügyfelező, amikor beesik az ajtón "Józsibácsi", oszt azt mondja az ügyfelezőnek, hogy "mennék közgyűlni"...! ...hát, "Józsibácsi" igen oda vágná a kalapját, amivel ott elengedik...! ...alant, valamelyik kommentben, "natúron", leírtam...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 23:15
Előzmény: #55484  Diana9024
#55487
Na az az, amit ez a kormány már eljátszott. Kérdés, hogy vissza tudják-e szerezni, és milyen áron. Ha tovább háborúznak, akkor nehéz lesz, mert a háborúhoz is pénz kell, de az már végletesen elfogyott a hírek szerint. Azt mondja pletyka, hogy lézer közölte a szocikkal(!) hogy júniusig látják a költségvetést, "oszt jónapot". Elsőre furcsának hangzik az őrült beszéd, de van benne rendszer. A szociknak sincs szerintem kedve itt átvenni a stafétabotot.. Persze valami csoda még történhet (IMF megállapodás?), de egyelőre úgy látszik két szék közt a földre ültek a fiúk.
Diana9024 2012. 03. 27. 22:33
Előzmény: #55462  Törölt felhasználó
#55486
De csak akkor kell értesítened a számlavezetődet, ha még nem vagy bevezetve a Rába részvénykönyvébe.
Vagy ha nem a teljes mennyiséged van bejegyezve.
Vagy ha változott a neved és/vagy lakcímed.
Ne komplikáld túl a feladatot!
Diana9024 2012. 03. 27. 22:26
Előzmény: #55483  Törölt felhasználó
#55485
Nantal, a Rába alapszabály és a mostani kgy meghívó személyazonosító igazolványt (SzIG-et vagy kártyaformátumút) kér.
Lakcímkártya pedig általában úgyis automatikusan lenni szokott mindenkinél.

Sem az alapszabály, sem a meghívó nem kér zárolást & letéti igazolást.

Idén februárban voltam Keler által lebonyolított kgy-en, csak személyazonosító kártya & lakcímkártya kellett és aláíratták velem a jelenléti ívet.

Egyébként ép-számla vezetőm félévente küld letéti igazolást (meg számlát a díjáról), ezt is vihetem Győrbe.

És lakcímváltozás miatt kértem Kelertől e-mail útján rv-könyvi kivonatot idén, azt is vihetem.
Diana9024 2012. 03. 27. 22:19
Előzmény: #55475  Törölt felhasználó
#55484
A bizalom lenne a legfontosabb.
Meg a hosszútávú kiszámíthatóság, adózásban, hozamokban, visszafizetésben és hogy nem inflálják el.
Ha öngondoskodási célból teszed be a portfoliódba, akkor akár hosszú évtizedeken át tartó bizalom az államban, hogy nem ront a feltételeken és nem buksz rajta (ez nem a BUX akar lenni).
De úgyis elinflálják, ennek van nagyobb valószínűsége. Meg változtatnak a jogszabályi környezeten.
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 22:16
Előzmény: #55461  Diana9024
#55483
...hmm...!

...jól szemlézted...!

...csakhogy...!
...azt írja a MEGHÍVÓ, hogy a részvénykönyv lezárásának pillanatában, kívánja elvégeztetni a tulajdonosi megfeleltetést...!
...holott, létezik egy UTÓLAGOS tulajdonosi megfeleltetési eljárás is...!
...a kettő között díj különbözet is akad, mert az első csak 25 eFt, míg a második 50 eFt költségbe kerül a Rábának...!

...ha nem tévedek, a kettő között MINŐSÉGI KÜLÖNBSÉG is lehet, az első alighanem "slendriánnak" tekinthető, míg a második "hiány mentesnek"...!
...de, ez a minősítésem, csak "találgatás" szintű lehet...!
...ugyanis, a dematerializált (elektronizált) részvények tulajdonosainak adatait, a tulajdonosok letéti számlái tartalmazzák...!
...a KELER kibocsájt egy felhívást, - a zárás előtt - a letétkezelők felé, hogy küldjék be az adatokat...! ...ha ennek a letétkezelő nem tesz eleget, akkor az első esetben úgy maradhat, mig a második esetben, addig keres a KELER, amíg az összes részvény össze nem jött...!
...ha, jól "sillabizáltam" ki, a KELER honlapjáról...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 19:30
Előzmény: #55481  Törölt felhasználó
#55482
...a MEGHATALMAZÁS "forma nyomtatványa", az 55414 számú kommentemben, - hátrább -, kereshető elő...!
Törölt felhasználó 2012. 03. 27. 19:27
#55481
I…N…V…I…T…Á…L…Á…S

Az Április 6.-i (péntek) Rába KÖZGYÜLÉSÉRE, - szívből INVITÁLOK -, minden kedves RÉSZVÉNYEST, vagy MEGHATALMAZOTTJÁT.
Jó magam is első alkalommal veszek részt, – közel 400 km-ről -, a Rába Közgyűlésén (más közgyűlésekről már van gyakorlatom) abból a célból, hogy magam is erősítsem, - a részvényesek szándékát kifejező -, döntéseket. Eddigi kommentjeimből, alaposan megismerhető, az irányultságom.
Azok számára, - akik akadályozottságuk miatt -, ezen a közgyűlésen nem képesek személyesen megjelenni, - IGEN ERŐSSEN AJÁNLOM -, a MEGHATALMAZOTTON keresztüli részvételt. Azt gondolom, minden részvényes környezetében akad, - egy-két, „jóravaló” nyugdíjas -, aki szívesen elláthatja, a MEGHATALMAZOTTI szerepet.
Akik számára ismeretlen terep, a közgyűlések világa (szavazás, egyebek), azok számára felkínálom az „együttszavazás, együttműködés” lehetőségét velem, ott a helyszínen.
A közvetlen, - írásbeli -, MEGHATALMAZÁST, - annak lebonyolítási gondjai miatt -, nem vagyok képes vállalni.
A közgyűlés bejárata környékén, felismerhető leszek, a nyakamba függesztett, („1203”) kódszámot viselő tábláról.
Amennyiben az első időpontban (április 6.-án), nem lenne határozatképes (50%+1fő) a közgyűlés, akkor egy – „sétálós” városnézésben -, gondolkozom részt venni, ahol megtekinthetjük, a még Rába tulajdont képező, – közeli -, „befektetési ingatlant”, stb. is, különösen a távolabbról érkezők számára, - egy kis változatosságra gondolva -, a vissza út előtt. De elképzelhető, egy közös (önköltséges) ebéd, „elköltése is”.

Az INVITÁLÁSOM alapja, a RÁBA Nyrt. Közgyűlési MEGHÍVÓJA: link
Külön jelzem, hogy indokolt, a részvények letét kezelőinél (bankok, stb.) Március 30.-ig JELEZNI a Közgyűlésen való megjelenési szándékot is, a MEGHÍVÓ szerint (még 5 napig van erre lehetőség).
Különösen figyelmükbe ajánlom, azon részvényes társaimnak is ezt a lehetőséget, akik már éltek, az MNV „vételi ajánlat” lehetőségeivel és a részvényeik, az UniCredit Banknál vannak letétben.
Számukra is NYITVA ÁLL, a Közgyűlésen való részvétel lehetősége és az azon való részvényesi befolyásoló szándékuk érvényesítési lehetősége, ha az UniCredit Banknál, – mint letét kezelőnél -, JELZIK, a közgyűlésen való részvételi szándékaikat. Ez a lehetőség, különösen akkor lehet jelentős hatású számukra, ha az EU elutasítaná, az MNV versenyjogi kérelmét.

A legegyszerűbb eljutási lehetőség, a Közgyűlésre: link

A személyi igazolvány és a lakcímkártya megléte elengedhetetlen.
A MEGHATALMAZÁS „forma nyomtatványát”, külön teszem fel.
MINDENKIT BIZTATOK RÉSZVÉTELRE, mert fontosnak vélem azt.

...már átesett a megelőző INVITÁLÁSOM, a 2. oldalra, ezért újra FELÜLRE teszem...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek