Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kexelo
kexelo 2011. 12. 08. 10:58
Előzmény: #51819  Törölt felhasználó
#51820
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 10:56
Előzmény: #51818  madridista_
#51819
Ja persze. Főleg most, hogy Fellegi lemond, és megy az IMF tárgyalás, meg a kormány a kukába.
madridista_
madridista_ 2011. 12. 08. 10:51
Előzmény: #51815  Törölt felhasználó
#51818
A lényeg az,hogy hétfő estig mennyi lesz a felajánlás,akár a mostani duplája is lehet.Sokan kivárnak az utolsó percig,főleg a nagyok.
copa 2011. 12. 08. 10:50
Előzmény: #51813  zolaaa
#51817
Annak mi az értelme?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 10:49
Törölt hozzászólás
#51816
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 10:48
Előzmény: #51810  madridista_
#51815
Én arról beszéltem, hogy az adott pillanatig befutott felajánlásokat kell tudniuk realtime. Ez pedig épp elég információ arra nézve, hogy mi valósítható meg a terveikből az aktuális állás szerint. Ha 50% fölött lennének, akkor már bejelentették volna, hogy még több legyen a felajánló. Szerinted miért indult be az utolsó pillanatban a nyomásgyakorló marketingkampány? Mert nincs meg.
madridista_
madridista_ 2011. 12. 08. 10:45
Előzmény: #51813  zolaaa
#51814
Ha saját magadnak adsz el az átkötésnek minősül,semmi köze hozzá a PSZÁF-nak.
zolaaa 2011. 12. 08. 10:41
Előzmény: #51812  pngz
#51813
ha saját magamnak adok el megbüntet a PSZAF?
pngz 2011. 12. 08. 10:39
Előzmény: #51811  pancserlama.
#51812
Megrendelesekben eddig sem volt hiany, megsem mozdult felfele az arfolyam semmilyen hirre. Most, amikor ehhez raadasul hozzajon az allami tulajdonos miatti oriasi bizonytalansag is, miert tortenne maskepp?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 10:34
Előzmény: #51789  tigus7313
#51811
Nézd a Rába hadiipari cég (lesz).
(Lásd HM megrendelések, hadrafoghatóság…"fegyverkezés".. Buszok)
Állami tulajdonlás ide vagy oda, ezek olyan fundamentális pluszok ami űbereli a állam negatív megítélést!
Én bízom, benne tőzsdén marad "kis" közkézhányaddal !
Ha nem , akkor minimum a 815 nek áll a zászló!
madridista_
madridista_ 2011. 12. 08. 10:34
Előzmény: #51798  pancserlama.
#51810
Nem vagyok kárörvendő,épphogy inkább nem akartam volna más kárát!A többi korrekt,ezt látni kellett bárkinek,hogy eladjuk 795-ön és nem várunk hónapokig,ha lejön vissza vehetjük szép haszonnal ha nem akkor csáááááá!
1702-nek is válaszoltál helyettem,hétfő estig nincs olyan rendszer ami előre tudná,hogy ki ajánl még fel!
totoro
totoro 2011. 12. 08. 10:26
#51809
Nem értem mi ebben az esésben a meglepő:

"A harmadik kérdés, hogy mi lesz most a részvénnyel. Valószínűleg sokan felajánlják a papírjaikat, ám tekintettel a jelentős kisbefektetői hányadra, azt gondolom, hogy az MNV nem jut 90% fölé, nem tudja megkezdeni a kiszorítást, így a részvény egyelőre a tőzsdén marad. Ellenajánlatra nem nagyon lehet számítani a jelen helyzetben, így legvalószínűbb, hogy az árfolyam 800 Ft környékére megy fel, az ajánlat ideje alatt ott marad, majd (ha igaz, hogy a tőkepiaci környezet romlani fog a jövő év során, én egyelőre erre számítok) szépen lecsorog, akár ugyanide 5-600 környékére, ahol pár napja voltunk."

(link
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 10:23
Előzmény: #51789  tigus7313
#51808
Viszont egy hét és kiürül a könyv !
Teljesen "kitisztul" a piac !
Megy tovább az állam ?!
Ok, de egy tiszta remegő kezűek nélküli könyvel, hogy ?
Lesznek itt még limites napok!
Hétfőn már manipulálás nélküli lesz a Rába árfolyam!
-bubu-
-bubu- 2011. 12. 08. 10:19
Előzmény: #51804  pancserlama.
#51807
ja, ha Te mondod mint pancserláma akkor elhiszem :o))

ebben az esetben én kérek elnézést, de azt gondolom ennél bonyolultabb a történet :o)
pngz 2011. 12. 08. 10:19
Előzmény: #51803  Törölt felhasználó
#51806
Pontosan mit kellene ezen vizsgalnia a PSZAF-nak? Azt, hogy minimalis forgalommal esik a papir, ugyanugy, mint masfel eve folyamatosan?
zolaaa 2011. 12. 08. 10:19
Előzmény: #51804  pancserlama.
#51805
még fel lehet ajánlani

simán adjuk oda az egészet

s vegyük vissza piacin?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 08. 10:16
Előzmény: #51802  -bubu-
#51804
minden alapkezelő felajánlotta már tutira
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 10:13
Előzmény: #51789  tigus7313
#51803
...abszolút PONTOSAN LÁTOD...!
...na ez - most - megérne egy PSZÁF vizsgálatot...!
...amúgy - az UniCrediten keresztül -, talán még a mai nap is belefér, az "üzletelésbe"...!
...vagy mégsem...?
-bubu-
-bubu- 2011. 12. 08. 10:11
Előzmény: #51800  pancserlama.
#51802
mi nem igaz?
Törölt felhasználó 2011. 12. 08. 10:11
Előzmény: #51798  pancserlama.
#51801
Kicsit meglepett, hogy itt tart az árfolyam, mert én eladtam 795-n, hogy esetleg visszavegyem, de ami itt van az több, mint gyanús. Inkább kimaradok belőle, de már figyelni kezdtem.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek